ZduneX25

MIUI 7.8.31

Recommended Posts

Dziwna sprawa: jak nie jestem podłączony do internetu próba wejścia w aplikację Aktualizacje kończy się FC aplikacji, jeśli jestem podłączony do netu wszystko jest OK.

Czy ktoś z Was ma również problem z aplikacjami Gmail i Hangouts przy korzystaniu z netu z sieci ? U mnie nic się wtedy nie wysyła, tak jakby w ogóle nie miał połączenia. Wczoraj po wyczyszczeniu danych aplikacji Hangouts przy próbie wejścia rzucał błędem, że brak połączenia - po zalogowaniu na wifi działa, ale przy sieci jest jakby w trybie offline. Na wifi też wysyłanie maili działa tragicznie wolno i często w ogóle nie chcą się wysłać (np. z załącznikiem zdjęciem 4MB). Niestety dość często korzystam z obu tych aplikacji i mocno ogranicza mnie teraz takie ich działanie :( Korzystam z Mi4C

@MariuSzzzz zapewniam że wina nie jest po stronie aplikacji , korzystam z obu wyżej wymienionych i działają bez problemu na RR po danych mobilnych jak i wifi:) 

4 minuty temu, slimdick napisał:

@MariuSzzzz zapewniam że wina nie jest po stronie aplikacji , korzystam z obu wyżej wymienionych i działają bez problemu na RR po danych mobilnych jak i wifi:) 

No to fajnie, tylko niewiele to u mnie zmienia. Przed upgradem (miałem wersje chyba z 20.06) wszystko działało jak należy. Teraz niestety ciężko to nazwać działaniem jeśli chodzi o te dwie apki. Odinstalowałem je i zainstalowałem, czyściłem cache/dalvik, czyściłem ich dane i nic... Sprawdzałem też czy nie ma jakiś dziwnych ustawień, dodałem do autostartu i zablokowałem je kłódką co by się nie składały i nadal bez zmian. Skończyły mi się już pomysły co można wiecej zrobić.

@MariuSzzzz zawsze warto mieć zrobiony backup w twrp "ostatniej dobrej konfiguracji", w tedy gdy coś jest nie tak wracasz do punktu wyjścia. Pamiętaj że instalujesz wersje dev i nikt Ci nie gwarantuje że będzie wszystko działać bez zastrzeżeń. Teraz możesz czekać aż ktoś Ci potwierdzi że u niego na tej wersji 7.8.31 ma te same symptomy, albo czekać aż problem sam zniknie w następnym build w piątek. Albo to nie kwestia systemu tylko twojego połączenia z internetem mobilnym, może operator ma jakieś trudności i to samo minie.

Wszystko pozostałe działa bez problemu, tylko te aplikacje od google kuleją. Kiedyś miałem coś podobnego na której z wersji 8, po którejś aktualizacji problem ustąpił. Backupu niestety nie zrobiłem więc po jabłkach :) Zawsze mnie to dziwi, że na tym samym modelu telefonu tylko niektórym coś nie działa. No nic, trzeba zatem czekać aż majfrendy to poprawią.

@MariuSzzzz ale to przecież normalne , nie ma dwóch osób co identycznie korzystają z telefonu. A zawsze możesz mieć coś zainstalowane co Ci robi robotę, tak jak wczoraj kolega pisał że ma FC w aplikacjach a na koniec się przyznał że ma Xposed, jak odinstalował problemy się skończyły :) 

53 minuty temu, MariuSzzzz napisał:

Niby racja, ale nie mam żadnych tego typu aplikacji. Nawet SuperSU nie instalowałem.

Nigdy nie pisz do @slimdick że nie masz roota, bo on Ci udowodni, że masz :-):-P

• Like 1

@MariuSzzzz co ja mogę doradzić, zrób teraz backup w twrp i cofnij się na czysto jeden build. Możesz też poczytać jak na xiaomi.eu w wątku aktualizacji czy ktoś coś tam pisał w tym temacie.

@latet ja już zapomniałem a Ty dalej swoje , przecież to nie chodziło żeby Ci coś udowodnić tylko wyjaśnić czemu ja nie mogę wejść w katalog a Ty możesz. 

Ale zauważyłem że dopiero jak Acid coś napisze to jest prawdą ;) 

Co może oznaczać ten komunikat o konieczności zamontowania pamięci wewnętrznej USB w aplikacji aparat. Ktoś miał tak samo?

Nie chce mi się instalować Gmail a, żeby sprawdzić, ale po ogólnych problemach przeszedłem na Outlooka i właśnie wysłałem maila z 3 zdjęciami. Poszło ino świst. Polecam.
Pozdrawiam

Mi4c

@MariuSzzzz to może problemem nie jest system skoro co wersja masz to samo. Skoro coś nie tak na danych mobilnych to warto sprawdzić na innej karcie sim.

1 godzinę temu, migjed napisał:

Co może oznaczać ten komunikat o konieczności zamontowania pamięci wewnętrznej USB w aplikacji aparat. Ktoś miał tak samo?

Nie wiem, jak to naprawić, ale jeśli masz kartę microSD, to sprawdź, czy po jej wyjęciu nadal jest ten problem.

Nie mam karty sd. Mam dwa simy i nie wiem co zrobić. Przeinstalowałem aktualizację jeszcze dwa razy i za pierwszym to nawet pogoda się nie aktualizowała a teraz ten problem. Dodatkowo nie mogę z mienić tapety przez sieć bo wyskakuje komunikat o braku połączenia. Na global'u było ok.

