Skocz do zawartości

[ROM][LAND] Najlepszy custom rom => dyskusja, testy, błędy, fix-y...


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Findfox napisał:

@friski Jak ja nie lubię tych Romów treble. A na jakich romach dokładniej? To przetestuje z chęcią.

- Resurrection Remix 6.1.0 latest build
- crDroid 4.4 latest build
- Nitrogen OS latest build
- Lineage 15.1 unofficial latest build

RR dwie osoby zgłaszają jako obsługujący poprawnie MMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dłuższy czas siedzę na dot os. Działa to czego potrzebuję , bateria trzyma przyzwoicie więc na razie nie planuję zmieniać. Jakiś dużo Romów nie testowałem więc wiele nie powiem, ale dot os mogę polecić

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej przygodzie z AEX 5.4 by Woivod spróbowałem najnowszego RR. Chodzi lepiej niż jeszcze jesienią ale wracam do aexa (tym razem 5.7). RR nie bardzo współpracuje z gappsami -  do face unlock musiałem zainstalować moduł magiska żeby ta opcja się pojawiła. Nie działało wykrywanie ok google  w Nova Launcherze. Ta sama wersja gappsów i w aex zero problemów. Do tego w RR jakiś takie mikro opóźnienia na dłuższą metę drażniące, a i w deep sleep praktycznie nie wchodził. W nowym aexie widzę możliwość odblokowania dt2w (super!) więc potestuję stockowy kernel bez wgrywania Beacona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, friski napisał:

Po długiej przygodzie z AEX 5.4 by Woivod spróbowałem najnowszego RR. Chodzi lepiej niż jeszcze jesienią ale wracam do aexa (tym razem 5.7). RR nie bardzo współpracuje z gappsami -  do face unlock musiałem zainstalować moduł magiska żeby ta opcja się pojawiła. Nie działało wykrywanie ok google  w Nova Launcherze. Ta sama wersja gappsów i w aex zero problemów. Do tego w RR jakiś takie mikro opóźnienia na dłuższą metę drażniące, a i w deep sleep praktycznie nie wchodził. W nowym aexie widzę możliwość odblokowania dt2w (super!) więc potestuję stockowy kernel bez wgrywania Beacona.

I jeszcze wibracje klawiszy funkcyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie. Co prawda poczciwy R3S służy mi już tylko jako zapas ale śledzę jego temat na XDA. Niestety między bajki można włożyć jak ktoś twierdzi że na R3S i Oreo działają mu MMS, sam przetestowałem też już wszystko co możliwe. Co do ROM to śmiało mogę polecić oficjalny DotOS, jest bardzo dopracowany, super wygląd i prawie wszystko spolszczone. Mimo że zawsze lubiałem RR to jednak teraz zmieniłem zdanie. Z gappsami proste i skuteczne rozwiązanie na Oreo które działa na wszystkich bez wyjątku romach czyli wyjmujemy kartę SIM, instalujemy rom, następnie gapps, uruchomienie systemu, konfiguracja, wyłączamy telefon i wkładamy kartę SIM. Osobiście zawsze używam nano gapps bo micro i pico nie mają Face Unlock. Pozdro.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na Miui 10 od xiaomi.eu i działa to źle... Mam na myśli że telefon się przegrzewa, szybko bateria schodzi i nieraz jakieś FC się pojawia i to różnych apek szczególnie tych od xiaomi. Poprawki zabezpieczeń oczywiście są z ....... no nie zgadniecie. Podpowiem 1.04.2017 xd. Mój stary tablet Lenovo na androidzie 5.1 ma lepsze poprawki zabezpieczeń. Według mnie stylistyka Miui 10 jest gorsza od Miui 9. Naprzykład pasek stanu jest teraz po prostu brzydki, ale powiadomienia ogarneli. Apka do pogody jest teraz też brzydsza.....,  ale teraz pogoda potrafi się sama zaktualizować czego przez dwa lata nie potrafili zrobić. Wygrywałem też ostatnio pełny port z Redmi 4x cały system był z Redmi 4x oprócz kernela. Kernel zamienny stanowił zwykły beacon Kernel. Więc dla xiaomi android 7.1 dla Redmi 3s stanowił by jakieś 5 minut do napisania. Port chodził bardzo dobrze tylko Redmi 3s przedstawiał się wtedy jako 4x, a i aparat nie działał bo mają te modele różne moduły. Tak to działało bardzo dobrze i poprawki zabezpieczeń były z 1.06.2018 roku. I teraz stoję przed wyborem zakupu czy wybrać xiaomi mi8, mix 2s, czy oneplus 6. I chyba zdecyduje się na oneplus 6 po doświadczeniach z Miui.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox@ czyli powiadomienia w 10 będą jak w "normalnym" Androidzie, nie trzeba się mocować z rozsuwaniem, dwoma palcami, szybkie odpowiedzi? Aktywna ikonka aplikacji w pasku powiadomień? (Np. Yanosik  przez wygląd ikonki wskazuje czy jest połączenie z serwerem i zasięg GPS ale miui podmienia ja na nic nie mówiącą ikonę-logo Yanosika).

