ZduneX25

MIUI 7.8.31

Recommended Posts

3 minuty temu, AmyS napisał:

@latet Za rzadko go restartuje? Jak do Mi4 były aktualizacje co tydzień to co tydzień był tylko jeden restart. Ok, może 2, bo po instalacji romu instalowałem root i dodatki. I nie było takich problemów, więc to chyba nie to.

Spróbuj restartować raz dziennie, np. rano i zobaczysz – obstawiam, że bateria będzie trzymać lepiej. Po prostu spróbuj i daj znać. Teoretyzowanie niewiele tu wniesie :)

Edited by latet

1 godzinę temu, latet napisał:

Spróbuj restartować raz dziennie, np. rano i zobaczysz – obstawiam, że bateria będzie trzymać lepiej. Po prostu spróbuj i daj znać. Teoretyzowanie niewiele tu wniesie :)

Restart pomaga po instalacji czegokolwiek, lub jak CPU stoi na maksymalnych obrotach. Czasami się to zdarza. Dlatego, trzeba obserwować cpu na cpu-z :)

latet dobrze prawi, dalem matuli RN3P ona w ogole nie wylacza fona nie kasuje wiadomosci i niw zamyka aplikacji

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Czy u was też na najnowszej wersji Wi-Fi nie łączy się automatycznie?

Wysłane z mojego MI+MAX przy użyciu Tapatalka

Na moim również są problemy z WiFi. Nie łączy, a jeśli już połączy to prędkość zostawia dużo do życzenia

Tap RN4X

2 godziny temu, jmakuq napisał:

Na moim również są problemy z WiFi. Nie łączy, a jeśli już połączy to prędkość zostawia dużo do życzenia

Tap RN4X

tez mam wrazenie ze Wifi zaczelo u mnie mulic... poczatkowo obstawialem ze to kwestia dostawcy neta ale na laptopie smiga az milo...

23 minuty temu, Wojusek napisał:

tez mam wrazenie ze Wifi zaczelo u mnie mulic... poczatkowo obstawialem ze to kwestia dostawcy neta ale na laptopie smiga az milo...

Może sprawdźcie, czy różne ustawienie tej tajemniczej opcji Wi-Fi coś tu nie pomogą:

Screenshot_2017-09-04-23-52-46-199_com.android.settings.png

• Like 1

9 godzin temu, latet napisał:

Może sprawdźcie, czy różne ustawienie tej tajemniczej opcji Wi-Fi coś tu nie pomogą:

Mam ustawione na standardowe i nie muli internet a nie wiem do czego to jest

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...

@ZduneX25 dziś od rana telefon usilnie mi mówi że mam aktualizacje kiedy nie mam. f425a7185022a464d6279b6afefa8a2f.jpgc69b205190f7176b4a919493ed5435a8.jpg

Utapałem to z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka.

Dziękuję bardzo. Skanowanie miałem wyłączone. Optymalizację wyłączyłem, zobaczymy czy to coś pomoże, pozdrawiam

Tap RN4X

Optymalizacja wifi polega na tym że jeśli jesteś połączony z WiFi i jesteś daleko od routera(zasięg jest słaby) to przełącza na sieć mobilną.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Faktycznie, u mnie dziś też pojawiła się aktualizacja (przez OTA) z 31.08 do zainstalowania, a mam zainstalowaną aktualizację z 01.09, dziwna sprawa (Mi5SPlus).

Edited by ketesch

1 godzinę temu, jmakuq napisał:

Dziękuję bardzo. Skanowanie miałem wyłączone. Optymalizację wyłączyłem, zobaczymy czy to coś pomoże, pozdrawiam

Tap RN4X

Ja miałem i mam to Skanowanie włączone a Optymalizację wyłączoną. Nie ruszałem tego, tak miusialo być domyślnie. Zero problemów z Wi-Fi u mnie.

Mam też "Wifi włączone w trybie uśpienia" ustawione na "ZAWSZE".

Edited by latet

Problemów z wifi brak, Yanosik przesuwa mapę płynnie. U mnie też pojawiła się aktualizacja OTA dziś (z numerem 08.31)

49 minut temu, ketesch napisał:

Faktycznie, u mnie dziś też pojawiła się aktualizacja (przez OTA) z 31.08 do zainstalowania, a mam zainstalowaną aktualizację z 01.09, dziwna sprawa (Mi5SPlus).

