Skocz do zawartości

Jak zrobić downgrade Android 7.0 na 6.0?


shater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ostatniej aktualizacji do miui 8.5.4.0 na Androidzie 7.0, zauważyłem sporo minusów, między innymi znacznie krótszy czas pracy na baterii i dziwne zarządzanie RAMem. Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest ostatnia najnowsza wersja Miui na androidzie 6? Prosiłbym również o jakieś wskazówki czego potrzebuję i jak zrobić downgrade systemu, z poziomu telefonu przez aplikacje do updatów jest to nie możliwe. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez shater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostan jak chcesz, i ze bys byl swiadomy ze podczas takiej operacji jak zle cos pojdzie np zniknie imei, najlepiej porobic sobie kopie efs imei i przezucic na kompa , zrob sobie odrazu bo nie znasz dnia ani godziny kiedy telefon padnie (:

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz wgrywal jakis soft zrob kopie przez twrp wszystkiego bo ci sie moze przydac! Artykuly "naprawa imei" "botloop" "wylaczenie podpisu sterownikow" "full wipe" to masz wszystko na google musisz duzo czytac tutaj jak i zarowno na xda w dziale ze swoim modelem

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PeKa napisał:

Nic mi nie mówi to co napisałeś.

Kolega trochę wybiega przed szereg. Wiedza którą podał nie jest ci na tym etapie potrzebna, bo nie masz odblokowanego bootloadera, ani TWRP. Ale wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloadera tak czy inaczej warto. Odblokowany bl pomaga przy rozwiązywaniu problemów z telefnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam się bawić wgrywaniem itd. Telefon ma działać i tyle. Chciałem tylko wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania, gdyż niestety zapomniałem wyłączyć aktualizacje i mam nowszą wersję, gorszą według mnie (przede wszystkim jeśli chodzi o długość pracy baterii).

Skoro jednak by powrócić, to trzeba się trochę nadłubać (próbowałem przez podanie lokalizacji do paczki w aplikacji aktualizacji, jednak do starszej wersji nie można się za jej pomocą cofnąć), póki co niech będzie jak jest. Może niebawem wejdzie coś nowszego.

Ale dzięki za instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dlubiesz tylko mi flash, aplikacje powroca z chmury, kilka razy tak robilem, posciaga ci apki jezeli masz zsynchronizowane, wejdz na telefonie na konto i masz kontakty, rejestr, apki i chmura pozaznaczaj i masz juz kopie, podczas pierwszego uruchomienia wybierasz kopie i juz sciaga wszystko.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎25‎.‎08‎.‎2017 o 21:09, shater napisał:

Witam, po ostatniej aktualizacji do miui 8.5.4.0 na Androidzie 7.0, zauważyłem sporo minusów, między innymi znacznie krótszy czas pracy na baterii i dziwne zarządzanie RAMem. Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest ostatnia najnowsza wersja Miui na androidzie 6? Prosiłbym również o jakieś wskazówki czego potrzebuję i jak zrobić downgrade systemu, z poziomu telefonu przez aplikacje do updatów jest to nie możliwe. Z góry dzięki za pomoc.

Jestem w podobnej sytuacji. Posiadam Redmi Note 4 snapdragon. Po przesiadce na miui 8.5.4.0 mam zastrzeżenie lekkie do baterii i pracy systemu. Sporo czytam w ostatnich dniach na różnych forach o downgrade ale już sam fakt odblokowania bootloadera na miui global stable jest ciężki - zalecają wgranie china dev i potem odblokowanie. Też czekam na jakiś sensowny poradnik. Ogólnie to nie jest aż takie trudne ale konkretnych informacji brak. Może pojawi się jakiś sensowny poradnik. Mam wrażenie że już lepiej maja Ci co kupili telefon z chińskim syfem i chcą odblokować bootloader. Dla stable global różne opcje a to że na stable można a to że nie można trzeba developer rom wgrać ... wciąż czytam i szukam wytrwale. 

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@225rgnusmas

Można odblokować bootloader na Global Stable i nie zliczę ile razy to robiłem ja i inni. Jest poradnik na forum jak wysłać prośbę o przyznanie uprawnień do odblokowania bootloader. 

