Skocz do zawartości

Karta sd do telefonu


Wojusek

Rekomendowane odpowiedzi

Część. Na allegro można znaleźć setki aukcji z kartami sd. Zastanawiam się jaką kartę wybrać do tego by sprawnie zapisywać na niej zdjecia w telefonie. Na alledrogo są karty sd za 25zl o pojemności 64gb, teoretyczne class10 ale z komentarzy kupujących wnioskuje, ze co 10 osoba ma z nią jakieś problemy od początku lub po krótkim czasie (zapewne spora część użytkowników nawet nie wie że karta zamula im telefon). Dlatego boję się że zakup takiej karty krzak to wyrzucenie w błoto na start 3dych.

Macie jakieś sprawdzone karty? 32 lub 64gb. Pojsc standardem w SanDisk'a czy próbować czegoś innego?:)

Z góry dzięki za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Ja bym kupił Kingston'a 64 GB na Morele. net, bo sam u nich kupiłem i zero problemów z kartą. https://www.morele.net/karta-microsd-kingston-64gb-sdc10g2-64gb-779695/ Kupowałem co prawda taką złotą, ale widzę że podrożała, ale ta podana w linku również jest w porządku. Polecam również karty Samsunga, bo mam dwie od kilku lat w odtwarzaczu MP3 i również nie ma z nimi problemów. Allegro bym omijał z daleka, jeśli chodzi o zakup kart, bo kupiłem tam dwa SanDisk - i I oba po ok. pół roku się zepsuły. Odtąd kupuję tylko w sklepach sprawdzonych.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, k3lt napisał:

Sandisk z serii Ultra to tez b.dobre karty w niezlej cenie.

Chyba na taką kartę się przyczaje.

Ale jeśli odradzacie allegro to poczekam aż będą w Biedronce:d co jakiś czas są 64gb właśnie serii ultra w cenie 50zl.

Z drugiej strony @tomasznowak trochę boję się Twojej opinii o dwóch padniętych sandiskach... :) Bo kartę na gwarancję do biedy mogę oddać ale zdjęć nie odzyskam w razie awarii:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu jest pies pogrzebany, bo nici z gwarancji jeśli się utraci cenne dane. Nie kupowałem zresztą tych SanDisk - ów od jakiś niepewnych sprzedawców, bo o ile pamiętam to sprzedawali je drogo i mieli dużo pozytywnych komentarzy. SanDisk ma pozytywne opinie i nie neguje jakości tych kart przez moje przygody z nimi, ale jakiś uraz mi pozostał do tej firmy. Kingston bardzo dobrze spisuje się również w mojej kamerce samochodowej. Podczas wakacji w upalne dni w Chorwacji gdzie w samochodzie było chyba z 70 stopni nie miałem żadnych problemów z nagrywaniem filmów Full HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba miał pecha. W telefonach używam SanDisk. Zresztą cała moja rodzinka (ja kupowałem ;)). W lustrzance i kompaktach też mam SanDiska, z tym, że z serii Extreme Pro. Pendrive też mam SanDiska. W dodatku od co najmniej kilku, jeśli nie kilkunastu lat. Jakoś nie mam ochoty zamienić ich na inne, a próbowałem różnych firm. SanDisk przede wszystkim gwarantuje deklarowane prędkości zapisu, a to jest istotne. Z innymi producentami bywa różnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prędkość zapisu narzeka spora ilość osób kupujących te karty po 25zl z alledrogo, plus słaba jakość / zywotnosc, więc je już na pewno wyklucze.

I chyba zostanę przy SanDisk'u, bo cenowo wypada najlepiej w porównaniu do pozostałych firm które przedstawiliście :) 

Pozostaje mi tylko czekać na promocję w biedzie skoro odradzacie zakup kart online ;)

Dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam SanDisk I nie narzekam. Ale na pewno nie kosztowała 25 zł :) Jakoś do elektroniki (i innych rzeczy w zasadzie też) mam uraz do najtańszych rzeczy - albo przez jakość albo przez żywotność.
Pewnie jeszcze taniej niż z allegro można zamówić "prosto z magazynu producenta" na Ali.

