Skocz do zawartości

[ROM][LAND] Najlepszy custom rom => dyskusja, testy, błędy, fix-y...


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie po tygodniu sprawdzania mogę powiedzieć coś więcej o AEX 5.4 działającym na Androidzie 8.1, stworzonym prze Woivoda.

Link

Jeśli chodzi o płynność działania to mój telefon po prostu odżył. Wcześniej używałem przez 2 miesiące oficjalnego crDroida na Nougacie i co raz bardziej zaczęły mi dokuczać spowolnienia interfejsu znacząco odejmujące sprawności działania mojemu Redmi 3S. Pomimo nowości związanej z wprowadzeniem dzielonego ekranu w xiaomi.eu na naszym telefonie, nie zdecydowałem się na powrót do MIUI, bo konfigurowanie, bo brak drobnych udogodnień związanych z powiadomieniami, bo inny interfejs, etc., sądzę że skoro jesteśmy aktywni akurat w tym podforum to rozumiecie mnie idealnie.

Ciężko jest mi podać jednoznaczne plusy i minusy tego romu. Na pewno jest płynnej niż na nougacie. Przez tydzień użytkowania, nie spotkałem się z żadnymi freezami czy restartami telefonu bądź aplikacji. Sam interfejs działa płynnie i przyjemnie i osobiście wydaje mi się bardziej "świeższy" niż na Nougacie. 

Minusy to na pewno nie działające MMSy. Jednak nie przejmowałbym się jakoś specjalnie tą niedogodnością, skoro ostatni bastion MMSów w mojej rodzinie czyli rodzice, już dawno padł pod naporem dział WhatsAppa. Druga rzecz to już chyba stała śpiewka czyli ciemniejsze filmy nagrywane telefonem. Korzystam z tego portu camery z MI A1, a niestety nic to nie daje. Jest oczywiście możliwość że nie doczytałem czegoś i na XDA jest już jakaś działająca alternatywa, będę wdzięczny za poinformowanie. Po za tym to chyba wszystko? Przynajmniej nic dodatkowo nie rzuciło mi się w oczy, ale jeśli jest coś co chcielibyście sprawdzić to zapraszam.

Teraz czas na garść statystyk bateryjnych. Nie ukrywam że kierując się wyborem romu, patrzyłem głównie na odczucia użytkowników związane z długością pracy na jednym ładowaniu. Starałem się przez kilka dni bardziej zwrócić uwagę na cyferki i trochę poobserwować baterię.

Podczas dni roboczych, gdy telefon działa "bez prądu" od 6 rano, podłączałem go w momencie pójścia spać koło godziny 23 i zawsze zostawało mi około od 30 do 35% baterii, przy odpalonym od tej 6 do 23 non stop internetowi LTE. Najdłużej póki co, telefon wytrzymał 22h na jedynym ładowaniu przy ciągle odpalonym LTE. Nie będę nikomu narzucał interpretacji, dodam tylko że telefon ma 1,5 roku i nigdy nie był oszczędzany jeśli chodzi o intensywność działania.

Czy mam jakieś zmiany w Kernel Adiutorze? Coś jest zmienione:
CPU: Ondemand, rozkładanie energii na włączone rdzenie
IO: cfq
I to wszystko. Także jak widzicie działam póki co na stockowym kernelu. Plan na następny tydzień to wgranie beacona i wykonanie podobnych obserwacji, czy to tych związanych ze stablinością, czy tych związanych z baterią. Na koniec pytanie do @friski; korzystasz z tych ustawień w KA, podanych kilka postów przeze mnie czy coś pozmieniałeś?

 

Edytowane przez Krauza
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krauza napisał:

... @friski;korzystasz z tych ustawień w KA, podanych kilka postów przeze mnie czy coś pozmieniałeś?

Ustawiłem według Twoich wskazówek.

W AEX ie znalazłem dwie niedogodności: 1) włączenie /wyłączenie latarki przyciskiem zasilania nie zawsze działa, czasem trzeba nacisnąć kilka razy (na XDA też się skarżyli, dla porównania w LOS działa bezbłędnie), 2) od jakiegoś czasu odcisk palca nie zawsze wybudza telefon z deep sleep (może jakaś apka mi bruździ ale ten sam zestaw apek w LOS nie sprawia problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krauza Mam pytanie. Czy aplikacje  na tym romie co opisałeś chodzą lepiej niż na miui? Mam na myśli chrome Facebook YouTube  itp. Czy były jakieś fc aplikacji, czy się tną  na przesuwaniu jakieś przycinki animacji?. 

