Skocz do zawartości

Mi Box 4K i HUB USB


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się więc się wypowiem ;)

Pierwsza uwaga to to że na reddicie wyczytałem, że nie wszystkie huby działają. Teoretycznie powinny, ale zdarza się, że niektóre nie działają - co za tym idzie, lepiej kupować coś sprawdzonego lub coś co będzie można oddać bez większego problemu.

Ja huby miałem dwa, najpierw pożyczyłem z pracy jakiś stary 10-cio letni hub do testu i działał bez problemu. W międzyczasie zamówiłem to:
https://www.amazon.de/gp/product/B00LLUEJFU/ref=ox_sc_act_title_1?smid=AXZ3JQ1GVFPIF&psc=1

Akurat był w promocji i wyrwałem go za 60zł. Ethernet zastąpił wifi - i w tym miejscu zaznaczę, że z zakupu huba z ethernetem jestem bardzo zadowolony bo streamowanie po sieci działa nieporównywalnie lepiej.

Aktualnie poza internetem podpięty jest pod niego też pendrive (na stałe sformatowany jako dysk pod MiBoxa) oraz klawiatura i myszka. Trzeci port jest wolny - czasem podpinam tam drugiego pena. Wszystko działa bez zarzutu i nie mam zasilacza - ale jakby ktoś chciał podpinać coś bardziej prądożernego jak kolega wyżej to na pewno warto w taki zainwestować.

Jakby ktoś szukał wersji bardziej budżetowej to UGreen ma też wersję na usb 2.0, która na pewno też działa bez problemu. Nie wiem jak działają wersje bez ethernetu bo się tym nie interesowałem.

Co do różnicy usb 2 czy usb 3 to 2 jak najbardziej wystarczy. Sam MiBox ma usb 2.0 i hub tego nie przeskoczy - jeżeli 3.0 jest w tym wypadku bardziej wydajne to naprawdę minimalnie. Sam wziąłem 3.0 bo to bardziej przyszłościowa wersja i może się w przyszłości przydać gdzie indziej.

 

PS Gdyby ktoś się decydował na zakup na amazonie to jest pewien cebulowy myk na uzyskanie darmowej przesyłki normalnie dostępnej od 40€. Wystarczy dodać do zamówienia coś czego Amazon nie ma na magazynie dzięki czemu zamówienie przekroczy 40€. Kasa z karty zostanie ściągnięta tylko za przedmiot, który mogą aktualnie wysłać - no i gdy następnego dnia paczka wyjedzie z kurierem to anulujemy zapychacz. Mam nadzieję, że pomogłem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie znam się więc się wypowiem
Pierwsza uwaga to to że na reddicie wyczytałem, że nie wszystkie huby działają. Teoretycznie powinny, ale zdarza się, że niektóre nie działają - co za tym idzie, lepiej kupować coś sprawdzonego lub coś co będzie można oddać bez większego problemu.
Ja huby miałem dwa, najpierw pożyczyłem z pracy jakiś stary 10-cio letni hub do testu i działał bez problemu. W międzyczasie zamówiłem to:
https://www.amazon.de/gp/product/B00LLUEJFU/ref=ox_sc_act_title_1?smid=AXZ3JQ1GVFPIF&psc=1

Akurat był w promocji i wyrwałem go za 60zł. Ethernet zastąpił wifi - i w tym miejscu zaznaczę, że z zakupu huba z ethernetem jestem bardzo zadowolony bo streamowanie po sieci działa nieporównywalnie lepiej.
Aktualnie poza internetem podpięty jest pod niego też pendrive (na stałe sformatowany jako dysk pod MiBoxa) oraz klawiatura i myszka. Trzeci port jest wolny - czasem podpinam tam drugiego pena. Wszystko działa bez zarzutu i nie mam zasilacza - ale jakby ktoś chciał podpinać coś bardziej prądożernego jak kolega wyżej to na pewno warto w taki zainwestować.
Jakby ktoś szukał wersji bardziej budżetowej to UGreen ma też wersję na usb 2.0, która na pewno też działa bez problemu. Nie wiem jak działają wersje bez ethernetu bo się tym nie interesowałem.
Co do różnicy usb 2 czy usb 3 to 2 jak najbardziej wystarczy. Sam MiBox ma usb 2.0 i hub tego nie przeskoczy - jeżeli 3.0 jest w tym wypadku bardziej wydajne to naprawdę minimalnie. Sam wziąłem 3.0 bo to bardziej przyszłościowa wersja i może się w przyszłości przydać gdzie indziej.
 
PS Gdyby ktoś się decydował na zakup na amazonie to jest pewien cebulowy myk na uzyskanie darmowej przesyłki normalnie dostępnej od 40€. Wystarczy dodać do zamówienia coś czego Amazon nie ma na magazynie dzięki czemu zamówienie przekroczy 40€. Kasa z karty zostanie ściągnięta tylko za przedmiot, który mogą aktualnie wysłać - no i gdy następnego dnia paczka wyjedzie z kurierem to anulujemy zapychacz. Mam nadzieję, że pomogłem
Oooo, dzięki wielkie!

