Skocz do zawartości

[ROM][LAND] Najlepszy custom rom => dyskusja, testy, błędy, fix-y...


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, tor napisał:

est już Lineage 14.1 wersja: 2017.11.30 ale chyba są jakieś błędy z tego co piszą. Generalnie najstabilniejszą wersją jak do tej pory jest 2017.10.25.

Wersja z 28.11 ma poprawkę dla ims (powodowało to czasami drain baterii) ale ma problemy, jeżeli partycja data ma system plików f2fs.

Wersja z 30.11 ma poprawkę dla f2fs ale nie działa mikrofon i głośnik podczas rozmowy głosowej.

Także z upgrade trzeba się zastanowić :P

Jak się ma f2fs na data to najlepsza jest wersja z 19.11, jak się ma data w ext4 to można używać wersji z 28.11.

 

Edit: Wyszła druga wersja datowana na 30.11, wygląda, że tym razem bez błędów :-)

Edytowane przez fredek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafaln84

OTA na globalu nie działa jeżeli wgrasz TWRP i jakikolwiek ROOT lub nawet samo TWRP. Poza tym OTA na global 9 działa bardzo sprawnie i bezproblemowo, przeważnie pobiera sobie 100-300 MB i sam decydujesz czy uruchomić aktualizację ręcznie czy automatycznie. Jeżeli zdecydujesz się na wersję global instalowaną przez recovery to chcąc aktualizować będziesz musiał wgrywać cały system co tydzień dlatego ja global preferuję w wersji pod MiFlash i mam spokój z aktualizacjami.

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tor Mam global stable aktualnie i do tego mam zablokowany bootloader, ale pisze  w sklepie Play że tel niecertyfikowany co za tym idzie nie mogę korzystać z paru aplikacji. Global stable wygrywałem przez edl z opcją clean and lock. Mimo to bootloader się nie zablokował, to zablokowałem go komendą fastboot. Teraz jest zablokowany a safety net nie przechodzi. Co robię źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox

Wszystko robisz dobrze ale nie czytasz forum miui.com. Global stable 8.5.4.0 nie posiada certyfikatu bo poprostu to spieprzyli. Ostatnią wersją stable która ma certyfikat jest 8.5.3.0, pisałem o tym nawet na tym forum.

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoKee Open Source wydali oficjalną wersję Nougat ze wsparciem incremental OTA update (bez konieczności instalacji całego systemu na nowo). Niektórzy długo czekali bo system MoKee słynął zawsze ze stabilności i od lat wspiera różne telefony. Oby tylko nie upadło to jak oficjalny Resurrection Remix.

Osobiście jeszcze nie instalowałem.

Download

Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2017 o 22:15, tor napisał:

MoKee słynął zawsze ze stabilności

Nie przesadzałbym z tą stabilnością mokee. Jak dla mnie to słynął z delta update które potrafiły tylko zmieniać datę kompilacji. Warto patrzeć w changelog-a czy faktycznie coś zmieniają  ;-)

3 dni temu bawiłem się parę godzin crDroidem na Oreo, podstawowe funkcje działają ale drobnych błędów jest multum, drain baterii, nie działające BT przy połączeniach głosowych, fc w niektórych opcjach menu, problemy ze stabilnością, braki w tłumaczeniu, brak wielu funkcji obecnych w Nougat...  potencjał jest ale średnio wierzę źe to ogarną do końca roku :)

 

edit: Bawię się od wczoraj AospExtended V5.0, jeśli nie liczyć braków w tłumaczeniu na pl, to wygląda na to, że błędów znaleźć nie mogę, wszystko działa ok i to nawet całkiem szybko :-)

Screenshot_20171216-004323.pngScreenshot_20171216-102716.png

 

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AEX z 15.12.2017 znalazłem  błędy:

1. Zły adres mac dla wifi (inny niż w miui) ale wifi działa prawidłowo.

2. Stock kamerka nie potrafi poprawnie zapisywać na kartę SD. Zapis na flash działa prawidłowo.

3. Magisk działa prawidłowo, root jest, test safetynet przechodzi ale sklep google nie ma certyfikatu.

@torPobawię się jeszcze tym roomem kilka dni, zobaczymy co jeszcze się ujawni... nie chce mi się wracać do LOS ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen szacun FREDEK i TOR za eksperymenty z softami!!! Obecnie używam oficjalny ROM z miuipolska miui9.1 - 7.12.14. Ramu wolnego mam na poziomie 900 MB z 2 giga. Android 6.0.1. Jeżeli napiszecie, że jest jakiś ROM w którym jest nowszy Android i nie ma już wad to go pobiorę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek1982. Napewno zostanie. Byłem na tym romie tydzień temu i z tego co pamiętam to hotspot na nim mi nie działał i adres MAC zmieniał się przy każdym ponownym uruchomieniu i czasami dialer lubił się wysypać. A i ekran blokady czasami lekko się przycinał tak samo jak pasek nawigacyjny. I to chyba tyle ale tak to dobrze chodzi.

