ZduneX25

MIUI 7.8.24

Recommended Posts

A działa u was tryb cichy . Chwilę działa a potem mimo włączonej ikonki tryb cichy słychać dźwięki .telefon mimax

9 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Mój Mi5s pokazuje tylko 3 rdzenie :o

@slimdick

Restart urządzenia i pokazało 4 rdzenie ale ostatni OFFLINE. Tym razem restart aplikacji pomógł bo po włączeniu pracowały już wszystkie. Odpaliłem test i po ok. 2 minutach czwarty rdzeń został wyłączony a włączył się ok. 1 minutę po zakończeniu testu. Czyli musiał się ochłodzić. Dwa razy testowałem i dwa razy taka sama historia, czyli ten throttling to wcale nie jest jakaś bajka. 

Obawiam się tylko, że taki efekt jest od zawsze w moim telefonie bo AnTuTu lepsze wyniki zawsze osiągał jak telefon był umieszczony w zimnym miejscu - lodówka, lub na wylocie powietrza w samochodzie.

@slimdick Endomondo działa. Zrobione 1,63 km w 18 minut. Trasa nawet dokładnie na mapie wyznaczona. Z tym, że włączony autostart i wyłączone oszczędzanie baterii. Jutro spróbuję bez tego, tzn. bez grzebania.

Tapnięte z Mi5

@latet od razu. Nie ma to znaczenia ile działa telefon. Po prostu  bawię się telefonem, przeskakuję z chrome na smsy, messenger itp i prawie za każdym razem aplikacja otwiera się od nowa. Do tego  karty w chromie też ładują się często od nowa mimo że chrome'a nie wyłączałem. Irytuje mnie to bardziej z uwagi na fakt, że kupiłem dziewczynie redmi 3 pro na snapie  i nie dość że bateria jej trzyma 3 dni to wszystko działa jak należy, jest  szybki,  robiłem co mogłem i nie udało mi się go zadławić, a bebechy wydajnościowo podobne z tym że ma 3 GB ram, dlatego tu szukam przyczyny. Z drugiej strony rozumiem, że są aplikacje wymagające dużo pamięci i którąś w końcu trzeba będzie ubić ale bez przesady ☺️

Uwaga, to może Was zaciekawić:

Przestawiłem ustawienie zRAM z "Umiarkowany" na "Podstawowy". Wydaje się, że "Podstawowy" to mniej więcej to samo co "Wyłączony" (pewnie jakaś subtelna różnica jest).

Ciekawe skutki tego zabiegu:

1. nie ma już "swapa" (bo tak najwyraźniej zRAM widziały apki narzędziowe jak ta ---> PRZED:  https://pasteboard.co/GHKIeck.png  PO:  https://pasteboard.co/GHKIW62.jpg
  2. aplikacje narzędziowe widzą teraz aktywne wszystkie rdzenie i prawidłowe częstotliwości (PRZED:  https://pasteboard.co/GHKJTA7.jpg  PO: https://pasteboard.co/GHKK76F.jpg ). Wyniki testów wydajnościowych potwierdzają, że te wszystkie rdzenie były aktywne także wtedy, gdy programy narzędziowe widziały je jako zatrzymane.
  3. jest nieco więcej wolnego RAM-u (co oczywiste)
  4. zniknął efekt powolnego przywracania niektórych apek, tuch które nie były ubite, ale były dawno nieotwierane i zostały zRAM-owane (tak to sobie tłumaczę), a przez to wolniej się otwierały.
  5. temperatury, throttling i jego skutki - bez zmian.

Wcześniej wyłączyłem też "Optymalizację MIUI", ale powyższe efekty pojawiły się dopiero po przestawieniu ustawienień zRAM. Być może jedno i drugie jest potrzebne, nie wiem.

41 minut temu, Materius1994 napisał:

Testowałem wyłączony i zaawansowany. Moim zdaniem bez różnicy. Umiarkowany był ustawiony  domyślnie. 

Spróbuj jeszcze może "Podstawowy". Oraz wyłączenie "Optymalizacji MIUI".