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem dwa duże dyski i pendrive przez HUB Belkina z zewnętrznym zasilaniem. Wszystko działa

Taki:

https://www.amazon.com/dp/B000NB05MO

ma już swoje lata więc pewnie go nigdzie już nie dostaniesz, ale na pewno jest coś podobnego

Edytowane przez ic3man81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy ktos moglby mi powiedziec czy ten ( https://pl.aliexpress.com/item/Ugreen-USB-Ethernet-10-100-1000-Mbps-Rj45-Gigabit-Network-Card-Lan-Adapter-3-Port-USB/32401431234.html ) adapter ktory moze byc w opcji USB 3.0 (10/100/1000Mbps) bedzie dzialal z Mi Box 4K? Widze ze Mi Box 4K jest z USB 2.0, ale chyba 3.0 dziala z 2.0 (na odwrot nie)

Ale bardziej mi zalezy na tym czy jak kupie wlasnie USB 3.0 (10/100/1000Mbps) to czy internet po kablu pojdzie w predkosci 1000Mbps jezeli wlasnie Mi Box jest 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, raf90now napisał:

Czy ktos moglby mi powiedziec czy ten ( https://pl.aliexpress.com/item/Ugreen-USB-Ethernet-10-100-1000-Mbps-Rj45-Gigabit-Network-Card-Lan-Adapter-3-Port-USB/32401431234.html ) adapter ktory moze byc w opcji USB 3.0 (10/100/1000Mbps) bedzie dzialal z Mi Box 4K? Widze ze Mi Box 4K jest z USB 2.0, ale chyba 3.0 dziala z 2.0 (na odwrot nie)

Ale bardziej mi zalezy na tym czy jak kupie wlasnie USB 3.0 (10/100/1000Mbps) to czy internet po kablu pojdzie w predkosci 1000Mbps jezeli wlasnie Mi Box jest 2.0?

Mam go i działa na android 6.0. Nie aktualizowałem do Oreo, więc nie wiem czy na nim również działa.

Co do prędkości netu, to szału nie ma. U mnie przy prędkości od dostawcy 300/40 Mb/s, po Lan osiąga około 70 Mb/s, zaś po wifi 5 Ghz około 200 Mb/s.

Jednak wydaje mi się, że po Lan pomimo mniejszej prędkości internet w Kodi działa jakby lepiej, mniej buforuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy:). Dziś zakupiłem hub i-tec 3x usb 3.0 = ethernet. Usb działa ładnie ale ethernet nie ruszył na 6.01.  Dokonałem aktualizacji do oreo. poszło gładko ale ethernet dalej nie chodzi. Jak wyłączę wifi i podłączam hub to nie ukazuje się opcja ethernet. Żadna opcja. Jest tylko wifi i koniec. Tak było przed aktualizacją i tak jest teraz. Hub działa przy połączeniu z kompem na macu. Myślę, że to wina mi boxa :{. Czy mądre głowy mają jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze taka uwaga,kupiłem tego huba w zasadzie do innego urządzenia,do boxa jest przy okazji.

Jak dla mnie,to kombinowanie z hubami i ruterami,jest kompletnie idiotyczne i niedopuszczalne,staranie się o podstawową funkcjonalność jaką jest w tego typu urządzeniu,dostęp do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, raideri napisał:

Jeszcze taka uwaga,kupiłem tego huba w zasadzie do innego urządzenia,do boxa jest przy okazji.

Jak dla mnie,to kombinowanie z hubami i ruterami,jest kompletnie idiotyczne i niedopuszczalne,staranie się o podstawową funkcjonalność jaką jest w tego typu urządzeniu,dostęp do sieci. 

Tu się z Tobą zgadzam.

Mz. to podchodzi pod "niezgodność towaru" bo urządzenia nie spełnia swojej podstawowej funkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.08.2018 o 13:52, raideri napisał:

Doszedł do mnie ten ugreen:

https://pl.aliexpress.com/item/Ugreen-USB-Ethernet-USB-3-0-2-0-to-RJ45-HUB-for-Xiaomi-Mi-Box-3/32401431234.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5d405c0fQ1JFr5

Bezproblemowo działa na boxie bez aktualizacji do oreo.

Skończyły się problemy z szarpaniem transferami.

@raideri czy po zakupie tego huba twój box łączy się z siecią poprzez kabel Ethernet ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam taki od chińczyka -tani i działa bez problemu,podłączałem do niego dysk zew.i pena i działa nawet bez dodatkowego zasilacza-polecam

https://pl.aliexpress.com/item/Ecosin2-Mosunx-USB-to-RJ45-Lan-Card-Ethernet-Network-Cable-3-Port-Hub-for-Win-8/32797644003.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fMbrrBx

 

Edytowane przez byszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Byłem ciekawy działania neta poprzez gniazdo USB i kupiłem taką karte:  https://sklep.lechpol.pl/towar/kom0986/adapter-karta-sieciowa-usb-2-0-rj45-lan-10-100mb/20588 
Komputer identyfikuje ją jako Relatek USB FE Family Controller,  o dziwo na Miboxie działa , koszt  9,16zł. :-) 
I jak to działa? Lepiej niż WiFi?

Wysłano z OnePlus 6 za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...