Jak odblokujesz bootloader to zmień Stable na Developer bo po prostu będzie to lepsze niż Stable który długo potrzebuje czasu aby wyeliminować problemy.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według poradnika odblokowuję bootloader na stable global ? I to pójdzie? Odblokuję go na stable a potem już z odblokowanym mogę powrócić do poprzedniej wersji stable, która była dla mnie idealna? Albo jak piszesz wgrać dev ? Szok ktoś doradził bez przycinek i w miłej atmosferze :) Z stable na developer jak wgrać przez mi flash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@225rgnusmas

Odblokujesz na Global Stable.

Możesz wrócić do każdej wersji jaka ci odpowiadała.

Zmiana Stable na Developer może być na kilka sposobów ale ja polecam MiFlash i telefon w EDL. Ktoś powie po co odblokować bootloader jak jest EDL? Na RN4 EDL nie działał przy zablokowanym bootloader i mam tu na myśli wprowadzenie w EDL za pomocą komendy fastboot oem edl jak odblokowałem bootloader, EDL już zadziałał.

Używałem każdej wersji MIUI 9 - Global Developer i możesz śmiało używać MIUI 9 bo problemów nie spotkałem :)

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wprowadzić telefon trzeba w edl przez fastboot? Przyciskami nie da rady po odblokowaniu? Czy z odblokowanym bootloaderem można wgrac miui przez paczkę poprzez paczkę aktualizacji z ota telefonu - tzn. ściągnąć ją i wgrac przez telefon czy tylko mi flash?

 

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@225rgnusmas

Szczerze mówiąc to nie miałem potrzeby sprawdzać czy przyciski włączą EDL w tym modelu. Już z przyzwyczajenia Fastboot > ADB > wpisanie fastboot devices > fastboot oem edl > telefon w EDL.

Masz problem z Fastboot bo podłączony telefon wychodzi z niego po jakimś czasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję :) muszę się z tym przespać ale bardzo mi pomogłeś i nabrałem odwagi po długim czasie że mogę to zrobić i dam radę ! Wielu użytkowników mówi że odblokowany bootloader to podstawa żeby w razie problemów z telefonem móc sobie pomóc.

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radier napisał:

I właśnie dlatego powinieneś cierpliwie czekać na kolejne wydanie Stable. Ta zabawa cię przerasta.

Może ktoś z chęcią pomocy...Fakt, faktem jak się nie uda odpuszczę. Sprawa załatwiona konto utworzone. Nie przerasta mnie ale dziękuję za sugestię. Problemem była aplikacja pocztowa, która skutecznie blokowała hasła i kody weryfikacyjne. To dla osób, które będą miały podobny problem.

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP ... co najlepsze, gdy pobierałem pocztę przez aplikację w telefonie, bądź poprzez wbudowaną pocztę w system windows 10 w komputerze, nie było kodów nawet w folderze spam...dopiero gdy wszedłem na konto przez stronę WP, były tam kody potwierdzające w folderze spam... naprawdę się namęczyłem. Udało się jednak. 

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k3lt

Ty podałeś adres dla systemu pod recovery a on potrzebuje pod MiFlash więc musi pobrać 

Dla Redmi Note 4 i Note 4X jest ten sam system bo nazwa kodowa obu edycji to mido.

@225rgnusmas

Edytowane przez majdan12
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zgadzała mi się wielkość pliku - teraz doczytałem i faktycznie romy pod fastboot są inne. Dziękuję @up

Tak z ciekawości zapytam drodzy Forumowicze, czy ktoś z Was już wykonał tak powrót do softu V8.2.10.0.MCFMIDL Global Stable dla  Redmi Note 4 z softu V8.5.4.0.NCFMIED Global Stable przez MiFlash ?

Ja wciąż czekam grzecznie 72 h na możliwość odblokowania bootloadera - no teraz już mniej :) jak pisał mi majdan12 odblokowany booloader to podstawa gdyby telefon kiedyś padł softowo. 

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...