Edited by latet
  • Like 2

Jeśli według Ciebie ubijanie każdej aplikacji jak leci, nawet tych systemowych oznacza "działa jak powinno", to nie mam już pytań. Co mi po Twoich wywodach jak działa RAM, skoro na co dzień telefon jest bezużyteczny?
Ok ale możesz wrócić sobie na wersję jaką chcesz tak i mieć użyteczny telefon? Dostałeś na Mi4c milion aktualizacji więcej niż Samsung. Masz w czym wybierać. Samsungi nie. Widzisz ze MIUI 9 nie wygląda jakoś inaczej jak MIUI 8. Wróć na 6.12.22 i miej spokój. A raz na miesiąc testuj MIUI 9 na twrp i daj nam znać jak się sprawuje - ot cała filozofia. Dopiero 2 aktualizacje były na te wasze biedne 4c i już wszyscy płaczą i telefony wyrzucają przez okno. Ok coś ubija wam jakieś apki - ok trudno. Dzięki za zgłoszenia (choć bez dowodów...) ale no kurde nie musisz pisać tego co 2 post.

Już widzę jak to będzie jak wyjdzie reszta telefonów. Dopiero się zacznie jak biedne Redmi 3 będą lagować.

Wysłane z MI6

• Like 6

Dziś zaliczyłem:

- kilka razy brak belki górnej 

- nie odpalająca gra, za którymś razem ruszyła, ale tylko raz

- zwis podczas rozmowy (czarny ekran) aż do samoistnego resetu.

- nie działający odtwarzacz video

Poddaję się...

Proszę do linka 7.7.13  mido... albo globala stable...

Edited by melloon

Jeśli chodzi o Xiaomi to też narzekałem na ubjanie aplikacji ale Huaweit to wcale nie lepszy jakiś trend tam mają taki chyba w Chinach może to u nich normalne.

W tej kwestii xiaomilepsze od Huaweita bo zawsze możesz przebierać w aktualizacjach cofać się do legendarnych softów co wszystko działało i ewentualnie aktualizować do przełomowych nowych co wszystko będzie działało kiedyś.I na takich biednych i starych telefonach też masz aktualizacje cyferek i kolorków coś jednak wnoszą raz lepiej czasem gorzej.

9 minut temu, Snajper napisał:

I na takich biednych i starych telefonach też masz aktualizacje cyferek i kolorków coś jednak wnoszą raz lepiej czasem gorzej.

I łatki bezpieczeństwa!

Wiem, ze to głupie, ale czy nie macie czasem włączone opcji "usuń aplikacje z pamięci, gdy zablokowany"? Może dlatego co niektórym usuwa z pamięci appki?

Edited by marcin19883
  • Like 1

44 minuty temu, marcin19883 napisał:

Wiem, ze to głupie, ale czy nie macie czasem włączone opcji "usuń aplikacje z pamięci, gdy zablokowany"? Może dlatego co niektórym usuwa z pamięci appki?

Nawet i bez tej opcji MIUI lubi "zwolnić nieco pamięci" po zablokowaniu. Testowałem to dziś pół dnia. Otwierałem wiele apek, patrząc jak spada wolny RAM. Powiedzmy, że to 500MB. I dopóki nie zablokowałem telefonu, to taki poziom się utrzymywał. Po kilku minutach zablokowaniu wolny RAM był np. 750 MB. Powtarzałem to wielokrotnie. Nic mi wprawdzie ubił całkowicie, ale niektóre apki pa takim skoku wolnego RAM w górę - otwierały się nieco dłużej (choć wracały do ekranu, w którym je zostawiłem).

• Like 1

50 minut temu, marcin19883 napisał:

Ale apki usuwa podczas pracy telefonu, blokada ekranu tutaj nie ma żadnego znaczenia. Dla przykładu biorę 4 aplikacje: SMS, Ustawienia, Sklep i Kontakty, po przełączaniu się między ostatnimi na 3/4 przypadków ładuje od nowa.

Redmi note 4x - znów pojawił się czarny ekran przy masowym czyszczeniu pamięci RAM.

Dramatu z tym nie ma ale kiedyś tego nie było ;) a tak ogólnie to śmiga aż miło ;)

Dnia 28.08.2017 o 18:28, melloon napisał:

nie działający odtwarzacz video

Dzięki za obszerne zgłoszenie problemu. Na pewno poprawimy.