Masz tak od dzisiejszej nocy/poranku?

Też tak mam, dzisiaj rano dostałem z OTA ze jest aktualizacja 7.8.31 a mam 7.9.1.

Edited by deha77

W temacie poświęconemu tej aktualizacji Daniel Świder, Robert i Piccolo zgłaszają drenaż baterii w Mi5. W Panelu sterowania -> Bateria, Telefon w gotowości wyróżnia się stosunkowo dużą wartości %. Porównując wartość podaną przez Piccolo też mam ją wysoką. Wychodzi na to, że to drenuje baterię.

Witam,

odkąd wyszło wydanie 7.8.17 postanowiłem w końcu przesiąść się z legendarnego 6.11.10. Wyczyściłem wszystko, sformatowałem telefon i wgrałem softa. Od tamtego wydania, jak również i obecnego, który posiadam (7.8.31) telefon ledwo mi dzień wytrzymuje. SOT mam na poziomie 2,5h. Tutaj ktoś pisał, że osiąga 5h, inni pisali o prawie 6h. Na 6.11.10 dobijałem do 4h i było ok jak dla mnie. Czy sa jakieś tajemnicze ustawienia, cos trzeba włączyć lub wyłączyć, co bardzo zjada baterie? Ogolnie w menadżerze baterii nie widac nic niepokojacego, nic nadzwyczajnego, co ją drenuje, jednakże zauważalnie częściej telefon podpięty jest do ładowania. Proszę o pomoc. Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam.

Z Mi5 pro

Racja... Otóż nie gram w żadne gry, telefon służy jako służbowy i prywatny. 1h rozmów dziennie, 40min messengera, 15min facebooka, 3h słuchania radia internetowego tunein radio, 0.5h youtube, 9h na sieci gsm, reszta w domu na wifi, przeglądanie internetu, tapatalk ok 1h dziennie.

Tutaj przykładowe zrzuty ekranu z dnia dzisiejszego. 739ab3700eaf02a226aebfc1a8b56bd7.jpgf3f89c8c7359e724325284145817bc07.jpgd0a8989a77d06b9b86b00569658b1078.jpga2eb58555b686dcb9237c99d80ad94f4.jpg

Witam,

Mi5 - system Miui 7.6.15 - zaktualizowałem do najnowszej wersji z piątku - wszystko mi śmigało bez problemu, zero opisywanych tutaj spraw ale ... rwało mi strasznie rozmowy na obu końcach i mnie źle słyszano i ja źle słyszałem jakbym rozmawiał zza żelbetowej ściany... Musiałem przywrócić backupa, bo nie mogłem pracować. Może ktoś się z tym spotkał, jak nie to spróbuję zaktualizować za tydzień i zobaczę.

Oczywiście wyczyściłem dalvik / cache.

pozdrawiam.

Mam to od dziś.
Pobierzcie to. To jest 7.9.4 tylko changelog jest niezmieniony.

Wysłane z MI6

3 godziny temu, drJanek napisał:

Mi5 - system Miui 7.6.15 - zaktualizowałem do najnowszej wersji z piątku - wszystko mi śmigało bez problemu, zero opisywanych tutaj spraw ale ... rwało mi strasznie rozmowy na obu końcach i mnie źle słyszano i ja źle słyszałem jakbym rozmawiał zza żelbetowej ściany... Musiałem przywrócić backupa, bo nie mogłem pracować. Może ktoś się z tym spotkał, jak nie to spróbuję zaktualizować za tydzień i zobaczę.

U mnie (Mi5) jakość rozmów bez zmian.

3 godziny temu, Acid napisał:

Pobierzcie to. To jest 7.9.4 tylko changelog jest niezmieniony.

Pobrałem, zaktualizowałem, wszystko działa.

miui9.jpg

Problem: po aktualizacji do 7.8.31 po uruchomieniu aparatu wyświetla się komunikat: "zamontuj pamięć wewnętrzną usb przed użyciem" Czy ktoś ma pojęcie co jest nie tak?

Mam pytanie bo dawno nie aktualizowałem mi5pro i mam tam jeszcze androida 6.0 jak wgrac aktualna wersje z tego posta - przez aktualizacje?

Guest
This topic is now closed to further replies.