Tap Tap Tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biedronce to raczej zapomnijcie o kupnie tak tanio tej karty. Pracuję chwilowo w tym sklepie i to co ma być na półkach a co jest to dwie różne sprawy@mrosi A propo SanDisk-a, to miałem pecha i nie twierdzę, że jest słaby, ale inne firmy również są dobre. Zasada prosta przy kupnie kart i nie tylko, chytry traci podwójnie i nie warto kupować za kilka złotych bubli na Allegro, Alliexpress itp. Ważne żeby kupić w pewnym sklepie i robić często kopie danych z karty, bo nie ma nigdy pewności, że w najbardziej nie oczekiwanym momencie nie padnie I jest wtedy mega klops

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być dobra cena do jakości to Sandisc będzie najlepszy, mam kilka kart tej firmy i sprawują się dobrze w tabletach, telefonach czy rejestratorach. Jak chcesz coś z konkretnym zapisem to trzeba będzie już posolić minimum stówkę np. Samsung 64GB microSDXC Pro zapis 80MB/s odczyt 90MB/s - pytanie tylko czy telefon jest w stanie wykorzystać potencjał.

 

Edytowane przez Słony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=6140]tomasznowak[/mention] te karty były w Biedronce niecały miesiąc temu i według moich zrodel pojawiają się co 2-3 miechy
O, to już wiem dlaczego ich nie widziałem. Pracuję dopiero miesiąc, ale i tak już ich nie zobaczę, bo zwalniam się z końcem tego miesiąca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Słony

Tak też się zastanawiam czy do telefonu jest sens pakowac kartę z lepszymi prędkościami zapisu/odczytu.

Karty nie kupuje się co tydzień więc mógłbym te kilka dych dolozyc ale nigdzie nie mogę znaleźć info jakie prędkości zapisu/odczytu obsłuży rn4x... I czy w ogóle takie informacje są gdzieś dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojusek Jak mi jutro przyjdzie RN4X to sprawdzę jak sobie radzi z tym samsungiem, dam znać. Przykładowo na moim aktualnym Galaxy S4 ta karta odczuwalnie ''przyśpiesza'' działanie względem SanDisk 48MB/s. W testach zapis SanDisk ~8MB/s a Samsung ~17MB/s i to się czuje. Pytanie czy RN4X jest w stanie wykorzystać potencjał.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... Po co wam karta? Raz na 2 lub 3 dni włączam zdjęcia google i synchronizuje to co na karcie 8 GB i kasuje kartę. Zawsze czysto i spokój ducha. Dodatkowo czasami synchronizuje z hotmail gdzie mam 30 GB ...... Podwójnie zabezpieczony i karty mi nie.potrzebne i tak od 10 lat..... Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, slawek.n napisał:

Panowie.... Po co wam karta? Raz na 2 lub 3 dni włączam zdjęcia google i synchronizuje to co na karcie 8 GB i kasuje kartę. Zawsze czysto i spokój ducha. Dodatkowo czasami synchronizuje z hotmail gdzie mam 30 GB ...... Podwójnie zabezpieczony i karty mi nie.potrzebne i tak od 10 lat..... Co wy na to ?

U mnie to zwykła ciekawość :)

Mi osobiście jest niepotrzebna, zamówiłem wersję 64GB i to mam aż nadto a tylko dlatego że model 32GB nie ma 4GB RAM ;/ Do zdjęć wykorzystuje lustrzankę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... Po co wam karta? Raz na 2 lub 3 dni włączam zdjęcia google i synchronizuje to co na karcie 8 GB i kasuje kartę. Zawsze czysto i spokój ducha. Dodatkowo czasami synchronizuje z hotmail gdzie mam 30 GB ...... Podwójnie zabezpieczony i karty mi nie.potrzebne i tak od 10 lat..... Co wy na to ?
A Google musi mieć moje zdjęcia? Po wielu wyciekach moich danych z kont internetowych, nie ufam trzymaniu poufnych informacji na koncie Google czy innym podobnym. Kiedyś wyciekły moje dane z Ebay i do dzisiaj nie wiem kto je wykradł. Ja trzymam swoje zdjęcia i ważne dane na dysku przenośnym gdzie może i nie są w stu procentach bezpieczne, ale przynajmniej mam nad nimi jakąkolwiek kontrolę, a w sieci tego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ScIKDlo.jpg

