Skocz do zawartości
  • 0

Mi5 czy Mi5x


szaolin

Pytanie

Hej, zastanawiam się nad kupnem jednego z tych dwóch telefonów. Myślę bardziej o Mi 5x, ze względu na możliwość korzystania z karty SD i młodsze oprogramowanie. Wiem, że Mi 5 ma lepszy procesor, jednak ze względu na brak możliwości korzystanie z karty micro SD mam obawy o spadek wydajności po zapełnieniu pamięci. Jak to wygląda w rzeczywistości? Który z tych dwóch telefonów robi lepsze zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mi5 dobry ale chyba juz w swiecie elektroniki wiekowy, jedni go kochaja (np dev z xda multum romow) a inni narzekaja, mi5x to wynalazek zdjecia nie beda takie jak na zwyklej 5, a jaki fon do 1000 hmm chyba bym nic nie kupil w tej cenie ( nie ma poprostu nic godnego uwagi a juz napewno nie u xiaomi) moze ktos inny sie wypowie i ci doradzi.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi 5 to całkiem niezły telefon nawet obecnie, ale niektórzy twierdzą, że jest duże prawdopodobieństwo zakupu egzemplarza refurbished. Poza tym często w nim padają płyty główne i nie jest on raczej przeznaczony dla użytkowników, którzy mają zbyt silne dłonie lub ciasne spodnie :) (lubi się wyginać). 

Ja Mi 5X nie kupiłbym ze względu na brak NFC, a jeśli Tobie to nie przeszkadza, to nie jest taki zły, wszystko zależy od ceny. Za ok. 200 USD myślę, że jest całkiem spoko. Jeśli chcesz wydać trochę więcej, to może jeszcze zwróć uwagę na Mi 5S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 29.08.2017 o 12:30, Nezumi napisał:

Mi5s aktualnie najlepszy wybór, na Aliex są wyprze przez najbliższy tydzień i może coś upolujesz.

Mi5 nie bierz, bo teraz to już albo leżak magazynowy, albo refub...

Leżak magazynowy może stwarzać jakieś realne problemy? Kupiłem Mi5 z datą na pudełku 2016.06. Jest to więc niestety leżak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, adnage napisał:

Leżak magazynowy może stwarzać jakieś realne problemy? Kupiłem Mi5 z datą na pudełku 2016.06. Jest to więc niestety leżak. 

Chyba tylko w sytuacji, gdy bateria była rozładowana do zera i w takim stanie długo poleżała. Ale pewnie tak nie było. Nie przejmowałbym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, latet napisał:

Chyba tylko w sytuacji, gdy bateria była rozładowana do zera i w takim stanie długo poleżała. Ale pewnie tak nie było. Nie przejmowałbym się.

Wystarczy ze lezac miala mniej niz 60-70% to po roku takiego lezakowania bateria moze miec 70-80% swojej poczatkowej pojemnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, adnage napisał:

Leżak magazynowy może stwarzać jakieś realne problemy? Kupiłem Mi5 z datą na pudełku 2016.06. Jest to więc niestety leżak. 

Jak pisali wyżej, ew. problemy z baterią. Jeżeli telefon dodatkowo był źle składowany to pójść może wszystko, ale jak już kupiłeś to.. licz na to, aby wszystko działało jak powinno :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam podobny dylemat.