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Po zabawach AEX na androidzie 8, poużywałem sobie kilka dni xiaom.eu... pierwsze wrażenie - jakie ładne to miui bezpośrednio po instalacji. Drugie wrażenie niestety negatywne: nie poprawione błędy istniejące od wielu miesięcy, brak aktualizacji zabezpieczeń, losowe opóźnienia z powiadomieniami aplikacji, kiepskie zarządzanie ramem i baterią, problemy z łącznością BT z urządzeniami innych producentów niż xiaomi, brak synchronizacji galeri z chmurą, bardzo wolna i problematyczna synchronizacja innych elementów, micro lagi... ogólnie porażka :/

Aktualnie od 2 tygodni używam crDroid Android i śmiało mogę go polecić :-)

Jest to wersja oficjalna, na androidzie 7.1.2. Nie ma żadnego z błędów typowych dla custom romów na androidzie 8.x, czyli problemów z mac adresem wifi/bt i ich działaniem, oryginalna kamerka też dobrze działa. Ma wszystkie usprawnienia porównywalne ilością i jakością z RR (jest tego naprawdę dużo, można sobie dostosować telefon do swoich potrzeb), bardzo dobre zarządzanie ramem i baterią. Dodatkowo stock kernel ma wbudowaną obsługę Wireguard VPN, QC 2.0/QC3.0, poprawne wyświetla na ekranie blokady prąd ładowania, napięcia aku i temp baterii, ma poprawną obsługę selinux, dobrze działającego cpu hotpluga, wbudowaną blokadę reklam (adaway), aktualizacje OTA. Root jest w standardzie. Można doinstalować magiska => SafetyNet jest na zielono, sklep google z certyfikacją. Z wad tylko braki w tłumaczeniu, dodatkowe ustawienia crDroida w całości są po angielsku.

Z ciekawostek zapowiada się, że będzie oficjalny Lineage na Redmi 3s, początkowo na androidzie 7.1.2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki FREDEK za informację ;)

Wrzuciłem crDroid Android i i muszę ci powiedzieć,że ten system robi pozytywne wrażenie. Nie znalazłem jak do tej pory nic po za tym co wspomniałeś... czyli nie wszystkie opcje konfiguracujne po polsku...  Pozdrawiam

P.S.  Na MIUI9 z Androidem 6.0.1 gra Baldur's Gate EE chodziła mi strasznie skokowo (3-5 klatek na sekundę), a teraz zasuwa mi jak marzenie. Wniosek niestety taki, że Xiaomi olało wsparcie techniczne dla Redmi 3S...

Edytowane przez Wojtek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Findfox napisał:

Wipe robione było

Po globalach pewnie masz partycje data z domyślnym szyfrowaniem. Masz zrobić format partycji data (wybierz ext4), dopiero to usuwa szyfrowanie. Tak samo zresztą robisz jak wgrywasz xiaomi.eu. Jak chcesz wgrywać androida 8, to najnowsze twrp, najlepiej oficjalne. Po formacie data, robisz reboot do recovery, dajesz wipe: system/data/cache i dopiero potem wgrywasz rom. Także stracisz wszystko z wyjątkiem danych zapisanych na zewnętrznej karcie SD.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki działa. Nigdy nie robiłem format data. Tylko zaawansowane wipe i tam wszystko oprócz pamięci wewnętrznej zaznaczałem.

Poza tym ja mam zawsze wrażenie że jak użytkuje jakiś ROM oprócz miui to ten ROM po jakiś tygodniu zwalnia. Na miui chodzi tak samo szybko jak po pierwszym uruchomieniu. I do tego teraz czekam na lineage os 14.1 że statusem official nie mogę się go już doczekać.

