ZduneX25

MIUI 7.8.24

Recommended Posts

2 minuty temu, Infiniteks napisał:

Moim zdaniem wina leży w systemie który jest pobieramy przez OTA, gdyż system pobrany przez kompa działa. Pliki różniły się wagą o ok.80MB

OTA pobiera ten sam plik z różnica taka, że samo losuje morror.

1 minutę temu, gawllo napisał:

Jak wspomniałem za 1 razem było :) a za drugim razem zaczęło pobierać

I już na końcu nic, muszę dopytywać, bo to może być kluczowe na przyszłość.

Na moim redmi note 4 aktualizacja przez OTA przeszła bezproblemowo. Na logo mi telefon spędził ok. 5 min.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Rozumiem że jest wcześnie ale zauważyłem że bateria szybciej spada, 14 min od dołączenia, 3 min na ekranie i już 96%...

Mi6

Edit: wróciłem do poprzedniej wersji i jest o niebo lepiej. Nie doinstalowywałem w między czasie niczego więc to nie raczej kwestia drenujacych aplikacji zewnętrznych. 

Edited by quaqua

Na moim Redmi 4X wszystko bezproblemowo. Zainstalowałem przez aktualizacje na telefonie dzisiaj rano, szkoda tylko, że trzeba pobierać cały plik ważący ~1GB, ale poza tym wszystko przeszło bardzo szybko i sprawnie. :D

Z problemów, które dostrzegłem, to w Panelu Sterowania po wejściu w "Tryb Gry" (którego nie używam, bo nie wiem po co to) pokazują mi się jakieś chińskie znaczki, a dodatkowo ciekawi mnie czym w Panelu Sterowania jest "WeChat cache", z opisem "Clear WeChat cache to free up storage space", po wejściu w który pokazuje mi, żebym ustawił sobie hasła na niektóre aplikacje - nie wiem po co to i do czego to służy, ktoś jest w stanie wyjaśnić? Po kliknięciu na "Clear" lub na obrazek przechodzi mi do dokładnie tego samego, co po wejściu w Aplikacje -> Blokada aplikacji.

Co jaki czas aplikacja Aktualizacje sprawdza czy jest dostępna aktualizacja? Czy to jakiś push przychodzi? Bo w przeciągu ostatnich 2-3h wyskoczyło mi 3 razy, że jest aktualizacja. I przy okazji za 1 razem nawet chciałem pobrać, rozpocząłem pobieranie i wyłączyłem ekran - optymalizacje miui musiały ubić proces bo: przyszło nowe powiadomienie po jakimś czasie, a pobieranie zawisnęło przy ok. 20% i takie powiadomienie mi zostało, którego klikanie nic nie daje

Sprawdza co godzinę od wydania. Prawdopodobnie serwer zamulił. 

EDIT: znaleźliśmy dwa wadliwe mirrory, zostaną wykluczone z OTA

widze ze nie tylko ja mialem problemy z rmn4x i aktualka przez ota. Po tej trefnej aktualce mam jeszcze jeden problem. Nie moge zaladowac twrp, telefon zalacza sie do fastboot'a,a nie twrp... Jest na to jakas rada czy musze od nowa ladowac twrp i po prostu od podstaw wrzucic soft?

Zaktualizowane przez OTA, poszło bez problemów. Na to czekałem. Dwie uwagi:

- pobieranie ustaje przy wygaszonym ekranie, w efekcie trzeba podtrzymywać włączony ekran

- jedno powiadomienie o dostępności aktualizacji powinno wystarczyć ;)

• Like 2

Na mi5 również pobieranie ustaje przy wygaszonym ekranie, a gdy już przerwie trzeba pobierać od nowa :(

Może lepiej dać sobie spokój z OTA? Macie z tym więcej problemów i jazd niż to warte. Do tej pory wszyscy robili przez TWRP i było dobrze, pojawiło się OTA i nagle d*pa, ludziom się nie instaluje. Ehhh...

Co do aktualizacji, na Mi4c zmieniła się ikonka od aparatu, głupi ja, myślałem że coś poprawili, a to tylko ikonka nowa ;) 

• Like 3

Nie musisz używać. Daj czas na poprawki albo pomóż jak się znasz. Jak nie to cóż...
RN4X miał błąd na jednym z 14 mirrorow. Trzeba dopracować parę weryfikacji i z tygodnia na tydzień będzie lepiej. Nie da się sprawdzić tego inaczej jak w praniu.

Wysłane z MI6

• Like 8

Przed chwilą, Acid napisał:

Nie musisz używać. Daj czas na poprawki albo pomóż jak się znasz. Jak nie to cóż...
RN4X miał błąd na jednym z 14 mirrorow. Trzeba dopracować parę weryfikacji i z tygodnia na tydzień będzie lepiej. Nie da się sprawdzić tego inaczej jak w praniu.

