Skocz do zawartości

[ROM][LAND] Najlepszy custom rom => dyskusja, testy, błędy, fix-y...


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, rafaln84 napisał:

Czy ten LineageOS obsługuje Quick Charge 3.0?

Tak, obsługuje QC3.0 i QC2.0 czyli przełącza napięcie ładowarek na wyższe. Natomiast sam prąd ładowania akumulatorka w telefonie jest dosyć niski, ok. 1.5A :P

Aby działały klawisze VOL+ i VOL- w słuchawkach kablowych potrzebny jest fix - trzeba go sobie wykonać jakimś edytorem z uprawnieniami root-a:

W katalogu /system/usr/keylayout/msm8952-sku1-snd-card_Button_Jack.kl
Zmienić 2 wpisy na:
key 250 VOLUME_DOWN
key 251 VOLUME_UP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, obsługuje QC3.0 i QC2.0 czyli przełącza napięcie ładowarek na wyższe. Natomiast sam prąd ładowania akumulatorka w telefonie jest dosyć niski, ok. 1.5A
Aby działały klawisze VOL+ i VOL- w słuchawkach kablowych potrzebny jest fix - trzeba go sobie wykonać jakimś edytorem z uprawnieniami root-a:
W katalogu /system/usr/keylayout/msm8952-sku1-snd-card_Button_Jack.klZmienić 2 wpisy na:key 250 VOLUME_DOWNkey 251 VOLUME_UP

 

Trochę dziwne ze niby przełącza a, jest ok 1.5A to ciekaw jestem w jakim czasie ładnie telefon do max ;), ale pewnie to się zmieni z tym ładowaniem bo na MIUI 9 beta nie tak źle to chodzi ;).

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox

Ja też ale do pełni szczęścia przydałaby się wersja official żeby być na bieżąco z poprawkami zabezpieczeń heh....

@rafaln84

Na poprzedniej wersji ładowanie z oryginalną ładowarką to około 2h, na tej ostatniej nie miałem okazji jeszcze sprawdzić bo po instalacji jak to piszę mineło już 82h z czego 6h 30min na wyświetlaczu i jeszcze mam 33% baterii ;)

P.S

Nie używam opcji oszczędzania ani kernel adiutora.

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wam się robi tak na Los od daniel.stuart jak przeglądanie np:internet lub YT na cały ekran robi się takie tło i nie można z tego wyjść. A i czasem w tych kwadratach pokazują się ikonki baterii zasięgu i godziny i zaczynają migotać.

Screenshot_20171106-114751.png

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilp2p
Dzieki, certyfikowany swieci sie ;)
@fredek
Juz wszystko jest ok, tylko z wyswietlaniem zasiegu to lipa :( swieci sie LTE a, kresek nie widze.



e08ef0cdf42fe87f090c8e5aa6081398.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

@Findfox
U mnie wyswietla dobrze w aplikacji YouTube.

d222e977dab363df346086461d5c37ea.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Findfox napisał:

Też wam się robi tak na Los od daniel.stuart jak przeglądanie np:internet lub YT na cały ekran robi się takie tło i nie można z tego wyjść. A i czasem w tych kwadratach pokazują się ikonki baterii zasięgu i godziny i zaczynają migotać.

Nie, wszystko ok u mnie.

Ale używam wersji z 25.10.

Wersję z 3.11 kilka minut potestowałem i przywróciłem system z backupu ze względu na zmianę mac wifi, fc na kamerce (co 2-gie uruchomienie lub zmiana przód/tył), fc kalendarza google i jeszcze parę innych baboli :P

@rafaln84 ja żadnego Universal Safetynet fix-a nie instalowałem a sklep mam certyfikowany. Co do zasięgu to odpowiem screenem :)

Screenshot_20171106-165023.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafaln84 powiedziałbym, że masz problem z zasięgiem LTE a nie z jego poprawnym wyświetlaniem bo zgodnie ze wskazaniami w dB wyświetlanie na górnej ikonce jest poprawne. Brak napisu LTE na screenie wynika z tego, że masz dane mobilne wyłączone co potwierdza nieaktywna literka D (SDR) w Network Cell Info. Jak się przełączysz na pasmo 2G gdzie pewnie sygnał jest mocniejszy też tak masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox

