ZduneX25

MIUI 7.8.24

Recommended Posts

3 godziny temu, Dutche napisał:

U mnie po nocy również ubilo wszystkie aplikacje

Hm... 

U mnie dziwnie to wygląda bo zakłódkowane aplikacje również znikają z "ostatnich" ale chodzą w tle, przykładem jest Tasker który mi znika po jakimś czasie ale jego powiadomienia się wyświetlają i normalnie zmienia profile. Wydaje mi się że to bug interface'u a nie zarządzania ramem.

• Like 1

5 minut temu, KANAR napisał:

Hm... 

U mnie dziwnie to wygląda bo zakłódkowane aplikacje również znikają z "ostatnich" ale chodzą w tle, przykładem jest Tasker który mi znika po jakimś czasie ale jego powiadomienia się wyświetlają i normalnie zmienia profile. Wydaje mi się że to bug interface'u a nie zarządzania ramem.

Wydaje mi się, że lista "Ostatnich" to jedno, a to co jest i działa w RAM to zupełnie inna, tzn. niezależna sprawa.

• Like 1

1 godzinę temu, Szuja napisał:

Mam 5 czy 6 apek w kłódce, autostarcie itp i niczego nie ubija. Wszystko pięknie chodzi. Pozostałe odpalone siedzą w RAMie jak siemasz dopóki miejsce w pamięci się nie skończy. Noc, dzień nie ma znaczenia.

Tap tap z MI6

Chłopie, masz Mi6 z 6GB RAM na pokładzie, jakby cokolwiek Tobie ubijało to ten telefon byłby szrotem... 

Ale ludzie mający po 2-3 GB na pokładzie mają problemy na ostatnich wersjach i to nie ich wymysły. Mając 2-3 aplikacje w tle, ZA KAŻDYM RAZEM, po wejściu w aplikację SMS ładuje mi OD NOWA awatary i wiadomości. To jest porażka, a nie system. A nie, to "rozwój" według Chińczyków.

• Like 5

3 godziny temu, Numb napisał:

Ale wiesz, że w każdym urządzeniu MIUI potrafi około 50% RAM zająć na starcie, nieważne czy to 6 GB czy 1? Jak potrzeba to je zwolni, zupełnie jak robi to Windows (w mniejszym stopniu). 
Na urządzeniach z 2 GB RAM nic nie ubija w tle.

Pozwolę sobie wtrącić, że na mi4c z najnowszym miui 8 ubija. I to wszystko jak leci. Do tego stopnia że ciężko mi było potwierdzić tożsamość na Skypie kodem sms, bo ubijalo aplikacje po odczytaniu smsa. 

Edited by Materius1994
  • Like 3

Dnia 27.08.2017 o 23:19, Materius1994 napisał:
Pozwolę sobie wtrącić, że na mi4c z najnowszym miui 8 ubija

Zauważyłeś, że temat tyczy się MIUI.

Edit. Poza tym, czy to naprawdę miejsce na takie tematy? Skoro admin tak ochoczo rozdaje niezbywalne punkty karne za "nieprawidłowe"cytowanie, to moze by tak oczyścić wątek?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Chłopie, masz Mi6 z 6GB RAM na pokładzie, jakby cokolwiek Tobie ubijało to ten telefon byłby szrotem... 
Ale ludzie mający po 2-3 GB na pokładzie mają problemy na ostatnich wersjach i to nie ich wymysły. Mając 2-3 aplikacje w tle, ZA KAŻDYM RAZEM, po wejściu w aplikację SMS ładuje mi OD NOWA awatary i wiadomości. To jest porażka, a nie system. A nie, to "rozwój" według Chińczyków.
Mam też MI4s z 3 GB ramu i tam też nic takiego się nie dzieje.

