ZduneX25

MIUI 7.8.24

Recommended Posts

Ja wgrałem na początku z full wipe i nie było problemu przy przesiadce z 6.12.22 na 7.8.24. Jednak dla pewności poprawiłem i zrobiłem wszystko od nowa miflashem

Zauważył ktoś po aktualizacji problemy z zasięgiem internetu mobilnego? Mam Plusa i u mnie zawsze bez problemów ściągało LTE, a teraz strasznie długo łączy z siecią przy restarcie systemu, często w ogóle gubi internet albo pokazuje jedynie H+ lub nawet EDGE. Coś jest zdecydowanie nie tak jak być powinno.. do tej pory miałem ciągle LTE w domu. Co może być przyczyną? Jakiś gorszy dzień telefonii komórkowych czy jakieś problemy po aktualizacji? Da radę to jakoś zweryfikować?

Właśnie przestała rozwijać się górna belka. Działa chwile po resecie, wipe cache i dalvik też pomaga tylko na chwilkę :-(

U mnie internet chodzi duzo lepiej niz na 6.12.22. Znajduję zasięg wszędzie a wcześniej musiałem manualnie zmieniać ustawienia apn.

2 godziny temu, Colinovsky napisał:

Zauważył ktoś po aktualizacji problemy z zasięgiem internetu mobilnego? Mam Plusa i u mnie zawsze bez problemów ściągało LTE, a teraz strasznie długo łączy z siecią przy restarcie systemu, często w ogóle gubi internet albo pokazuje jedynie H+ lub nawet EDGE. Coś jest zdecydowanie nie tak jak być powinno.. do tej pory miałem ciągle LTE w domu. Co może być przyczyną? Jakiś gorszy dzień telefonii komórkowych czy jakieś problemy po aktualizacji? Da radę to jakoś zweryfikować?

U mnie jest ten sam problem . Wcześniej cały czas LTE a teraz h+. Już nawet kombinowałem z ustawieniami apn ale nic nie daje

2 minuty temu, Dutche napisał:

U mnie jest ten sam problem . Wcześniej cały czas LTE a teraz h+. Już nawet kombinowałem z ustawieniami apn ale nic nie daje

LTE 24/7 u mnie, jedynie gdy dzwonie to mam H/H+

• Like 1

6 godzin temu, Materius1994 napisał:

Eh nie da się  napisać smsa mając nawigację odpaloną. Od razu  ją  ubija  z czym nie miał problemu taki sgs 2 jakieś 5 lat temu mimo,  że jest  kłódka i brak ograniczeń do pracy w tle. Póki co jest tragedia. Poczekam jeszcze 3-4 wydania, jak nie naprawia to zostanę na jakiejś starszej wersji miui 8.

Czyli mój mi4c to nie wyjątek, a reguła. Panie... Mi ostatnio ubiło pulpit jak wychodziłem z apki aliexpress... ;) 

• Like 3

Mógłby ktoś potwierdzić (lub zaprzeczyć), czy aplikacja do SMS faktycznie wygląda znów po staremu (jak w MIUI8)?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Czy jest możliwość zaimplementowania Pilota MI w wersji z romu global? Na MIUI8 Global było o wiele więcej urządzeń do wyboru, tutaj ogranicza się do kilku producentów (nie licząc kategorii TV).

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Czyli mój mi4c to nie wyjątek, a reguła. Panie... Mi ostatnio ubiło pulpit jak wychodziłem z apki aliexpress...  
Reguła na Twoim mi4c, bo u mnie takie rzeczy się nie dzieją.

10 godzin temu, galakty napisał:

Czyli mój mi4c to nie wyjątek, a reguła. Panie... Mi ostatnio ubiło pulpit jak wychodziłem z apki aliexpress... ;) 

Czyli optymalizacja ramu od xiaomi.eu poszła w złą stronę, dalej polecam sprawdzić jak działa orginalny rom ;)

• Like 2

Cześć, podczas instalacji z 6.12.22 wyskakuje mi mniej wiecej taki blad 

Cytat

E:unknown command [log]
E:unknown command [log]

unmount of /system failed; no such volume

I po tym telefon juz nie wstaje. Probowalem instalowac na akzdym mozliwym twrp ale dalej jest to samo.

33 minuty temu, grimex napisał:

Cześć, podczas instalacji z 6.12.22 wyskakuje mi mniej wiecej taki blad 

I po tym telefon juz nie wstaje. Probowalem instalowac na akzdym mozliwym twrp ale dalej jest to samo.

Mam to samo, wrzuciłem libra-aqua_firmware_7.8.17  ale nadal tylko logo mignie na chwilę i koniec.

