Jump to content

Plamka na zdjęciach


toniesabzdury

Recommended Posts

Witam,

mam problem z głównym aparatem w Mi5 zakupionym 5 miesięcy temu na OLX (uczciwy sprzedawca).

Mianowicie, od tygodnia na każdym zrobionym przeze mnie zdjęciu jest plamka. Cały czas tej samej wielkości i w tym samym miejscu. Próbowałem wyczyścić ekran z zewnątrz i nie pomogło. Żeby była jasność - na obiektywie nie ma żadnej osłonki/folii, więc nie jest to żaden bąbel. Może być to albo paproch, albo coś na matrycy od wewnątrz.

Zgłosiłem problem do kilku okolicznych serwisów i w żadnym nie byli mi w stanie pomóc. Jest kilka, które po wysłaniu zrobią diagnozę, ale to ostateczność (nie mam zastępczej komórki).

Proszę o radę doświadczonych użytkowników.

1.jpg

2.jpg

Edited by toniesabzdury
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, grzes20u napisał:

U mnie występuje podobny problem od ok. 2 miesięcy, ale wcześnie owa plamka była bliżej środka. Podejrzewam że coś (kurz?) znajduje się wewnątrz optyki.

Dobrze wiedzieć, że nie jestem osamotniony. Nie próbowałeś nic z tym zrobić? Mnie to niesamowicie irytuje, a często korzystam z aparatu.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Nezumi napisał:

Mnie to wygląda na jakiś paproszek i szczerze? Nie wiem czy ktokolwiek się za to zabierze w serwisie... Jesteś pewny, że na szkiełku ochronnym od 2 strony nic nie ma?

Zabierze. Już ustaliłem jeden taki kontakt (wymienią obiektyw jak będzie potrzeba), ale najpierw chciałbym spróbować załatwić sprawę załatwić nieserwisowo.

Jestem pewny, kilka razy je czyściłem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.08.2017 o 14:53, Poohacz79 napisał:

To jest pruszek na matrycy a nie na obiektywie. Trzebaby przedmuchać sensor (matryce).

Dnia 31.08.2017 o 11:19, DominikMIUI napisał:

Kup sprężone powietrze i psikaj obok szkiełka może coś pomoże 

Jak to się robi? Jak obok szkiełka?

Stała się szczególnie dziwna sprawa. Kilka dni temu plamka tajemniczo zniknęła. Mogłem normalnie robić zdjęcia przez weekend, choć był czasami problem z wymierzeniem ostrości. Wczoraj jednak wróciła - na inne miejsce (bardziej centralne). Wielkość się chyba nie zmieniła.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...