ZduneX25

MIUI 7.8.24

Recommended Posts

1 godzinę temu, slimdick napisał:

Właśnie dla tego, przypomnę Ci twój wpis za kilka miesięcy jak dalej nie będzie działać :P 

Tylko pytam, bo we wcześniejszych tematach było mówione że powinno to zostać szybko poprawione.

53 minuty temu, galakty napisał:

Jeszcze gorzej, nie instaluj póki co... Potrafi przeładować nawet aplikację od SMS... I to mając 3 apki w tle, niewymagające.

Siedzę na china dev i obce mi są te problemy, jak masz czas przetestuj orginalny rom. Tel działa sprawniej i to dużo sprawniej. Na xiaomi eu lapal zadyszki co chwila, szukałem na to rozwiązania sprawdziłem RR i los. Jeden nie przypadł mi do gustu drugi resetowal tel raz na jakiś czas. Od miesiąca siedzę tylko na china dev, ostatnia wersja miui 8 latala super, ta wersja już na miui 9 jeszcze lepiej. Poprostu przetestuj będziesz miał porównanie. 

Wczoraj zaktualizowałem swoją Mi5 do najnowszego xiaomi.eu. Wcześniej miałem już starą wersje, 6.11.10 z której de facto byłem bardzo zadowolony. System przy okazji wyczyściłem MiFlashem i zrobiłem porządek. Myślałem, że Mi5 już szybciej raczej nie może działać, ale teraz to istna błyskawica! Faktycznie odczuwalne jest to szybsze otwieranie aplikacji, ponadto na plus dla mnie te kilka nowości (wiem, że one były już we wcześniejszych wydaniach) - podzielony ekran (super bajer, na pewno nie raz skorzystam), nowe wyglądy aplikacji i kilka innych rozwiązań. GPS początkowo nie mógł załapać, ale trochę cierpliwości i śmiga, fix w kilka sekund.

Generalnie nie zauważyłem żadnych problemów, a i na siłę ich nie szukam. Jedynie zauważyłem, że w aplikacji Internet gdy chcę wpisać adres, to poniżej wyświetlają mi się jakieś chińskie krzaczki, jakieś podpowiedzi. To podejrzewam odgórnie ustawione i nie można tego usunąć?

Baterii nie sprawdzałem, zresztą nie oczekuję cudów. Wytrzymywał mi dzień i na to samo liczę.

Dziękuję całej ekipie za pracę nad romami!

Edycja: Odnośnie chińskich krzaków w aplikacji Internet. Wystarczyło wyczyścić dane aplikacji i po kłopocie. ;)

Edited by daniel.wu

Na romie z kwietnia nie działał Android Pay, a tutaj zaskoczenie bo działa:) 

GPS łapie dobry sygnał nawet w domu gdzie kiedyś nie łapało nawet przy oknie. 

Na moim mi5 po aktualizacji wszystko spoko, przez pierwsze kilka godzin odczuwalne ścinki interfejsu ale problem ustąpił także, żadnych problemów nie zauważyłem póki co 

1 godzinę temu, Sephriot napisał:

Siedzę na china dev i obce mi są te problemy, jak masz czas przetestuj orginalny rom. Tel działa sprawniej i to dużo sprawniej. Na xiaomi eu lapal zadyszki co chwila, szukałem na to rozwiązania sprawdziłem RR i los. Jeden nie przypadł mi do gustu drugi resetowal tel raz na jakiś czas. Od miesiąca siedzę tylko na china dev, ostatnia wersja miui 8 latala super, ta wersja już na miui 9 jeszcze lepiej. Poprostu przetestuj będziesz miał porównanie. 

Zgadzam się, już niejednokrotnie o tym wspominałem. Wersja chińska to całkowicie inna jakość i ma tych kilka ciekawych, dodatkowych bajerów :)

11 minut temu, Antyhaker napisał:

Wersja chińska to całkowicie inna jakość i ma tych kilka ciekawych, dodatkowych bajerów :)

Chodzi Ci o reklamy,krzaczki i chińskie aplikacje to są te bajery ?? :P 

Meh, siedź na RR i cichosza :P Zerknij w listy zmian, a jeśli Ci się chce to wrzuć i się przekonaj sam. Nikt Ci nie każe korzystać z systemu w wersji chińskiej, masz jeszcze angielski język ^^

@magyarek przecież jak zmieniłaś już wersję na 7.0 i masz odblokowany oficjalnie bootloader to czemu wgranie china dev ma Ci go zablokować ??

