Skocz do zawartości

Mi 5x "10008: błąd interfejsu API"


Mechlin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc.

 

Mam problem z MI 5x:

Android : 7.1.2

MIUI : 8.5.9.0

Po otrzymaniu zgody od Xiaomi na odblokowanie telefonu każda z prób dodanie konta i urządzenia kończy się tym samym błędem  "10008: 参数错误、 请参考API文档".

Zgodnie z zasadami forum przeczytałem większość tematów z podobnym problemem. Niestety żadne z opisanych rozwiązań (tunel VPN (Singapur); wielokrotne przywracanie ustawień fabrycznych i próby logowania się na konto wyłącznie za pomocą ID lub tylko maila, nie dodawanie sieci WiFi czy konta przy pierwszym uruchomieniu, z kartą sim, bez karty sim...).

Czy ktoś z tu obecnych spotkał się z podobnym problemem lub może ma jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Podstawowym powodem dla którego chcę odblokować bootloader jest brak języka PL w telefonie a miał on być prezentem dla mamy...

Z góry dziękuję za pomoc!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

To jest China stable czy jakiś syf?

To jest wersja 8.5 China Stable

 

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Jak wspomniałem robiłem tunel vpn tyle, że używając TURBO VPN a nie FLYVPN. Bez powodzenia. Zaraz sprawdzę z FlyVPN, jak znajdę tą apkę w sieci.

 

Czy karta SIM jest wymagana w telefonie? Czy istotne jest aby była to SIM1 czy SIM2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto założyłem w sobotę (19/08), zgłoszenie wysłałem w niedzielę i w niedzielę po południu otrzymałem sms z akceptacją.

Te 72h liczą się od którego momentu? Założenia konta, dodania urządzenia do funkcji Find device, czy wysłania wniosku z prośbą o możliwość odblokowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mechlin napisał:

Konto założyłem w sobotę (19/08), zgłoszenie wysłałem w niedzielę i w niedzielę po południu otrzymałem sms z akceptacją.

Te 72h liczą się od którego momentu? Założenia konta, dodania urządzenia do funkcji Find device, czy wysłania wniosku z prośbą o możliwość odblokowania?

Od otrzymania SMS z potwierdzeniem musisz odczekać 72h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie doczytałem... SMS (You've been granted the permission to unlock your device...) przyszedł w niedzielę 20/08 przed 15:00.

Teraz dalej ten sam błąd... We FlyVPN nie mam opcji Shanghai... Czy przywrócenie w międzyczasie telefonu do stanu fabrycznego w celu sprawdzenia innych opcji znalezionych w sieci może być powodem błędu (lub wylogowywanie konta)? Dziś pojawiła się aktualizacja MIUI do V8.5.12.0.NDBCNED i nie wim czy ją instalować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde wylogowanie z konta Xiaomi na telefonie resetuje stan tych 72 godzin. Czyli jeśli się wylogujesz i zalogujesz jeszcze raz to stan oczekiwania to znów 72h. Jeśli będzie tak dalej to może usuń konto Xiaomi i załóż jeszcze raz i znów wyślij prośbę o odblokowanie bootloadera i powtórz całą procedurę ponownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, a_lewicki napisał:

Każde wylogowanie z konta Xiaomi na telefonie resetuje stan tych 72 godzin. Czyli jeśli się wylogujesz i zalogujesz jeszcze raz to stan oczekiwania to znów 72h. Jeśli będzie tak dalej to może usuń konto Xiaomi i załóż jeszcze raz i znów wyślij prośbę o odblokowanie bootloadera i powtórz całą procedurę ponownie ;)

Nawet takich pomysłów nie dawaj, bo usunie konto z podpięty do niego telefonem i jedyne co będzie wtedy mieć to przepiękny i drogi przycisk do papieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, a_lewicki napisał:

Kiedyś usunąłem konto(całkowicie) z podpiętym telefonem i teraz na tym telefonie mam inne konto ;)

Masa osób usunęła konto z podpięty telefonem na nim i... no musiało się produkować i tłumaczyć na supporcie Xiaomi, bo telefon wymagał logowania do konta, które nie istniało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało. Od wczoraj miui 9 z PL.

Pliki miałem stąd https://drive.google.com/file/d/0B3P-IETNfSStMlRSYW9HaVVKZlk/view?pageId=108264255590309433936

Komuś działa też stąd - http://blog.grossoshop.net/10008-xiaomi-api-error-fix-problem/

Miałem to samo z błędem 10008. Próbowałem kilka VPN ale poszło na tym z linku. Łączyłem się kilka razy i się udało. Dodano konto w mi unlock. Wcześniej usunąłem konto w telefonie - w kontach. Po odblokowaniu w mi unlock w telefonie i podłączeniu do kompa dopiero pokazało - 72 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się z tym samym problemem 2 dni..zgoda była a ciągle wyskakiwał błąd 10008...gdzieś wyczytałem, że to przez blokadę autoryzacji spoza Chin. Darmowe VPNy niestety nie miały chińskich adresow. Proste rozwiazanie. Telefon łączymy z netem przez wifi i w konfiguracji wifi wpisujemy chińskie proxy https://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-cn/ . Telefon paruje się z kontem, czekamy 72h i można odblokować bootloader.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały krok do przodu :) 

po zastosowaniu tego: http://en.miui.com/thread-739388-1-1.html

udało mi się przejść błąd "10008: 参数错误、 请参考API文档" i dodać urządzenie i konto do odblokowania i dopiero teraz należy odczekać 72h. 

Dzięki temu: http://en.miui.com/thread-753360-1-1.html 

udało mi się uruchomić instalowany kilka razy sklep google play (za każdym razem wieszał się na checking info...)

