ZduneX25

MIUI 7.8.31

Recommended Posts

MIUI 7.8.31

• Możliwość ustawienia domyślnego pulpitu głównego
  • Możliwość ukrycia nazwy operatora
  • Ukrywanie rzadko używanych urządzeń BT
  • Poprawki GPS dla MI5
  • Nowy wygląd aplikacji Poczta
  • Możliwość pobierania OTA xiaomi.eu przez dane mobilne
  • Sprawdzanie MD5 romów OTA, instalowanych przez TWRP
  • Dodany rom xiaomi.eu dla Redmi Note 5A i 5A Lite

DFG_2017-08-30-21-25-17.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 2

Na Mi5 śmiga. Nie zauważyłem czegoś coby mnie tego. Pojawiła się jakaś aplikacja chińska ale ja odinsyalowalem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, JareckiB12 napisał:

Dlaczego nie ma MI5S Plus?

Na en.miui.com jest informacja, że dla dwóch telefon zawieszona aktualizajca:

"Note: 
1. Update for Mi 6 suspended this week due to issues of sharing personal hotspot.
2. Update for Mi 5s Plus suspended this week due to FC in battery saver mode."

Czyli jest jakiś FC podczas korzystania z oszczędzania baterii :(

Edited by virusek90
  • Like 1

3 minuty temu, kaudii napisał:

Moje pytanie jaki to motyw, fajne ikonki

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Tilt 999

Ja zauważyłem dla MI4c po przejściu z 6.12.22 na poprzedni i ten rom, że połączenie internetowe przez sieć komórkową działa wyraźnie słabiej, częściej gubi zasięg i cały czas skacze 3g->H+ -> LTE -> H+ itp. Wcześniej działało to stabilniej, nie zależy to od nadajnika (w różnych lokalizacjach tak samo) i pory dnia.

@ZduneX25 czy jest opcja by aktualizator MIUI miał opcje podania dodatkowych plików zip jak no supersu by przy aktualizacji miało to miejsce za każdym razem bez dodatkowego podawania tego zipa?

Taka opcja jest e Lineageos downloader. Mozna tam podać dodatkowe pliki zip które są dodawane po romie i nie trzeba się tym przejmować w zasadzie.

• Like 2
  • Thanks 1

4 minuty temu, mmichal napisał:

częściej gubi zasięg i cały czas skacze 3g->H+ -> LTE -> H+ itp.

Jak się dużo przemieszczasz, czy nawet jak jesteś w jednym miejscu (np. w pracy)?

Wygląda na to, że poprawki GPS na Mi5 na szczęście nic nie zepsuły. Na razie sprawdziłem na krótkim odcinku, ale trasę w Endomodo mam zapisaną podobnie jak na 7.8.24., czyli dość dokładnie.

• Like 1

Przed chwilą, virusek90 napisał:

Jak się dużo przemieszczasz, czy nawet jak jesteś w jednym miejscu (np. w pracy)?

Nie ma znaczenia czy się przemieszczam właśnie czy nie, ostatnio nawet sprawdzałem w nocy żeby wykluczyć ruch w sieci (oddychalność sieci) i nawet przy pełnym zasięgu tak się dzieje.

[mention=1167]ZduneX25[/mention] czy jest opcja by aktualizator MIUI miał opcje podania dodatkowych plików zip jak no supersu by przy aktualizacji miało to miejsce za każdym razem bez dodatkowego podawania tego zipa?
Taka opcja jest e Lineageos downloader. Mozna tam podać dodatkowe pliki zip które są dodawane po romie i nie trzeba się tym przejmować w zasadzie.
W sensie dwa w kolejce? Nie myślałem o tym, staram się eliminować ewentualne błędy wyłapane przez użytkowników. Zobaczymy jak wejdzie OTA dzisiaj wieczorem, powinno pójść gładko i szybko. Wtedy będę mógł myśleć o dodatkowych opcjach.
  • Like 1

3 minuty temu, ZduneX25 napisał:
12 minut temu, fi9o napisał:
[mention=1167]ZduneX25[/mention] czy jest opcja by aktualizator MIUI miał opcje podania dodatkowych plików zip jak no supersu by przy aktualizacji miało to miejsce za każdym razem bez dodatkowego podawania tego zipa?

W sensie dwa w kolejce? Nie myślałem o tym, staram się eliminować ewentualne błędy wyłapane przez użytkowników. Zobaczymy jak wejdzie OTA dzisiaj wieczorem, powinno pójść gładko i szybko. Wtedy będę mógł myśleć o dodatkowych opcjach.

