ZduneX25

MIUI 7.8.24

Recommended Posts

11 minut temu, latet napisał:

Czy są jakieś przeciwwskazania, aby plik, który się ściągnie przez OTA zainstalować sobie przez TWRP?

Przecież i tak się zainstaluje przez twrp, innego recovery nie masz, a wszystkie aktualizacje instalują się przez recovery. Nie widzę przeciwskazań.

• Like 1

Toż przecież obsługuje. 
A czy można dodać pulpit na lewo? A miui dodawałem gestami a teraz te gest nie działają.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Ja też się przyłącze do prośby o to by po staremu jak kiedyś dało ustawić pulpit główny w dowolnym miejscu a idąc dalej możliwość rotacji w kółko a nie od lewej do prawej, tak l jest o wiele wygodniej

Do tego pobieranie ota przez dane komórkowe a nie tylko wifi

3 godziny temu, Acid napisał:

Trzeba dopracować parę weryfikacji i z tygodnia na tydzień będzie lepiej. Nie da się sprawdzić tego inaczej jak w praniu.

OTA to świetna sprawa, wiadomo że na początku mogą być problemy ale sama koncepcja jak najbardziej słuszna.

Myślę że mechanizm powinien automatycznie po pobraniu sprawdzać sumę MD5 czy aby plik nie jest uszkodzony (wadliwy mirror, błędy w pobieraniu itp...). Jeśli suma się nie zgadza to pobieramy od nowa.

zauważyłem jeszcze parę problemów:

- klikając na powiadomienie o pobieraniu pliku, nie przenosi do aplikacji

- wyłączenie ekranu zatrzymuje download

- zdarzyło mi się tak, że ponowne odpalenie programu, nie widziało że plik już się pobiera i zaczynał pobierać od nowa

- przydało by się wznawianie pobierania - żeby nie pobierał za każdym razem od nowa.

Edited by krzychu
  • Like 3

Sądzę że na Miui12 mając wszczepiony tel.do przedramienia OTA będzie prawidłowo aktualizować i działać na samą myśl o niej;-)

Podczas przeglądania FB i otworzeniu jakiegoś linka w wewnętrznej przeglądarce nie mogę go otworzyć w domyślnej przegladarce. Miał ktoś podobnie? Na poprzedniej wersji działało. Czyszczenie danych fb, firefoxa nie pomaga.

Wystukane na Mi6

Edited by mrosi
Mnie to wygląda na reklamę...

@Mayex pisał na ten temat Acid. Coś jest skopane i muszą to ogarnąć.

U mnie na Mi5 Camera Google działa z tym HDR+ i wszystko w sumie spoko, tylko podgląd i zapis zdjęć z kamery frontowej jest 'do góry nogami'

Czy tylko u mnie na Mi5 zniknął przełącznik "godziny ciszy" w rozwijanej belce, czy po prostu go usunęli? W "godziny ciszy" można wejść dopiero przez menu w ustawieniach dźwięków, ale personalizacja jest okrojona. Jak u innych? 

Edited by Tartary

38 minut temu, slimdick napisał:

A niby czemu ma działać , ja nie widzę na liście urządzeń MI6 a Ty ?
https://www.xda-developers.com/google-camera-hdr-ported/

Z tego co się orientuję to mi6 posiada s835, gdyby wspierał camera 2 API to by działało, więc dlaczego miałoby nie działać? Ten post jest stary to jest tylko 5 urządzeń wymienionych, a apka działa już na dziesiątkach modeli. 

35 minut temu, QBAQ napisał:

@Mayex pisał na ten temat Acid. Coś jest skopane i muszą to ogarnąć.

U mnie na Mi5 Camera Google działa z tym HDR+ i wszystko w sumie spoko, tylko podgląd i zapis zdjęć z kamery frontowej jest 'do góry nogami'

Ok, to poczekamy 

Znikła jedna przydatna funkcja. Mianowicie nie można bezpośrednio z appki SMS dodać numeru do blokowanych. Teraz trzeba grzebać w panelu sterowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, Wicher napisał:

A czy można dodać pulpit na lewo? A miui dodawałem gestami a teraz te gest nie działają.

Przytrzymaj palec na pustym miejscu pulpitu.
Kliknij 2 razy w jakąś dowolną ikonę.

Przesuwaj pulpity.

Nadal nie ma wielu przełączników w widżetach. Czy są plany, aby je przywrócić w kolejnych wersjach?