Tap tap z MI6

Dnia 27.08.2017 o 16:45, Ivn napisał:
Ogólnie optymalizacja RAM nie wygląda najlepiej, na Mi Note 2 z 6GB RAM mam cały czas dostępne 3GB pamięci, gdzie na MIUI8 Global telefon potrafił zająć 4,5-5GB bez problemu. Jeżeli na wszystkich urządzeniach do wygląda podobnie i priorytetem jest wolna połowa dostępnego RAM, to mogę tylko współczuć użytkownikom z 2-3GB na pokładzie, niby telefon będzie działał szybko ale ubije niemalże wszystko co ma w tle... 
Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Kolego, jakbyś w swoim Note wymienił pamięć i dał 8 GB to w tych samych warunkach też byś miał tyle samo wolnego Ramu jak teraz. A ci którzy mają 2 GB RAM w telefonie to co mają -1 GB wolne i telefon jest zamrożony? Poczytajcie jak działa RAM i w ogóle Android ok? Mam z 6 GB wolne 2,4 czasem 1,6 i co? I nic. Wszystko działa jak powinno.

Wysłane z MI6

1 godzinę temu, Acid napisał:

A ci którzy mają 2 GB RAM w telefonie to co mają -1 GB wolne i telefon jest zamrożony? Poczytajcie jak działa RAM i w ogóle Android ok? Mam z 6 GB wolne 2,4 czasem 1,6 i co? I nic. Wszystko działa jak powinno.

Jeśli według Ciebie ubijanie każdej aplikacji jak leci, nawet tych systemowych oznacza "działa jak powinno", to nie mam już pytań. Co mi po Twoich wywodach jak działa RAM, skoro na co dzień telefon jest bezużyteczny?

Przed chwilą, slimdick napisał:

@galakty w końcu to jest wersja dev rozwojowa, do użytku jest stable ;):D 

Chyba raczej "reupladedEUcofamSięWrozwoju" ;) 

Da się wyłączyć w ogóle godziny ciszy? Patrzę w ustawienia dźwięków, włączam 'godziny ciszy' wychodzę i wchodzę, nadal profil normalny. Z kolei w nocy godziny ciszy włączają się 'same' i rano budzik nie dzwoni, bo są godziny ciszy.

No ale chyba jednak jest jakiś postęp, bo jak na MIUI 8 zależało mi na powiadomieniach i podtrzymywaniu odtwarzania muzyki, to apki tj.: Hangouts, Inbox, Tapatalk, mBank, Muzyka Google Play miałem dodane do Autostartu, wyłączone dla nich Oszczędzanie Baterii MIUI, oraz dodane kłódki w RAM. Wszystko śmigało jak należy. Po Waszych narzekaniach na złe zarządzanie RAMem i na ubijanie aplikacji zrobiłem test z ww. apkami i wyniki wyglądają następująco:

- wszystkie apki obecnie mają zdjętą kłódkę i mogą być niewidoczne w uruchomionych aplikacjach (ubite), a powiadomienia działają jak należy,

- Tapatalk, Hangouts, mogą mieć nawet włączone oszczędzanie baterii, a powiadomienia działają jak należy,

- jedynie trzeba je dodać do Autostartu, z wyjątkiem Muzyki Google, która chodzi OK, nawet bez Autostartu i na włączonym oszczędzaniu baterii.

Podsumowując, przynajmniej na tym wydaniu systemu, to czy apka jest widoczna w uruchomionych aplikacjach, nie ma większego znaczenia. I tak może sobie poprawnie pracować w tle.

• Like 2

24 minuty temu, seb napisał:

Da się wyłączyć w ogóle godziny ciszy? Patrzę w ustawienia dźwięków, włączam 'godziny ciszy' wychodzę i wchodzę, nadal profil normalny. Z kolei w nocy godziny ciszy włączają się 'same' i rano budzik nie dzwoni, bo są godziny ciszy.

Na Mi5 jak najbardziej, da się włączyć ręcznie. Natomiast w zakładce Wyciszenie/Wycisz o czasie ustaw sobie regułę czasową. Co do budzika, to trochę dziwne, bo nawet na włączonych Godzinach u mnie budzik działa bezproblemowo.

Edited by wolf

35 minut temu, wolf napisał:

Na Mi5 jak najbardziej, da się włączyć ręcznie. Natomiast w zakładce Wyciszenie/Wycisz o czasie ustaw sobie regułę czasową. Co do budzika, to trochę dziwne, bo nawet na włączonych Godzinach u mnie budzik działa bezproblemowo.

Zauważyłem, że z jak kliknę przycisk głośności, to z tego poziomu da się włączyć/wyłączyć.

Sprawdziłem regułę - dźwięk się wyłączył, ale 'paski' głośności pokazują, że jest włączony. Trochę to dziwne, może jakaś pokrętna logika, muszę to potestować.