Wysłane z MI6

podsumowales moje zycie:D 13 z 14 mirrorow bylo sprawnych a ja trafilem na ten trefny:)

moim zdaniem OTA to fajna sprawa, no a ze przy wprowadzaniu nowosci pojawiaja sie mniejsze lub wieksze problemy to raczej norma. Mysle ze i tak jak na pierwszy raz z OTA nie jest to az tak duza wtopa:)

• Thanks 1

Popieram w 100 procentach. OTA to rewolucyjna zmiana w MIUI Polska, przynajmniej dla mniej zaawansowanych userów.

16 minut temu, Acid napisał:

Daj czas na poprawki albo pomóż jak się znasz. Jak nie to cóż...

Mi OTA zbędne i nie będę pomagał, chciałem pomóc w sprawie aparatu na MIUI, pisałem nawet do Ciebie wiadomość ale ją zlałeś. Także cóż...

• Like 1

Ta ota hmm jak ktos sie boi to wybiera ta opcje bo mysli ze "stable" to cos co wszystko zalatwia a to opoznione z bledami o misiace .Jestem ciekaw czy tez bys tak opoznial z przejsciem na 500+ raczej bo by ci kobieta urwala jadra przy samtm napletku ,wiwc przestancie gadac o tym globalu bo tam siedza nowicjusze i co sie "boja ingerowac w system" jak to ktos napisal chyba Mark twain zaczynajac swoja przygode (: nie uzywajac maszyny do pisania

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

To musze milczec (: nie jestem na miui (: ale sie pytasz rozumiem ze Wszyscy uzytjuja tak samo telefon !bo tylko wtedy wyniki sa miarodajne

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Nie poszła u mnie OTA, gdyż apka Aktualizacje sypie FC:

java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'boolean java.lang.String.contains(java.lang.CharSequence)' on a null object reference
    at pl.zdunex25.updater.ReminderService$1.run(ReminderService.java)
    at java.lang.Thread.run(Thread.java:760)

Mam pytanie za 100pkt. Czy optymalizacje Miui w Opcjach Programistycznych mieć włączone czy wyłączone i na co to wpływa? Mi5

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Mam pytanie za 100pkt. Czy optymalizacje Miui w Opcjach Programistycznych mieć włączone czy wyłączone i na co to wpływa? Mi5

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Możesz bezkarnie wyłączyć i sam zobacz. Ja dla testów wyłączyłem na kilka dni i nie zauważyłem zadnej różnicy w zachowaniu telefonu. A podobno chodzi o takie rzeczy jak tu napisane:

http://en.miui.com/thread-238014-1-1.html

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Może glupie pytanie, ale jak ustawic ekran glowny. Na daną chwile jak dotkne srodkowy przycisk to przerzuca na pierwszy ekran z lewej. Chciałbym aby byl mniej wiecej środkowy

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

13 minut temu, advcron napisał:

Ciężko bedzie się zmieścić na dwóch emoji20.png

A o folderach słyszałeś...?

2 minuty temu, mrosi napisał:

A o folderach słyszałeś...?

Nie po to mamy mocne procesory, androida i nakładkę żeby pakować wszystko w foldery i je otwierać... Telefon powinien obśługiwać i 8 pulpitów jak komuś potrzebne. 

2 minuty temu, galakty napisał:

Telefon powinien obśługiwać i 8 pulpitów jak komuś potrzebne. 

Toż przecież obsługuje. 

Foldery folderami, ale jak mam na pulpitach widgety?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie po to mamy mocne procesory, androida i nakładkę żeby pakować wszystko w foldery i je otwierać... Telefon powinien obśługiwać i 8 pulpitów jak komuś potrzebne. 

To kwestia gustu, ale dla mnie lepszym rozwiązaniem jest pakowanie skrótów do folderów tematycznych, aniżeli szukanie ich po 10 pulpitach.

Poza tym czy gdzieś była poruszana kwestia wydajności...? Nie wydaje mi się...

Przed chwilą, advcron napisał:

Foldery folderami, ale jak mam na pulpicie widgety?

No... to... zmienia postać rzeczy... ;) 

Jessss... ludzie, o co to bicie piany? Pulpitów możesz mieć i 20 (eee... możesz?) i na każdym po jednej ikonce albo po jednym widgecie, tylko że ekranem domowym będzie zawsze ten pierwszy z lewej, a nie mniej więcej środkowy. Od trzech tygodni jest o tym mowa... 

Czy są jakieś przeciwwskazania, aby plik, który się ściągnie przez OTA zainstalować sobie przez TWRP?

Guest
This topic is now closed to further replies.