Skocz do zawartości

Mi Box 4K i HUB USB


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam zamiar kupić air mouse dla  mojego mi boxa , jest tylko jeden problem, brak wolnego wejścia usb.

Mam zamiar przesyłać internet do boxa za pomocą tego urządzenia ( https://www.aliexpress.com/item/2015-Hot-Saling-USB-to-RJ45-10-100-Mbps-Ethernet-Network-card-LAN-Adapter-USB-Network/32375602221.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.20bd4c4douZ3K8), które już zakupiłem, niestety potrzebuje jeszcze jedno wejście usb na mysz powietrzną  (https://www.aliexpress.com/item/W1-2-4G-Air-Mouse-Wireless-Keyboard-6-Axis-Motion-Sense-IR-Learning-Remote-Control-w/32955540320.html?spm=2114.search0604.3.189.264940d27OMoZX&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_431_10304_10307_10820_10821_10301_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=5375a17f-2a23-497f-a40d-ff1478582e05-23&algo_pvid=5375a17f-2a23-497f-a40d-ff1478582e05&transAbTest=ae803_4

Pytanie, czy kupno taniego rozgałęźnika usb   https://www.aliexpress.com/item/USB-2-0-Type-A-1-Male-To-2-Female-Y-Splitter-Data-Sync-Charging-Extension/32853859964.html?spm=2114.search0604.3.17.3b6655ca4vjznC&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_431_10304_10307_10820_10821_10301_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=2b7877a7-e9a6-490b-a305-73264a121054-2&algo_pvid=2b7877a7-e9a6-490b-a305-73264a121054&transAbTest=ae803_4  umożliwi mi jednoczesne sterowanie myszą powietrzna i dostarczaniem internetu do mi boxa?

Czy może potrzebuje czegoś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem MiBoxS i podłączyłem do niego tego HUBa KY-888 z linka powyżej. Niestety mam dziwny problem, który chyba jest spowodowany kiepskim zasilaniem. Jak do HUBa jest podłączony tylko ethernet, to wszystko pięknie działa, podłączę myszkę bezprzewodową i też bez problemu działa. Problem jest wtedy, jak chce używać obu na raz. Jak podepnę na raz odbiornik od myszy, oraz kabel od internetu, to przy ruszaniu myszą odłącza się internet. Czasami wszystko się zawiesza i BOX się resetuje. To samo się dzieje jak podłączę pena z ethernetem, ale mysz z penem bez netu działa bez problemu. Ktoś mi może powiedzieć o co chodzi? Czy to wina HUBa, czy też słaba wydajność prądowa USB w BOXie?

 

Odpowiem sobie sam, ale może innym też się przyda :)

Problemem okazał się HUB KY-888 który nie chciał współpracować z MiBoxem, to co się działo, opisałem wcześniej. KY-888 odesłałem do sprzedawcy, a kupiłem HUB UNITEK Y-1470, który ma zbliżoną cenę. Teoretycznie ma gorsze parametry, bo tylko USB 2.0 (co nie przeszkadza, bo takie samo USB ma BOX) i kartę sieciową 100 Mbit (spokojnie wystarczy nawet do materiałów 8K), ale za to wszystko działa bez problemów. LAN hula, aż miło, podłączona myszka, lub PEN nie powodują odłączania sieci, można wszystko razem używać. Ciekawe natomiast jest to, że że ten HUB może pracować w trybie standardowym pasywnym, lub w trybie aktywnym (ma osobne złącze MicoUSB, do którego wystarczy podłączyć kabel z ładowarką od telefonu), dzięki czemu żadne dyski nie są mu straszne.

 

Dnia 12.01.2019 o 16:01, Adimibox napisał:

Hej, mam zamiar kupić air mouse dla  mojego mi boxa , jest tylko jeden problem, brak wolnego wejścia usb.

