Skocz do zawartości

[ROM][LAND] Najlepszy custom rom => dyskusja, testy, błędy, fix-y...


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, Krauza napisał:

Testował już ktoś z was Oreo?

Jeszcze nie ale masz może jakieś typy to bym spróbował? RR?

W sumie LOS  działa dobrze gdyby nie problem z alarmem (przy wyłączonym telefonie, niestety dev odpisał że to ogólny problem LineageOS i nie potrafi pomóc).

BTW Wbrew powszechnym opiniom Miui trzyma mi ciut lepiej na baterii niż LOS. Zwłaszcza kiedy w tle gra godzinami muzyka.

PS Jakie ustawienia w Beaconie poleciłbyś (priorytetem bateria)? I jak na stałe wyłaczyłeś sw2w/dt2w? W Auditorze działa tylko do restartu (mam zaznaczone "zastosuj przy starcie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych romów oreo jest na zatrzęsienie ale czytając coś na XDA dużo osób polecało AEX Mod. Linki są na telegramie: https://t.me/aexmod

Co do ustawień:
CPU: zarządca dla big i little - impulse, dodatkowo na rdzeniach big zmieniłem minimalne taktowanie na 422mhz. Włączone rozkładanie zadań na włączone rdzenie i wyłączony boost podczas dotyku.
CPU Hotplug: AiO Hotplug
Wybudzanie: Podwójne kliknięcie ustawione na pełne
Zarządca I/O: sioplus

Przy ciągle włączonym WiFi, przeglądaniu twittera czy facebooka i chwili relaksu przy jakiś grach, około godziny 22 mam jakieś 40% baterii. Możliwe że da się wyciągnąć więcej, jednak przyzwyczaiłem się do opcji ekran dostosowany do otoczenia. Wszystko na kernelu post semi final z 24 lutego.
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Irasty napisał:

Coś jest problem z tymi Oreo na redmi 3s, a właściwie problem jest z gapps. Nie dają się wgrać i procedura stoi na animacji. Na xda piszą i sam jestem tego świadkiem :)

Niemożliwe, próbowałem kilka różnych Oreo, ot choćby wczoraj kolejny,  z instalacją gapps żadnych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek napisał:

Coś ciekawego możesz polecić?

W RR i crDroidzie (official) miałem lagi i drainy, do tego konieczne patche do BT. Lineage 15.1 porzuciłem po krótkim teście z uwagi na wariujący mac adres BT. Nitrogen działał mi sprawnie kilka dni a teraz obiecująco sprawuje się AEX (1% baterii przez noc bez wyłączania synchro/gsm/WiFi). Jednak na co dzień wracam do LOS 14.1 official bo w żadnym Oreo nie działają MMSy. Tracę nadzieję że ktoś się tym zajmie. Społeczność naciska na voLTE które nb. nie działa mi na żadnym romie ani w Playu ani w Orange.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam LOS 14.1 oficjalnego, jakoś najmniej sprawia problemów. Czasami doinstaluję też beacon kernel, magisk i kernel adiutor jak mam ochotę pobawić się w tuning ;-)

Poniżej fix dla LOS 14.1, do instalacji w TWRP.

Screenshot_2018-04-12-09-39-59.png

Download: LOS_14_fix_headphones_keys.zip

Normalnie klawisze na słuchawkach przewodowych VOL+ i VOL- zmieniają utwór na poprzedni lub następny bo tak sobie google w pewnym momencie wymyśliło. Ja wolę jak regulują głośność i ten fix zmienia tak mapowanie klawiszy.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze pochwalę LOS 14.1 w którym słuchawki BT działają wyśmienicie:  vol+/_, do tego zmiana utworów przez szybkie naciśnięcie vol+/- a nawet wywołanie sterowania głosowego Google Now przez szybkie naciśnięcie play i vol+.

W LOS 14.1 można skonfigurować profil który włącza BT i GPS po wyjściu z domu (rozłączenie wifi) więc na rowerze mam od razu podłączone słuchawki a w aucie zestaw głośnomówiący - bez kupowania/instalowania Taskera czy Automate.

Wbudowany FXAudio daje przyzwoite efekty (tak że nie instalowałem magiska/vipera/dolby itd., root przez flash supersu) i co ważne działa także podczas rozmów. Profil obcinający górę/dół żeby nie uszkodzić głośnika wzmocnienie częstotliwości głosu i w końcu mam naprawdę głośny tryb głośnomówiący. 

Dodatkowo, dzięki Beaconwi działa dt2w a obniżone taktowanie Little wg. porady którą podał wcześniej @Krauza oszczędza troszkę energii.

Ech.. gdyby jeszcze w LOS 14.1 poprawili alarm przy wyłączonym telefonie (próbuje działać ale nie do końca wychodzi, w oreo w ogóle zrezygnowali z tego) miałbym system idealny.