Dnia 28.08.2017 o 22:32, Wojusek napisał:

Redmi note 4x - znów pojawił się czarny ekran przy masowym czyszczeniu pamięci RAM.

Dramatu z tym nie ma ale kiedyś tego nie było ;) a tak ogólnie to śmiga aż miło ;)

Możliwe, że to poprawią. MI6 na początku MIUI 9 miał podobnie. Choć... najlepiej nie czyścić ramu w ogóle.

• Like 1

1 godzinę temu, latet napisał:

I dopóki nie zablokowałem telefonu, to taki poziom się utrzymywał. Po kilku minutach zablokowaniu wolny RAM był np. 750 MB. Powtarzałem to wielokrotnie. 

Wiesz co próbowałem testować użycie ram po tych Twoich zaleceniach itp.  ale to nie ma sensu . Na początek wolne 600-800 MB po włączeniu kilku aplikacji takich jak chrome telefon, galeria, mapy, w ilości wolnego miejsca  nie udało mi się zejść niżej niż 350 MB. Przy 400 MB telefon zauważalnie zwalnial i już coś ubijal aż w końcu ubił apke cool Tool do  monitorowania Ramu i się poddałem. :D generalnie jedna ciężka aplikacja  lub dwie lekkie i do widzenia. 

Ja sobie zainstalowałem na Redmi note 4x tą wersje softu. Wszystko działa, jest ok, do czasu ponownego uruchomienia. System przestał widzieć włączone wifi lub transmisje komórkową. Wszędzie komunikat, że jestem w trybie offline. :-( przed resetem telefonu działał net, po już nie i kolejny reset to samo. co jest grane?:-(

18 godzin temu, Axon napisał:

U mnie działa bez problemu.....
Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

IKO i u mnie działa bez problemów..

3 godziny temu, sawblaze7 napisał:

#r4x Też macie problem z LTE w najnowszym buildzie? U mnie zawsze było LTE teraz tylko h+

Spróbuj recznie skonfigurowac APN. U mnie zadzialalo. ;) Konfiguracja a potem restart telefonu i LTE wrocilo.

1 godzinę temu, Spili napisał:

IKO i u mnie działa bez problemów..

U mnie również. Jeszcze wczoraj płaciłem przy pomocy IKO, wszystko działa. :D

Edited by Colinovsky
  • Like 1

21 godzin temu, Axon napisał:

U mnie działa bez problemu.....

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

u mnie niestety zonk na Mi5:/ Wczesniej działało bez problemu...

Moje wrażenia na Mi4S po kilku dniach użytkowania:

Telefon dostał wyraźnego przyspieszenia , chodzi jak rakieta, nawet po odpaleniu kilkunastu aplikacji.

Poważnych błędów nie zauważyłem, raz tylko mi się zresetował telefon po czyszczeniu z otwartych aplikacji podczas ładowania baterii.

Raz również zawiesiło mi się dzielenie ekranu, nie mogłem wyłączyć. Pomógł restart.

GPS wciąż jednak świruje (ale to od czasu wgrania MIUI 8), niby łapie fixa na google maps, ale przy próbie włączenia nawigacji nagle wywala mnie pod Afrykę :D

Ostatnio kupiłem nową ładowarkę i to chyba jej wina, ale gdy telefon jest podłączony to nie działa czytnik linii papilarnych (w teorii działa, ale straaaaaasznie wolno, muszę trzymać palec około 4 sekundy), po odpięciu wszystko wraca do normy.

Bateria wypada bardzo dobrze w porównaniu z poprzednimi wersjami systemu, wyraźnie trzyma dłużej przy normalnym użytkowaniu (kilka połączeń, smsy, whatsapp, messenger, LTE, WiFi, Bluetooth).

Czułość ekranu dotykowego jakby się zwiększyła, no i ogólnie telefon działa szybciej.

Ogólna ocena: "bardzo dobrze, 2/10" :D

• Like 1

To, że w trybie wibracji przycisza teraz na chwilę muzykę jak przychodzi jakieś powiadomienie to nowy feature, bug czy coś nie tak z moim odtwarzaczem muzyki?

