Skocz do zawartości

Xiaomi mi5 spadek pojemności baterii


Morton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Używam mi5 od 15 miesięcy. Ładuje telefon raz dziennie bo dużo z niego korzystam. Ale staram się nie ładować do 100% ani trzymać przy ładowarce po naładowaniu, unikam przegrzania baterii, ogółem staram się dbać o nią.

 

Mam miernik elektroniczny i od 10% do 90% wchodzi mi około 1500mah. Czas pracy na baterii bardzo krótki do tego jak podłącze pod ładowanie mając 8% to potrafi do 18% w minute wskoczyć. To mi wskazuje na zużycie baterii. Ale po około 380 cyklach?

 

Jeśli możecie to podzielcie się opinią na temat swoich baterii - jak długo i jak używacie swojego mi5 i jak odczuwacie spadek pojemności? Jeśli ktoś może to niech się też podzieli wynikiem z Accubattery, chce się dowiedzieć, czy tylko trafiłem na taką sztukę mało trwała, czy może coś robię nie tak. Opinie głównie opieram na tym że telefon bardzo szybko się ładuje i rozladowuje. f8aa9c205e8fba51aa45a24b1ac8ca69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po tej liczbie cykli ładowania bateria jak najbardziej ma prawo wykazywać ślady zużycia.

Dla porównania ja nie dbam tak bardzo o baterię i po 16 miesiącach użytkowania wydajność baterii spadła minimalne. 

Koszt zakupu nowej to ok 10 dolarów a wymiana jest nieskomplikowana więc chyba nie ma się czym przejmować.

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po tej liczbie cykli ładowania bateria jak najbardziej ma prawo wykazywać ślady zużycia.
Dla porównania ja nie dbam tak bardzo o baterię i po 16 miesiącach użytkowania wydajność baterii spadła minimalne. 
Koszt zakupu nowej to ok 10 dolarów a wymiana jest nieskomplikowana więc chyba nie ma się czym przejmować.
Taka łatwa ta wymiana znowu nie jest. A mówiąc że nie dbasz za bardzo to co masz na myśli? Jak jej używasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozładowuje ją do poniżej 10%, używam często nawigacji i jednocześnie ładuję, pozostawiam po naładowaniu podłączoną do ładowarki na całą noc.

Co do wymiany to zgodzę się z Tobą. Jeżeli ktoś nie ma zielonego pojęcia to lepiej niech się za to nie zabiera. Ale wymiana nie powinna być trudna dla kogoś kto ma choć blade pojęcie i YouTube....

Do mnie właśnie przyjechała oryginalna bateria i przy wolnej chwili ja wymienię.

Ciekaw nawet jestem co AccuBattery pokaże przy zupełnie nowym ogniwie.

(Na razie pokazuje mi pojemność 2191mah)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cietybadacz napisał:

Tylko skąd kupić ten wkrętak i narzędzia? Wiem że można użyć przyssawki z uchwytu samochodowego, ale chciałabym mieć taki zestaw. Ktoś coś?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ja kupiłem swego czasu zestaw do naprawy elektroniki w Biedronce za jakieś 15 zł(są przyssawki, łyżeczki i wszelkiej maści śrubokręty)

@Morton Nie wiem jak w statystykach to wygląda, ale na początku(początek czerwca 2016) telefon wytrzymywał na włączonym ekranie 6h i 20 minut. Teraz wytrzymuje 5h i 30minut. Godzinę mniej. Jak dbam o baterie? Nie dbam. Często ładuje dopiero jak spadnie do 0, albo tylko troszkę żeby coś mieć procent. Zawsze pod qc 3.0 czy to w domu czy w samochodzie no i oczywiście często na całą noc telefon jest pod ładowarką. Nawet jestem zaskoczony bo przy wcześniejszych telefonach szybciej baterie padały, a tu jest całkiem nieźle. W sumie to do wczoraj siedziałem na miuipolska 6.4.21, a teraz mam ten najnowszy z miui9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 in 1 Mobile Phone Repair Tools Kit Spudger Pry Opening Tool Screwdriver Set for iPhone iPad Samsung Cell Phone Hand Tools Set
http://s.aliexpress.com/JbUvqmUN
(from AliExpress Android)
To będzie okej dla mi5?
Szukałem pod mi5 na Ali ale nie było, więc może ten uniwersalny.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PolskaWTF napisał:

@stere0 

 

Daj ten sot :_:

 

U mnie Mi5 kupiona w październiku robi sobie jaja SOT 1.5/2H zykle cudem 3H

Kumplu, ale ja tam dałem 2 screeny z sotem. Jeden jest przy 1%. Jest 5h i 5min. Nie korzystam z fb i Snapchat (podobno te dwie apki drenują baterię jak głupie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2017 o 11:03, Poohacz79 napisał:

Rozładowuje ją do poniżej 10%, używam często nawigacji i jednocześnie ładuję, pozostawiam po naładowaniu podłączoną do ładowarki na całą noc.

Co do wymiany to zgodzę się z Tobą. Jeżeli ktoś nie ma zielonego pojęcia to lepiej niech się za to nie zabiera. Ale wymiana nie powinna być trudna dla kogoś kto ma choć blade pojęcie i YouTube....