@wolf głównie przez brak powiadomień z Hangouts, Gmail zmieniłem MIUI na RR, nie chciało mi się wnikać co tam trzeba ustawić żeby działało, a na RR jest OOTB ;) 

Ale skoro twierdzisz że teraz to też działa bez dodatkowych kombinacji w MIUI9, to super.

Jeszcze by mnie interesowało czy aplikacje takie jak Endomondo działają bez dodatkowych ustawień, czy czasem ich nie ubija, czy trzeba grzebać w oszczędzaniu baterii ?

54 minuty temu, wolf napisał:

Podsumowując, przynajmniej na tym wydaniu systemu, to czy apka jest widoczna w uruchomionych aplikacjach, nie ma większego znaczenia. I tak może sobie poprawnie pracować w tle.

Słuchaj tu nie chodzi o to czy aplikacja jest widoczna gdzieś w uruchomionych, czy nie, bo prawdę mówiąc mam to gdzieś. Chodzi o to, że jest ubijana i przy wywołaniu ładuje się od nowa i nie ma to znaczenia, czy jest kłódka czy nie, co po 1 telefon nie pamięta w jakim stanie jest aplikacja i wszystko trzeba robić od nowa, a po 2 denerwuje bo spowalnia telefon. Jeśli chodzi o wcześniejsze posty, że ilość wolnego Ramu nie ma znaczenia to się zgodzę, niech będzie nawet 100 MB wolne z 2 GB  bo nawet na to nie patrzę, tylko niech to działa jak należy. Już na marginesie zauważyłem, że telefon nie używa w ogóle 2 ostatnich rdzeni cpu, nie umiem tego w żaden sposób wymusić, ale to rozmowa na inny temat. Dobra tyle by było tego narzekania z mojej strony. ☺️

• Like 1

1 minutę temu, Materius1994 napisał:

Już na marginesie zauważyłem, że telefon nie używa w ogóle 2 ostatnich rdzeni cpu, nie umiem tego w żaden sposób wymusić, ale to rozmowa na inny temat. Dobra tyle by było tego narzekania z mojej strony. ☺️

U mnie na RR się spaliły dwa rdzenie ale reszta działa :P 

e9e74435f7566667ec36cd55932d05f5.jpg

9 minut temu, Materius1994 napisał:

Już na marginesie zauważyłem, że telefon nie używa w ogóle 2 ostatnich rdzeni cpu, nie umiem tego w żaden sposób wymusić

Na 90% jest to po prostu błąd odczytu apek narzędziowych, ponoć wynikający z ograniczeń Androida 7. Czyli rdzenie raczej działają jak trzeba, tylko raportowanie jest złe.

• Like 1

Wystarczy odpalić Antutu, jak wynik jest w normie to rdzenie działają, gdyby te 2 były wyłączone to wynik spadłby i to ostro.

6 minut temu, latet napisał:
Na 90% jest to po prostu błąd odczytu apek narzędziowych, ponoć wynikający z ograniczeń Androida 7. Czyli rdzenie raczej działają jak trzeba, tylko raportowanie jest złe.
Cytat
Nie mam żadnych wątpliwości, że to throttling. Związek z temperaturami jest ewidentny. Dziś założę nowy wątek w dziale ogólnym, gdzie będę prosił użytkowników wszystkich modeli o wykonanie testu apką tą: https://play.google.com/store/apps/details?id=skynet.cputhrottlingtest

Czyli twoje testy nie mają żadnego sensu  

61fdd2496880a0ab2bfdcab1e7ef2d63.jpg

Edited by slimdick

@slimdick nie używałem Endomodo, ale przed chwilą zainstalowałem. Będę wracał z pracy to sprawdzę, czy precyzyjnie zaznaczy trasę na mapie. Dam znać.

• Like 1

@wolf to już bardziej kwestia czy po jakimś czasie wyłączenia ekranu nie zostanie ubita, jak miałem na poprzednich wersjach MIUI. Przejechałem 25 kilometrów i okazało się że nic nie zapisało bo się ubiła :D A jak pisałem wcześniej nie mam zamiaru sprawdzać które to opcje trzeba ustawiać żeby tak się nie stało. Instaluje i ma działać, jak to mam na RR gdzie nie ważne jaki mam tryb ustawiony czy "oszczędny" czy "wydajny" zawsze działa.

