ZduneX25

MIUI 7.8.24

Recommended Posts

Przychodz

24 minuty temu, slimdick napisał:

Możesz rozwinąć wypowiedź ? Sprawdziłem i po prawidłowej konfiguracji MIUI działa bez problemu, Gmail jak i Inbox.

@wolf jak wspomniałeś nie trzeba już specjalnie dodawać "kłódkę" do aplikacji, powiadomienia bez problemu wyskakują,Gmail,Inbox,Hangouts itd. Na poprzednich wersjach MIUI właśnie z tym miałem problem bo były dopiero po otworzeniu aplikacji.

Przychodzi mail i nie mam powiadomienia. Gmail się drze od razu. Inbox milczy. Ma już dane wszystkie uprawnienia/autostarty jakie można i nic z tego.

17 minut temu, Norbix029 napisał:

Polecacie zrobić na nowo instalację (na czysto) czy zostawić tak jak jest ? Zmieni to jakoś pracę telefonu w pozytywny sposób ? ;)

Czy w czymkolwiek pomoże, to nie wiadomo, ale zaszkodzić nie powinno.

1 godzinę temu, slimdick napisał:

@wolf jak wspomniałeś nie trzeba już specjalnie dodawać "kłódkę" do aplikacji, powiadomienia bez problemu wyskakują,Gmail,Inbox,Hangouts itd. Na poprzednich wersjach MIUI właśnie z tym miałem problem bo były dopiero po otworzeniu aplikacji.

A Endomodo nie trzeba dodawać do Autostartu. Co prawda przy włączonym oszczędzaniu baterii w aplikacjach po pewnym czasie wyłącza GPS, więc sugerując się postem @lateta wyłączyłem oszczędzanie globalnie.

@Spili wyłącz oszczędzanie w aplikacjach, Bateria i wydajność/Oszczędzanie baterii/Wybierz aplikacje/. Możesz wyłaczyć dla konkretnej apki lub dla wszystkich.

Edited by wolf

@Spili skonfiguruj samą aplikację Inbox. Ja Ci tylko mogę napisać że na tej wersji na MI4C działa.

Spoiler

Screenshot_2017-08-30-13-49-19-258_com_miui_home.thumb.png.f15773ee2702dcfdae5d5c0e8805eb8e.pngIMG_20170830_135524.thumb.jpg.c5e9316b5ffb9cc66fa17d26eb2dc4e4.jpg

@wolfco do Endomondo to akurat wykluczenie jej z tej regułki oszczędzania to nie problem.

1 godzinę temu, wolf napisał:

A Endomodo nie trzeba dodawać do Autostartu. Co prawda przy włączonym oszczędzaniu baterii w aplikacjach po pewnym czasie wyłącza GPS, więc sugerując się postem @lateta wyłączyłem oszczędzanie globalnie.

Tak, to "oszczędzanie" to raczej problemy niż korzyści.

A co do Autostartu... to ostatnio (pod wpływem licznych postów o ubijaniu) zacząłem się więcej bawić tą funkcją – zabierać to uprawnienie apkom, którym zawsze je dawałem i odwrotnie. I moje wstępne wrażenia są takie, że może tak być, że ta funkcja w ogóle nic nie daje i niczego nie zmienia... Może to relikt wcześniejszych wersji (Andka, MIUI?), a teraz już nie ma wielkiego wpływu na nic? Testujta i opisujta! :)

Panowie, przez przypadek dzisiaj dotknąłem telefonu, gdzieś, bo go podnosiłem I moim oczom ukazało się okno do wyszukiwania aplikacji, nie wchodząc w listę aplikacji. Wiece jak to się uruchamia?

Panowie, przez przypadek dzisiaj dotknąłem telefonu, gdzieś, bo go podnosiłem I moim oczom ukazało się okno do wyszukiwania aplikacji, nie wchodząc w listę aplikacji. Wiece jak to się uruchamia?
Przeciągnij palcem od dołu do góry.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

14 minut temu, lockerek napisał:

Panowie a macie wyłączone oszczedzanie w aplikacjach ? czy te główne :D ?

Dla pulpitu i systemu też wyłączyć się da?

No właśnie nie. Mam Nova launcher I gest pociągnięcia palcem na home screen mam ustawione co innego. Gdzieś mi się musiało coś przycisnąć.

21 minut temu, lockerek napisał:

Panowie a macie wyłączone oszczedzanie w aplikacjach ? czy te główne :D ?

Główne to które?

Moze zle się wyrazilem chodzi mi to ze mozna wylaczyc oszczedzanie aplikacji przez wchodzac w bateria i wydajnosc drugie  a oszczedzanie baterii

Edited by lockerek

Przed chwilą, lockerek napisał:

Moze zle się wyrazilem chodzi mi to ze mozna wylaczyc oszczedzanie aplikacji przez wchodzac w bateria i  drugie wydajnosc a oszczedzanie baterii

Jeśli przedtem "źle", to teraz za to kompletnie niejasno...

Oszczędzanie w aplikacjach wyłączyłem. Oszczędzania baterii nigdy nie włączałem.