Edit. opatentowałem to czemu tak jest - teraz przy przyciszeniu jest ten przełącznik "Cichy..." co faktycznie wprowadza tryb wibracji, ale mimo to wskaźnik głośności dla dźwięków pozostaje na takim poziomie jak był. W efekcie coś się gryzie i nie ma dźwięku dla powiadomienia, ale jednocześnie przycisza muzykę.

Dzisiaj w podróży zauważyłem, że w przez samochodowy zestaw BT rozmowy przychodzące są znacznie cichsze niż wychodzące. Dość uciążliwa sprawa.

Używam Mi5.

Czy ktoś wspominał że w MI4C w aplikacji sms nie ma w tej wersji "ucinania ogonków" ?

Spoiler

5ba800149da873e8c7de394958a1c939.jpg0d349c5baf38e85989171a50081aaaf1.jpg

Poza tym najlepsza wersja MIUI jaka do tej pory była na MI4C, a widzę że kolejna szykuje się jeszcze lepsza ;) 

A w kwestii jakiegoś "ubijania" aplikacji to nie wiem o czym w ogóle mowa , wczoraj uruchomione apk są i uruchamiają się błyskawicznie w tym samym stanie jak je opuściłem.

Spoiler

Screenshot_2017-08-30-09-21-40-631_com_miui.securitycenter.thumb.png.92270176e3a54f3afa8d4a753707effe.pngScreenshot_2017-08-30-09-21-47-769_com.android.vending.thumb.png.ead82117e06d18cb7b887b21d7f2917b.png

[Changelog - China] MIUI 9 China Developer ROM 7.8.31 Changelog Preview: Home Screen and More!

Spoiler

2017-08-30.png

Edited by slimdick
  • Like 1

Team MiuiPro wydał już wielojęzyczne miui9 dla Redmi 3s na bazie wersji china beta 7.8.28 ale nie wstawiam linków bo wyjątkowo nie lubią moich postów na temat miui9 dla R3S i wszystkie lądują w koszu :P

3 minuty temu, tor napisał:

Team MiuiPro wydał już wielojęzyczne miui9 dla Redmi 3s na bazie wersji china beta 7.8.28 ale nie wstawiam linków bo wyjątkowo nie lubią moich postów na temat miui9 dla R3S i wszystkie lądują w koszu :P

Bo nas nie interesują porty, i softy od osób 3. MIUI masz albo od Xiaomi.eu, albo z en.miui.com, wszelkie przeróbki, porty etc, nie mają sensu...

@torJak umieściłem linki do beta MIUI9 zanim jeszcze były publicznie to też po minucie zniknęły ;) Skoro na forum są takie zasady to należy się do nich dostosować. Jak ktoś bardzo chce to znajdzie, nie trzeba wszystkiego na tacy podawać. A co do tych "portów" czy "epickich" ROMów ja bym na twoim miejscu tego nie promował, nie chcesz chyba żeby Ci potem ktoś zarzucił że za Twoją radą ma cegłę zamiast telefonu.

Edited by slimdick
Dla czytelności :)

1 godzinę temu, Spili napisał:

Nadal nie działa Inbox w trybie push...

Możesz rozwinąć wypowiedź ? Sprawdziłem i po prawidłowej konfiguracji MIUI działa bez problemu, Gmail jak i Inbox.

@wolf jak wspomniałeś nie trzeba już specjalnie dodawać "kłódkę" do aplikacji, powiadomienia bez problemu wyskakują,Gmail,Inbox,Hangouts itd. Na poprzednich wersjach MIUI właśnie z tym miałem problem bo były dopiero po otworzeniu aplikacji.

Edited by slimdick

Robiliście instalację na czysto czy update z poprzedniej wersji (7.8.17) ?

Posiadam Redmi Note 4 Global i mogę wyciągnąć max 9 H SOT 

Polecacie zrobić na nowo instalację (na czysto) czy zostawić tak jak jest ? Zmieni to jakoś pracę telefonu w pozytywny sposób ? ;)

Edited by Norbix029

Guest
This topic is now closed to further replies.