Znikła jedna przydatna funkcja. Mianowicie nie można bezpośrednio z appki SMS dodać numeru do blokowanych. Teraz trzeba grzebać w panelu sterowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Otwierasz sms, klikasz na górze na hipka (dodaj do kontaktów) i na dole masz przycisk blokuj.

Wysłane z Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Czy tylko u mnie na Mi5 zniknął przełącznik "godziny ciszy" w rozwijanej belce, czy po prostu go usunęli? W "godziny ciszy" można wejść dopiero przez menu w ustawieniach dźwięków, ale personalizacja jest okrojona. Jak u innych? 
Mi 5s plus też nie ma.

No i coś się posypało... na moim Redmi 4X wszystko działało poprawnie, na noc miałem włączone automatyczne wyłączanie telefonu o godzinie 1:00 i ponowne włączoniego o 7:00... No i telefon nie chce wstać. Wpada w pętle i cały czas się resetuje. Co polecacie zrobić? :/ Podpinać do kompa i jeszcze raz wgrywać system czy coś innego?

Edit: Do TWRP mogę normalnie wchodzić bez problemów. Zrobiłem sobie backup wszystkiego na wszelki wypadek i teraz zrzucam to na kompa, co w pierwszej kolejności powinienem zrobić na telefonie? Spróbować wgrać system jeszcze raz?

Edited by Colinovsky

No i coś się posypało... na moim Redmi 4X wszystko działało poprawnie, na noc miałem włączone automatyczne wyłączanie telefonu o godzinie 1:00 i ponowne włączoniego o 7:00... No i telefon nie chce wstać. Wpada w pętle i cały czas się resetuje. Co polecacie zrobić? :/ Podpinać do kompa i jeszcze raz wgrywać system czy coś innego?

Edit: Do TWRP mogę normalnie wchodzić bez problemów. Zrobiłem sobie backup wszystkiego na wszelki wypadek i teraz zrzucam to na kompa, co w pierwszej kolejności powinienem zrobić na telefonie? Spróbować wgrać system jeszcze raz?

Na twoim miejscu zgrałbym logi np przez trwp (zakładka zaawansowane i kopiuj logi), łącznie z logiem kernela i wkleił tutaj oraz na xiaomi eu bo widziałem, że tam też szukasz pomocy. Może ktoś sprytny odczyta z nich gdzie leży problem i pomoże lub poprawi błąd w następnym wydaniu :-)

Edit:

Po zgraniu logów, pierw spróbowałbym wipe cache i dalvik, jak nie wstanie to wgrać jeszcze raz system przez trwp.

Zrobiłem to wszystko - mam to wstawić tutaj na forum, czy podesłać komuś?

Mam całego backupa, telefon wstał jak wgralem wszystko od nowa i zrobiłem wipe'a, ale niestety od nowa trzeba by wszystko konfigurować... Dlatego też wgralem backupa jeszcze raz, ale powrócił problem z bootloopem. Da się jakoś częściowo tego backupa załadować, żeby mi przywrócił ustawienia, aplikacje, tapety itp. itd., ale żeby system wstawał? Kombinuje jak mogę, ale kurde, bez większego skutku. :/

Edit: Nawet jeśli bym wszystko od nowa postawił, skonfigurował, ogarnął, to kto wie, czy znowu przy reboocie się nie posypie...

Edited by Colinovsky

Zrobiłem to wszystko - mam to wstawić tutaj na forum, czy podesłać komuś?
Mam całego backupa, telefon wstał jak wgralem wszystko od nowa i zrobiłem wipe'a, ale niestety od nowa trzeba by wszystko konfigurować... Dlatego też wgralem backupa jeszcze raz, ale powrócił problem z bootloopem. Da się jakoś częściowo tego backupa załadować, żeby mi przywrócił ustawienia, aplikacje, tapety itp. itd., ale żeby system wstawał? Kombinuje jak mogę, ale kurde, bez większego skutku. :/
Edit: Nawet jeśli bym wszystko od nowa postawił, skonfigurował, ogarnął, to kto wie, czy znowu przy reboocie się nie posypie...
Wklej tutaj na forum normalnie jako załącznik te logi. A czy próbowałeś zrobić tylko wipe cache i dalvik i wgrać system bez factory wipe?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Teraz spróbowałem - nic nie dało, znowu bootloop.

