Skocz do zawartości

Krótki SoT na tygodniowym Mi6


BrejSki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam durny problem z baterią, mianowicie od wczoraj rana leci mi jak głupia, telefon jak się naladuje do pełna to pokazuje że do naładowania zostało 13 godzin, potem schodzi szybko mimo, że sporadycznie używam. Telefon nie jest jakiś ciepły. Zaktualizowałem miui do najnowszej wersji ale to nic nie pomogło. Ktoś coś? d08d7d03013add6ea1cc17e04bf7d3b6.jpg

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

@Nezumi napisał że odblokowany i wgrał najnowszą aktualizację MIUI 9 by Xiaomi Eu 7.8.24 :P 

"fabrycznie odblokowany" dla mnie znaczy, że GearBest broił, także mogli se wgrać co chcą, przerobić co chcą. Co więcej, jeżeli dostał Mi6, z Xiaomi.eu i odblokowanym BL właściwie, to znaczy, że telefon jest ze zwrotu, uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BrejSki napisał:

ak nie odblokowany skoro wskoczylo twrp?

Przyszedł Ci już z TWRP? Zrób flash all przez miflasha jakimś globalem, wystąp o odblokowanie i sflashuj od nowa xiaomi.eu przez TWRP.

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BrejSki napisał:

Ale wyświetla mi przy odpalaniu na dole unlocked, fastboot też to pokazuje :/

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawa jest bardzo prosta i nie ma co się dziwić. Są 2 możliwości, albo telefon jest ze zwrotu, bo jest uszkodzony, ktoś wcześniej wgrał xiaomi.eu i odesłal do nich, a oni bez sprawdzenia przesyłają dalej, albo oni coś nakombinowali. Ja stawiam na to 1. To nie 1 taka akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze twrp ściągnięte że strony twrp, bodajże 3.1.1-0

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka



Sprawa jest bardzo prosta i nie ma co się dziwić. Są 2 możliwości, albo telefon jest ze zwrotu, bo jest uszkodzony, ktoś wcześniej wgrał xiaomi.eu i odesłal do nich, a oni bez sprawdzenia przesyłają dalej, albo oni coś nakombinowali. Ja stawiam na to 1. To nie 1 taka akcja.


Telefon był cały zafoliowany, obejrzałem go bardzo dokładnie, zero rys, żadnych śladów używania

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, BrejSki napisał:

Telefon był cały zafoliowany, obejrzałem go bardzo dokładnie, zero rys, żadnych śladów używania

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

Foliarkę można kupić za grosze i serio, każdy sklep takową posiada. Telefon mógł być używany tydzień, po czym zwrócony z powodu właśnie wadliwej baterii... GB słynie z takich zagrywek i folie to żaden dowód. Przejrzyj forum a się przekonasz ile ludzi ma problemy z telefonami z GB... W ostatnim tygodniu naliczyłem chyba z 8 przypadków...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to reklamować?

Tylko dlaczego to tak nagle się stało a wcześniej wszystko było ok? Możliwe że od wysokiej temperatury taki problem jest (jestem na kanarach i tu średnio jest 28-30 stopni w cieniu)?

 

Edit// po wywaleniu Facebooka i messengera i wgraniu fb lite i messenger lite wszystko wróciło do normy. W ciągu dwóch godzin na czuwaniu zeszło o 1%

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Od tygodnia mam Xiaomi MI6 przeczytałem już kilkanaście forum na temat krótkiego czasu pracy na baterii.
Żadne rozwiązanie nie pomogło nie ważna lokalizacja, lte czy animacje, żadne aplikacje pracujące w tle.

Po prostu wyłączyłem wifi, dane komórkowe cały czas włączone, i nagle przez noc spadło mi nie 30% baterii a 1%.

Nie spodziewałem się czegoś takiego, do tej pory każdy telefon na włączonym wifi zachowywał się normalnie ale nie ten chińczyk.

Pierwsze moje pytanie: Czy u kogoś występuje taki problem?
I drugie: Czy to jest tylko problem programowy?

SOFT to global i na obu wersjach zachowuje się tak samo 8.2 i 8.5 

Telefon nie łapie temperatury, aplikacje w tle działają tak samo na wifi jak i na lte

SOT mam bez problemu spokojnie 8h na nawigacji GPS i lte

Pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji
 

Edytowane przez Szatansky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To moj drugi dzien uzytkowania telefonu. Zjechało mi 20% w nocy i zastanawiam sie czemu. Ogólnie duży % poboru baterii ma : telefon w gotowości. Czy to przez MIUI Global? Czy ktoś po przesiadce na MIUI Polska zaobserwował lepszy czas na baterii?

Pozatym, da sie jakos zwiekszyc rozdzielczosc w telefonie? Facebook jest teraz taki duży, rozlazły, inne apki też. Chce żeby było je widac "z daleka". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...