Skocz do zawartości

Aplikacje na SD (połączony)


nowakdinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy, jak napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie. Wczoraj przyszedł do mnie xiaomi Redmi Note, bardzo mi się podoba ale mam dwa problemy...

1. Jak przenieść aplikacje na kartę SD? Próbowałem wszystkiego, folder Mount itd. Niby wszystko ok, ale aplikacje po kilku sekundach się wyłączają...

2. W grach, np real racing 3, asphalt8 strasznie słabo działa dotyk, sterowanie dotykiem jest praktycznie niemożliwe, nawet jeśli steruje się sensorem, a tylko hamuje dotykiem. Proszę o pomoc ;)

Edytowane przez nowakdinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale wydaje mi się ze został z poprzedniego tel, na którym przenosiłem aplikacje

To wyczyść kartę (robiąc uprzednio jakiś backup danych coby nie potracić czegoś dla Ciebie ważnego) i zainstaluj kilka aplikacji/gier - na karcie SD powinien utworzyć się folder Android a w nim data (tam powinny być dane aplikacji) i obb (z tego co się orientuję to do obb lecą gry ale nie wiem czy to zasada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal gparted (lub jakiś odpowiednik jeśli masz Windowsa, np. MiniTool Partition Wizard).

Dzielisz kartę SD na dwie partycje. Pierwsza musi być FAT (aby Windows mógł ją odczytać, będziesz na niej miał swoje dane), a drugą zrób EXT2 (aplikacje).

Włączasz Link2SD, wybierasz EXT2, twój telefon zostaje zrestartowany. I to tyle.

 

EDIT: Aha, no i zrób sobie backup tego co masz na karcie, tak na wszelki wypadek.

Edytowane przez Kubeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś normalny sposób na to żeby Note widział i korzystał w normalny sposób z karty sd? W chwili obecnej nie jest to możliwe: link2sd np. podaje komunikat że telefon ma emulację karty sd i nie może przenieś aplikacji na sd. Kombinowałem z dwiema partycjami na karcie sd: jedna z fat32 i druga ext2. Niestety nie działa to jak powinno. Telefon widzi tylko partycję fat32 i umożliwia tylko częsciowe z niej korzystanie. Nie da się w normalny sposób korzystać z karty sd, jak na innych telefonach. Czy da się to poprawić?

Edytowane przez darek2105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setny wątek i gucio t tego. Szukałem! Forum po jest żeby pytać, więc nie rozumiem dąsów!

 

Tak będzie zawsze "W Redmi Note aplikacje są na tel, ale dane aplikacji idą na SD"? czy pojawi się jakieś uaktualnienie żeby było normalnie. A jak sformatować kartę>> na fat32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MIUI POLSKA w Redmi WCDMA i zdjęcia i aplikacje lądują na karcie pamięci, czyli z tego co czytam jest ok. Zabrałem się za Note i tutaj problem. Rom elegancko jest (zgłasza 4.2.2 JDQ39 MIUI-4.6.15), kartę pamięci widzi jako nośnik SD i nijak nic nie ląduje na niej (oprócz aplikacji które mają w standardzie wykorzystanie karty np. OsmAnd). Zdjęcia, apki, wszystko do pamięci wewnętrznej idzie. Próbowałem formatować kartę na różne sposoby, dałem inną, mniejszą, kilka razy przywracałem system, kilka razy instalowałem ROM i nic. Czy to jest jakiś błąd w sofcie, czy to tylko u mnie? 

 

Aplikacje które wymagają zakładania partycji swap itd. nie działają, bo system gdy wykryje kartę, grzecznie formatuje ją na FAT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Po kilku godzinach kombinowania i wgrywania zainstalowałem w końcu https://goo.im/devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/redmi-note/xiaomi.eu_multi_lcsh92_wet_jb9_JHDCNBE23.0_jb-4.2.zip/ .

(wersja MULTI dla Note WCDMA). Zauważyłem następujące efekty. Kamerka nagrywa szybciej, system ładuje się również szybciej, zaczęła poprawnie działać aplikacja Link2SD (instalacja ROOT według opisu checkmate).

 

Może jest jakiś problem z przyznawaniem praw w obecnej wersji PL, niby przyznaje ale jakoś chyba coś jest nie tak i może dlatego jest problem z tym montowaniem SD jako pamięci docelowej dla danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiejszy ROM. Niestety nadal apki nie trafiają na kartę pamięci. W chwili obecnej wygląda na to, że trzeba się posiłkować programami zewnętrznymi. Ja po prostu przerzucam gry za pomocą GL to SD. Inne programy albo nie zajmują wiele miejsca, albo same pozwalają na wybranie gdzie trzymają dane. 

 

Odkryłem jeszcze jeden ciekawy problem. Otóż gdy zadziałał nad ranem alarm w systemowym budziku i został wyłączony, to po pierwszym odebranym połączeniu odpala jego dźwięk i nie daje się nijak wyłączyć. Pomaga restart. Tak było na poprzedniej wersji ROMU, to samo dzisiaj rano na wersji którą linkowałem wyżej. Zobaczymy rano jak będzie na dzisiejszej.  :-P .

 

Po zmianie ROMU ponownie trzeba było zrobić ROOTa.

Edytowane przez wasabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam programik FolderMount, działa super, tyle że na darmowej wersji można przenieść 3 foldery tylko. Ja tam zapłaciłem 6.8zl warto. Zaznaczamy folder gdzie jest gra/program i przenosi to na kartę, później żeby z nich korzystać trzeba zamontować(cos jak deamon tools).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w note ten sposób nie działa. Przynajmniej mi nie udało się zmusić go do działania. A partycje zakładałem chyba wszystkim co miałem pod ręką. Widział tylko FAT . W innych śmigło a tutaj nie.

Edytowane przez wasabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...