Skocz do zawartości

[ROM][LAND] Najlepszy custom rom => dyskusja, testy, błędy, fix-y...


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak na pierwszy custom rom wybrac ofiicjalne LOS 14.1 czy Resurection Remix ?

Czym zrobić backup? TWRP czy Titanium Backup?

Instalacja GAPS jest obowiązkowa?

Jak mogę zachowac konfiguracje aplikacji? Lub jak je łatwo przywrócić? Jak wygląda licencja dla apek kupionych przez sklep play?

Czy przed instalacją warto wykonać jakies dodatkowe kroki? (Obecnie mam tylko TWRP zainstalowane, jak w poradnikach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backup w TWRP robisz w razie niepowodzenia podczas instalacji, lub źle działającego customa sobie przywracasz

Instalacja Gapps nie jest obowiązkowa, ale wtedy nie będziesz miał Google Play

Konfiguracje aplilkacji i ich przywracanie to chyba przez Titanium Backup. Kupione aplikacje są twoje niezależnie od customa, można je ponownie pobrać ze sklepu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista błędów LOS też jest spora:

– no VoLTE in roaming?
– overheating: info
– default vibration intensity set to 100%, normal - 74%: info
– video recording very dark at low light via any app: info and temp fix
– sometimes video recording via default Snap camera B&W / with artifacts on both cameras: same link as above
– no audio offload for less battery drain during playing local music: info
– touching FPC sensor if fingerprint not set triggering YouTube UI and stops scrolling
– bad quality of sound recording / in video: fix
– GPS accuracy never goes below 5 meters, on MIUI / Oreo - 3
– Alarm app crashes after auto turning on phone by time: info
– blinking modes broken when setup notification LED: info
– performance profiles does nothing, same benchmark results on any of them
– QuickPic and other gallery apps render zoomed big photos too long (whole Nougat bug?)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19085]Unlucky[/mention] Polecam LOS bo RR(losowe resety, przegrzewanie sie, szybko się rozładowywuje) nie zostało dopracowane. Chyba że chcesz koniecznie korzystać z RR to instaluj od razu do niego beacon kelner.
Bardzo ważna jest dla mnie praca na baterii bo ostatnie kompilacje miui... To straszne komplikacje:) Spróbuję ten LOS. Tylko pytanie, oficjalna wersja na 7 czy nieoficjalna na 8?:)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna sprawa, nie mogę wejsc do TWRP po instalacji systemu. Wyswietla mi się tylko logo mi ( jak przy normalnym miui wczesniej) i nie idzie dalej. Sprawdzalem przez MIUnlock czy bootloader nie jest zablokowany i wszystko ok, ponownie zainstalowalem twrp przez adb i nadal nic. jakis pomysl? Zainstalowalem LOS 14.1

 

EDIT:

Jednak moge wejsc do twrp z pozimu adb, jednak kombinacja vol+ oraz power nie dziala . Jak moge wejsc kombinacja do recovery?

Edytowane przez Unlucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fredek napisał:

Fajne nowe recovery wyszło oficjalnie dla redmi 3s, polecam potestować:  Red Wolf Recovery ;-)

A LOS 14.1 przy crDroid to wygląda bardzo biednie (sporo błędów ale początki bywają trudne), ale co kto lubi :P

 

W porównaniu do MIUI nie ma tak wielu opcji zmiany wyglądu OOTB, wiem że istnieją zewnętrzne apki do zmiany wyglądu, ale tego mi tutaj brakuje.

Może macie jakąś liste apek do zarządzania LOS, tzn wygląd i jakies głębsze ustawienia systemu?

Kolejne pytanie to nie widzę żadnej apki do OTA, a ludzie wspominali na forach że OTA działa tutaj. Any ideas?

@Findfox faktycznie widać duży plus w baterii, jednak zobacze różnice gdy telefon odbędzie jeden pełny cykl na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś duże wtopy na LOS official? Jak to działa w porównaniu z xiaomi.eu? Myślę o przejściu coraz częściej, ale nigdy nie miałem lineage, więc może ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników będzie w stanie jakoś porównać te dwa romy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, otis napisał:

Są jakieś duże wtopy na LOS official?