Szukam telefonu dla żony. Zastanawiam się nad Mi5, Mi5s, Mi5X. Wcześniej używała Mi4c 32GB i była zadowolona (ja posiadam Mi5 64GB i też jestem zadowolony) , ale pękł wyświetlacz. Teraz tymczasowo używa pożyczonego iphone 6s i jest bardzo zadowolona z jakości zdjęć i nie chce wrócić już do jakości Mi4c. Najważniejsza jest właśnie jakość aparatu bo o płynne działanie przy tych telefonach się nie martwię - Mi4c był wystarczający. Byłem zdecydowany już na Mi5X bo sensory niby te same co w Mi6, ale sprawdziłem porównania jakości zdjęć i mimo tych samych parametrów na papierze Mi5X mocno odstawał od Mi6 i nie wiem czy będzie lepszy od Mi5 / Mi5s. Macie jakieś porównanie jakości tych trzech aparatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam podobny dylemat.
Szukam telefonu dla żony. Zastanawiam się nad Mi5, Mi5s, Mi5X. Wcześniej używała Mi4c 32GB i była zadowolona (ja posiadam Mi5 64GB i też jestem zadowolony) , ale pękł wyświetlacz. Teraz tymczasowo używa pożyczonego iphone 6s i jest bardzo zadowolona z jakości zdjęć i nie chce wrócić już do jakości Mi4c. Najważniejsza jest właśnie jakość aparatu bo o płynne działanie przy tych telefonach się nie martwię - Mi4c był wystarczający. Byłem zdecydowany już na Mi5X bo sensory niby te same co w Mi6, ale sprawdziłem porównania jakości zdjęć i mimo tych samych parametrów na papierze Mi5X mocno odstawał od Mi6 i nie wiem czy będzie lepszy od Mi5 / Mi5s. Macie jakieś porównanie jakości tych trzech aparatów?
Już wiadomo, to nieprawda że Mi5x ma ten sam aparat co Mi6. Sensory są w rzeczywistości inne, samo Xiaomi nie chce podać informacji jakich sensorów użyto. Z tego co teraz jest to najlepiej brać Mi5s.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, cerry13 napisał:

Teraz tymczasowo używa pożyczonego iphone 6s i jest bardzo zadowolona z jakości zdjęć i nie chce wrócić już do jakości Mi4c.

Oj, to masz kłopot. Wątpię, aby jakikolwiek MIUI ją teraz zadowolił pod względem zdjęć (o filmach nawet nie wspominając). A już na pewno nie Mi5x. Pod względem zdjęć to przeciętniak, do tego bez OIS. Recenzje nie pozostawiają złudzeń:

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, cerry13 napisał:

Czy MI6 jest w stanie konkurować z 6s pod względem jakości zdjęć, a jeżeli nie konkurować to chociaż nie robić zauważalnie gorszych zdjęć?

 

Przeciez to jest temat o mi5 i mi5x, a ty pytasz o mi6.

Wejdz w dzial tego telefonu na forum tam masz opinie fotki filmiki na YT i bedzie to odpowiedni dzial do zadania pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Przeciez to jest temat o mi5 i mi5x, a ty pytasz o mi6.

Wejdz w dzial tego telefonu na forum tam masz opinie fotki filmiki na YT i bedzie to odpowiedni dzial do zadania pytania.

Nie wiem czy zauważyłeś ale wcześniej pisałem o porównaniu aparatu w IP6s do Mi5X (bo był reklamowany jako średniak z super aparatem - identycznym jak MI6 co okazało się nieprawdą) oraz do Mi5 którego sam posiadam i dostałem odpowiedź, że Mi5X nie ma żadnych szans z IP6s i w ogóle jakikolwiek Xiaomi będzie miał problem z IP6s dlatego pytam o Mi6. Nie widzę sensu zakładania nowego wątku czy przejścia do innego. Nie widzę też sensu w udzielaniu tak "merytorycznych" odpowiedzi nie czytając wczesniejszych postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, cerry13 napisał:

Nie wiem czy zauważyłeś ale wcześniej pisałem o porównaniu aparatu w IP6s do Mi5X (bo był reklamowany jako średniak z super aparatem - identycznym jak MI6 co okazało się nieprawdą) oraz do Mi5 którego sam posiadam i dostałem odpowiedź, że Mi5X nie ma żadnych szans z IP6s i w ogóle jakikolwiek Xiaomi będzie miał problem z IP6s dlatego pytam o Mi6. Nie widzę sensu zakładania nowego wątku czy przejścia do innego. Nie widzę też sensu w udzielaniu tak "merytorycznych" odpowiedzi nie czytając wczesniejszych postów...

Mistrzu odkopujesz temat sprzed 2 miesiecy, tylko po to zeby zapytac o telefon, ktory nic z tematem nie ma wspolnego (przypominam topic: Mi5 czy Mi5x).
Wszedlbys do dzialu mi6 i nawet bez potrzeby pisania czegokolwiek, znalazlbys odpowiedz na swoje watpliwosci. Tutaj nikt nie poruszy z toba tego tematu, bo malo kto go znajdzie.
A czy wypowiedz byla merytoryczna czy nie, jakie to ma znaczenie skoro piszesz nie na temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...