@mmichal a w pliku aktualizacji 7.8.24 dla MI4C jest ten plik emmc_appsboot.mbn ??

Spoiler

7.2.9_7.8_17.thumb.jpg.db2898b5d8befeef93d4431397e77d3b.jpg

Edited by slimdick
  • Like 1

Przed chwilą, slimdick napisał:

@mmichal a w pliku aktualizacji 7.8.24 dla MI4C jest ten plik emmc_appsboot.mbn ??

Nie. Dlatego wrzuciłem libra-aqua_firmware_7.8.17,  

źle?

Przed chwilą, grimex napisał:

Probowalem zainstalowac wersje 7.3.16 i dalej to samo. Jedynie dobrze instalujaca sie wersja jest 6.12.22

Widze dużo ludzi ma ten problem na gugle.  A próbowałeś robić full wipe?

58 minut temu, mmichal napisał:

Widze dużo ludzi ma ten problem na gugle.  A próbowałeś robić full wipe?

Tak. Nawet instalowalem wersje 5.12.17 przez miflasha i dalej to samo. 

@mmichal i reszta mająca problem z przejściem z 6.12.22 na najnowsze wersje odsyłam do tego wątku

Jak nie nie wstaje po wgraniu tego FW 7.8.17 to spróbujcie ten 7.2.9 jest w tym wątku o twrp.

Nie chce mi się po raz kolejny tego opisywać. Proponuję też zapytać Acid czemu właśnie tak zrobił że przestał umieszczać nowy bootloader w paczkach dla MI4C ;)

Edited by slimdick
  • Like 1

Dnia 26.08.2017 o 11:39, barti napisał:

GPS łapie dobry sygnał nawet w domu gdzie kiedyś nie łapało nawet przy oknie. 

A u mnie po ostatniej aktualizacji GPS w Mi5 zaczął nieco kuleć. Tak wygląda screen zrobiony dziś rano na otwartej przestrzeni, przy dość dobrej pogodzie.

https://pasteboard.co/GHzFMaE.png

Zmieniłem nazwy operatorów komórkowych, w ustawieniach są zmienione, ale na pasku powiadomień nie zmieniają się. Restart też nie pomógł.

Czyli optymalizacja ramu od xiaomi.eu poszła w złą stronę, dalej polecam sprawdzić jak działa orginalny rom

Ogólnie optymalizacja RAM nie wygląda najlepiej, na Mi Note 2 z 6GB RAM mam cały czas dostępne 3GB pamięci, gdzie na MIUI8 Global telefon potrafił zająć 4,5-5GB bez problemu. Jeżeli na wszystkich urządzeniach do wygląda podobnie i priorytetem jest wolna połowa dostępnego RAM, to mogę tylko współczuć użytkownikom z 2-3GB na pokładzie, niby telefon będzie działał szybko ale ubije niemalże wszystko co ma w tle...

Z tym RAMem w Xiaomi to widocznie tak jest, ta ich "świetlana szybkość" potrzebuje sporo zasobów... Już tak długo nic się nie zmieniło, więc na więcej bym nie liczył.

13 minut temu, k3lt napisał:

Na RN4 tez, w sumie to byl jeden z wiekszych powodow przejscia na Custom ROM'y. I zeby byla jasnosc, ustawilem apki ktore mialy siedziec w pamieci do Autostartu i wylaczylem dla nich optymalizacje, mimo to zostaja zamykane. Ta nakladka przy 4GB RAM nie potrafi utrzymac 2-3 aplikacji w tle przez 24h.

U mnie po nocy również ubilo wszystkie aplikacje do tego telefon nie łączy się po LTE.probowalem wipe ale nic nie pomogło ,zmiana ustawień apn też nic nie daje.pierwsze wydanie zdecydowanie lepsze .czy mogę wrócić do poprzedniej wersji przez instalację w twrp?

35 minut temu, Dutche napisał:

U mnie po nocy również ubilo wszystkie aplikacje do tego telefon nie łączy się po LTE.probowalem wipe ale nic nie pomogło ,zmiana ustawień apn też nic nie daje.pierwsze wydanie zdecydowanie lepsze .czy mogę wrócić do poprzedniej wersji przez instalację w twrp?

U mnie również LTE nie działa. Wczoraj to w ogóle po południu telefon działał jedynie na H+ lub czasami nawet na EDGE (czego nigdy wczesniej nie widziałem, nie wiedziałem że to jeszcze istnieje), a dziś jest tylko 3G - nie wiem czy to problemy Plusa, czy o co chodzi? Ale świeżo po aktualizacji przez jakiś czas śmigało LTE, więc nie wiem czy to może być wina softu, czy może bardziej problemy z siecią u operatorów? Może tylko śląsk ma problemy z siecią...

