Skocz do zawartości

Aktywacja tokenów w Autoryzacje Xiaomi


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Wiem jak ponownie aktywować aplikację Autoryzacje Xiaomi.

 

Będzie to Wam potrzebne ponieważ od następnej wersji lipcowej aplikacja Autoryzacje (jak i TagiNFC czy Transfer) przejdą na partycję /data czyli będą aplikacjami użytkownika (z możliwością odinstalowania).

Jednak to spowoduje wymazanie danych obecnych aplikacji, w tym właśnie powiązanie aplikacji Autoryzacje z kontem Xiaomi. Trzeba będzie na nowo zeskanować kod QR.

 

Miałem przygotowywać tutorial z obrazkami ale po skończonym procesie okazało się, że ubuntu mi źle zrobił zrzuty ;p.

 

Dobra po kolei. Dalsze kroki należy wykonywać na przeglądarce Chrome gdyż chiński język będzie tłumaczony na angielski. Ponadto będę opisywał polecenia po angielsku tak jak tłumaczy Chrome.

 

  1. Logujemy się tutaj: https://account.xiaomi.com/pass/serviceLogin. Mi logował się bez podania tokena. Jeśli nie można się zalogować wtedy poniżej przycisku z logowaniem powinna być opcja z przesłaniem kodu SMS. To pozwoli zalogować się na swoje konto
  2. Jesteśmy na głównym koncie "Millet account". Mamy widok na swoje dane, imię, numer telefonu, e-mail etc. 
  3. Klikamy w ostatniej opcji: "Login protection" na link Management
  4. Po prawej "Security token": Acivated na link Reset
  5. Dalej na przycisk "Reset now"
  6. Klikamy "Optain verification SMS"
  7. Wpisujemy kod z SMSa (mi przyszedł po 10 sekundach). Należy zwrócić uwagę, że czas na wpisanie kodu jest limitowany. Po upłynięciu czasu należy ponownie wcisnąć wysyłanie SMS. Jednak gdyby SMS się opóźniał to najlepiej zostawić cały proces na jakiś czas bo potem po paru godzinach przyjdzie na raz parę SMS i nic z tym nie zrobicie. 
  8. Akceptacja kodu przeniesie nas dalej na stronę z wyborem aplikacji. Mamy ją już więc wybieramy "Next".
  9. Widzimy nasz kod QR :)
  10. W aplikacji Autoryzacje na telefonie klikamy "Dalej", ustawiamy wzór odblokowania i "Potwierdź".
  11. Wybieramy "Aktywuj" i skanujemy kod na ekranie.
  12. Wygenerowany token wpisujemy pod kodem QR.
  13. I to tyle. Mamy aktywowaną aplikacje i możemy teraz np. przy logowaniu do i.mi.com wygenerować token. Kody także będą potrzebne jeśli będziemy się logować do strony lub konta z telefonu lub innego urządzenia czy komputera. Token z aplikacji Autoryzacje można skopiować długo naciskając na kod i wybrać "Kopiuj" po czym wkleić go w Przeglądarce.

 

Aplikacja Autoryzacje, którą od lipca dodam do /data będzie miała możliwość zrobienia Kopii MIUI, a więc dane prawdopodobnie zostaną zachowane po ewentualnym wipe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chciałam zrobić autoryzację. Mam zeskanować kod QR ze strony account.xiaomi, ale już się tam zarejestrowałam przez przeglądarkę w telefonie i nie dostałam żadnego kodu QR... Co zrobić? Aktualnie nie widzę żadnej możliwości wygenerowania tego kodu.

Mogę jednak wszędzie wejść, na chmurę także.

W takim wypadku muszę to zrobić czy nie?

Edytowane przez xAkemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja to już się na 3 punkcie  zblokowałem  

"3  Klikamy w ostatniej opcji: "Login protection" na link Management"

bo nigdzie nie widzę opcji "Login protection". Z jakiej strony bym nie patrzył na moją stronę to tam takiego napisu nie widzę. 

Ja również nie mam takiej opcji. Mogę się zalogować do Mi Cloud etc., ale żadnego QR kodu wygenerować nie mogę żeby uwierzytelnić Autoryzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja również nie widzę, ale nie o tym chciałem napisać.

