Skocz do zawartości

Przyciski pod ekranem


brolypl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 2 tygodni posiadam MI6. Po paru dniach od zakupu nakleiłem szkło na ekran a od jakiegoś tygodnia mam dziwny problem z działaniem przycisku wstecz pod ekranem. Czasami gdy przeglądam internet raz na jakiś czas sam klika wstecz bo czuję wibrację i strona się cofa. Zaobserwowałem to już nie tylko w przeglądarce. Zdarza się to bardzo sporadycznie ale już daje do myślenia i nie wiem czy nie jest to wina szkła.

Rom to MIUI Global 8.2 Stabilna 8.2.2.0(NCAMEIC)

Może ktoś ma podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie doszedłem kiedy występuje samoczynne cofnięcie :) Efekt ten występuje tylko i wyłącznie jak telefon ma włączone 2G i tylko gdy włączony jest przesył danych. Na 3G + przesył danych i LTE+przesył ten problem nie występuje. Nie jest to wina dolnych przycisków gdyż po zmianie miejsc np w Messenger nie klika się wstecz a opcje profilu które są w prawym górnym rogu. Wydaje mi się że to wina oprogramowania. Poczekam na MIUI9 Global i zobaczymy czy coś się zmieni.

Po aktualizacji do Global 8.5.1.0 stabilna (NCAMIEG) nie zauważyłem póki co tego problemu.

Edytowane przez brolypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszytko działa Tobie do tej pory tak jak należy ? Po 2 tyg używania telefonu również mam podobny problem lecz z menu button, czasem gdy używam telefonu on samoczynnie wciska w/w przycisk, praktycznie przez kilka sekund nie da się korzystać z telefonu. Zdarza się to często lecz po kilku chwilach ustępuje. Zarówno dzieje się to na LTE jak i 2g/3g. Problem podobny do tego :

 

Xiaomi ma jakis tryb rękawiczek ? Może to będzie to tylko nie mogę tego znaleźć w ustawianiach. Mój soft : global 8.5.1.0 (ncamieg). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem u mnie z klawiszem wstecz (prawym). Wykluczyłem już szkło (bez dzieje się to samo), przestawienie 2g<->3g nic nie daje. Przywracałem już wszystko do stanu fabrycznego i nic. Jedyną czynnością, którą robię za każdym razem tak samo po fabryce to wgranie backupu ustawień, który pochodzi z Mi4c...może to jest problem.

Macie jeszcze jakieś porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2017 o 20:54, don_vasquez napisał:

Ten sam problem u mnie z klawiszem wstecz (prawym). Wykluczyłem już szkło (bez dzieje się to samo), przestawienie 2g<->3g nic nie daje. Przywracałem już wszystko do stanu fabrycznego i nic. Jedyną czynnością, którą robię za każdym razem tak samo po fabryce to wgranie backupu ustawień, który pochodzi z Mi4c...może to jest problem.

Macie jeszcze jakieś porady ?

Po zmianie klawiszy miejscami w menu nadal klika się samoistnie wstecz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brolypl napisał:

Po zmianie klawiszy miejscami w menu nadal klika się samoistnie wstecz ?

Tak tzn. klika się prawy klawisz i otwiera się menu zamiast wstecz, po przeflashowaniu na stable to samo ale z mniejszą częstotliwością niż na MiuiPolska, także prawdopodobnie czeka mnie chińska gwarancja albo polski serwis i odpłatna wymiana wyświetlacza razem z panelem dotykowym :-(

Edytowane przez don_vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
49 minut temu, H33t napisał:

Jak stało się to zaraz po aktualizacji to raczej tu bym szukał przyczyny. U mnie, aktualizacja nie pomogla, resetowanie fabryczne również, więc telefon został mi wymieniony na nowy i nie ma tego problemu. 

Zdarzało się już przed aktualizacją ale po trochę częściej, miałem nadzieję że to coś z softem ale raczej nie więc oddam na gwarancję. Dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

jestem nowym użytkownikiem xiaomi mi 6. Niestety telefon ten często mi się zwiesza. Polega to na tym, że ekran działa normalnie, można z niego korzystać. Natomiast nie działają przyciski pod ekranem (wszystkie trzy). Pomaga tylko uruchomienie ponowne telefonu. Telefon był reklamowany, reklamacja nie została uwzględniona. Folia również została zdjęta, w celu sprawdzenia, czy to nie ona powoduje tej przypadłości. Jeśli przywrócę telefon do ustawień fabrycznych to dopóki nie poinstaluje aplikacji telefon się nie zwiesza. Następnie opisywana przypadłość powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 07:53, rafalko76 napisał:

Witam,

czy ktoś już wie co jest przyczyną samoistnego działania przycisku wstecz ponieważ mam to samo na sofcie 9.0.2.0 global stable?

Mam a właściwie miałem to samo, w serwisie powiedzieli mi że telefon musiał upaść i przez to wygięła się matryca czy coś w tym stylu i dlatego po dotknięciu na dolną obudowę w 99 przypadkach działał przycisk wstecz. Dziś odebrałem z serwisu i po zapytaniu jak naprawili stwierdzoną wadę odrzekli że "wygrzali matrycę"

Jako ciekawostkę dodam że jeden z panów zapytał błagalnie "gdzie noszę telefon..." chwilę sie zawahałem bo myślałem że to żart ale kiedy odparłem że w kieszeni, jak zawszę, tylko skinął głową przekręcił oczyma i skwitował "...no własnie." To teraz jak już telefon jest z wyższej pólki to go trzeba na smyczy nosić bo taki shit teraz robią że od leżenia się psuje :)

Przed Mi 6 miałem od chyba trzech lat redmi s1 i tyle co przeszedł ze mną to tylko nokia 3310 mogłaby to wytrzymać.

Może Acid tu zawita i odpowie co to jest i czy w ogóle coś daje "wygrzewanie matrycy"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo niestety raczej to wina sprzętu nie oprogramowania :( ja dostałem telefon w poniedziałek zamówiłem z Gearbest MI6 ceramic czekałem na niego 2 miesiące i takie rozczarowanie :( u mnie od czasu do czasu przysk wstecz odpala sie sam albo jak docisnę obudowę na boku lub tm gdzie jest głośnik 

https://www.youtube.com/watch?v=VKeas9d7cR0

tak to wygląda napisałem reklamację do Gearbest ale krew mnie zalewa tyle czekania teraz weż odeślij i czekaj :( ma ktoś jakieś doświadczenie z Gearbest z reklamacjami to mój pierwszy zakup od nich i taka porażka , może lepiej postarać się o częściowy zwrot kasy i oddac u nas do serwisu tylko pytanie czy oni to naprawią hmm

Edytowane przez Pytka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...