Polecam kupić dobrego HUBa i wtedy nie będzie problemu. Jednak musi być to prawdziwy HUB, bo ten kabelek Y do tego się nie nadaje, owszem może służyć do zasilenia dwóch urządzeń z jednego USB, ale przesył danych będzie działał tylko na jednej końcówce. Zastanów się nad HUBem z LANem, bo to chyba najlepsze wyjście.

Jeśli chodzi o AirMouse, to z doświadczenia mogę polecić MX3, bo świetnie się spisuje i ma niezłą cenę. Ceny w Chinach i w Polsce tych urządzeń są na tyle zbliżone, że chyba lepiej kupić u nas. Po kupnie masz najpóźniej po kilku dniach w domu, jest też 14 dni na odesłanie sprzętu jak Ci nie podpasuje oraz co ważne, zyskujesz 2 lata rękojmi. Ja kupiłem sprzęt z poniższego linka.

https://allegro.pl/oferta/air-mouse-mx3-pilot-klawiatura-mysz-podswietlana-7466016712?snapshot=MjAxOS0wMS0zMFQxNToyNDo1Ny4xNDBaO2J1eWVyOzNhOTEyYWNmNzU0NzI3N2EwZDAwZTRmNzBlYzQ1NDg1MDU5OTA4OTRiYmZmY2I5YTk0MWVlNmUyN2U3NWQ1OWY%3D

Jest to chyba jeden z "najpełniejszych" modeli tego typu urządzeń. Działa jako AirMouse, jest klawiatura, podświetlenie przycisków (świetnie się sprawdza przy klawiaturze wieczorami) oraz mikrofon, który działa dość dobrze. Jest też przycisk do asystenta Google, ale jest ukryty pod lupą (gdybym go nie nacisnął, to bym nie wiedział do czego służy :D ). Ciekawą opcją jest też możliwość zaprogramowania 4 dolnych przycisków, które mogą służyć do sterowania TV (te cztery przyciski są przypisane do nadawania w podczerwieni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie było mnie tutaj od dawna i nawet nie pamiętam czy coś postowałem kiedykolwiek. Tak więc witam Was serdecznie! :)

Lada tydzień, mam zamiar zakupić Xiaomi Mi Box S. Głównie z myślą o korzystaniu z Netflixa na tv smart (niewspierana Toshiba) i projektorze. Oba sprzęty na ten moment w max Full HD. Specjalnego wyboru nie ma. Mocniejsze box'y nie mają certyfikacji. Nvidia ma chorą cenę. Tak więc nie ma specjalnie wyboru...

Czytam i łeb mi pęka. To haczy, tam trzęsie, zrywa połączenie wi-fi...

Pod kątem tego wi-fi, znalazłem taki HUB:

link

Ten box posiada 1x USB 2.0. Gdy podłączę hub'a do portu USB 2.0 - będę miał gigabitowy LAN? Czy dobrze to rozumiem? Czy te 3 porty - też będą kompatybilne z urządzeniami z kontrolerami jedynie pod USB 2.0?


 

 

Edytowane przez negatyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się na zapas. Wiele osób pisze o problemach z wifi, a u innych (i u też) mnie śmiga bez problemu. Kupisz - sprawdzisz - w razie potrzeby dokupisz hub.

W innym poście pytasz czy warto. Nie wiem jak współpraca z projektorem, ale jak masz stary tv, to nie ma co się zastanawiać. Ja też miałem starego netflixa w Samsungu. Po przesiadce na box, inny świat!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos hub'ów, to naszła mnie taka myśl:

Sam Xiaomi Mi TV Box S 4K, posiada port USB 2.0, który nie wyciągnie więcej niż 100mb/s. Tak więc też gigabit NIE JEST REALNY FIZYCZNIE - będzie max 100mb/s. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Posiadam łącze 900 Mb/s / 90 Mb/s (download / upload). Pytanie, czy port USB 2.0 to ogarnie...?