Do mnie właśnie przyjechała oryginalna bateria i przy wolnej chwili ja wymienię.

Ciekaw nawet jestem co AccuBattery pokaże przy zupełnie nowym ogniwie.

(Na razie pokazuje mi pojemność 2191mah)

 

 

Jestem po wymianie baterii na oryginalna BM22 po 1,5 roku użytkowania. Różnica znaczna na plus. Teraz widzę, że jednak moja bateria była już lekko zmęczona.

Co do aplikacji AccuBattery to nie jest miarodajna. Przy starej baterii pokazywało mi pojemność 2100mAh teraz pokazuje mi 1300mAh także nie ma się czym sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, galakty napisał:

Kupić sobie miernik z Ali za 15 zł i wtedy sprawdzać pojemność... Jak może wam jakaś aplikacja to wskazać?

Wszystkie aplikacje pokazują bzdury.

AccuBattery zainstalowałem tylko z ciekawości co pokaże po wymianie baterii. Potwierdziło się to co myślałem czyli nieprawda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tej wymianie baterii za 10$ skądś tam... wkrętarki, przyssawki... jeden kulawy ruch i można sobie telefon zdemolować. Jak ktoś nie ma krzty umiejętności a bateria nie wydala to serwis.

U mnie serwis za wymianę baterii na oryginał to łączny koszt 100zł, więc wolę dać stówę niż robić z siebie cebulę żeby zaoszczędzić 50zł.

Gwoli ścisłości, swoją baterię traktuję bez specjalnych czułości i po półtora roku SoT waha się między 4-6h, więc nie ma lipy.

pixlr.jpg

Edytowane przez QBAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, QBAQ napisał:

U mnie serwis za wymianę baterii na oryginał to łączny koszt 100zł, więc wolę dać stówę niż robić z siebie cebulę żeby zaoszczędzić 50zł.

Problem w tym, że sporo serwisów robi gorzej niż ja bym podszedł do tego za pierwszym razem... A i przy okazji potrafią coś spartolić dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.09.2017 o 20:40, Poohacz79 napisał:

Jestem po wymianie baterii na oryginalna BM22 po 1,5 roku użytkowania. Różnica znaczna na plus. Teraz widzę, że jednak moja bateria była już lekko zmęczona.

Co do aplikacji AccuBattery to nie jest miarodajna. Przy starej baterii pokazywało mi pojemność 2100mAh teraz pokazuje mi 1300mAh także nie ma się czym sugerować.

Coś dużo na rynku jest chyba podrobionych "oryginalnych" baterii BM22 do MI5. Moja "oryginalna" pierwszy miesiąc zachowywała się super jednak po pewnym czasie totalna klęska. Pierwsze 30% to kwestia godziny przy bezczynności. 

Postanowiłem poszukać czegoś lepszego. Na różnych zagranicznych portalach chwalą sobie ogniwa Losoncore.

Właśnie tej firmy baterie właśnie zainstalowałem w swoim MI5. Na baterii info że ma min 3300 mAh. 

Zmierzę realną pojemność i napisze, może okaże się przynajmniej tak dobra jak oryginał.... a może i lepsza. 

Jakoś wykonania bardzo dobra. Wymiary też idealne.

 

IMG_20171025_101912.jpg

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku cyklach ładowania zmierzyłem pojemność. Wychodzi trochę ponad 3100 mAh. Wczesniej miałem problem wyciągnąć 2,5h SOT. Teraz spokojnie 4h daje radę.

Wskaźnik baterii też nie szaleje. Nie ma skokowych spadków, procenty schodzą linowo. 

Ładuje się trochę wolniej niż oryginał, nie nagrzewa się przy tym zbytnio.

Można powiedzieć że jest całkiem OK jak za cenę 11 USD. (Oficjalny sklep Losoncore)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 30.10.2017 o 14:56, Poohacz79 napisał:

Po kilku cyklach ładowania zmierzyłem pojemność. Wychodzi trochę ponad 3100 mAh. Wczesniej miałem problem wyciągnąć 2,5h SOT. Teraz spokojnie 4h daje radę.

Wskaźnik baterii też nie szaleje. Nie ma skokowych spadków, procenty schodzą linowo. 

Ładuje się trochę wolniej niż oryginał, nie nagrzewa się przy tym zbytnio.

Można powiedzieć że jest całkiem OK jak za cenę 11 USD. (Oficjalny sklep Losoncore)

 

Jak sprawuje się bateria? Wydaje mi się że i moją trzeba będzie wymienić, oryginał jest chyba nie do kupienia, może ktoś jeszcze poleca jakiś zamiennik baterii do Mi5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Owczar13 napisał:

Jak sprawuje się bateria? Wydaje mi się że i moją trzeba będzie wymienić, oryginał jest chyba nie do kupienia, może ktoś jeszcze poleca jakiś zamiennik baterii do Mi5?

Cały czas bardzo dobrze. Na razie lepiej niż oryginał ale użytkuje ja dopiero kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...