 

Nowe info z XDA: BT mac address ma być poprawiony w aktualizacji LOS 15.1 unofficial

Edytowane przez friski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja i pochwale..... Jakość dźwięku została bardzo dobrze dopracowana, naprawili u mnie skoki głośności przy pierwszym odtworzeniu radia. Volte działa też dobrze. Tylko mi się troszkę nagrzewa szczególnie jak teraz zrobiło się cieplej i bateria też trzyma tak sobie chyba po prostu to wynika z tego że telefon niedługo będzie miał dwa lata. Miałem też losowy restart ale nie wiem z czego on wynikał. Podzielenie ekranu niesamowicie ułatwia życie, między innymi dlatego siedzę na LOS. Udało mi się też reaktywować pogodę w cLOCK.

Daje linka do dostawców pogody

https://download.lineageos.org/extras

Tylko yahoo mi z nich działa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Irasty napisał:

Pixel Experience 8.1.0

Lubisz sobie robić pod górkę:

1. Wgrywasz rom, który nie ma i nie będzie pewnie miał aktualizacji, mimo, że ma  błędy do poprawy,

2. Dogrywasz do niego do niczego niepotrzebne gappsy, po co?

i jeszcze się dziwisz :P

Chcesz coś stabilnego wgraj LOS 14.1, chcesz coś z oreo i dużo bajerów to bym celował w którąś w wersji AEX, RR lub crDroid, niekoniecznie oficjalnych ale od nich możesz zacząć zabawę. Jak ja bym miał się zamiar bawić w oreo to pewnie by wystartował od crDroid 8.1 by difr ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP .ad2. nie wgrywam, pixel ma je wewnątrz, a i tak nie działa.Poza tym nie chce 7.1, interesuje mne oreo...które itak nie działa bo gappsy powoduję jakiś bład, przynajmniej u mnie. Dla Twojej wiadomości RR też nie działa :) tzn działa ale bez google to nie zabawa...zesztą https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/help/flash-oreo-roms-t3743439

Edytowane przez Irasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Irasty napisał:

gappsy powoduję jakiś bład, przynajmniej u mnie

To zrób czystą instalację czyli najpierw flash w trybie EDL np. romu global stable z opcją flash_all,  wgraj twrp w trybie fastboot, potem format (format, nie wipe!) partycji data by usunąć szyfrowanie i dopiero baw się w instalowanie romów.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie na forum!!! Ja zawsze wracałem z wszystkich custom do miuipolska, a od pewnego czasu tylko LineageOs14.1 i nic nie działa tak fajnie jak ten rom... Jeżeli wyjdzie oficjalne lineage15 na redmi3s to wrzucę... Pixela z androidem8 próbowałem kiedyś wrzucić, ale była zwiecha na ekranie instalacji i to mnie zniechęciło.

Zalety Lineage 14.1:

- telefon się nie grzeje,

- estetyczny system i bez niepotrzebnych dodatków,

- stabilniej niż na miui działające aplikacje (baldurs gate ee i inne gry z tej serii na nougacie chodzą w końcu płynnie.., audioplayer włącza muzykę zgodnie z kolejnością z albumów, rmfon nie wyłącza się co kilkanaście minut itp.)

Wady: 

- tylko jedna dla mnie i to taka trochę na siłę... Cpu-z pokazuje w lineage, że wszystkie rdzenie procesora zawsze pracują... Nie jest to tak, że na pełnych obrotach bo 4 pierwsze na 900-1400 mhz, a 4 następne przeważnie na 700-900 mhz..., ale w miui było o tyle lepiej, że czasami rdzenie pojedyńcze były wyłączone gdy nie były potrzebne... I to wszystko. 

Generalnie lineage14.1 to stabilny i pełny system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friski...na xda jest kilka wersji, którą polecasz??

Znalazłem takie cuś;)

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/help/volnteers-to-test-beacon-kernel-3s-t3659441/post73467695#post73467695

Instalacja przez twrp jest taka sama jak np. instalacja GApps? 

Edytowane przez Wojtek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beacon w wersji na nougata tu (ostatnia wersja to prefinal, instalacja przez TWRP) :

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/development/beacon-kerne-nougat-romsl-3s-prime-3x-t3667804

Strachu nie ma bo czwartkowy update LOS nadpisze kernelem oryginalnym.

Do zarządzania parametrami aplikacja Kernel Adiutor ze sklepu GP. Parametry podawał wyżej  @Krauza

(max obniżone taktowanie Little, zarządca impulse, wyłączony touch boost, wyłączone s2w, włączone dt2w -  tak podobno zjada mniej baterii... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacząłem testować AEX Rom 8.1 od Woivoda. Postaram się pod koniec tygodnia zdać raport z używania i długości działania baterii, najpierw na stockowym kernelu, a później beaconie z ustawieniami które sprawdziły się na Nougacie. Na pierwszy rzut oka - płynność lepsza niż na crDroidzie 7.1 i porównywalna z LOS 14.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEXa mam od około dwóch tygodni. Z Beacon em. Płynność, bateria dużo lepiej niż w RR czy crDroidzie. Bateria porównywalne lub nawet lepiej niż w Los 14.1. Kilka razy zdarzyły się restarty, sporadycznie Firefox krzyknie o nieprawidłowej bibliotece, poza tym wszystko działa. No może czasem się zagrzeje do 44 stopni nie wiadomo dlaczego, może to wina upałów, w sumie grzał się i na los i na miui. Zastanawiam się czy wracać do LOS chyba jedynie dla MMS ów które w Oreo nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...