Skocz do zawartości

Problem z natywną aplikacją SMS + Android Wear


bartekgegol2

Rekomendowane odpowiedzi

Po odebraniu więcej niż jednego sms'a znikają powiadomienia z centrum powiadomień oraz ekranu blokady. Znika również plakietka z ikonki aplikacji SMS. Poniżej przykładowy scenariusz - w celu wyjaśnienia o jaką sytuację mi chodzi

1) dostaję pierwszego smsa, zaświeca się ekran widzę powiadomienie, nie dotykam telefonu, więc powiadomienie jest nieodczytane

2) minutę później dostaję drugiego sms'a sygnał sms jest jakby urwany ekran się zaświeca przez ułamek sekundy widzę powiadomienie o tym że mam 2 smsy nieodczytane jednak ono znika

3) gaśnie wyświetlacz po chwili i nie ma śladu, że ktokolwiek do mnie napisał - brak powiadomienia, dioda się nie świeci. Kiedy wejdę w aplikację SMS widać że smsy są nieodczytane

Po wielu dniach testów odkryłem że związane jest to prawdopodobnie z zegarkiem (mam moto 360 sport). Problem występuje po instalacji aplikacji Android Wear i skonfigurowaniu zegarka z telefonem. Próby resetowania zegarka i telefonu do ustawień fabrycznych nie pomagają. Problem występuje zarówno na MIUI 8 jak i MIUI 9. Testowałem to najpierw na Mi 5 jednak widzę że problem występuje również na Mi Mix. Aplikacje Wiadomości na Androida oraz Textra działają poprawnie, tzn nie występuje w nich powyższy problem W razie czego gdyby ktoś był ciekawy jak to wygląda mogę nagrać filmik i zademonstrować powyższy problem. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Próbowałem znaleźć rozwiązanie problemu w Internecie jednak bezskutecznie, nie byłem w stanie znaleźć osoby która zgłaszała podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, posiadam ten sam zegarek i u mnie był dokładnie ten sam problem co opisujesz, robiłem już chyba wszystko i nic nie przyniosło efektów aż do wczoraj kiedy to powiadomienia SMS przestały przychodzić całkowicie... Z każdej aplikacji przychodzą tylko nie SMS. Problemów nie rozwiązały też próby resetowania zegarka i telefonu do ustawień fabrycznych. Jesli dojdziesz do tego jak usunąć ten problem z SMS podziel się, dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. 

Posiadam ten sam problem. Używam zegarka Huawei wear 2 I xiaomi redmi 4x. Problem pojawił się parę dni temu. Gdy przychodzą mi smsy lub.ktos dziwnie nie pojawia mi się powiadomienie na zegarku. Używam aplikacji Textra . Powiadomienia nie przychodzą ani przy aplikacji SMS xiaomi (systemowy) Ani Textra. Problem rozwiązuje się w momencie gdy wyłączę Bluetooth czyli połączenie między zegarkiem a telefonem zostanie zerwane. Czy wiecie może jak rozwiązać ten problem ? W telefonie ustawiłem już wszystko co możliwe jeżeli chodzi o uprawnienia , działanie aplikacji w tle itd. Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...