OK, droga zajmuje mi ok. 20 min, nie będę w tym czasie grzebał przy blokadzie ekranu :).

Niestety nie działa aplikacja IKO (inteligo/ pko bp) - ktoś moze sprawdzic u siebie?

Nie da sie nawet odpalic.

Wyskakuje blad, ktore wczesniej nie widzialem : "exception_emulator_btn_title". Dodatkowo nie da sie w momencie wyswietlania bleadu zrobic zrzutu ekranu (nośnik zajęty, czy jakoś tak).

1 godzinę temu, Materius1994 napisał:

Słuchaj tu nie chodzi o to czy aplikacja jest widoczna gdzieś w uruchomionych, czy nie, bo prawdę mówiąc mam to gdzieś. Chodzi o to, że jest ubijana i przy wywołaniu ładuje się od nowa i nie ma to znaczenia, czy jest kłódka czy nie, co po 1 telefon nie pamięta w jakim stanie jest aplikacja i wszystko trzeba robić od nowa, a po 2 denerwuje bo spowalnia telefon. Jeśli chodzi o wcześniejsze posty, że ilość wolnego Ramu nie ma znaczenia to się zgodzę, niech będzie nawet 100 MB wolne z 2 GB  bo nawet na to nie patrzę, tylko niech to działa jak należy. Już na marginesie zauważyłem, że telefon nie używa w ogóle 2 ostatnich rdzeni cpu, nie umiem tego w żaden sposób wymusić, ale to rozmowa na inny temat. Dobra tyle by było tego narzekania z mojej strony. ☺️

Sprawdziłem u siebie. Oszczędzanie baterii włączone. Wszystkie apki bez kłódki. Telefon zablokowałem na ok. pół godziny. Po odblokowaniu wchodzę do uruchomionych aplikacji i lecę od lewej: SMS - otwarta konkretna rozmowa, Tapatalk - otwarty konkretny wątek, Google Play - zainstaluj VLC, Aliexpress - My Orders, Zegar - Stoper, Pepper - głośnik Logitech, Endomodo - zakładka statystyki, Hangouts - konkretny wątek, Kiosk Play - gęba Misiewicza, Ustawienia - Tapeta, Gearbest - Sanremu Land, Muzyka Play - Kult. Tylko na mBanku aplikacja wróciła do ekranu logowania. Żadnej apki nie wyrzuciło z uruchomionych aplikacji, wszystkie otworzyły się tam, gdzie zakończyłem pół godziny wcześniej. 

Nie piszę tego, aby negować to co napisałeś powyżej. Może na innych apkach, na innym telefonie, lub po dłuższym czasie zablokowania ekranu faktycznie występuje ten problem, ja jednak z tym się nie spotkałem na Mi5.

Niestety nie działa aplikacja IKO (inteligo/ pko bp) - ktoś moze sprawdzic u siebie?
Nie da sie nawet odpalic.
Wyskakuje blad, ktore wczesniej nie widzialem : "exception_emulator_btn_title". Dodatkowo nie da sie w momencie wyswietlania bleadu zrobic zrzutu ekranu (nośnik zajęty, czy jakoś tak).
U mnie działa bez problemu.....

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

panel sterowania - > pamięć -> zębatka w prawym górnym rogu -> wyczyść pamięć cache, gdy ekran jest wyłączony -> nigdy

jeszcze jest  "blokada aplikacji w pamięci" można wrzucić newralgiczne apki

41 minut temu, wolf napisał:

Może na innych apkach, na innym telefonie, lub po dłuższym czasie zablokowania ekranu faktycznie występuje ten problem, ja jednak z tym się nie spotkałem na Mi5.