A co do samego ubijania aplikacji, to nie wiem czemu narzekacie, moim zdaniem działa wszystko idealnie. Chociaż trzeba zaznaczyć, że mój poprzedni telefon mulił niesamowicie, więc dla mnie ten Redmi 4X to rakieta. :D Moim zdaniem wszystko działa prawidłowo, nie zabija mi potrzebnych aplikacji, a wolnego RAMu zwykle mam koło 45%, nigdy nie przekroczyłem 65% zajętego RAMu, ale też nie używam zbyt obciążających aplikacji. Po aktualizacji chodzi wyraźnie szybciej, tyle muszę powiedzieć.

Edit: Nadal jestem ciekaw co z tym problemem który miałem, tzn. telefon nie chciał wstać jak się wyłączył w nocy (automatyczne wyłączanie z ustawień) i wpadł w bootloopa. Czy mam się obawiać, że znowu to mnie czeka prędzej czy później? Ktoś coś wie na ten temat?

Edited by Colinovsky

17 minut temu, Colinovsky napisał:

nie wiem czy to problemy Plusa, czy o co chodzi? czy może bardziej problemy z siecią u operatorów? Może tylko śląsk ma problemy z siecią...

Najprościej by było zadzwonić na infolinię operatora i zapytać... 

1 godzinę temu, magyarek napisał:

Najprościej by było zadzwonić na infolinię operatora i zapytać... 

U mnie też plus tyle że u żony na Samsung działa LTE u mnie nie.recznie wyszukuje nadajniki LTE można się podłączyć pojawia się napis LTE więc tak jakby problem rozwiązany

Edited by Dutche
Nowy pomysl

3 godziny temu, Ivn napisał:

Ogólnie optymalizacja RAM nie wygląda najlepiej, na Mi Note 2 z 6GB RAM mam cały czas dostępne 3GB pamięci, gdzie na MIUI8 Global telefon potrafił zająć 4,5-5GB bez problemu. Jeżeli na wszystkich urządzeniach do wygląda podobnie i priorytetem jest wolna połowa dostępnego RAM, to mogę tylko współczuć użytkownikom z 2-3GB na pokładzie, niby telefon będzie działał szybko ale ubije niemalże wszystko co ma w tle...

Ale wiesz, że w każdym urządzeniu MIUI potrafi około 50% RAM zająć na starcie, nieważne czy to 6 GB czy 1? Jak potrzeba to je zwolni, zupełnie jak robi to Windows (w mniejszym stopniu). 
Na urządzeniach z 2 GB RAM nic nie ubija w tle.

Nie chodzi o to, ile sam system zajmuje ale o to jak zarządza pamięcią w trakcie pracy. Specyfika działania systemu Android jest taka, że wolny RAM to zmarnowany RAM. Mając telefon z 6GB RAM oczekuję, że jak najwięcej z nich będzie mogło działać w tle lub zostać zahibernowane w pamięci bym mógł natychmiast do nich powrócić a wolne pozostanie max 1-1,5GB w razie odpalenia cięższej gry lub aplikacji. W tej chwili równie dobrze mógłbym kupić telefon innej firmy z 4 GB i aplikacji w tle będę miał mniej więcej tyle samo.

Na ubijaniu aplikacji w tle za wszelką cenę to zależało mi ostatni raz jak miałem 2 letnią Xperię SP, bo trzeba było ubijać żeby ten telefon jakoś działał. Mając 3, 4 lub 6GB oczekuję, że zostanie on odpowiednio wykorzystany.

2 minuty temu, Ivn napisał:

Na ubijaniu aplikacji w tle za wszelką cenę to zależało mi ostatni raz jak miałem 2 letnią Xperię SP, bo trzeba było ubijać żeby ten telefon jakoś działał.

Pamiętam te czasy. Miałem jakąś Xperię z 512 MB RAM i na niej ciężkie jak lotniskowiec MIUI. Jakim to wtedy odkryciem i ulgą było Greenify! :) 

Gadka szmatka. Korzystałem z różnych ROMów (Mi4c i Redmi Note 4x) i zarządzanie pamięcią jest na nich podobne, z lekkim plusem dla MIUI

Tak z ciekawości - po co system ma je trzymać przez całą noc?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Będzie trzymał tyle się ustawi. Ktoś ustawi że się ubiją po np pół godziny wyłączonego ekranu a później płacz że złe miui nie trzyma apek całą noc....

Mam 5 czy 6 apek w kłódce, autostarcie itp i niczego nie ubija. Wszystko pięknie chodzi. Pozostałe odpalone siedzą w RAMie jak siemasz dopóki miejsce w pamięci się nie skończy. Noc, dzień nie ma znaczenia.

Tap tap z MI6

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.