Edytowane przez Mechlin
dodanie kolejnej informacji dla potencjalnie zainteresowanych
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎28 o 00:51, Mechlin napisał:

Mały krok do przodu :) 

po zastosowaniu tego: http://en.miui.com/thread-739388-1-1.html

udało mi się przejść błąd "10008: 参数错误、 请参考API文档" i dodać urządzenie i konto do odblokowania i dopiero teraz należy odczekać 72h. 

Dzięki temu: http://en.miui.com/thread-753360-1-1.html 

udało mi się uruchomić instalowany kilka razy sklep google play (za każdym razem wieszał się na checking info...)

Udało ci się koniec końców odblokować botloader? Jak tak to robiłeś to na china stable czy china dev? Pytam, bo mam w rękach właśnie 5X. Udało mi się sparować go z kontem xiaomi (też miałem błąd 10008) ale po 72h próbując odblokować telefon  przez miunlock dostaję błąd jak z załącznika i przyznam że widzę go pierwszy raz a nie raz odblokowywałem już telefony xiaomi. Istnieje szansa, że nie minęło mi jeszcze 30 dni od daty ostatniego unlocka (jakoś w sierpniu koledze redmi 4x odblokowywałem) ale z tego co pamiętam komunikat powinien być inny. Teraz nie wiem co robić, czy tworzyć nowe konto xiaomi i czekać na zgodę czy wgrywać china dev a może jeszcze coś innego :/

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na poprawę od xiaomi. To nowy problem. Dodałem opis tego problemu na forum w sekcji Mi5x ale moderator marsi stwierdził że to już było na tym forum....
Zerknij na link
http://en.miui.com/thread-845429-1-1.html
Przy okazji prośba by wskazał gdzie omówiony był ten problem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JaroF11 napisał:

Czekaj na poprawę od xiaomi. To nowy problem. Dodałem opis tego problemu na forum w sekcji Mi5x ale moderator marsi stwierdził że to już było na tym forum....
Zerknij na link
http://en.miui.com/thread-845429-1-1.html
Przy okazji prośba by wskazał gdzie omówiony był ten problem.
 

Problem okazał się na tyle duży, że odblokowanie jest wstrzymane :( do czasu aktualizacji

http://en.miui.com/thread-847028-1-1.html

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zatem czekam. Trochę niedobrze wyszlo bo telefon nie jest dla mnie tylko znajomego. Będzie niepocieszony, bo wiadomo jak się "czeka" gdy nowy nabytek jest na wyciągnięcie ręki. To trochę jak za młodu czekanie na prezenty choinkowe które można rozpakować dopiero po kolacji ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Banzai napisał:

@JaroF11

Po prostu musisz sprawdzać tutaj

http://en.miui.com/thread-847028-1-1.html

I cierpliwie czekać. Lepiej na razie mieć chiński ROM niż uceglenie. 

tylko ta blokada póki co dotyka użytkowników oficjalnego chińskiego wydania. Bo jak ktoś już dostał telefon z syfMIUI to i tak przecież aktualizacji od xiaomi nie dostanie. Musi najpierw wgrać china stable przez miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pl_shibby napisał:

tylko ta blokada póki co dotyka użytkowników oficjalnego chińskiego wydania. Bo jak ktoś już dostał telefon z syfMIUI to i tak przecież aktualizacji od xiaomi nie dostanie. Musi najpierw wgrać china stable przez miflash.

A jak tak, to spróbuj czy się uda. Ale stracisz polskie tłumaczenie, usługi google play itp.
Nie wiem co lepsze. syfMIUI z Google Play i po polsku czy ChinaROM.
I tak ostatecznie musisz czerkać na GlobalROM lub MIUIPolska.

Edytowane przez Banzai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Ja mam 5X z china stable i przez blokadę xiaomi nie mogę wgrać miui polska. Muszę czekać aż poprawią swoje zabezpieczenia co skończy się aktualizacją dla telefonu - mniemam więc że odblokowanie finalnie będzie możliwe tylko na miui po update.

Natomiast jak ktoś ma wgrane syfmiui, czyli rom od oxygen`a to i tak aktualizacji do telefonu nie dostanie.

Zatem ja rozumiem, czemu xiaomi wprowadziło blokadę, ale IMO wystarczyło zablokować oxygena a nie tiffany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniając jeszcze jedną kwestię. Podane rozwiązanie problemu na en.miui.com czyli odceglenie przy cegle type 3 (z bootloaderem od Mi MAX 2) nie jest 100% dobre a można powiedzieć bardzo złe. Nie ma aktualnie metody na pozbycie się bootloadera z oxygena z MI5x. Korzystając tutoriali unbrick w necie można postawić system np. xiaomi.eu ale za każdą aktualizacją telefon może się zbrickować jeśli nie usunąć bootloadera i nie podmienić na ten z oxygena. Co więcej nie warto ryzykować gdyby kiedyś ktoś o tym zapomniał i np chciał wyczyścić telefon z MiFlash romem tiffany. To też ucegli telefon. Także nie warto. Lepiej fake global zwrócić do sprzedawcy i zarzucić sprzedawcy oszustwo i żądać wymiany na nowy z chińskim softem niż ryzykować, że przez przypadek uwalimy telefon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, na chwilę obecną, ustawiłem język angielski, zainstalowałem Gaps-y. Wyrzuciłem ok 90% chińskich apek, zainstalowałem  "MoreLangs" dodałem język polski, system  przetłumaczyło w ok 5%, ale sklep Play oraz pobrane przez niego apki, są całkowicie po Polsku (mały minus takiego rozwiązania, co kolejne uruchomienie, trzeba wybierać język polski w apce od nowa). Także, oczekując na możliwość odblokowania, polecam takie rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...