Zachęcony przez @tor dałem drugą szansę DOTowi. Trudno mi się przyzwyczaić do ikonek QS. Ikonka GPS-u niestety nie zmienia się w zależności czy jest włączony tryb wysokiej precyzji czy oszczędzania baterii. Po rozwinięciu paska powiadomień mam info o zasięgu 4G chociaż rzeczywiście jest 2 albo 3G. Czasami kraszują Ustawienia (np. kiedy chcę odinstalować aplikację). Ogólnie system bardzo w porządku a bateria może nawet ciut lepiej niż w Woivodowym AEXie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2018 o 23:34, Findfox napisał:

Byłem ostatnio na Miui 10 od xiaomi.eu i działa to źle... Mam na myśli że telefon się przegrzewa, szybko bateria schodzi i nieraz jakieś FC się pojawia i to różnych apek szczególnie tych od xiaomi. Poprawki zabezpieczeń oczywiście są z ....... no nie zgadniecie. Podpowiem 1.04.2017 xd. Mój stary tablet Lenovo na androidzie 5.1 ma lepsze poprawki zabezpieczeń. Według mnie stylistyka Miui 10 jest gorsza od Miui 9. Naprzykład pasek stanu jest teraz po prostu brzydki, ale powiadomienia ogarneli. Apka do pogody jest teraz też brzydsza.....,  ale teraz pogoda potrafi się sama zaktualizować czego przez dwa lata nie potrafili zrobić. Wygrywałem też ostatnio pełny port z Redmi 4x cały system był z Redmi 4x oprócz kernela. Kernel zamienny stanowił zwykły beacon Kernel. Więc dla xiaomi android 7.1 dla Redmi 3s stanowił by jakieś 5 minut do napisania. Port chodził bardzo dobrze tylko Redmi 3s przedstawiał się wtedy jako 4x, a i aparat nie działał bo mają te modele różne moduły. Tak to działało bardzo dobrze i poprawki zabezpieczeń były z 1.06.2018 roku. I teraz stoję przed wyborem zakupu czy wybrać xiaomi mi8, mix 2s, czy oneplus 6. I chyba zdecyduje się na oneplus 6 po doświadczeniach z Miui.

Brawo Ty, widzę, że też dojrzałeś do decyzji, iż Xiaomi należy podziękować za ich super fajny support i aktualizację. Też mam zamiar przesiąść sie na 1+, ale czekam aż mój 3S umrze i 6 trochę stanieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox

OnePlus 6 lub OnePlus 5T to w tej chwili najlepszy wybór jeżeli chce się naprawdę dobry telefon. Ja ostatnio bawię się Motorolą G6 ale tylko dlatego że kupiłem ją dosłownie za grosze i dlatego że fabrycznie ma czysty Oreo. Wiem że Xiaomi już nigdy więcej nie kupię i nie z powodu jakości bo ta jest przyzwoita tylko z powodu MIUI.

Taki offtop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Redmi 3s kupiłem za ok. 700 złotych. Minęły już mu dwa lata w te Wakacje od zakupu. I to był słaby zakup bo słabe wsparcie i wada  w postaci zacinania się na sieci 2G ( Ale myślę że można to było naprawić bo jak się wgrało port z Redmi 4x włącznie z firmware to tam działało to dobrze i nie pokazywało LTE gdy był podłączony do się Wi-Fi). I chyba nie kupię xiaomi mi 8 że względu na ogromny notch, bo podobno przez to nie pokazuje ile % baterii mam i nie pokazuje też ikonek powiadomień jakiejś aplikacji. Xiaomi mi mix 2s nie ma amoleda, więc chyba zostaje oneplus 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Redmi 3S już od daaaaaaaawna nie ma problemu z zacinającym się zasięgiem na 2G(a przynajmniej od bety z czerwca 2017 r). Aktualizacje też dalej są. 

