Skocz do zawartości

[FIX][MIUI7/8] Aktywne 4 rdzenie - Cassiopeia v9.3


Pietr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardziej ogarnięci użytkownicy MIUI wiedzą, że na Mi3/4 procesor w normalnym trybie pracuje zazwyczaj w trybie 2 rdzeni. Obniża to ogólną wydajność systemu, gdyż możemy zaobserwować klatkowanie animacji, dłuższe włączanie aplikacji etc... Problem rozwiązuje tryb "Wydajny". Uruchamia on wszystkie 4 rdzenie które działają cały czas, ale... Prawie cały czas pracują na najwyższych częstotliwościach CPU co skraca czas pracy na baterii.

Rozwiązaniem jest ta łatka. Uruchamia ona wszystkie 4 rdzenie dla zwykłego profilu. A częstotliwości działają domyślnie i są podbijane wg. zapotrzebowania a nie od razu na maxa.

Co ta modyfikacja tak wgl robi?

  • Uruchamia wszystkie 4 rdzenie CPU,
  • Polepszony multitasking
  • Zatrzymuje niektóre bezużyteczne usługi (bardziej tyczy się to stockowego MIUI)
  • Tweaki dla VM dla lepszej wydajności,
  • Polepsza Governor dla baterii ale zachowując wydajność,

Link do pobrania: https://www.mediafire.com/file/ix9d8gn97gpb2y0/FIX_Evelynn_v12.9_MIUI.zip

Instalacja
Instalujemy normalnie przez TWRP.

Zalecenia
Przed instalacją zaleca się wyłączyć Optymalizacja pamięci w ustawieniach programisty.

 

Temat XDA: https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/fix-2-cores-miui-recover-4-cores-miui-7-t3623241

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, juz to testuje! :D :)) zauważyłem ten sam problem! 

 

EDIT : 

Rdzenie działają wydaje się że telefon wypił dobrego redbulla :D
 

Po kilku dniach dam znać jak z baterią i nagrzewaniem się naszego grzejniczka! :D

Edytowane przez adiz47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...