92095380907ab435297e3bc5c3217688.jpg

• Like 1

No właśnie nie. Mam Nova launcher I gest pociągnięcia palcem na home screen mam ustawione co innego. Gdzieś mi się musiało coś przycisnąć.
W takim razie w app drawerze przeciągnij palcem w dół.

Tak z ciekawości, wie ktoś może czy będzie MIUI 9 dla Mi4 w jutrzejszej aktualizacji? Widziałem, że ludzie testują już 7.8.28 na MI4 LTE (trzeba flashować china miui 8 i dostaje się ota do miui 9, tylko nie wiem czy trzeba być beta testerem).

Edited by Zenderable

9 minut temu, Zenderable napisał:

Tak z ciekawości, wie ktoś może czy będzie MIUI 9 dla Mi4 w jutrzejszej aktualizacji?

...

Cytat

Supported Devices:
The first batch of supported devices: Redmi Note 4 Qualcomm / Redmi Note 4X, Mi 5X and Mi 6.
The second batch of supported devices: Mi MIX / Mi Note 2 / Mi 5 / Mi 5s / Mi 5s Plus / Mi 5c / Mi Max 2 / Mi Max / Mi 4s / Mi 4c / Mi Note Pro / Redmi 4/4X.

Jak widać, Mi4 będzie dopiero z resztą urządzeń pod koniec września, czy będzie szybciej od xiaomi.eu, tego Ci nikt nie powie, bo nikt tego nie wie...

• Like 1

@Zenderable jak się nie możesz doczekać już tego MIUI9 na swój model to śledź xda tam zawsze coś wypływa. Ja na twoim miejscu mając MI4 to bym się raczej zainteresował Oreo ;)  

26 minut temu, Nezumi napisał:

...

Jak widać, Mi4 będzie dopiero z resztą urządzeń pod koniec września, czy będzie szybciej od xiaomi.eu, tego Ci nikt nie powie, bo nikt tego nie wie...

Już się tak nie denerwuj :D

Chodzi mi o to, że "the first batch" już było na początku, tak samo "the second batch" bodajże w 7.8.24? Zostaje reszta, nigdzie nie pisało, że to ma być pod koniec września - lecz we wrześniu, dlatego zastanawiam się czy jutrzejszy dzień, ostatni dzień sierpnia można już zaliczyć do wrześniowych aktualizacji, tym bardziej że aktualizacja jest udostępniania w piątek - 1 września.

Dodatkowo myślałem, że wiedzą to osoby, które kompilują xiaomi.eu, bo jakieś informacje chyba powinni mieć? :P

@slimdick

Widziałem własnie, zdziwiłem się, że tak szybko ten model dostał 8.0, dodatkowo wszystkie najważniejsze rzeczy działają... tylko jakoś do instalacji się zabrać nie mogę. :P

Edited by Zenderable

W Miui 8 w powiadomieniach Gmaila na ekranie blokady pokazana była ilość nowych wiadomości oraz konto, na które one przyszły. W Miui 9 tego nie ma - puste miejsce zamiast adresu konta. Tak ma być czy to bug? Dla innych aplikacji działa dobrze.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

@Heisenberg Hej działa ci wifi/internet mobilny w tej wersji 7.8.24? Mi po ponownym uruchomieniu telefonu, wszystkie appki krzyczą, że jestem w trybie offline. Na global dev to samo. Pierwsze uruchomienie po instalacji romu ok, a po ponownym brak neta. :(

Edited by marcin19883

@slimdick
Swój mi4c posiadasz w wersji 2 czy 3 GB?
Kończąc temat u mnie w wersji 2/16 pomógł miflash i powrót na androida 5.1 i jest tak jak powinno choć czuć różnicę między 2 a 3 GB ram.
Także reasumując ciężko stwierdzić przyczynę, ale wyczyszczenie telefonu pomogło. Nie testowałem nowszych wersji po miflashu.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Hymm po zrootowaniu telefon ładuje się tylko kiedy jest wyłączony. Kiedy jest uruchomiony poziom baterii stoi w miejscu lub spada. Jakieś rady ? 

Czy to pomoże? I czy instaluje się bezpośrednio w twrp tak ? Na androidzie 5.1 również występował u mnie ten sam problem

14 godzin temu, martin3z napisał:
15 godzin temu, lindeep napisał:

Też używam Nova i tak to mam rozwiązane:

ustawienia Nova > Gesty i wprowadzenie > *wybierz gest* > Zakładka NOVA, wybierz "Szukaj"

Ja to akurat ustawiłem jako przeciągnięcie 2 palcami z góry na dół...

W podziękowaniu @QBAQ

• Like 1

Siemka. Wiadomo coś o funkcji pokazywania stanu naładowania urządzenia podłączonego przez bluetooth? Zmieniałem ostatnio system z stable na betę miui 9 i wiem że pokazywało mi i nie pamiętam na którym romie to było. Fajna opcja i brakuje mi jej wiadomo coś? 

• Like 1

Siemka. Wiadomo coś o funkcji pokazywania stanu naładowania urządzenia podłączonego przez bluetooth? Zmieniałem ostatnio system z stable na betę miui 9 i wiem że pokazywało mi i nie pamiętam na którym romie to było. Fajna opcja i brakuje mi jej wiadomo coś? 
U mnie na miui 9 i mi6 pokazuje ze słuchawek Macaw

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.