Dodam że działa Volte na tym romie od crdroid i trochę dużo tej angielszczyzny, ale działa chyba dobrze. Działa w (Orange i t mobile)

Screenshot_20180115-125148.png

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2018 o 22:26, Findfox napisał:

Dodam że działa Volte na tym romie od crdroid

Mi na NJU nie działa, robiłeś coś specjalnego, dodawałeś jakieś apn albo coś wymuszałeś?

Od rana dostępna jest aktualizacja dla crDroida, zawiera m.in. styczniowe poprawki bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox Dzięki. Dodałem, nie działa. Sprawdziłem też ims zamiast IMS i ipv4/ipv6. Internet działa na ustawieniach orange ale chyba volte dla nju jeszcze nie uruchomili. Albo mam złe firmware modemu (ostatnie co wgrywałem z miui to było xiaomi.eu 7.12.28 czyli CN) a Ty pewnie miałeś globala. Sprawdzę w wolnej chwili czy firmware dla cn jest inne niż dla globala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Findfox napisał:

Ja żadnego firmware nie wygrywałem :-)

Firmware wgrywasz zawsze instalując jakąkolwiek wersję miui. Inne custom romy (z wyjątkiem xiaomi.eu) tego nie wgrywają, także np. używając LOS masz firmware z ostatniej wersji miui której używałeś. Chyba, że specjalnie to zmienisz.

Ale wygląda, że nie ma sensu, sprawdziłem md5 dla oprogramowania modemu i wygląda, że tylko stare global stable mają inne wersje.

38115654000FFFAF130F74D8A3115594 *NON-HLOS-7.12.28-xiaomi.eu.bin
38115654000FFFAF130F74D8A3115594 *NON-HLOS-8.1.11-xiaomi.eu.bin
38115654000FFFAF130F74D8A3115594 *NON-HLOS-8.1.18-global.bin
38115654000FFFAF130F74D8A3115594 *NON-HLOS-8.1.18-xiaomi.eu.bin
38115654000FFFAF130F74D8A3115594 *NON-HLOS-8.1.4-xiaomi.eu.bin
6D040602D408CDF8EE96DD08FBA749DB *NON-HLOS-8.5.3-global-stable.bin
6D040602D408CDF8EE96DD08FBA749DB *NON-HLOS-8.5.4-global-stable.bin

Także bez różnicy czy CN/xiaomi.eu czy global :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o ViperOS V3.1.1 ?
Wiadomo coś więcej o tym kiedy będzie oficjalny LinegaeOS?

Przechodząc z Global Dev 8.1.18 na CrDroid v3.8.5 muszę robić to "- Flash the Firmware before ROM in case you are coming from official miui Marshmallow based stock ROM"?

Edytowane przez bioly87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bioly87 napisał:

Wiadomo coś więcej o tym kiedy będzie oficjalny LinegaeOS?

W ciągu kilku dni powinien być, źródełka są ok, kompilacje też przechodzą poprawnie.

3 godziny temu, bioly87 napisał:

Przechodząc z Global Dev 8.1.18 na CrDroid v3.8.5 muszę robić to "- Flash the Firmware before ROM in case you are coming from official miui Marshmallow based stock ROM"?

Nie, nie musisz, bo wgrywałbyś starsze firmware. Teraz masz v046, czyli najnowsze dla dev. Jest jeszcze nowsza wersja firmware V048 - znajduje się china stable V9.2.1.0.MALCNEK. Używam jej od wczoraj ale nie widzę różnic w stosunku do V046.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na crDroida, dev chyba leczy kaca po weekendzie bo skasował wersję z 17-01-2018 która działała dobrze i wypuścił wersję z 22-01-2018 która się nie bootuje - wisi na logo mi.com :P

 

Edit:

Wersja z 22-01-2018 też poszła na szczęście do kasacji.

Nowa wersja z 23-01-2018 wygląda, że wszystko jest ok.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2018 o 16:24, bioly87 napisał:

Co sądzicie o ViperOS V3.1.1 ?
Wiadomo coś więcej o tym kiedy będzie oficjalny LinegaeOS?

Przechodząc z Global Dev 8.1.18 na CrDroid v3.8.5 muszę robić to "- Flash the Firmware before ROM in case you are coming from official miui Marshmallow based stock ROM"?

Z całego serca polecam Ci ten rom. Wcześniej tak jak mój przedmówca używałem z dwa miesiące crDroida jednak po zainstalowaniu Vipera zaskoczyła mnie jego płynność działania oraz wytrzymałość baterii. Sprawdź, na pewno się nie zawiedziesz. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...