Skocz do zawartości

[ROM][LAND] Najlepszy custom rom => dyskusja, testy, błędy, fix-y...


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem ten HDR i nie działa, tak jak przewidywałem. Wsadziłem parę aplikacji od miui10 m.in pogode, codzienne tapety i itp.Wywaliłem aplikacje od muzyki bo to stara jak świat była i nie chciała się zaktualizować, więc też wsadziłem tą od miui. Zainstalowałem Aktualizator aplikacji systemowych bo bardzo niektóre przestarzałe były i zaktualizowałem. I chyba jest tam ustawiony region jako Rosja. I mimo wszystko działa super, nie ma do czego się przyczepić. 

Na xiaomi.eu ten Aktualizator też się przydaje nierozumiem czemu on został wywalony, bo na start do zaktualizowania jest kilka aplikacji (wygląda na to że nowsze wersje aplikacji nie są już dostarczane w paczkami z romem(dotyczy to tylko Android 6, bo na 7,8 tego narazie nie zauważyłem)). 

Narazie moim ulubionym romem na ten telefon jest xiaomi.eu i LOS14.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Deggial napisał:

Cudotwórca, 27.08 ma łatkę z września 2018?

Ja osobiście przesiadłem się na MoKee, i uważam, że jest o wiele lepszy od Lineage.

Sorry mój błąd..hehe oczywiście miało być z sierpnia. Poprawiam.

Skoro siedzisz na MoKee to pewnie na oficjalnym:

https://download.mokeedev.com/?device=land

Używasz wersji Oreo czy Nougat? Jeżeli Oreo to czy MMSy działają?

Częste aktualizacje ma, powiedz OTA działa? I co nie działa? ;)

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to:

1. Tak siedzę na oficjalnym 7.1.2.

2. Tak OTA działa ale jak wesprzesz MoKee. Aktualizacje Nightly codziennie, RELEASE mniej więcej raz na miesiąc. Siedzę na NIGHTLY.

3. Tak próbowałem 8.1, MMSy nie działają, ciekawe kurde dlaczego. Wróciłem do 7.1.2.

4. Co do baterii to nie widzę różnicy pomiędzy LOS a MoKee, xiaomi.eu wydaje mi się, że żarło szybciej. Z drugiej strony telefon już trochę ma i bateria też już nie ta. Bo intensywnym użytkowaniu po całym dniu, a użytkuję intensywnie, tak około 50%.

5. Nie zauważyłem żeby coś nie działało. Czasami pojawią się informacje, że jakaś apka się wyłożyła ale to pewnie kwestia instalacji (nie czyściłem wszystkiego).

Z tego co zauważyłem to MoKee trochę podkrada z LOS. Od razu wgrany jest Xposed, ja nie używam i wyłączyłem, podobnie jak substratum i coś tam jeszcze.

 

Edytowane przez Deggial
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do portu Miui 10 Pro 8.8.23 Nougat 7.1.2 to jest aktualizacja już do wersji 1.1

główne zmiany to:

Rozmiar pamięci ZRAM wynosi teraz 1,5 GB (przedtem 768 MB)
Domyślnie Double2wake został wyłączony (można go włączyć poprzez Kernel Adiutor).
Przeprojektowany low memory killer (teraz system zwalnia aplikacje)
Poprawiono ukraińskie lokale

źródło:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=755032&view=findpost&p=75537653

download AF:

https://androidfilehost.com/?fid=1322778262903993183

mirror Google Drive:

https://drive.google.com/file/d/1k-TbgvoBuMqw8W0fHryzFMyXKXeb3dFJ/view

Z ostatniej chwili - poprawka do tej wersji w załączniku.

Patch_low_memory_killer_dly1_1.zip

"weritos" napisał:

"...Ponieważ wartości Lmk były zbyt wysokie, co doprowadziło do rozładowania niektórych ważnych programów.."

żródło:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=755032&view=findpost&p=76539457

Edytowane przez tor
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
20 minut temu, Findfox napisał:

Oficjalny LOS 15.1 gotowy dla naszych urządzeń. Ciekawe czy MMS na nim działają

Dzięki za info, sam jestem ciekawy chociaż nie chce mi się znowu odblokowywać bootloadera bo mam aktualnie miui stable 9.6.1.0.

Oficjalne LineageOS 15.1 (Oreo 8.1):

https://www.lineageoslog.com/15.1/land#

Może komuś się zechce potestować i wrzuci info co do MMS.

