Skocz do zawartości

Xiaomi mi5 spadek pojemności baterii


Morton

Rekomendowane odpowiedzi

Baterię można sprawdzić wpisują w terminalu komendę

cat /sys/devices/soc/*smbcharger*/power_supply/battery/charge_full;

U mnie po roku użytkowania żywotność spadła o 20% (niby).

Aktualnie użytkuję rom RRD i jak wczoraj ładowałem telefon to aktualnie mam poniżej 10 % przy 3,5h sotu. Przy czym cały czas telefon jest podłączony do internetu (Wifi i trochę sieć mobilna)

Edytowane przez Majsterny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, stereo0 napisał:

@Majsternyglupie pytanie, ale w jakim terminalu? Ściągnąłem jakiś z go, ale nie za bardzo mi to działa 

ja użyłem Termux. Daj jeszcze uprawnienia roota wpisująć "su"

27846067_1640202602727734_58306170_o.thumb.jpg.41ba9f666d171197a95a144d9bc0a36e.jpg

Od razu mówię że to jest szacowana pojemność więc nie ma co się tym kierować.

Jeżeli ktoś lubi się bawić w alternatywne systemy polecam resurrection remix darkness gdzie żywotność baterii jest na wysokim poziomie.

Edytowane przez Majsterny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda SoT na romie miuipolska?

Zazwyczaj mam 5-6h w ciągu 2-3 dni. 

Rekord:be0c88e97d401c81d1773e7da67ba8aa.jpg5ab0ffc30eb7f5033a14b65d251faafe.jpg

 

8d20dcf5ae29ded1750e6f3620aee29c.jpg

 

Dodano

 

Telefon ma 6 miesięcy, oprócz ograniczenia max jasności do 75% i włączeniu oszczędzania baterii na maksa, nic szczególnego w nim nie robiłem.

Od 7.9.14 do 7.12.7 SoT miałem mniej więcej taki sam.

Wróciłem do 7.9.21 ze względu na 4k30p.

 

P.S. Zmieniłem jeszcze kalendarz xiaomi na google, bo kalendarz xiaomi co 15 minut próbował się synchronizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cały czas OK. Minimalnie lepiej niż oryginał. Ale co tydzień ładuję nowy ROM więc on też może mieć wpływ na czas pracy na baterii. Mogę tylko powiedziec, że 8 miesięcy użytkuję tą baterię i na pewno nie jest gorzej niż na nowej oryginalnej.

Znajomy kupił na Ali baterię NOHON i też jest zadowolony.

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odkopię trochę temat. Mam problem z baterią. Pytanie jedyne gdzie najlepiej kupić. Na allegro jest tego multum, ale zgaduje, że wszystkie to podróby. Nawet są jakieś z 2018 roku https://allegro.pl/nowa-bateria-xiaomi-mi5-bm22-2910mah-2018r-i7400112521.html, czy warto taką baterie kupić?

 

Wolałbym z chin nie zamawiać bo zależy mi na czas. Widziałem MiCenter też posiada jakieś za 80 zł, może warto tam kupić? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Hej podpowiedzcie prosze:

Telefon od 12.2016 czyli przeszło 21 miesięcy i ZERO problemów z baterią jak na ten czas nawet byłem zadowolony generalnie starczało na cały dzień. Od kilku dni mega drenaż baterii zwłaszcza jak używam GPS np. na Yanosiku ale nie tylko. Bardzo dziwne skoki i utrata baterii z 28% po kilku minutach robi się 9% a po chwili wyłącza telefon bez ostrzeżenia. O co chodzi ? Czy to wina aktualizacji systemu czy czas baterii minął bezpowrotnie. Sprawdziłem różnymi aplikacjami pokazuje że żywotność baterii Dobra. Dzięki za pomoc.

Wersja MIUI  10 8.8.23

Edytowane przez 4DRIAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co do baterii, miałem 2 letnią która wykazywała już spore zużycie. Ładowałem telefon 2 razy dziennie, zaryzykowałem droższą opcję a mianowicie https://swiatbaterii.pl/baterie-do-telefonow-xiaomi/34854-bateria-green-cell-bm22-do-telefonu-xiaomi-mi-5-mi5-pro.html. Na razie nie żałuję. Wcześniej w programie testowym pokazywało około 1500 mah. Teraz 2 razy więcej. b1c20f69b231086af1b877efe7c82672.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

mam pytanie: ile wam wytrzymuje bateria na miui 10 

u mnie od jakiegos czasu tragedia 2-3h na Sot dodam ze telefon posiadam 2 lata ciagle właczone lte i bluetooth 

bateria niekiedy trzymała 1h na sot 

pytam ponieważ jak telefon kupiłem osiagałem wyniki 3,5-4.5h na jednym ładowaniu i nie wiem czy ten spadek jest spowodowany  "zmeczeniem'  baterii czy wina oprogramowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.09.2018 o 15:09, arkoooo napisał:

Ja mam taki problem, że w Mi5 okropnie trzymała mi bateria, zmieniłem ją na nową baterię GreenCell i trzyma maksymalnie 3 godziny SOT przy niezbyt mocnym użytkowaniu.