Wrzucam tu te pliki, które udało mi się dostać z twrp. Dwa wrzucam w załącznikach, jeden na zippyshare, bo jest coś zbyt duży, żeby go przesłać w załączniku. Ten zbyt duży został wyciągnięty bezpośrednio z backupa, a tamte w załączniku to skopiowane logi przez "Copy logs" w TWRP.

http://www106.zippyshare.com/v/oil7IWnK/file.html

dmesg.log

recovery.log

Edit: Próbowałem znowu factory reseta, potem instalacja nowego systemu i przywrócenie samego "Data" z backupa - dalej nic... Nie chce wstać. :/ Chyba pieprze to i robie całkowity reset, a backup zrobie jak ktoś się tym zajmie albo mnie poinstruuje, bo potrzebuję telefonu, a niestety to mój jedyny.

Edited by Colinovsky

8 godzin temu, Mayex napisał:

gdyby wspierał camera 2 API to by działało

Właśnie dla tego, przypomnę Ci twój wpis za kilka miesięcy jak dalej nie będzie działać :P 

• Like 1

Jak można wyłączyć OTA? W apce "Aktualizacje" nie widzę takiej opcji. Wyłączyłem tylko powiadomienia, bo co chwilę wyskakiwało, że "jest nowa wersja", mimo, że już się pobierała. Ale główny problem z tym pobieraniem - stanęło w połowie i stoi, nie da się anulować przy przerwać, czy wznowić. Nie, dzięki, to nie dla mnie funkcja. Tylko jak ją wyłączyć?

Jak można wyłączyć OTA? W apce "Aktualizacje" nie widzę takiej opcji. Wyłączyłem tylko powiadomienia, bo co chwilę wyskakiwało, że "jest nowa wersja", mimo, że już się pobierała. Ale główny problem z tym pobieraniem - stanęło w połowie i stoi, nie da się anulować przy przerwać, czy wznowić. Nie, dzięki, to nie dla mnie funkcja. Tylko jak ją wyłączyć?
Może spróbować wyczyścić dane i zamrozić jak masz roota np. przez Titanium, powinno ją uspokoić

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, Materius1994 napisał:

A jak jest z zarządzaniem ramem w telefonach z 2 GB ram? Obecnie siedzę na ostatnim miui 8 na mi4c i multitasking praktycznie nie istnieje 

Jeszcze gorzej, nie instaluj póki co... Potrafi przeładować nawet aplikację od SMS... I to mając 3 apki w tle, niewymagające.

System znów działa, ale boję się rebootować. XD Jest coś czym zrobię PEŁNY backup całego telefonu? Czy to tylko przez TWRP? Chcę uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości...

@Colinovsky od samego początku zanim zacząłeś się bawić w wgrywanie ROMów powinieneś zrobić pełny backup w twrp, włącznie z partycją EFS ;) 

Na przyszłość będę pamiętał. :D Mam backup ten wadliwy, po tym jak telefon się wysypał, a teraz chcę zrobić nowy. Pytanie tylko, czy jak już wszystko działa to nie muszę się bać i mogę resetować i robić backupy z TWRP czy może jest jakaś aplikacja, która będzie dbała o to, by robić backup całego telefonu? Chciałbym mieć tam wszystko, włącznie z smsami, wiadomościami, danymi aplikacji itd. Zdjęcia czy muzykę to sobie już sam zrzucam, to tego nie trzeba backupować, ale jakby od czasu do czasu dało się zrobić backup wszystkiego łącznie z prywatnymi danymi, to też będzie fajnie. Polecicie coś? Czy lepiej przez TWRP?

U na redmi note 4 wszystko działa bardzo dobrze, a niektóre funkcje aż za dobrze, bo wczoraj dzwoniłem do pewnej osoby i poprawiła mi się tak bardzo słyszalność przez głośnik, że po ściszeniu na maksa telefonu, nadal było za głośno.

Część!

Mogę prosić o podpowiedź, gdzieś coś próbuje mi ściągać jakiś 'update' i od aktualizacji MIUI 9 nie mogę się tego pozbyć. Niby czeka na WiFi ale podłączenie się do sieci nic nie daje. Dodam, że nie mam w domu WiFi ;-P

Wygląda na pakiet językowy do klawiatury lub coś podobnego. No za cholerę nie mogę doszukać się jak się tego pozbyć ;-D

11e72a18db95468344bf46e22cd91ce4.jpg

@slimdick dziękuję ;-P nie sądził, że to problem globalny a jedynie jakieś moje błędne ustawienie.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.