Skocz do zawartości

Mi 5x "10008: błąd interfejsu API"


Mechlin

Rekomendowane odpowiedzi

@Acid Czyli dobrze rozumiem, że nawet postępując zgodnie z tym poradnikiem(https://miuipolska.pl/ostrzezenie-przy-instalacji-miuipolska-dla-mi5x/) można uceglić telefon jeżeli przyszedł z fake globalem(konkretnie który ma bootloader od oxygena)? Myślałem, że nie ważne co przyjdzie jeżeli użyje Miflash i załaduje china soft to tak jakbym go przywrócił do początku a z Twojego tekstu rozumiem, że lepiej napisać do sprzedawcy aby zostawił china soft bo jak przyjdzie z bootloaderem od oxygena i będziemy chcieli wgrać china soft to go po prostu uceglimy, czy tak? I czy ta sama zasada dotyczy jeżeli bootloader będzie od mi max 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/26/2017 o 00:31, wojtekmarchewka napisał:

Ja, na chwilę obecną, ustawiłem język angielski, zainstalowałem Gaps-y. Wyrzuciłem ok 90% chińskich apek, zainstalowałem  "MoreLangs" dodałem język polski, system  przetłumaczyło w ok 5%, ale sklep Play oraz pobrane przez niego apki, są całkowicie po Polsku (mały minus takiego rozwiązania, co kolejne uruchomienie, trzeba wybierać język polski w apce od nowa). Także, oczekując na możliwość odblokowania, polecam takie rozwiązanie :)

Jak używać morelangs. Trzeba mieć roota. Próbowałem uruchomić po instalacji ale nie zmienia mi język. Jak to zrobić żeby zmienić język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzegorz B napisał:

Jak używać morelangs. Trzeba mieć roota. Próbowałem uruchomić po instalacji ale nie zmienia mi język. Jak to zrobić żeby zmienić język.

Nie trzeba mieć roota, w telefonie włącz debugowanie USB, oraz drugą opcję z debugowaniem ( jest pod "zainstaluj przez USB"). Do tej drugiej opcji musisz mieć konto xiaomi i działać na mobilnym necie, dalej postępuj według instrukcji programu, wybierz język następnie opcje rekomendowaną, czyli pobierz od nich folder z adb command i tam jest auto przyznanie pozwoleń, po poprawnej konfiguracji, wybierz ponownie język polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Grzegorz B napisał:

Jestem laikiem w dziedzinie Miui więc proszę o wyrozumiałość. Zadam takie pytanie. Na razie nie mam konta xiaomi. Jeśli je założę i podam jako region Polskę to czy utracę możliwość odblokowania bootloadera?

Jasne że nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ostry777 napisał:

Mam pytanie, czy uzywajac china rom + zainstalowane uslugi google system jest stabilny i mozna go normalnie uzytkowac czy pojawiaja sie bledy? Szukam rozwiazania a jezyk polski jest mi zbedny, wiec pytanie jakie sa minusy takiego rozwiazania?

Nie ma żadnych zastrzeżeń co do takiego rozwiązania, także jeżeli Ci nie przeszkadza że pobrane  aplikacje ze sklepu play będą w języku angielskim, to śmiało instaluj googlowe apki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje, czyli dobrze rozumiem, ze global soft od china rozni sie jezykiem i jakimis drobiazgami? Myslalem, z moze polityka np. Ochronych danych osobowych itd. W chinskim sofcie jest inna i ze np. Zbierane sa dane o uzytkowniku albo cos takiego? Bo z technicznego punktu widzenia widze ze nie ma zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Acid napisał:

Ja nie potwierdzam na ten moment. Błąd API wciąz jest. Próbowałem na paru MI5x co mam, ze stable czy ostatnim dev, z VPN na hongkong albo bez. Z kartą SIM 4G lub z Wi-Fi. Cały czas błąd 10008.

Czy ten problem masz przy próbie odblokowania, czy przy próbie powiązania konta na smartfonie w MiUnlock status?. Gdy wczoraj podjąłem próbę odblokowania miałem komunikat "Current Account is not bound to this device". Dopiero po powiązaniu konta, po zmianie Proxy  w  ustawieniach Wi-Fi (niestety żaden VPN nie pomagał), wyświetlił się komunikat o oczekiwaniu 72h na następną próbę. Czy to znaczy że po tym czasie, nadal mogę mieć błąd API, przy próbie odblokowania?. I skąd ten czas oczekiwania, z konto którego próbuję, odblokowałem już kilka innych modeli Xiaomi.

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Acid napisał:

E tam te 72 godziny to normalne i tak jest. Natomiast błąd API jest przy dodaniu konta w dev settings a musi być "bounded" w tym miejscu by dalej odblokowanie poszło.

No to ja to obszedłem zmianą proxy w ustawieniach Wi-Fi,  z tej strony  https://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-cn/ 

Co ciekawe wybierałem te oczywiste jak Shanghai czy Beijing, i dalej był błąd, spróbowałem pierwszego z listy Zhengzhou  

61.158.187.157 8080

 

I poszło :D teraz mi odlicza właśnie te 72h

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa ! Mi5x odblokowany, xiaomi.eu zainstalowane i telefon w końcu chodzi jak należy, instalacja google gaps na chińskim sofcie to porażka jest, niby działa ale powiadomienia gmail nie przychodzą, a to to a to tamto. Chwała xiaomi.eu za softy !!!!!!!!!! Telefon jest jak dla mnie jednym z najładniejszych xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam że Mi5X odblokowuje się już bez mydła. Właśnie jeden odblokowałem. Poszło za pierwszym razem.

 

10 godzin temu, Grzegorz B napisał:

Chyba mi się udało powiązać konta. Jest mowa o 72 godzinach, gdzie wyświetla się upływ tego czasu.

Nigdzie, po prostu jeżeli spróbujesz odblokować telefon wcześniej to w MiUnlock powie ci, byś odczekał 72h. Jak minie ten czas to odblokowanie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2017 o 00:08, Grzegorz B napisał:

Chyba mi się udało powiązać konta. Jest mowa o 72 godzinach, gdzie wyświetla się upływ tego czasu.

Mimo że także miałem komunikat o 72h, to dziś postanowiłem spróbować, czyli po ok 48h, i udało się telefon już śmiga na Miui.eu :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, Zexon72 napisał:

Bląd API ogarnięty, ale właśnie wyświetliło mi.... 360... 359h czekania na unlock ;))

 

Ja mam 5 sztuk i na każdej to samo. Obszedłeś to jakoś? Czemu jest 360 zamiast 72?

 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry, wczoraj przyszedl to mnie nowy Mi5X, i mam ten samo problem 10008 *krzaczki*, ani vpn turbo, ani fly vpn nie dzialaly, bo tam chinskie serwery sa do wybrania tylko przy zakupie premium. Zainteresowalem sie tym proxy, ale nie dokonca wiem jak to sie zmienia, a na internecie nie moglem nic przydatnego znalezc. Moglby mi ktos pomoc?
 

Edytowane przez Qertal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...