Skocz do zawartości

Problemy z siecią, zasięgiem, internetem


andrzejp93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Od kilku miesięcy mam ogromny problem z zasięgiem oraz internetem w mojej słuchawce. Telefon za każdym razem gubi sieć kiedy znajduje się w budynku. Często tez sytuacja powtarza się na zewnątrz jednak jest duzo lepiej, wszystko chodzi bez zarzutu. Czasami wygląda to tak, że mam 4 kreski zasięgu ale internet łapie tylko edge. Potrafi pokazywać zasięg 3G bądź LTE jednak z internetu nie mogę wogle korzystać. Telefon był 2 razy w serwisie w ramach gwarancji w SBE Polska (zakupiony w xkom) , według nich jest wszystko ok ( poniżej zamieszczam zdjęcia z opisem akcji serwisowe). Generalnie nie da się korzystać z telefonu bo praktycznie kazda rozmowa jest urwana a sms nie wysłany. Próbowałem chyba wszystkiego z aktualizacją softu, punktami dostępu, zmianą preferowanej sieci. Rozkładam już ręce i proszę o wszelką pomoc. Dodam, że sieć to NJU Mobile. 
Pozdrawiam

IMG_20170828_173940.jpgScreenshot_2017-08-28-17-43-57-738_com.android.settings.pngScreenshot_2017-08-28-17-43-42-867_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andrzejp93 napisał:

 Co znaczy na dev ?

Sugerują żebyś spróbował na global developer (taki ROM beta, jak chcesz to zainstaluj to zawsze coś ). Ale wątpię żeby zmiana romu pomogła. Jak świeci E to się nie dziwię że nie chce chodzic ale na LTE? Wejdź w informacje o telefonie, klikaj kilka razy pamięć wewnętrzna, następnie informacje o urządzaniu1, przewiń na sam dół i zmień na LTE/WCDMA. Przynajmniej tego E nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andrzejp93 napisał:

 A czy aplikacja network guru by coś pomogła ??

No raczej nie bo tam tylko byś mógł wyłączyć częstotliwość, a to nie pomoże. Radziłbym zmienić operatora. Sprawdź na Btsearch gdzie jak blisko jest nadajnik. Po prostu słaby zasięg jest w twojej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, andrzejp93 napisał:

W swojej okolicy mam 4 nadajniki a zasięg jest cały czas na full.

Ja również mam zasięg 4 na 5 kresek h+ , ale moja prędkość to około 20kb/s w nocy dużo lepiej. U mnie to wynika z tego, że nadajniki są przeciążone i net bardzo zwalnia szczególnie w wakacje jak do mojej miejscowości zjeżdża się wypoczywać bardzo dużo ludzi.

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła nowa karta SIM. Jest o tyle lepiej że przestawiając sieć na 2G zawsze mam pełen zasięg i mogę bez problemu dzwonić i pisać. Z internetem jest już gorzej bo łapie mi jedynie E. Kiedy jestem na zewnątrz internet Lte i 3g śmiga bez problemu, wystarczy że wejde do jakiegokolwiek budynkach bądź pomieszczenia i momentalnie wszystko wraca do 2G. Pojawia się również taka sytuacja że wewnątrz mam film zasiegu, zasięg LTE ale internet stoi miejscu. Są strzałki transmisji ale internet nie działa.

Przyszła nowa karta SIM. Jest o tyle lepiej że przestawiając sieć na 2G zawsze mam pełen zasięg i mogę bez problemu dzwonić i pisać. Z internetem jest już gorzej bo łapie mi jedynie E. Kiedy jestem na zewnątrz internet Lte i 3g śmiga bez problemu, wystarczy że wejde do jakiegokolwiek budynkach bądź pomieszczenia i momentalnie wszystko wraca do 2G. Pojawia się również taka sytuacja że wewnątrz mam film zasiegu, zasięg LTE ale internet stoi miejscu. Są strzałki transmisji ale internet nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio zmieniłem sieć na Orange przez kilka dni wszystko działało jak powinno lecz po kilku dniach zaczęły się problemy z moim redmi 3s.

Otóż wygląda to tak że łapie mi sieć tylko 2G jak zmienię na preferowaną 2g oczywiście jesli ustawie na 3g lub 4g telefon raz łapie sieć raz ją gubi jak już złapie to na krótką chwilę i rzadko kiedy można się dodzwonić nawet jak pokazuje że łączy się z siecią już nie mówiąc o internecie bo również działa tylko chwilami. Próbowałem w kilku miejscach żeby nie było że coś z zasięgiem orange.

Kartę sim również wymieniłem (wybrałem duplikat nowej sim) . Dodatkowo ciekawą sprawą jest że jak włącze WiFi w telefonie to sieć automatycznie wskakuje na 4g LTE .

Rom cały zmieniłem na globala potem wrzuciłem również MiUi Polska sprawdzałem tak i tak i cały czas to samo. Ustawienia APN też konfigurowałem zgodnie z orange.

Prosze o pomoc jeśli macie jeszcze jakieś rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Patison napisał:

Dodatkowo ciekawą sprawą jest że jak włącze WiFi w telefonie to sieć automatycznie wskakuje na 4g LTE .

To tylko błąd pokazywania, nie wskakuje, tylko tak pokazuje. A telefon masz z globalnej dystrybucji i pasmem LTE 800 (b20), bo Orange ostatnio w wielu miejscach z tego pasma korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...