@ZduneX25 - dziękuję za odpowiedż. Jeśli nie wyraziłem się jasno/zrozumiale zobacz aplikację o której pisałem. Definiujesz w niej ZIP który przy każdej aktualizacji jest podawany w TWRP jako drugi po zipie z aktualizacją. 

W ogóle myślisz, że miałoby to sens? IMHO tak, ale chętnie poznam Twoją opinię.

• Like 1

Dla mnie kolejkowanie .zip też byłoby czymś przydatnym ze względu na SuperSU choćby.

Pytanie takie, czy OTA będzie pobierać cały ROM (+1GB) czy tylko "różnicę"?

@srgn1 Pytałeś o OIS w MI5. Jest bez zmian w stosunku do pierwszego wydania MIUI9, czyli sam z siebie działa źle, ale ręczna kalibracja pomaga całkiem całkiem.

Poza tym - aktualizacja (znów) włącza funkcję "Oszczędzanie w aplikacjach", jeśli wcześniej była wyłączona.

GPS - u mnie bez zmian (nie narzekam).

• Like 1

29 minut temu, mmichal napisał:

Ja zauważyłem dla MI4c po przejściu z 6.12.22 na poprzedni i ten rom, że połączenie internetowe przez sieć komórkową działa wyraźnie słabiej, częściej gubi zasięg i cały czas skacze 3g->H+ -> LTE -> H+ itp. Wcześniej działało to stabilniej, nie zależy to od nadajnika (w różnych lokalizacjach tak samo) i pory dnia.

Witam.U mnie identyczny problem na MI5

• Like 1

Jak długo powinno trwać wgrywanie romu przez TRWP. Czekam już 30 min. i nadal się wgrywa. Wcześniejsze wersje wgrywały się w 5 minut.

22 minuty temu, mmichal napisał:

Nie ma znaczenia czy się przemieszczam właśnie czy nie

Przed chwilą, bolo-70 napisał:

U mnie identyczny problem na MI5

Jak często dochodzi do samoczynnego zmieniania się trybu sieci? Pytam, bo może u mnie też tak jest a nie zwracałem na to uwagi (nie przyglądałem się aż tak). Przechodzi z 4G na 3G i jak długo pozostaje zanim wróci z powrotem? 

Przed chwilą, virusek90 napisał:

Jak często dochodzi do samoczynnego zmieniania się trybu sieci? Pytam, bo może u mnie też tak jest a nie zwracałem na to uwagi (nie przyglądałem się aż tak). Przechodzi z 4G na 3G i jak długo pozostaje zanim wróci z powrotem? 

Problem bardziej w tym że wcześniej nie było praktycznie przerw w działaniu netu przy zmianach a teraz często jest offline, przełącza się za często i długo trwa samo przełączenie. Wcześniej nie przeszkadzało to w przeglądaniu stron, teraz co chwila mam "offline mode"

18 minut temu, bolo-70 napisał:

Można powiedzieć,że cały czas się zmienia.

Teraz sprawdzałem, maksymalnie 40 sekund wytrzymuje bez zmiany i zmienia H+ -> 3G i za 5-10sekund ponownie -> H+ i  w koło Macieju

• Like 1

MI4C -Podczas ładowania znikło wyświetlane wcześniej natężenie prądu na ekranie blokady. Aplikacje diagnostyczne nadal błędnie pokazują faktyczny stan układu graficznego. Natomiast rdzenie wyświetlane wcześniej jako "stopped" teraz wyświetlane są poprawnie

Na Mi5 tez nie ma info o natężeniu pradu podczas ladowania. Zreszta pokazywalo kiedykolwiek prawidlowo gdy byla wczesniej?

Mam taki problem, po każdej aktualizacji od Miui9 TWRP wraca mi do ustawień domyślnych to znaczy wybór języka itp. Do datkowo po dzisiejszym update telefon się nie uruchomił ,nie mogłem wejść do TWRP kombinacją klawiszy dopiero przez flashbot się udało. Po ponownym wgraniu pliku telefon wstał bardzo szybko 

Z Mi4c 

15 minut temu, kamil385_ napisał:

MI4C -Podczas ładowania znikło wyświetlane wcześniej natężenie prądu na ekranie blokady

Na xiaomi.eu jest informacja w changelog:

"Delete - Battery charging info on the Lock screen (08-25)"

Więc może chodzi właśnie o tą brakującą informację :)

A mój 4x dzisiaj zalogował na koncie googla jako MI6. Taki niespodziewany upgrade

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.