Edytowane przez negatyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę jednak w to:
https://www.mecoolonline.com/collections/mecool-km1-google-certified-android-tv-box/products/mecool-km1-collective-atv-google-certified-android-9-0-smart-tv-box-4gb-ram-64gb-rom

Podpowiedzi jest sporo:


Jeśli nie uzyskam netflixa w HD (nie posiadam sprzętów 4K) - to dokupię dla dziewczyn mi sticka (pod tv). Ja i tak korzystam głównie z Kodi i materiałów w dużych plikach mkv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecool POSIADA certyfikat Google.

 

Fora mówią, że metodą pokazaną na tym filmiku (kliknij i poświęć odrobinę czasu) - da się to zrobić. Oczywiście nie oficjalnymi apkami, bo to ma dane z boxow jedynie Xiaomi i Nvidia.

 

Sens zakupu huba USB 3.0 jest wtedy, gdy nie posiada takowy port. I tylko wtedy masz na LAN sensowne osiągi. Proste.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, negatyw napisał:

Fora mówią, że metodą pokazaną na tym filmiku (kliknij i poświęć odrobinę czasu) - da się to zrobić. Oczywiście nie oficjalnymi apkami, bo to ma dane z boxow jedynie Xiaomi i Nvidia.

Ferguson w Fboxie też podobnie kombinował, aż Netflix go zablokował i masa klientów została z podstawką pod kwiatki. Jak masz czas się bawić i kombinować to OK.

 

24 minuty temu, negatyw napisał:

Sens zakupu huba USB 3.0 jest wtedy, gdy nie posiada takowy port. I tylko wtedy masz na LAN sensowne osiągi. Proste.

Coś pokręciłeś. 

Jeżeli miałeś na myśli, iż sens używania huba USB 3.0 jest tylko wtedy gdy mamy takowy port to jesteś w błędzie. Proste.

31 minut temu, negatyw napisał:

bo to ma dane z boxow jedynie Xiaomi i Nvidia.

I jeszcze kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać więcej konkretów?

Bo widzę, że masz wiedzę, ale nie bardzo chcesz się nią podzielić z innymi, tylko zgrywasz cwaniaka...

 

Z USB kompletnie nie zrozumiałeś mojej idei. Przeczytaj raz jeszcze.

 

Każdy z boxow może się skończyć. Netflix rozdaje karty i zależy to nie od mocy boxa, a od ilości wyprodukowania danego modelu.

 

Poleć zatem boxy (poza tymi dwoma), które mają oficjalne wsparcie. Najlepiej z android tv na pokładzie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest napisane na tym forum. Wystarczy usiąść i poświęcić trochę czasu.

Z Android boxów dostępnych w Polsce, oficjalne wsparcie dla Netflix, Disney oraz Amazon Prime dla najwyższych oferowanych rozdzielczości czyli praktycznie 4k mają:

Nvidia Shield TV i TV Pro
Amazon Fire TV Cube 4k (2 generacja)
Amazon Fire TV Stick 4k (3 generacja)
Google Chromecast TV
Xiaomi Mi Box 4k/S

Wszystkie inne boksy oficjalnie nie obsługują ww. usług. Natomiast tak jak powyższe prawie wszystkie obsługują YouTube 4k.

No i oczywiście jest jeszcze Apple TV 4K.

Słyszałem jeszcze o dwóch modelach na Androidzie ale dostępne są tylko w USA czy Australii. Kompletnie nieznane w Europie. Nie pamiętam ich nazw.

R.

 

Edit:
Tu masz napisane dlaczego powinien być hub USB 3.0:
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=275083&pid=2947904#pid2947904

Edytowane przez Radasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tego oczekiwałem. Dzięki.

De facto wszystko gdzieś już było gdzieś opisane. Ale po to są fora, aby pytać.

Ja chętnie się dzielę wiedzą w tematach, które sam przetestowałem.