Luzik. Między mi4c a mi5 istnieje różnica klas, lecz kiedyś to działało a teraz już nie. I tu nie chodzi o wyłączony ekran i czas bezczynności. U mnie się ubijają na ogół po włączeniu czegoś innego, ostatnio nawet launcher ubija po 10 minutowym obcowaniem z chromem ;p

• Like 1

44 minuty temu, wolf napisał:

Sprawdziłem u siebie. Oszczędzanie baterii włączone. Wszystkie apki bez kłódki. Telefon zablokowałem na ok. pół godziny. Po odblokowaniu wchodzę do uruchomionych aplikacji i lecę od lewej: SMS - otwarta konkretna rozmowa, Tapatalk - otwarty konkretny wątek, Google Play - zainstaluj VLC, Aliexpress - My Orders, Zegar - Stoper, Pepper - głośnik Logitech, Endomodo - zakładka statystyki, Hangouts - konkretny wątek, Kiosk Play - gęba Misiewicza, Ustawienia - Tapeta, Gearbest - Sanremu Land, Muzyka Play - Kult.

Dokładnie tak wygląda to tez i u mnie. Tyle, że nie używam żadnych funkcji oszczędzania baterii, bo moje własne testy udowodniły mi, że w moim telefonie, przy mojej konstelacji aplikacji i moim sposobie użytkowania – nic te funkcje nie dają. Kłódkę mam tylko dla Yanosika, tak na zasadzie dmuchania na zimne.

18 minut temu, bergmen napisał:

A) panel sterowania - > pamięć -> zębatka w prawym górnym rogu -> wyczyść pamięć cache, gdy ekran jest wyłączony -> nigdy

B] jeszcze jest  "blokada aplikacji w pamięci" można wrzucić newralgiczne apki

A) Zalecam ustawienie "nigdy". Inne raczej nie mają sensu.

B ) Gdyby ktoś miał wątpliwości – to jest to samo co "kłódka".

Edited by latet

2 godziny temu, Materius1994 napisał:

Słuchaj tu nie chodzi o to czy aplikacja jest widoczna gdzieś w uruchomionych, czy nie, bo prawdę mówiąc mam to gdzieś. Chodzi o to, że jest ubijana i przy wywołaniu ładuje się od nowa i nie ma to znaczenia, czy jest kłódka czy nie, co po 1 telefon nie pamięta w jakim stanie jest aplikacja i wszystko trzeba robić od nowa, a po 2 denerwuje bo spowalnia telefon.

Jest jeszcze trzeci wariant, pośredni, mniej dokuczliwy niż ubijanie, ale też spowalniający: apka nie jest ubita, więc otworzy się w takim samym "stanie", w jakim się ją opuściło, ale nie jest trzymana w RAM-ie tylko w swap-ie, bo MIUI takowy przecież posiada. W sumie to bym go chętnie wyłączył, ale nie wiem, czy się da. Na Mi5 mam 1GB swap, z czego przeważnie ok. połowa jest w użyciu - jak na obrazku.

sww.jpg

Edited by latet

38 minut temu, bergmen napisał:

panel sterowania - > pamięć -> zębatka w prawym górnym rogu -> wyczyść pamięć cache, gdy ekran jest wyłączony -> nigdy

jeszcze jest  "blokada aplikacji w pamięci" można wrzucić newralgiczne apki

I co to ma niby dać? Skoro apki ubija podczas WŁĄCZONEGO ekranu?

58 minut temu, galakty napisał:

I co to ma niby dać? Skoro apki ubija podczas WŁĄCZONEGO ekranu?

To znaczy, co jest oczywiste, że przyczyna ubijania nie ma nic wspólnego z funkcją systemu wskazaną przez @bergmen

Do osób mających problem z ubijaniem aptek: może warto pobawić się tym ustawieniem?

https://pasteboard.co/GHKerDg.jpg

EDIT: sorry, to tylko zRAM, raczej nie sądzę, aby modyfikacje jego ustawień pomogła na ubijanie, choć oczywiście związek z zarządzaniem RAM-em tutaj jest.

EDIT2: Ale może tajemnicza ostatnia (na samym dole) funkcja w opcjach programistycznych, czyli "Optymalizacja MIUI" coś zmieni? Chyba warto spróbować.

EDIT3: Sprawdziłbym też, czy się nie przestawiły inne opcje widoczne na tym screenie ( https://pasteboard.co/GHKerDg.jpg ) wyżej - "Nie zachowuj działań", "Limit procesów" itp.

I jeszcze jedno - pytanie do cierpiących na ubijozę – czy dzieje się to już w pierwszych godzinach po restarcie tel., czy dopiero np. po 1-2 dniach?

Edited by latet

Guest
This topic is now closed to further replies.