Skocz do zawartości

Xiaomi mi6 sam się podgłasza na słuchawkach i przycisza


Grzesiek717

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a próbowaliście słuchać muzyki na innej niż systemowa aplikacja? Bo ja dziś zainstalowałem inną apkę i problem nagle znikł, wszystko wydaje się być w porządku. Może to tu jest problem w tej aplikacji?? Mógłby ktoś sprawdzić i ewentualnie potwierdzić lub zaprzeczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.08.2017 o 17:13, Grzesiek717 napisał:

Witam 

Po ostatniej aktualizacji mój xiaomi mi6 zaczął wariowac podczas słuchania muzyki na słuchawkach  gdy uspie telefon potrafi sam się podglosic czy też przyciszyć.  A nawet muzyka sama się wyłącza.  Z początku nie było tego problemu tylko po ostatniej aktualizacji... Czy ktoś ma ten sam problem? 

Witam. Też miałem ten problem, rozwiązałem go w ten sposób że zainstalowałem mową aplikacje do odtwarzania muzyki, w moim przypadku to Poweramp i po kłopocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grzesiek717 napisał:

Jednak na mui 9 problem dalej występuje.  To musi być chyba jakaś wada sprzętu.  W sumie fajnie jak się podgłosi bo gra drugie tyle głośniej tylko szkoda że nie zawsze. 

W wersji global dev problem nie występuje :P mimo dev w nazwie na prawdę przynajmniej według mnie jest bardziej opłacalna nuż wersja stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej bajki,

 

Czy da się ustawić by słuchawki bluetooth sterowały głośnością w telefonie?

Mam słuchawki : https://pl.aliexpress.com/item/100-Original-Xiaomi-Mi-Sports-Bluetooth-Headset-Xiaomi-Wireless-Bluetooth-4-1-Music-Sport-Earbud-IPX4/32765990740.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cRQqdv

Telefon Mi6 z MIUI pl

Po sparowaniu w telefonie głośność odtwarzania ustawia się niezależnie od słuchawek. Jest to dość kłopotliwe na co dzień. Na słuchawkach mam środek na telefonie max. Jak przyciszę telefonem to później nie mogę już pogłośnić na maxa z słuchawki.

 

W przypadku słuchawki (link) sprawa wygląda identycznie, ale w przypadku samych rozmów nie jest to tak uciążliwe jak słuchanie muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten problem występował typowo podczas blokowania/odblokowania ekranu podczas słuchania muzyki. Na każdym odtwarzaczu. Mimo trybu cichego i braku dźwięków systemowych ściszał się potem super podgłaśniał. Wyłączyłem dźwięk blokowania/odblokowania ekranu. Problem nie występuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, od kilku dni mam mi6, telefon super ale dźwięk mnie wykańcza, jestem dość wymagający jeśli chodzi o ten temat. Gdy tylko go dostałem, zaktualizowałem do miui 9 global i telefon grał cicho, pozniej odkryłem ze jesli włącze muzyke i zmienie aplikacje do odtwarzania to telefon dostaje mocnego boosta i moim zdaniem gra tak jak powinien na chipie od snapdragona 835. Stwierdziłem ze pobawie się troche, zrobie roota, zmienie rom i poszperam. Aktualnie przeszedłem na miui 9 global beta i androida 8.0 aby mieć możliwość odblokowania bootloadera(czekam te 72h) i na tym romie cały czas jest źle i cicho, boost głośności się nie włacza nigdy, telefon nie jest w stanie napędzić moich słuchawek. Nie wierze ze tak moze być, nawet poprzedni huawei p9 lite grał lepiej, poza tym ten boost nie brał się z nikąd, może być lepiej. Pytanie do tych którzy wgrali xiaomi.eu. Czy wasz telefon gra na jakimś poziomie? Na małych słuchawkach telefonowych(16ohm) i ustawieniu głośności maksymalnej uszy powinny boleć, większe (32ohm) też powinny hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem wersję global to dźwięk był tak jak opisujesz, cichy i bez mocy, później zauważyłem, że gdy dostaję powiadomienia, dźwięk przycisza się na czas odtwarzania dźwięku wiadomości, a potem dostaje właśnie takie wzmocnienie i gra dużo lepiej. Po przesiadce na xiaomi.eu już tego problemu nie było i grał całkiem dobrze, choć niezadowalająco dla mnie. Wgrałem sobie specjalne biblioteki dźwięku, przez co telefon (po odpowiednim ustawieniu pod siebie) zaczął w końcu grać jak należy. Bez porównania do stockowego, płaskiego dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na xiaomi.eu i jest całkiem spoko, gra identycznie jak w momencie dostawania boosta na globalu. Moc jest duża i zupełnie wystarczająca. Co prawda telefon ma wiele polepszeń dźwięku i equalizer globalny, ale nie jest to profesjonalny odtwarzacz czy też smartfon hi-fi jak lg V30. Nie jestem w stanie osiągnąć barwy takiej jakiej oczekuje. Wgrałem wszystko od ARISE, ale viper z jakiegoś powodu nie moze zaktualizować bibliotekt, może macie jakiś pomysł czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te biblioteki to ARISE. A próbowałeś włączyć jednocześnie opcje Master Power, Dynamic System i Viper Bass? Oczywiście na słuchawkach. U mnie efekt jest bez porównania lepszy od stockowego. 
Co rozumiesz przez pojęcie "nie może zaktualizować bibliotek"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...