 

@up:

Chodziło mi o to, że kupno huba na USB 3.0 ma sens tylko dla boxów, które mają na pokładzie port USB 3.0. Mam nadzieję, że teraz jest to jasne i się z tą tezą zgadzasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich zastosowań, jakie przychodzą mi do głowy, wystarczy hub USB 2.0 z LAN 100Mbps. Kupno adaptera USB 3.0 do Mi BOXA z gniazdem USB 2.0 nie da zupełnie nic. Na podlinkowanym forum autor zauważa, że adaptery USB 3.0 mają szybszą kartę LAN 1000Mbps co w przypadku MI BOXA pozwoli wykorzystać pełną szybkość jego gniazda USB 2.0 (w praktyce ok 300 Mbps) ale przyrostu prędkości sieci nie wykorzystamy do niczego. 100Mbps to już i tak wielokrotnie więcej  niż jest potrzebne. W zupełności wystarczy transfer 25 Mbps a szybsza nie wpłynie ani na lepszą jakość obrazu ani dźwięku. 

Z tego powodu, wiele obecnie produkowanych boxów czy dekoderów TV ma wbudowaną kartę LAN jedynie100Mbps, bo szybsza nie daje zupełnie żadnych korzyści. 

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest napisane na tym forum. Wystarczy usiąść i poświęcić trochę czasu.
Z Android boxów dostępnych w Polsce, oficjalne wsparcie dla Netflix, Disney oraz Amazon Prime dla najwyższych oferowanych rozdzielczości czyli praktycznie 4k mają:
Nvidia Shield TV i TV Pro
Amazon Fire TV Cube 4k (2 generacja)
Amazon Fire TV Stick 4k (3 generacja)
Google Chromecast TV
Xiaomi Mi Box 4k/S
Wszystkie inne boksy oficjalnie nie obsługują ww. usług. Natomiast tak jak powyższe prawie wszystkie obsługują YouTube 4k.
No i oczywiście jest jeszcze Apple TV 4K.
Słyszałem jeszcze o dwóch modelach na Androidzie ale dostępne są tylko w USA czy Australii. Kompletnie nieznane w Europie. Nie pamiętam ich nazw.
R.
 
Edit:
Tu masz napisane dlaczego powinien być hub USB 3.0:
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=275083&pid=2947904#pid2947904
Wszystko pięknie, tylko ja muszę mieć boxa z audio OUT, gdyż mój stary dobry wzmacniacz nie posiada HDMI. Muszę audio podać do audio IN (na 2x CHINCH). I tutaj pozostaje mi tylko badziew od Xiaomi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko XIAOMI??

Nvidia Shield TV / TV Pro + 

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-dac-pcm2704-usb-coaxial-s-pdif-9816994046

lub jeśli wolisz w obudowie:

https://allegro.pl/oferta/pj-miaolai-q1-karta-dzwiekowa-usb-dac-pcm2704-8506510255

i sprawę masz załatwioną. Podpinasz i działa. Żadnych sterów nie trzeba instalować.

 

Dnia 25.10.2020 o 22:18, Radasss napisał:

Zakładam, że admin/developer KODI orientuje się lepiej od nas.

To może przeczytaj forum, które sam podlinkowałeś. Porada tego "admina" okazała się nietrafiona a opisywany tam problem był wyjątkowy bo dotyczył materiału z kosmicznym bitrate 86484 kbps (plik ponad 70 GB). Masz takie w swojej kolekcji?  Nawet jak urządzenie przepcha go przez USB to procek już tego nie obrobi. Jeszcze raz przypomnę, jak ktoś bardzo chce to można sobie kupić adapter czy HUB na USB 3.0 z sieciówką 1 Gbit. Będzie działał. Jednak w praktyce nie zyskamy zupełnie nic. Wystarczy najzwyklejszy adapter/hub z sieciówką 100 Mbps na USB 2.0. 

 

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko XIAOMI?? Nvidia Shield TV / TV Pro + 

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-dac-pcm2704-usb-coaxial-s-pdif-9816994046

lub jeśli wolisz w obudowie:

https://allegro.pl/oferta/pj-miaolai-q1-karta-dzwiekowa-usb-dac-pcm2704-8506510255

i sprawę masz załatwioną. Podpinasz i działa. Żadnych sterów nie trzeba instalować.