13 minut temu, razdi342 napisał:

Obstawiam, że nie

A tak BTW to często korzystacie z MMS? Ja chyba ostatnio w 2010 wysyłałem takie wiadomości

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Też obstawiam że nie.

Tak , ja i cała masa ludzi których znam często korzystamy z MMS bo nie każdy chce używać WhatsApp'a lub Messengera (tak są ludzie co nie mają konta na durnym Facebooku) już nie wspominając o Telegramie bo tego u nas prawie nikt nie używa. Teraz każdy praktycznie ma mmsy darmo w abonamencie i jest to szybkie i wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już na telefonie i dodam tylko że potrzeba twrp obsługującego projekty treble. Z tego co widzę to jest brak ikony volte i brak CPU hot pluga ( czyli wszystkie rdzenie chodzą przez cały czas). Oczywiście MMS nie działają. I to chyba na tyle... W takim razie najlepszym wyborem będzie Pixel experience na androidzie 8. ( Ma CPU hot pluga i itd.) Co do tych MMS. MMS działają mi tylko na Pixel experience na Oreo. Ale to nie działa prawidłowo bo one się tylko wtedy wysyłają kiedy jest zmiana sieci z 2G na 3G lub włączam lub wyłączam dane mobilne. A tak to wiecznie wysyła.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox

Zaoszczędziłeś mi czas i nerwy. Nic mnie tak nie wk...a u tych wszystkich pseudo developerów jak piszą na XDA jakie to ich romy są super-hiper bez bugów itp., a od czasów Oreo nie potrafią zrobić działających mmsów, nawet w Androidzie P tego nie naprawili. Kuźwa jakoś mam czysty Oreo na Motoroli i wszystko działa bez pie.....a się nawet z wł/wył. danych mobilnych! Ok, czekam na miui 10 stable, ma być w połowie listopada.

Co do Volte...po co ikonka skoro nasze sieci tego nie obsługują..

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tor VoLTE działa i ma się bardzo dobrze. U mnie wszyscy w rodzinie telefony mają i obsługują VoLTE. Na Pixel experience śmiga bardzo dobrze. Ja nie korzystam akualnie z miui bo mi bateria szybko schodzi i bardzo stare poprawki zabezpieczeń. Ale z tego co widziałem to HDR poprawali na miui 10.

Screenshot_Pixel_Launcher_20180925-162906.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Findfox napisał:

... W takim razie najlepszym wyborem będzie Pixel experience na androidzie 8. ...

Mógłbys podesłać linka do tego Pixela w którym jest szansa na (jako tako) działające MMSy? Jak na złość ostatnio często je dostaję (to znaczy nie dostaję). Poza mms-ami DOT OS  najłaskawszy dla baterii mojego redmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie nadal Lineage 14.1 używam i chwalę, zanim 15.1 zrobi się znośne trochę czasu jeszcze minie. Jak poprawią błędy i niedoróbki to się przesiądę.

By mieć aktualne aktualizacje zabezpieczeń (na 5 września 2018 r.) trzeba sobie samemu Lineage skompilować ze źródeł, nie jest to trudne tylko trochę trwa ;-)

Jak ktoś jest zainteresowany taką opcją to mogę podać link do skompilowanej przeze mnie wersja z aktualnym aktualizacjami zabezpieczeń.

Screenshot_20180929-005657.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje alternatywne "MI RUM" system oparty o Miui 10, regularne aktualizacje, domyślnie bez aplikacji Google (oczywiście sklep i google serwis jest), wbudowany najnowszy Magisk 17.1 (certyfikat w sklepie jest). Kamera jak w globalu czyli HDR działa. Usunięty aktualizator aplikacji systemowych, usunięty aktualizator systemu, zamiast tego odnośnik do pobrania najnowszej wersji "MI RUM". Język polski jest i wszystko PL, themes działają, parę dodatkowych opcji, żadnych zbędnych aplikacji, poprawka zabezpieczeń niestety jak w globalu. System działa sprawnie i szybko, to tyle co zauważyłem na dziś. Instalacja przez TWRP.

Link:

http://portal.mi-room.ru/firmware/

Up.

Co do oficjalnego LineageOS 15.1 to nie liczyłbym na działające MMS bo ten cały opiekun tego bałaganu niejaki "darshan1205" dalej nie wie jak to naprawić i widać niebardzo mu na tym zależy. Chce żeby mu przesyłać logi i robić testy i screeny...no kuźwa cały temat jest  już poświęcony w tej kwestii w dziale R3S na XDA gdzie już dawno logi powstawiane były i tak nic to nie dało. Niestety widać już od dawna że użytkownicy z niektórych rejonów świata mają głęboko w .... tą funkcję i mało kto się o nią dopomina. Ja jestem taki że czy korzystam z telefonu czy leży w szufladzie to ma w nim wszystko działać i kropka :D

Up 2.

