Skocz do zawartości

MI 5x po aktualizacji nie uruchamia się


fludzi

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że jest nadzieja, przecież nie w tym był problem. Instalacja z MiFlash z lock bootloader działa. Problem w tym telefonie jest z kompletną cegłą jeśli ktoś robi unlock na podrobionym romie z podrobionym bootloaderem czego ROM miuipolska nie toleruje. Wtedy telefon nie wstaje nawet po testpoints.

Wysłane z MI6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do was pytanie. Jest do kupienia Mi5x 4/32 niby ze stanów. Wgrane ma takie oprogramowanie: MIUI GLOBAL 8.5 STABLE   8.5.6.0.0(NDBCNED)

Czy da się na to postawić bezproblemowo oryginalny chiński rom i docelowo Miui polska? I jeszcze cena to 900 zł, warto się skusić czy odpuścić? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedźi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 26.09.2017 o 17:29, blazej203 napisał:

Witam dzisiaj przyszedł do mnie x5 zakupiony z gearbest. Mam wgrane takie miui jak na Screenshot. Pytanie czy jest możliwość odblokowania czy niema? Jak to teraz sprawa wygląda?

I jak wgrałeś?

Jak wygladały procedury byl odblokowany?

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Piszę pod wpływem emocji, więc proszę o wyrozumiałość :) Dziś jest uśmiech, ale nie było go kilka dni temu gdy... Pozwólcie, ze wam opowiem :)

Po blisko 2 latach z RN3mtk postanowiłem zmienić telefon. Wybór padł na Mi5x, które zakupione z Chin leciało do mnie nieco ponad 2 tygodnie. Czytając ostrzeżenia dotyczące instalacji softu w tym modelu rozważałem opcję skorzystania z usług MiCenter, ale ponieważ wcześniej za pomocą forumowych samouczków ogarniałem swojego RN3mtk i żony Mi4s podjąłem spontaniczną decyzję "zrobię sam, będę ostrożny". Niestety telefonem cieszyłem się ledwie kilka godzin. Na początek zweryfikowałem czy mam sytem oficjalny, czy podróbę. Otóż otrzymałem egzemplarz z "Stable Global" z odblokowanym bootloaderem. Wiedząc już, że to syfmiui poprzez fastboot sprawdziłem wersję oprogramowania, gdyż z forum już wyczytałem, ze posiadając "oxygen" łatwo uceglić telefon. W moim przypadku był to "tiffany", wobec czego ochoczo zabrałem sie do instalowania na komputerze MiFlasha, ściągania oficjalnego systemu etc. I to był błąd! Ludzie, wysyłajcie swoje Mi5x do MiCenter! Ja entuzjastycznie zacząłem działać i gdzieś popełniłem błąd (być może zapomniałem odblokować funkcje programisty), w efekcie czego instalacja przez MiFlash się nie powiodła, a telefon przestał się włączać. Dalej to już była seria pomyłek spowodowana stresem. W efekcie na ekranie pojawił się napis "the system has been destroyed", zablokowałem bootloader, a MiFlash wesoło odpowiadał "successful" mimo, iż nic nie robił.
Ostatecznie telefon pojechał na wycieczkę do Wrocławia wraz z adnotacją "ratujcie!". Stamtąd pierwsza odpowiedź "po co psułeś" nie nastrajała optymistycznie, po drugiej "możemy podjać się trudnej i ryzykownej operacji" sprawiła, że sam omal nie dostałem zawału...
Ostatecznie zaproponowano mi Testpoint z zastrzeżeniem, że szanse są 50/50. Sam sobie jestem winien... Niecierpliwy traci. W tym przypadku dodatkowe parę złotych. We wrocławiu pracuje MAGIK!!! Być może uratował mnie fakt, że mój telefon miał szczęście posiadać system "tiffany", być może pomogła cicha modlitwa. Mój telefon podobno działa! Osobiście się dowiem, jak kurier mi go odda :)
 

Podsumowując:
- Nie jesteś specem - nie ruszaj!
- Ruszasz? Nie rób tego pod wpływem emocji "bo mam nową zabawkę!"
- Dalej sie decydujesz bawić samodzielnie? Przeczytaj wszystkie instrukcje po 3 razy, niczego nie pomiń, każdy swój ruch analizuj, sprawdzaj i nie rób tego o 1 w nocy, bo popsujesz!
- Jak popsujesz... to przeważnie kaplica, ale mając szczęście można liczyć na pomoc we Wrocławiu. Jednak warto skorzystać z tej pomocy za wczasu, bo później to stres, wrzody i tiki nerwowe.

Drogie MiCenter - po raz kolejny dziękuję za pomoc. Czekam grzecznie na swój nowy, sprawny telefon :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, koledzy, zwaliłem. Zaczynając od początku, zamówiłem sobie mi5x na banggoodzie. Dzisiaj przyszedł. Na pudełku jest mi5x, jak się sprawdzi w bazie Xiaomi po imei, to też jest napisane, że mi5x, ale po włączeniu okazało się, że jest wgrany jest android one, a nazwa urządzenia to Mi A1. No świetnie tylko, że ja chciałem MIUI. Trochę się zdenerwowałem, pogrzebałem trochę w tel i chciałem zrobić factory reset. Jak się okazało, factory reset nie działał - telefon się restartował i był w takim samym stanie jak przed restartem.

Postanowiłem, że sprawdzę w ADB, czy tele ma zablokowany BL. Miał. Pomyślałem sobie, że dobrym pomysłem będzie factory reset z poziomu adb (skoro normalnie nie działa). Jednak to nie był dobry pomysł. Tel wpadł w bootloop. I teraz tak: mogę wejść w fastboot, adb go widzi, mi flash też go widzi.

1. Najważniejsze to co zrobić, żeby go po prostu wyłączyć? żeby nie siedział w tym bootloopie i nie wibrował.

2. Jakie działania podjąć, żeby go odceglić? O ile jest szansa oczywiście

 

Ok. po moich kombinacjach takie info: z adb wynika, że tel ma bootloader tissot, czyli od A1. Próbowałem wgrać więc przez mi flasha (mi phone) rom pod tissot, ale po kilku sekundach jest błąd "partition table doesn't exist". Moze to ma jakieś znaczenie

Edytowane przez upgrayedd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na zabawę Chińczyków z bangood. Do Mi5x wgrali czystego Androida. Chyba jedyne wyjście to testpoints i wgranie romu tiffany z ryzykiem, że będzie cegła kompletna z uwagi na bootloadera tissot, albo łatwiej: spór na PayPal i zwrot kasy za to oszustwo.

Wysłane z MIX2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...