 

Pomysł super. Czyli na wyjściu mam mini jack stereo, tak?Oby nie było takiej sytuacji, że będzie rozjazd pomiędzy dźwiękiem a obrazem. Pytanie, jak szybko przetwarza ten stick pod USB...

 

Może ten nawet dla mnie ciekawszy, bo od razu ma wyjście na chinch:

https://allegro.pl/oferta/dac-usb-cmedia-cm108b-9693271436?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

A czy oficjalne wsparcie Netflix - ma też ten box?

https://allegro.pl/oferta/nvidia-shield-tv-streaming-16gb-fvat23-atv102-9774604849?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Nvidia Shield TV w każdej wersji ma oficjalne i pełne wsparcie Google oraz Netflix.

To jest model poprzedniej generacji z 2017 roku. Jest bardzo dobry, chociaż już bym chyba odżałował te 150 zl i kupił aktualną wersję PRO tj. z 2019 roku.

Poczekaj trochę, w okolicach BF zazwyczaj te konsole były w niższej cenie (nie obiecuję jednak, że w tym roku będzie tak samo).

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2019 jest aktualną wersją ale popyt zwłaszcza na wersję pro  jest tak duży, że jak tylko się pojawiają w sprzedaży to w ciągu 1-2 dni (czasem paru godzin) zostają wyprzedane. Bywa, że nawet CENEO nie zdąży wyłapać, że np.  w Euro-RTV-AGD się pojawiły. Musisz najlepiej codziennie sprawdzać dostępność lub zapytać o termin dostawy.

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytałem markety, ale pewnie sami nie wiedzą...

 

A czy zakup tego modelu:

Nvidia Shield TV Streaming 16GB ATV102

Będzie dużo gorszym wyborem? Czym się one generalnie różnią?

 

Już doczytałem, że extractor HDMI audio, rozwiąże mój problem braku wzmachola z HDMI. Są takie urządzenia, potrafiące ogarnąć i 4K:

https://allegro.pl/oferta/extractor-hdmi-audio-s-pidf-5-1ch-rca-l-r-2-0ch-9119361666?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Nvidia Shield TV o której pisałem wcześniej (model z 2017 roku). W tamtym czasie wyszły 2 modele: PRO i zwykła. Różnica sprowadzała się wyłącznie do wyposażenia (w PRO był dodatkowo pad oprócz pilota). Reszta wyposażenia i sama konsola były identyczne (z 3GB RAM /16GB pamięci stałej).

Wersja 2019 też składa się z 2 modeli ale te już znacznie różnią się między sobą. Obie mają zupełnie nowego "trójkątnego" pilota z podświetleniem,  nie ma pada w żadnej wersji  (trzeba dokupić sobie osobno jeśli ktoś chce), nieco podrasowany procesor, obsługę BT 5.0 (wcześniej było 4.1) oraz mają  poprawione skalowanie do 4K materiałów o niższej rozdzielczości. Różnice między wersjami 2019:

- Wersja zaawansowana (pełna) typu PRO. Sama konsola ma budowę zgodną ze starszymi modelami. W przeciwieństwie do "tubki" (opis niżej) ma pełną ilość pamięci  (3/16GB). 

- Tańsza wersja typu "tubka" (okrągła), została wykastrowana: ma mniej pamięci (2/8GB) i mniejszą ilość portów ale za to dodany czytnik kart microSD. Pomimo cięć do samego streamingu nadaje się jednak wyśmienicie (wielokrotnie szybciej, stabilniej niż taki MI BOX).

Technicznie i użytkowo ujmując, wersja 2017 i 2019 działa prawie tak samo. Interface jest właściwie identyczny, działa rewelacyjnie szybko (nie odczuwa się żadnych różnic w szybkości). W 2019 roku poprawiono skaler ale nawet w wersji 2017 moim zdaniem działał on dużo lepiej od takiego Mi BOXa.

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...