 

Ja również zakupiłem GreenCell, jednak pierwszą którą otrzymałem w ogóle się nie ładowała w telefonie.

Zgłosiłem na reklamacje i przysłali drugą. Tym razem pomyślałem ze zanim ją włożę do telefonu przetestuje w Cadex C7400ER. 

Wyniki mam następujące: 

1 cykl - ładowanie i rozładowanie 1/3C ( ładowałem do napiecia 4.2V rozładowanie do 3.3V) - pojemność wyszła 49% nominalnej

2 cykl  - ładowanie i rozładowanie 1/3C ( ładowałem do napiecia 4.3V rozładowanie do 3.2V) - pojemność wyszła 69% nominalnej

3 cykl  - ładowanie i rozładowanie 1/5C ( ładowałem do napiecia 4.3V rozładowanie do 3.2V) - pojemność wyszła 72% nominalnej

Po 3 cyklach niewiele ponad 2100mAh wiec o wiele za mało do nominalnej. Przy średnim poborze podczas pracy na telefonie (650mAh) wyjdzie ok 3h pracy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem o co chodzi kupiłem do MI5 baterie BM22 marki NOHON, zainstalowałem stabilna wersje MIUIv10, przez ponad miesiąc wynik był rewelacyjny, bateria trzymała prawie 2 dni, nagle bez żadnej przyczyny i bez instalacji oprogramowania bateria zaczęła znowu trzymać ledwo jedeń dzień... szybko drenuje ze 100% do około 60% i reszta dnia sukcesywnie spada.. pytanie czy trafiłem kijowo z bateria czy o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie nie. Ja wyrwałem oryginał ze sklepu MiCenter, rocznik 2016, ale bateria faktycznie oryginalna, z rozbiórki telefonu. Ciężko o oryginał, praktycznie niemożliwe, kwestia znalezienia dobrego zamiennika.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2018 o 21:36, telix napisał:

Ja również zakupiłem GreenCell, jednak pierwszą którą otrzymałem w ogóle się nie ładowała w telefonie.

Zgłosiłem na reklamacje i przysłali drugą. Tym razem pomyślałem ze zanim ją włożę do telefonu przetestuje w Cadex C7400ER. 

Wyniki mam następujące: 

1 cykl - ładowanie i rozładowanie 1/3C ( ładowałem do napiecia 4.2V rozładowanie do 3.3V) - pojemność wyszła 49% nominalnej

2 cykl  - ładowanie i rozładowanie 1/3C ( ładowałem do napiecia 4.3V rozładowanie do 3.2V) - pojemność wyszła 69% nominalnej

3 cykl  - ładowanie i rozładowanie 1/5C ( ładowałem do napiecia 4.3V rozładowanie do 3.2V) - pojemność wyszła 72% nominalnej

Po 3 cyklach niewiele ponad2100mAh wiec o wiele za mało do nominalnej. Przy średnim poborze podczas pracy na telefonie (650mAh) wyjdzie ok 3h pracy 

 

 

Przez ostatni miesiąc przetestowałem 3szt. tych ogniw od GreenCell. Niestety żadna nie osiągnęła deklarowanej pojemności. 

Wykonałem ok 5-7 cykli na każdej i maksymalnie uzyskałem z nich 72%.  Wykres z testu poniżej...

Cykl rozładowania prądem 1A trwa 120 minut . Brakuje prawie 1Ah.

 

greencell mi5.PNG

Kupię  i przetestuje teraz  ogniwo z alle drogo - Da Da Xiong  3700mAh  Zobaczymy czy dociągnie do 3Ah

Edytowane przez telix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2018 o 14:08, daniel.wu napisał:

Prawdopodobnie nie. Ja wyrwałem oryginał ze sklepu MiCenter, rocznik 2016, ale bateria faktycznie oryginalna, z rozbiórki telefonu. Ciężko o oryginał, praktycznie niemożliwe, kwestia znalezienia dobrego zamiennika.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ciężko jest wyjąc takie ogniwo nie naruszając wewnętrznej struktury. Niektórzy podgrzewają telefon aby  łatwiej było ją odkleić i raczej nie z korzyścią dla ogniwa.... 

Dnia 20.09.2018 o 15:09, arkoooo napisał:

Ja mam taki problem, że w Mi5 okropnie trzymała mi bateria, zmieniłem ją na nową baterię GreenCell i trzyma maksymalnie 3 godziny SOT przy niezbyt mocnym użytkowaniu.