Ja też kupowałem Redmi 3S dwa lata temu(sierpień 2016 r.), przez półrora roku w moich rękach, a od pół roku w rękach mojego ojca. I nie mam mu nic do zarzucenia, bateria dalej bardzo pozytywnie zaskakuje, z płynnością nie ma problemu, ojciec gra ciągle w jakieś gry godland, guns of glory, pubg i wszystko chodzi. 

Z perspektywy czasu, gdybym miał go kupić drugi raz, to bez wahania. Czego nie mogę np. powiedzieć o Redmi Note 4 i Mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zainstalowałem Carbon ale nie udało mi się wysłać mms-a. :(

Edit: pojawił się kolejny rom P na nasz telefon, tym razem Lineage (na razie nieoficjalny). Źródła te same więc raczej mms-y nie zadziałają ale można by sprawdzić...

Edytowane przez friski
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawił się bardzo udany port MIUI 10 Nougat 7.1.2 z Redmi 4X. ROM oparty jest na nieoficjalnym MIUI Pro 8.8.23. Autorem jest doświadczony użytkownik "weritos" z rosyjskiego forum "4PDA" (4K postów, 1.5K podziękowań).

Zainstalowałem na swoim Redmi 3S i powiem wam normalnie śmiga jak rakieta i wszystko działa włącznie z aparatem i skanerem palucha. Do tego dużo przydatnych opcji i 100% wszystko po polsku. Łatka zabezpieczeń z 1 sierpnia 2018. Polecam bo warto !

Przed zainstalowaniem wgrałem najnowsze oficjalne TWRP 3.2.3-1, zrobiłem WIPE wszystkiego i FORMAT DATA dla pewności. Nie było żadnych błędów i problemów.

Temat na XDA:

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/development/miui-10-pro-8-8-16-redmi-3s-android-7-1-t3832065

Download z AF:

https://androidfilehost.com/?fid=1322778262903991343

Mirror na MEGA:

http://chrome-extension://bigefpfhnfcobdlfbedofhhaibnlghod/mega/secure.html#!e6w1RLoL!7OMVBr9Q6c4evceAthBnAYkY50wjpzmP7mErKDf9kjw

 

Screeny z mojego fona:

 

 

Screenshot_2018-08-28-01-47-10-624_com.android.settings.pngScreenshot_2018-08-28-01-52-23-761_com.android.settings.pngScreenshot_2018-08-28-01-52-59-961_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2018-08-28-01-55-11-373_com.android.settings.pngScreenshot_2018-08-28-01-56-17-121_com.android.settings.pngScreenshot_2018-08-28-02-07-36-228_com.android.settings.pngScreenshot_2018-08-28-02-16-31-776_com.miui.notes.png

 

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Findfox napisał:

@tor A czy na miui pro działa ci HDR? I czy apke od pogody można wywalić i zastąpić tą z miui bo tej weather M8 nie trawie. Ciekawe też czy będzie aktualizował co tydzień zgodnie z wydaniami global. Chętnie bym przeszedł bo lubię MIUI.

Szczerze to nie widzę różnicy w HDR u siebie, a Weather M8 akurat lubię, poza tym R3S używam tylko jako zastępczy fon więc nie bardzo się tym wszystkim przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, razdi342 napisał:

Myślicie, że uda się przejście z miui 9 eu na port 10 bez utraty danych?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Chyba nie, z tego powodu że zalecają format data bo inaczej jakieś problemy są.

źródło od autora:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=755032&view=findpost&p=76452733

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to może wypróbować taki sam port Miui Nougat 7.1.2 jak pisałem wyżej tylko zrobiony na bazie Miui 9 Pro 9.5.3 stable. Autor ten sam "weritos", wydał go w tym samym czasie (26.08.18) na prośbę użytkowników forum 4PDA. Nie testowałem go ale pytałem to j. polski mówią że jest w opcjach i zawiera poprawkę na skaner palca.

MIUI 9 Pro 9.5.3 Nougat 7.1.2 stable:

https://mega.nz/#!Knon0DpC!SUMvuAiRQTXcFtqshWhijooZvW2CeSbw5jVQJsXo82o

Mirror:

https://yadi.sk/d/B-Ft_ofr3aduPm

 

Screenshot_20180828-154028.png

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...