Nie ale to początki... także jest trochę drobnych błędów... z tego co widzę w czwartek wyjdzie update i większość powinna być ogarnięta.

 

2 godziny temu, otis napisał:

Jak to działa w porównaniu z xiaomi.eu?

Xiaomi.eu jest ładne - takie jest pierwsze wrażenie i rozbudowane... no ale ma sporo błędów i to nie tylko drobnych ale też zaniedbane są aktualizacje zabezpieczeń, stary android, problemy z smartlock i urządzeniami bt, sporo tego by można wymienić. Potestuj różne romy to z czasem wyrobisz sobie własną opinie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach na LOS (cr droid strasznie zżerał mi baterie, nie chciało mi się szukać powodów i wróciłem do los) stwierdzam że to świetny system. Mam sot 6.5 h a jeszcze 35 % baterii. Wgrałem beacon Kernel ustawiłem parę rzeczy tak jak proponowali w wątku na xda, i jest bajecznie. A przeszedłem na los ponieważ SOT na ostatnich kompilacjach Miui polska to około 2 h przy wyłączonych wszystkich aplikacjach z tła włączony tryb oszczędzania baterii zablokowaniu autostartu itd itd itd. Fakt brakuje mi wyglądu Miui a także opcji konfiguracji, lecz powoli dochodzę do wniosku że były one mało skuteczne skoro teraz działa to o wiele lepiej bez nich.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wgrałem beacon Kernel ustawiłem parę rzeczy tak jak proponowali w wątku na xda

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka




Mógłbyś podzielić sie ustawieniami zarządcy cpu oraz zarządcy I/O?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wam powiem to samo lubię miui, ale tego nie da się używać, głównie przez baterię jak i to, że sieć mi się zacina na E. Na LOS jak ręką odjął z zacinaniem się na sieci E. Czekam cały czas na RR może kiedyś wyjdzie jakaś dobra wersja i będzie mi wstanie w 90% zastąpić miui :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, rafaln84 napisał:

Ja to jakoś zawsze miałem problem z Backup jak go zrobiłem i potem go przywracał to nie mogłem odblokować telefonu ani hasła wpisać bo każde było lo złe :)

A faktycznie, bywa tak, wystarczy wtedy skasować pliki zaznaczone na obrazku:

password.png

Ja przeważnie kasowałem tylko 3 pliki locksettings.* , czyli blokadę kodem, odciski palcem zostawiałem i było ok :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bioly87 napisał:

Konieczne jest stosowanie jakichś tweak'ów w LOS, czy zostawić tak jak jest zaraz po instalacji?

Jeśli chcesz nagrywać filmy to inna apka camery, bo stockowa niestety tworzy przyciemnione nagrania. Tutaj masz port z Mi A1 https://nofile.io/f/VYC3paCZNkQ/a1+camera.zip.

Możesz też dograć beacon kernel z xda i popróbować sobie różnych ustawień zarządcy, sprawdzić cpu hotplug, włączyc d2tw itp., itd. No i jeśli chcesz roota to np. Magisk spełnia swoją rolę.

Edytowane przez Krauza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bioly87 napisał:

Na root i certyfikat Google Play mam zainstalować Magisk?

Tak w skrócie czym jest cpu hotplug i d2tw?

Właśnie dzięki magiskowi jest certyfikacja googla. Nie powiem ci natomiast jak z safety netem, bo tego burzy mi wgrany xposed (ale podejrzewam że przechodzi bo jest to w sumie główne zadanie rootowania przez magisk). D2tw - double tap to wake, stukasz w wyłączony ekran dwa razy i możesz go dzięki temu odblokować (opcja znana najbardziej z telefonów LG). CPU hotplug monitoruje twoje działania i wyłącza niektóre rdzenie gdy nie są one potrzebne do płynnego wykonania danego zadania. 

Edytowane przez Krauza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie ma certyfikatu

Wyczyść dane Sklepu Play w ustawieniach. Jak nie pomoże to i tak nie masz się czym przejmować. To przecież i tak nic nie znaczy, a i tak uważam ze ważniejszy jest safetynet jeśli już mówimy o tych googlowskich certyfikacjach.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...