 

Testowałem te ogniwa - nie maja deklarowanej pojemności.... trzyma ci 3h bo ma pewnie  z 70% nominalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Używałem Losoncore przez jakieś dwa trzy miesiące - bardzo szybko padła i spęczniała, potem nie była w stanie trzymać przy użytkowaniu normalnym nawet 1h. Wymieniłem na Greencella to pierwsza mi padła szybko i telefon nie chciał się ładować bo dawał komunikat że jest zbyt zimno i można uszkodzić ogniwo (mniej niż - 20 w Ampere jak sprawdzałem xD), ale bardzo szybko i sprawnie wymienili na gwarancji kurierem. No i teraz mam kolejnego greencela jakieś trzy miesiące i nie wiem, ale przy samym górnym brzegu batteri zrobiło się takie wybrzuszenie że nie można klapki założyć.... Wcześniej nie był to problem bo miałem drewnianą obudowę, ale mi się roztrzaskała więc chciałem wrócić do oryginalnej klapki i już nie pasowała....

Ktoś używał BlueStar'a? Może on chociaż daje radę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 20:54, Eragon napisał:

Wy się tu bawicie w jakieś gównane marki, zamiast od razu pójść w NOHON'a.... 

Mam pół roku, trzyma normalnie jak Mi5 - czyli ujowo, ale te 3/4h jakoś są. 

Wczoraj mi przyszła, dzisiaj robie cykl na analizatorze baterii, zobaczymy ile wypluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, telix napisał:

Wczoraj mi przyszła, dzisiaj robie cykl na analizatorze baterii, zobaczymy ile wypluje...

Mam już wyniki pomiarów, bateria testowana w analizatorze Cadex C7400ER:

Warunki testu

Cykl - ładowanie do 4.35V, rozładowanie 3.2V 

Prąd ładowania i rozładowania: 812mA

Bateria po wyjęciu z pudełka ładowała się 2h50m 

Rozładowała 3h30m 

Pojemność po pierwszym cyklu 93% z 2900mAh 

Całkowity czas trwania cyklu 6h20m

Baterie kupiłem w sklepie Nohon Global Store 

https://www.aliexpress.com/store/428870?spm=a2g17.10010108.0.0.61756c6bxJxwAh

 

 

bm22-nohon.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Mi5 bateria szybko się starzeje.

Po jeszcze pół roku używania, udawało mi się uzyskiwać (rekord) SOT 10h.

Teraz po 1,5 roku, ledwo dochodzę do 7h.

 

 

Ostatnio do starego telefonu Defy kupiłem baterie Cameron Sino. Ponieważ z Defy łatwo wyjmuje się baterie, kilka razy po naładowaniu w telefonie, rozładowałem ją miernikiem pojemności (0,25A do 3.2V).

 

Ku mojemu zdziwieniu, za każdym razem wychodziło około 1500mA (oryginalna bateria ma 1500mAh).

 

Sprawdziłem baterie też dużo mniej powtarzalną metodą, miernikiem USB J7-g.

Wyniki pomiarów były pomiędzy 1390-1600mAh.

 

1390mAh - bateria pewnie była nie do końca rozładowana, wskaźnik procentowy w telefonie przy 1% nie za każdym razem odpowiada ~3.2V.

 

1600mAh - w telefonie jakiś program w tle zużył więcej energii niż zwykle podczas ładowania.

 

 

 

 

Po odkryciu, że Cameron Sino może być dobrym zamiennikiem, kupiłem CS-MUM500SL do Mi5.

I właśnie ją testuję.

Ponieważ w Mi5 odpada możliwość wyjmowania baterii po każdym ładowaniu, pojemność sprawdzam tylko miernikiem USB J7-g podczas ładowania.

Pierwsze dwa wyniki:

 

1. 2570mAh SOT 9h (głównie www na wi-fi).

2. 2680mAh SOT 10h (głównie www na wi-fi).

 

40db3c001c5cc39463aaebb87a3526a2.jpg

 

83376965294e4744a8d63b52f18fc280.jpg

 

 

Pomiar przy pomocy aplikacji 3C battery, jak ustawimy "pomiar co minutę w trakcie ładowania" też jest w miarę dokładny.

868b755a47f465371e3bb39177527fa6.jpg

 

 

 

 

  Zrzut ekranu dla starej baterii (J7-G pokazywał około 2100mAh).

910bdf647f8744081fa4f73a422ef7a6.jpg

 

 

 

 ++±+++++++++++±+++++++++

 

 

W nowej baterii działa czujnik temperatury.

 

5755494f78dd1b43b528f2714a9a87b4.jpg

 

 

Mi5 MIUI 9 (7.9.21) eu

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...