7 minut temu, migjed napisał:

Nie mam karty sd. Mam dwa simy i nie wiem co zrobić. Przeinstalowałem aktualizację jeszcze dwa razy i za pierwszym to nawet pogoda się nie aktualizowała a teraz ten problem. Dodatkowo nie mogę z mienić tapety przez sieć bo wyskakuje komunikat o braku połączenia. Na global'u było ok.

No to chyba jedyne co mogę poradzić to czysta instalacja systemu.

Spróbuj naprawić uprawnienia selinux w ustawieniach zaawansowanych twrp. Niektórym to pomogło.

tapnięte z Redmi 4a

• Like 2

6 minut temu, Orjon napisał:

Spróbuj naprawić uprawnienia selinux w ustawieniach zaawansowanych twrp. Niektórym to pomogło.

tapnięte z Redmi 4a

Kolego, a czy mogę prosić o jakieś dokładniejsze instrukcje co robić w twrp?

Wchodzisz w Zaawansowane > Uprawnienia/w starszych wersjach Naprawa SELinux > przesuwasz suwak w prawo > reboot do systemu

tapnięte z Redmi 4a

• Like 1

3 godziny temu, Dario napisał:

Nie chce mi się instalować Gmail a, żeby sprawdzić, ale po ogólnych problemach przeszedłem na Outlooka i właśnie wysłałem maila z 3 zdjęciami. Poszło ino świst. Polecam.
Pozdrawiam

Mi4c

Jak to zrobiłeś, bo u mnie przy próbie dodania konta wyskakuje informacje "zainstaluj zgodną przeglądarkę" ...a wolałbym nie instalować czegoś co jest mi zbędne. 

Edited by Tartary

8 minut temu, Orjon napisał:

Wchodzisz w Zaawansowane > Uprawnienia/w starszych wersjach Naprawa SELinux > przesuwasz suwak w prawo > reboot do systemu

tapnięte z Redmi 4a

jestem w twrp i przy tej komendzie straszy mnie że moga byc problemy z uruchomieniem telefonu. Nie uwalę coś mając to twrp?

Nie powinno walnąć. Jeśli walnie to spróbuj zainstalować update od nowa.

tapnięte z Redmi 4a

• Like 1

2 minuty temu, Orjon napisał:

Nie powinno walnąć. Jeśli walnie to spróbuj zainstalować update od nowa.

tapnięte z Redmi 4a

Kolego Orjon,

wielkie dzięki!

Problem naprawiony.

• Like 4

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Zainteresowany już podziękował, ja tez chcę to zrobić niezależnie :-)

Czy możesz napisać, jakie inne problemy (jak inaczej się objawiające) może naprawić ta sztuczka? I właściwie co ona tak naprawdę robi? Zmienia uprawnienia, to się domyślam, ale uprawnienia czego konkretnie i z jakich na jakie? I dlaczego (jak, kiedy, przez co) mogły one zostać źle ustawione?

DziękI!

Nie mam jakiejś mocno specjalistycznej wiedzy w tym zakresie więc moje wyjaśnienia mogą być niedokładne/niewystarczające, ale liczę na poprawki przez bardziej doświadczonych Opierałem się na Google.

Zatem: SELinux to zestaw łatek i modyfikacji jądra Linuxa, mające zapewnić bezpieczeństwo i uniemożliwić niepożądane działania osobom/aplikacjom o ograniczonych uprawnieniach (np. zwykły user w androidzie). Jeśli jest ono ustawione w trybie restrykcyjnym (enforced), sprawdza, czy etykiety plików stanowiących dana aplikacje zgadzają się z stanem faktycznym (jeśli tak nie jest, apka najpewniej wywali fc bądź jakiś komunikat jak w naszym przypadku). Uniemozliwialo to np. instalację Xposed na androidzie lollipop przez pewien czas, bo od andka 5.0 SELinux domyślnie ustawiony jest w trybie restrykcyjnym. Długo trwało rozwiązanie tego problemu. Innymi słowy: jeśli np. ROM źle się zainstaluje bądź wcześniej mieliśmy właśnie jakiś restrykcyjny tryb, apki mogą się wywalać, i to właśnie naprawia ta opcja w twrp - zmienia politykę SELinux na bardziej pobłażliwa.

Więcej o SELinux możesz poczytać w tym miejscu.

Mam nadzieję, że nie namotałem i jest to w miarę ok napisane

tapnięte z Redmi 4a

11 godzin temu, MariuSzzzz napisał:

To jest już mój drugi build na v.9, na obu działało źle. Musiałbym się cofnąć do v.8 ale tam też miałem problem z gmail.

Sprawdź zamiast Gmaila, googlowego Inboxa...

Pytanie do posiadaczy Mi6: Jak na tej wersji jest z baterią oraz sygnałem sieci? Wiem, że na 7.8.24 były z tym problemy i wróciłem do 7.8.17. Zastanawiam się czy na 7.8.31 jest lepiej i czy warto zaktualizować?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

U mnie niestety bateria mega dramat. Wyłączyłem oszczędzanie baterii to w ogóle jak widać porażka. Telefon ciagle się wybudza. Na miui 7 było jednak lepiej. 83cb7532548f951040717e342d9648a4.jpg78cf7a32b14a61a1c8060350565d1f05.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Hej. Prośba o pomoc. Nie mogę dodać innego pilota poza tym jednym. Da się to jakoś ogarnąć ?

aktualizacja 7.8.31
Z góry dziękuję ! 4b79041fcf63cccfc9f4290afaf69a04.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by suszek

Guest
This topic is now closed to further replies.