Jest pierwsze uaktualnienie oficjalnego LineageOS 15.1, coś tam niby zrobił z konfiguracją mms ale czy to działa nie wiem.

lineage-15.1-20181002-nightly-land-signed.zip

 

Screenshot_2018-10-03-08-00-00.jpg

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poprawka to jak @Findfox napisał wyżej. Dla nas lipa,drobna zmiana w apn-ie portugalskiego operatora. Ale jak widać ogólnie mms-y w LineageOS działają tylko nie na 3s.

Zrobiłbym darshanowi logi jeżeli nie chce mu się przeglądać xda (pewnie będą takie same jak w każdym oreo/pie) tylko jak/czy instalować poprawkę? Jakieś TWRP przerabiane, obowiązkowe szyfrowanie, wipe całego internala, problemy z bootloopami... Mało profesjonalnie to wygląda jak na official. Przebrnął to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
19 minut temu, Findfox napisał:

Skompilowałeś może LOS 14.1 na najnowszych poprawkach bezpieczeństwa? (Bo z LOS 15.1 nie da się korzystać) I czy mógłbyś podrzucić link to bym sobie pobrał, bo ja nie umiem tego zrobić. Szukałem w necie o tym jakiejś instrukcji, ale nie znalazłem.

Kompilacje masz w katalogu kompilacje lineage - fredek

Pliki potrzebne do przejścia z wersji official na unofficial (i w drugą stronę) masz w katalogu Lineage - migration

Ja mam u siebie w telefonie wersję z 20181118, tej dzisiejszej 20181125 jeszcze nie wgrywałem, zrobię to wieczorem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja ginie ostatnia... Podobno mmsy działają w LOS 15.1 by nichcream!  Info na xda.

Edit: Sprawdziłem - mms-y naprawione! Na dodatek budzik działa przy wyłączonym telefonie (tzn uruchamia telefon około 2 min. przed wyznaczoną godziną alarmu) - nareszcie się doczekałem!

Edytowane przez friski
Sprawdziłem osobiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2018 o 23:35, friski napisał:

Nadzieja ginie ostatnia... Podobno mmsy działają w LOS 15.1 by nichcream!  Info na xda.

Edit: Sprawdziłem - mms-y naprawione! Na dodatek budzik działa przy wyłączonym telefonie (tzn uruchamia telefon około 2 min. przed wyznaczoną godziną alarmu) - nareszcie się doczekałem!

Ale z ostatniej aktywności nasuwa się podejrzenie, iż rom porzucony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2018 o 20:01, Deggial napisał:

Ale z ostatniej aktywności nasuwa się podejrzenie, iż rom porzucony. 

Ostatnia kompilacja 5.11.2018 więc nie jest źle, wolę jedną na miesiąc-dwa-trzy niż więcej bezsensownych... Właściwie nie potrzebuję aktualizacji bo na razie wszystko w mi działa. Kernel zmieniłem na inny bo potrzebuję DT2W. Brak face unlock ale to prawdopodobnie kwestia zmiany gapps. Edit face unlock już działa po aktualizacji google. Jeżeli ktoś miał ostatnio dziwne restarty tel czy to na stocku czy customie -> podziękować Googl, rom niewinny :/

Edytowane przez friski
google face unlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.12.2018 o 11:26, wojdo napisał:

Czy komus na którymś romie działa network signal guru bez restartów? Mam na myśli wymuszenie pasma itp. U mnie niestety cały telefon zamarza i reset.

Na lineage 14.1 działa wymuszenie pasma w signal guru - używam tego od kilku miesięcy. A restartów spowodowanych takimi zabawami nie miałem na żadnym romie a sporo tego dawniej potestowałem. Albo coś dziwnego robisz albo masz uszkodzone firmware lub partycje EFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 11:26, wojdo napisał:

Czy komus na którymś romie działa network signal guru bez restartów? Mam na myśli wymuszenie pasma itp. U mnie niestety cały telefon zamarza i reset.

Mam przed sobą karteczkę z pomiarami na różnych pasmach LTE więc na pewno mi działało. Nie pamiętam tylko czy robiłem to na DOT, Syberii Pie czy LOS 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...