Jak Cię tak korci to sprawdź i podziel się swoimi odczuciami :) http://bigota.d.miui.com/7.8.24/miui_MI4c_7.8.24_87531df78f_7.0.zip

Ja już to nie raz przerabiałem i nie zamierzam ponownie , a czytając wpisy że china dev działa lepiej od xiaomi.eu na mi4c mam ochotę coś napisać ale tego nie zrobię bo już mam przekroczony limit ostrzeżeń :D 

• Like 1

Czy china dev zablokuje bootloader? Bo zaczyna mnie korcić, żeby spróbować...  
Mi nie zablokował. A nawet jeśli, to jaki to problem jeśli już raz to robiłeś

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

[mention=2814]magyarek[/mention] przecież jak zmieniłaś już wersję na 7.0 i masz odblokowany oficjalnie bootloader to czemu wgranie china dev ma Ci go zablokować ??
Jak Cię tak korci to sprawdź i podziel się swoimi odczuciami  http://bigota.d.miui.com/7.8.24/miui_MI4c_7.8.24_87531df78f_7.0.zip
Ja już to nie raz przerabiałem i nie zamierzam ponownie , a czytając wpisy że china dev działa lepiej od xiaomi.eu na mi4c mam ochotę coś napisać ale tego nie zrobię bo już mam przekroczony limit ostrzeżeń  
Napisz, chętnie poczytam. Słowo przeciwko słowu :) Jak dla mnie ten wychwalany przez Ciebie RR działa na Mi4c gorzej niż MIUI.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Nie poszła u mnie OTA, gdyż apka Aktualizacje sypie FC:
java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'boolean java.lang.String.contains(java.lang.CharSequence)' on a null object reference
    at pl.zdunex25.updater.ReminderService$1.run(ReminderService.java)
    at java.lang.Thread.run(Thread.java:760)

Bo masz za stary rom, wyżej wymienione FC naprawiliśmy już w tamten piątek.
  • Like 1

33 minuty temu, slimdick napisał:

Jak Cię tak korci to sprawdź i podziel się swoimi odczuciami :) 

A żebyś wiedział :P   Full wipe jest do tego potrzebny? 

15 godzin temu, Lukaszlukasz napisał:
Da radę zrobić żeby ota działało przez sieć komórkowa, bo teraz jest zablokowane.

Są jeszcze miejsca na świecie gdzie nie opłaca się używać mobilnego Internetu, bo jest za drogi, w przyszłości jest plan dodać przełącznik wifi/3g.

• Like 1

@magyarek zrób w twrp backup żeby łatwo wrócić do tego co masz, ja to robiłem z RR to robiłem full wipe ale może w twoim przypadku nie trzeba.Sprawdź ;) 

Ja zrobiłem miflash do najnowszej wersji chińskiej z zaznaczana opcja flash all czy jakoś tak, od tamtej pory tel działa tak jakbym tego sobie życzył. Sprawdzić zawsze możecie, to są moje prywatne odczucia. Chińskie znaczki owszem są w rzeczach jak asystent ale i tak go nie używam, w xiaomi eu jest skasowany więc też go nie używacie nie widzę problemu. 

No właśnie chyba będę musiał też tak zrobić. Próby instalacji przez TWRP 3.1.0.0 nie powiodły się niestety, wisiał na logo Mi ponad pół godziny.
Pozdr

Mi4c

Jest to orginalny rom od xiaomi dla mi4c znajdziesz tylko język ang i krzaczki. Nawet jak ustawiasz język ang to natkniesz się na chińskie znaczki. Niemniej jednak warto zainstalować i przetestować nawet kilka dni żeby mieć porównanie pomiędzy customem a oficjalnym romem. 

Edit: tutaj jak doinstalowac gapps 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=484491&extra=page%3D1&mobile=2

Edited by Sephriot

Czy po zaaktualizowaniu z 6.12.22 do 7.8.17 a zarazem zablokowaniu bl aby dokonać kolejnych aktualizacji musze odblokowac bl ?

6 godzin temu, galakty napisał:

Jeszcze gorzej, nie instaluj póki co... Potrafi przeładować nawet aplikację od SMS... I to mając 3 apki w tle, niewymagające.

Eh nie da się  napisać smsa mając nawigację odpaloną. Od razu  ją  ubija  z czym nie miał problemu taki sgs 2 jakieś 5 lat temu mimo,  że jest  kłódka i brak ograniczeń do pracy w tle. Póki co jest tragedia. Poczekam jeszcze 3-4 wydania, jak nie naprawia to zostanę na jakiejś starszej wersji miui 8.

4 godziny temu, daniel.wu napisał:

Wczoraj zaktualizowałem swoją Mi5 do najnowszego xiaomi.eu. Wcześniej miałem już starą wersje, 6.11.10 z której de facto byłem bardzo zadowolony. System przy okazji wyczyściłem MiFlashem i zrobiłem porządek. Myślałem, że Mi5 już szybciej raczej nie może działać, ale teraz to istna błyskawica! Faktycznie odczuwalne jest to szybsze otwieranie aplikacji, ponadto na plus dla mnie te kilka nowości (wiem, że one były już we wcześniejszych wydaniach) - podzielony ekran (super bajer, na pewno nie raz skorzystam), nowe wyglądy aplikacji i kilka innych rozwiązań. GPS początkowo nie mógł załapać, ale trochę cierpliwości i śmiga, fix w kilka sekund.