 

Nie wiem dlaczego tamta karta ma takie słabe osiągi więc wziąłem jeszcze jedną ale 16tkę klasy 10tej a nie U1 jak tamta (niby to to samo). Tutaj jest już w miarę 30 do 20MB/s można uznać za w miarę sensowny wynik.

 

Ps. Ta karta w czytniku ma odczyt 40MB/s OhO38X8.jpg

 

Nie wiem jaki zapis w benchmarku bo nie chce działać ale pod Windowsem kopiując plik 4GB leci 17MB/s

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę do tematu. Jaki jest maksymalny MB/s podczas nagrywania w full hd? Jaki w 4k innym programem?

Poszukałem w necie i wyszło, że 17 mbps według tej recenzji: http://www.gadgetgurubn.com/2017/03/xiaomi-redmi-note-4-full-review.html " It does 1080p@30fps & 720p@120fps video recording with video stabilization and stereo sound having bit-rate of 17 mbps for 1080p respectively and stores in mp4 format."

Kupiłem telefon niedawno, właśnie biorę się za ustawienia. Dokupiłem do tego kartę https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/karta-pamieci-sandisk-ultra-microsdxc-64gb-48mb-s-class-10-uhs-i (można kupić taniej)

Przejrzałem testy tej karty. Recenzje na amazonie mówią o niższych prędkościach zapisu niż 17 MB/s https://www.amazon.in/product-reviews/B010NE3QPS/ref=cm_cr_arp_d_viewopt_kywd?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews&showViewpoints=1&sortBy=recent&pageNumber=1&filterByKeyword=mbps

Teoretycznie, patrząc na papier można wyciągnąć wniosek, że ta karta będzie za wolna do nagrywania full hd naszym telefonem.... ALE
Mam rozwiązanie mojej zagadki, potwierdzając moją amatorszczyznę. :? Zamiast skasować posta dopiszę do końca bo przecież tyle się naprodukowałem przez zwykły błąd. :xOkazuje się, że mbps to mega bit na sekundę, czyli 1 Mbps = 0.125 MB/s. Ułatwiając sobie tą stroną https://toolstud.io/data/bandwidth.php?compare=network&speed=17&speed_unit=Mbps wychodzi nam, że RN4X zapisuje materiał full hd z prędkością około 2.13 MB/s. Oznacza to, że ta karta mając te minimum 10 MB/s podczas zapisu w telefonie całkowicie wystarczy do nagrywania. Można by się pokusić o test nagrywania w 4k innym programem, może prędkość tej karty też wystarczy.

Odpowiadając samemu sobie na pytanie przez kogoś tu zadane czy warto wsadzać do tego telefonu kartę szybszą niż (zapis) 10 MB/s - dla mnie jako teoretyka odpowiedź brzmi: NIE. Wielką zagadką jest, czy na mojej karcie osiągnę te 20-30 MB/s odczytu co uważam za pożądaną wartość. Według testów powinna. https://www.custompcreview.com/reviews/best-microsd-memory-card-review-roundup-2015-update/ Jak w praktyce niestety widzimy - różnie.

Ile u was miejsca zajmuje 60 sekund materiału w najlepszej jakości? Próbowaliście innym programem filmować 4k i na jakiej karcie sd? 
Słony - może Twojemu galaxy nie pod pasował format karty? Czy prędkości poprawią się jeśli ją wewnętrznie w telefonie jeszcze raz sformatujesz?

ps. z tego co wyczytałem to format exfat przyspiesza odczyt a fat32 poprawia zapis.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...