Jump to content

[7.0][PORT] MIUI 9 by Turkdevs™ - [miui.pro][miui.am][xiaomi.eu]

Daviteusz
 Share

Recommended Posts

Jeśli nie wiesz to powinieneś sobie doczytać, że nasze telefony posiadają dwa różne czytniki innych firm i dla jednego z nich nie ma udostępnionego kodu źródłowego. Z tego powodu osoby z tym czytnikiem mają problemy na niektórych ROMach bo nie działa w ogóle. Na tą chwilę przykładem są wszystkie porty MIUI9 i nowe ROMy na androidzie 8.0.

Edited by Daviteusz

Dla mnie to szału nie ma z tym Miui 9.Irytuje mnie bardzo to że nie ma pełnej edycji motywów a to że zmienili wygląd kilku rzeczy to nie wszystko. Dzielenie ekranu też nie działa na wszystkich aplikacjach. Zainstalowałem ten rom w sumie tylko dla Google Camera bo jakość zdjęć jest o niebo lepsza niż na stockowym aparacie.

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Udostępniono V7.10.12

Lista zmian:

• Poprawki tłumaczenia
  • Nowy układ opcji w Ustawienia > Zainstalowane
  • Funkcja „Wymaż” w edycji zdjęć Galerii
  • Nowy wygląd podręcznego panelu przeglądarki
  • Możliwość ukrycia niekompatybilnych motywów (Motywy)
  • Poprawki GPS (supl.google)
  • Poprawka głośności Mi5S PLUS
  • Aktualizacja dla Redmi Pro i Note 4 MTK
  • Naprawiono nagrywanie wideo (TurkDevs Kenzo)

To ostatnia aktualizacja, turki zlali sprawę co było do przewidzenia. W sumie to dobrze, może znajdzie się ktoś lepszy do tego zadania.

• Daviteusz changed the title to [7.0][PORT] MIUI 9 by Turkdevs - 7.11.2

Miałeś okazję sprawdzić? Poprzednia wersja miała jakiś dziwny błąd z powiadomieniami - ich rozwinięcie nie działało do końca tak, jak powinno (np. nie była widoczna opcja "Usuń" w powiadomieniach z Gmaila). 

Edited by musek

Tak, mam na dualu. Ogólnie powiadomienia na miui są od parady, 80% z nich jest zbugowane lub nie mają funkcji odpowiedzi. Messenger tylko ją ma z tego co zauważyłem, pole odpowiedzi także wygląda paskudnie.

Zrezygnowałem z miui na jakiś dłuższy czas, jak coś się zmieni w kwestii powiadomień to może wrócę. Sądziłem że pójdą po rozum do głowy i na bazie 7.0+ już będą w stylu aosp.

• Daviteusz changed the title to [7.0][PORT] MIUI 9.1 by Turkdevs™ - 7.11.16
  • 2 weeks later...
  • Daviteusz changed the title to [7.0][PORT] MIUI 9.1 by Turkdevs™ - [xiaomi.eu dev/stable]
  • Daviteusz changed the title to [7.0][PORT] MIUI 9.1 MIUI.PRO by Turkdevs™
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Daviteusz changed the title to [7.0][FPC][PORT][MIUI.PRO & XIAOMI.EU] MIUI 9 by Turkdevs™

Nie działa i raczej nie będzie, nikt się nie kwapi tego ogarnąć, wszyscy chyba mają fpc. Od kilku dni próbuje ogarnąć ten problem, ale wątpię w powodzenie, żaden ze mnie dev. Jeśli jednak sobie z tym poradzę, dam znać.

Btw. W linku w pierwszym poście znajdziecie moda na powiadomienia z globala.

[Hide]

526dfb3cea50a91677e38a6747a80b75.jpg

[/Hide]

Edited by Daviteusz

• 2 weeks later...

Pytanie jeszcze jedno przed instalacją jaki jest status safetynet i czy jest certyfikaacja w Google Play?

Oraz jakie są szanse że coś pierdzielisz z EFS albo cuś a wgl które to jest to backup Presist bo EFS zrobiłem w twrp a Presist to które?

Edited by SilverSan

• 2 weeks later...
Tak.

9.6 - 8.3.22 - XIAOMI.EU

https://androidfilehost.com/?fid=818070582850504063

VoLTE patch.

https://androidfilehost.com/?fid=818070582850504073

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Testował ktoś? Po wrzuceniu przez twrp na miui.pl 8.3.22 wisiał na logo mi

Chyba że konieczne jest wipe /system ?

Jeśli 6.0 -> 7.0 to wipe data wymagane raczej, albo chociaż dalvik cache. System raczej formatuj, bo jeśli jest "patching system unconditionally" to na partycji systemowej dzieje się cyrk, wymieszany 6.0 z 7.0 :D

Ok tylko po co od razu wipe data ? po co formatować partycje /data z zdjeciami filmami tym co zciągam do download jedynie katalog MIUI zmienić nazwę żeby utworzyło nowy  z nowymi configami nie wystarczy ? bo po wipe data jak zainstaluje rom ? skoro wyczyści partycje na której będę miał zipa z romem ? 

trochę bez sensu formatować 25GB danych które  w zdecydowanej większości nie mają wpływu  na to czy to rom MM czy N

Edited by us3r

9 minut temu, us3r napisał:

Ok tylko po co od razu wipe data ? po co formatować partycje /data z zdjeciami filmami tym co zciągam do download jedynie katalog MIUI zmienić nazwę żeby utworzyło nowy  z nowymi configami nie wystarczy ? bo po wipe data jak zainstaluje rom ? skoro wyczyści partycje na której będę miał zipa z romem ? 

trochę bez sensu formatować 25GB danych które  w zdecydowanej większości nie mają wpływu  na to czy to rom MM czy N

Ale nie myl pojęć wipe data z format data albo wipe internal storage . 

• Like 2

@Us3r, tak jak @up wspomniał.

Wipe ≠ Format.
Wipe data = Wywalenie wszystkiego z /data oprócz /data/media/0
Format data = Wywalenie wszystkiego z /data, włącznie z /data/media/0.
Ten katalog to nic innego jak:
9c345da5100832e722151560cafbd1ee.jpg