Generalnie nie zauważyłem żadnych problemów, a i na siłę ich nie szukam. Jedynie zauważyłem, że w aplikacji Internet gdy chcę wpisać adres, to poniżej wyświetlają mi się jakieś chińskie krzaczki, jakieś podpowiedzi. To podejrzewam odgórnie ustawione i nie można tego usunąć?

Baterii nie sprawdzałem, zresztą nie oczekuję cudów. Wytrzymywał mi dzień i na to samo liczę.

Dziękuję całej ekipie za pracę nad romami!

Edycja: Odnośnie chińskich krzaków w aplikacji Internet. Wystarczyło wyczyścić dane aplikacji i po kłopocie. ;)

Rom flashowałeś przez MiFlash'a czy przez TWRP?

Jest wgl możliwa instalacja 7.8.24 prosto na 6.11.10? Nie pojawią się jakieś błędy?

Są jeszcze miejsca na świecie gdzie nie opłaca się używać mobilnego Internetu, bo jest za drogi, w przyszłości jest plan dodać przełącznik wifi/3g.
No rozumiem, spoko.
Jeżeli już to powinno być tylko ostrzeżenie że przez sieć komórkowa ściąga soft, i jak się zgadzasz to ściąga i już.

A teraz dzieja się dziwne rzeczy, nagle włącza sam wifi, i na siłę z wifi chce ciągnąć, a ja chciałem akurat inaczej ;)

1 godzinę temu, kamil385_ napisał:

Czy po zaaktualizowaniu z 6.12.22 do 7.8.17 a zarazem zablokowaniu bl aby dokonać kolejnych aktualizacji musze odblokowac bl ?

A masz twrp, do wgrania kolejnych aktualizacji jest potrzebne a skoro jest zablokowany BL to jak je wgrasz ??

Choć ostatnio sprawdziłem to twrp universalne pod oba BL https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/recovery-twrp-3-1-1-libra-aqua-t3656664 i po przejściu z 5.1 na 7.0 zostało i mimo że fastboot oem device-info pokazywał że BL jest zablokowany to dało się do niego wejść ;) 

Odblokowałem bl metodą oficjalną zainstalowałem china dev. Teraz próbuje zainstalować twrp jednak dostaję informację "Nazwa fastboot nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne" Co teraz ? :D

W magisku V.13.3 wywala błąd podczas wejścia w zakładkę superuser. Oto treść tego błędu:
android.database.sqlite.SQLiteConstraintException: UNIQUE constraint failed: policies.uid (code 1555)
at android.database.sqlite.SQLiteConnection.nativeExecuteForChangedRowCount(Native Method)
at android.database.sqlite.SQLiteConnection.executeForChangedRowCount(SQLiteConnection.java)
at android.database.sqlite.SQLiteSession.executeForChangedRowCount(SQLiteSession.java)
at android.database.sqlite.SQLiteStatement.executeUpdateDelete(SQLiteStatement.java)
at android.database.sqlite.SQLiteDatabase.updateWithOnConflict(SQLiteDatabase.java)
at android.database.sqlite.SQLiteDatabase.update(SQLiteDatabase.java)
at com.topjohnwu.magisk.b.b.a(Unknown Source)
at com.topjohnwu.magisk.b.b.a(Unknown Source)
at com.topjohnwu.magisk.SuperuserFragment.a(Unknown Source)
at android.support.v4.app.Fragment.b(Unknown Source)
at android.support.v4.app.m.a(Unknown Source)
at android.support.v4.app.m.e(Unknown Source)
at android.support.v4.app.c.g(Unknown Source)
at android.support.v4.app.m.b(Unknown Source)
at android.support.v4.app.c.e(Unknown Source)
at com.topjohnwu.magisk.MainActivity.a(Unknown Source)
at com.topjohnwu.magisk.MainActivity.c(Unknown Source)
at com.topjohnwu.magisk.MainActivity.b(Unknown Source)
at com.topjohnwu.magisk.r.run(Unknown Source)
at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
at android.os.Looper.loop(Looper.java)
at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

Pomoże ktoś?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

@XYZ a masz w ogóle root ? Ja na wersji china dev po instalacji miałem dziwne objawy ;) 

Ten log to raczej powinieneś umieścić w wątku Magisk na xda.

Spoiler

zFb74va.pnghqggu2q.png

Edited by slimdick

Root jest na pewno. Ten problem zauważyłem po instalacji do najnowszej wersji MIUI, stąd pytanie w tym wątku.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Zapomniałem ukryć foty, czy wy naprawdę musie cytować całą zawartość bez jakiejkolwiek edycji. Przecież jak piszesz pod moim postem to po kiego cytujesz moją wypowiedź.

Odinstalujcie magisk lub wgrajcie Rom jeszcze raz, żeby postawić system na "czysto". Zainstalujcie magisk v13.3 (ostatni stabilny)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.