 

Nie mogę przejść weryfikacji numeru telefonu. Klikam na "Dodaj", pojawia się okienko gdzie pyta czy wysłać na mojego maila kod weryfikacyjny. Dostaję maila, kopiuje kod (przepisywałem ręcznie też, bo myślałem, że może styl czcionki dziwnym cudem kopiuje), klikam zatwierdź po czym kolejne okno informuje, że:

Something went wrong

Something went wrong. Your action couldn't be completed.

Stumped? Retry later or contact the customer support.

Error code: 1002
 
Próbowałem, 4 dni z rzędu. Za każdym razem to samo.
Ktoś miał taki przypadek?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że po ostatniej aktualizacji MIUIPolska pojawiła mi się aplikacja 'Autoryzacje'

a tutorial z powyższego postu chyba jest już nieaktualny.

Aplikację 'Autoryzacje Xiaomi' można aktywować QR kodem z następującego linku  https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken

Oczywiście wstawiając w miejscu wyiksowanym ;) swój UserID.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no nareszcie udało mi się aktywować :roll:

 

nikt nie napisał że najpierw trzeba przejść przez aplikację do momentu skanowania kodu, zalogować się na swoje konto MILLET,  a potem wkleić 

Dnia 5.01.2016o11:04, skrzek napisał:

Aplikację 'Autoryzacje Xiaomi' można aktywować QR kodem z następującego linku  https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken

Oczywiście wstawiając w miejscu wyiksowanym ;) swój UserID.

przychodzi sms i już...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I właśnie taki kod poda Ci ta aplikacji sparowana z kontem/numerem telefonu.

0DV8beo.png

 

Z tego co pamiętam to jeszcze po zalogowaniu się na konto Xiaomi z poziomu PC będzie tam gdzieś opcja "zapasowych kodów" do wykorzystania właśnie np gdy nie ma się dostępu do aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie działa ani pierwszy QR,  ani drugi... 

A może przeczytaj wcześniejsze prosty...

Jest wszystko napisane. Musisz wkleić link który jest podany kilka postów wcześniej i autoryzować smsem. Wtedy Dostaniesz kod który trzeba zeskanować.

Ja rozumiem że może nie chcieć się czytać 50 stron w tył. Ale ten temat ma 2 ( słownie dwie) strony. Nie róbcie jaj. .

XRN2 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2016 o 11:04, skrzek napisał:

Jako, że po ostatniej aktualizacji MIUIPolska pojawiła mi się aplikacja 'Autoryzacje'

a tutorial z powyższego postu chyba jest już nieaktualny.

Aplikację 'Autoryzacje Xiaomi' można aktywować QR kodem z następującego linku  https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken

Oczywiście wstawiając w miejscu wyiksowanym ;) swój UserID.

Dzięki , działa jak należy -  @Acidtutorial z pierwszej strony o kant d.... można rozbić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Z tego co pamiętam wciaż jest dostęp właśnie z konta Xiaomi z zakładki managera dostępu i dodatkowych opcji logowania. Może lekko zmienili UI i tutorial nie zaprowadzi kogoś za rączkę ale wystarczy trochę ogarnięcia i się dojdzie. To chyba ze 3 kliki myszką od głównej strony...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nikk napisał:

Znów jest niestety problem link https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken nie działa

ten https://jd.mi.com/?lang=en_US również 

brak opcji  account tools Authenticator :(

Ktoś potrafi pomóc?

1 link działa bo z tego  sam to zrobiłem , - opcja account tools pojawi się dopiero jak będzie włączona dwustopniowa weryfikacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
27 minut temu, St-Bziku napisał:

wejdź przez link z zacytowany wyżej. Link do aplikacji jest w pierwszym poście w temacie o aktualizacjach.

Dokonałem aktywacji tokenów. Tylko jedna pytanie - Konto Xiaomi zakładka Moje urządzenia wskazuje, że urządzeniu brakuje aktywacji. Jak powinno się aktywować? Zmiana język na angielki nie pomaga, nawet po godzinie.

Edytowane przez acocieto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

aby aktywować autoryzacje 2 etapowa wystarczy użyć tego linku https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken  wszystkie X zastąpić numerem konta naciskać potem po postępujemy zgodnie z instrukcja wyświetlona na ekranie ostatnim krokiem będzie jeszcze raz użycie tego linku pojawi się wtedy mały kod qr w okienku należy go zeskanować przy pomocy aplikacji autoryzacje xiaomi zainstalowane i przepisać kod z telefonu na stronę i wuala mamy aktywowana weryfikacje na dowód dołączam screenshot  

Zrzut ekranu (3).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...