Bo jak na razie na tym LOS 14.1 okropnie spowalnia interfejs po jakimś czasie i aplikacje gorzej tam chodzą (mam na myśli aplikacje chrome Facebook, tną się na przesuwaniu, na miui chodzą płynniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Findfox napisał:

@Krauza Mam pytanie. Czy aplikacje  na tym romie co opisałeś chodzą lepiej niż na miui? Mam na myśli chrome Facebook YouTube  itp. Czy były jakieś fc aplikacji, czy się tną  na przesuwaniu jakieś przycinki animacji?. 

Bo jak na razie na tym LOS 14.1 okropnie spowalnia interfejs po jakimś czasie i aplikacje gorzej tam chodzą (mam na myśli aplikacje chrome Facebook, tną się na przesuwaniu, na miui chodzą płynniej).

FC zero. Myślę nawet że jest pod kątem płynności lepiej bo sam pamiętam jak np. messenger przycinał mi na MIUI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie jakiś fajny rom Oreo bez bugów?

Jestem aktualnie na offcial RR Oreo i jest parę niedopracowań czyli nie działają MMS itp. Po tej majowej aktualizacji poprawiła się płynność działania. Jak na razie zero jakiekolwiek fc. Tylko apka od Google Chrome chodzi gorzej niż na miui, natomiast Samsung browser lepiej. Poza tym wszystko w porządku działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, Krauza napisał:

Siedzę cały czas na tym AEXie od Woivoda z dogranym Beaconem. Po za tymi MMSami nie narzekam, z płynnością i SOT lepiej niż na nougacie. 

Nie masz tak że czasami nie reaguje na fp albo dt2w? Czy w ostatnich wydaniach poprawiono zapalanie/gaszenie latarki "długim" przyciskiem zasilania (najczęściej muszę przycisnąć kilka razy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, friski napisał:

Nie masz tak że czasami nie reaguje na fp albo dt2w? Czy w ostatnich wydaniach poprawiono zapalanie/gaszenie latarki "długim" przyciskiem zasilania (najczęściej muszę przycisnąć kilka razy)?

Raz miałem sytuację że przestał mi działać skaner. Wystarczył reset telefonu. Gestu latarki nie używałem, natomiast sprawdziłem to przed chwilą i na wersji z 12 maja problem występuje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Dawno nie siedziałem w temacie custom Romów, ale ostatnio na nowo się nimi zainteresowałem.
Mam kilka pytań.
Która wersja AEX jest stabilniejsza? Official czy unofficial? Warto przechodzić z RR, który mam obecnie?
Można zrobić kopię ustawień w kernel auditor?
Jest jakaś darmowa apk pozwalającą robić kopię aplikacji wraz z danymi (ala titanium backup?)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@razdi342 Najlepsza wersja AEX jest od Woivoda. Myślę że warto przejść z RR bo RR  jest na razie mało stabilne (samoczynne resety, błędy jakieś interfejsu itp). Wydaje mi się że najbardziej stabilne custom Romy na Oreo to Pixel Experienece i AEX od Woivoda. Ja kopię ustawień i aplikacji mam w chmurze Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RR działa mi całkiem stabilnie. Ogólnie ostatnio mój redmi 3s ma problem z zasięgiem 3g, jakoś za bardzo nie chce się z nim łączyć, ale gorsze jest, że jak przełączy się na 2g to już nie chce wskoczyć na LTE nawet jak jest w zasięgu. Może Orange coś z infrastrukturą miesza u mnie w mieście. Przetestuję tego AEX i zobaczę czy się dogadamy, ale wydaje mi się, że nie będzie zbyt dużo różnić względem RR

Mam problem z postawieniem tego AEXa, cały czas kręci się bootanimacja

Edytowane przez razdi342
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dam znać tylko na razie nie mogę go zainstalować.
Robię całkowity wipe systemu.
Później instaluję ROM, gapps i po rebootcie mam bootloopa
Nie wiem co mu nie pasuje.
Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Może Ci się wydawać ze masz bootloopa. Rom za pierwszym razem długo się uruchamia. Jakie masz recovery?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, razdi342 napisał:

Dokładnie

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

No to może rom/gappsy pobrane z błędem?

Po niedawnych aktualizacjach różnych romów ludzie skarżyli się na problemy po instalacji gappsów, bootloopy. Szukali działających wersji. No nie wiem... osobiście nie miałem problemów przy czystej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat gdyż mam problem bardzo podobny do poprzednika tyle że u mnie nie mogę zainstalować tych Gapps-ów 

Wyskakuje błąd 64 nie ta architektura czy coś takiego. Romy mi się ładnie instalują i Nitrogen i  lineage-14.1 ale jak chcę zainstalować google open apps to wyskakuje błąd 64

Mam google open apps 7.1 z 20180125 i ten wchodzi normalnie ale nowsze już nie. Zaktualizowałem twrp do najnowszego nic nie pomogło. 

Proszę o pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...