Wersja z 25.10 śmiga jak marzenie, o żadnych zamulaniach nie ma mowy. Winy w takich wypadkach szukałbym raczej w sposobie instalacji systemu. Tak jak pisałem kiedyś skakanie z customa na custom nawet z pełnym wipe po pewnym czasie powoduje błędy. Setki razy wgrywałem systemy, nie jest to wyssane z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa wersja LOS od Daniela, prawdopodobnie ostatnia przed Oreo, lineage-14.1-20171119_132818-UNOFFICIAL-land.zip

Screenshot_20171119-210429.png

Tak na szybko to:

- poprawione radio FM

- aktualne zabezpieczenia androida

Działa poprawnie kamerka MI A1

Nie poprawione klawisze w słuchawkach przewodowych, aby działały klawisze VOL+ i VOL- potrzebny jest fix - trzeba go sobie wykonać jakimś edytorem z uprawnieniami root-a:

W katalogu /system/usr/keylayout/msm8952-sku1-snd-card_Button_Jack.kl
Zmienić 2 wpisy na:
key 250 VOLUME_DOWN
key 251 VOLUME_UP

Magisk działa, root jest, sklep certyfikowany.

Innych błędów nie widzę na ten moment :-)

Edytowane przez fredek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeskocze sobie z xiaomi.eu. na ten romik i zobaczymy czy jest taki dobry, bo jak na razie to żaden z customów (oprocz eu.) nie jest wstanie pociągnąć moich apek po prostu zaczyna się przycinać robią się dziwne obrazy optymalizacja leży po prostu w tych romach. 

V1. 

Nie działa ten rom jeszcze dobrze trezba w niego dużo pracy jeszcze włożyć. Mam do tego fc losowych aplikacji. A jak mam FC Android to po kliknięciu aplikacje zamknij telefon się wyłącza.

Screenshot_20171121-091039.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2017 o 13:05, Findfox napisał:

Nie działa ten rom jeszcze dobrze trezba w niego dużo pracy jeszcze włożyć. Mam do tego fc losowych aplikacji. A jak mam FC Android to po kliknięciu aplikacje zamknij telefon się wyłącza.

Rom działa dobrze, nie mam żadnych FC, czegokolwiek. Nic się ni przycina, powiadomienia przychodzą błyskawicznie a optymalizacja pamięci jest ok.

Coś mi się wydaje, że albo masz uszkodzony telefon albo pora na miflash z opcją flash_all najlepiej w EDL ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2017 o 19:36, Findfox napisał:

@fredek Przyznaje się że nie robiłem tego odpoczątku czyli miflash potem twrp bo nie wydaje mi się,  żeby to miało jakikolwiek wpływ. Poza tym jeszcze szybko się rozładowuje szybciej niż na miui.

Mylisz się i to bardzo, ma to ogromny wpływ na customa którego potem instalujesz. Wina za niestabilne działanie leży po twojej stronie niestety bo u mnie  też żadnych problemów nie ma, a wydajność w aplikacjach jest większa niż w miui. Zrób to jak należy czyli zainstaluj global miui 9 przez MiFlash z zaznaczoną opcją flash all potem wgraj twrp, zrób wipe wszystkiego poza kartą sd, zrób format data, zrestartuj twrp, powtórz czynności z wipe/format i wgraj custom. Jeżeli po tym będziesz miał błędy to masz coś nie tak z fonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tor napisał:

testuję najnowszy global miui 9 7.11.23

To parę pytań:

1. Jak z zabezpieczeniami androida, zrobili w końcu jakąś aktualizację?

2. Mając ten rom, masz możliwość robienia pełnej kopii w twrp? Trzeba jakiś lazy flasher doinstalowywać? I co z domyślnym szyfrowaniem data?

3. Udało Ci się na tym romie zrobić sklep certyfikowany?

4. Co z aplikacjami wymagającymi root-a?

5. Jak z baterią, powiadomieniami aplikacji i zarządzaniem ramem?

6. Jak blokujesz reklamy, AdAway czy coś innego?

Pytań sporo ale ja globala to używałem ponad rok temu, przez tydzień, także każde info mile widziane :-)

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek

1.Stare zabezpieczenia z kwietnia dalej, parę wersji wcześniej zabezpieczyli tylko WiFi, z tego co wiadomo dopiero stable 9 zaktualizują.

2. Co do kopii systemu nie wiem bo na globalu nigdy nie wgrywam TWRP, rom instaluję zawsze w wersji fastboot i zostawiam taki jaki fabryka dała, a to po to że na globalu chcę mieć bezproblemowe aktualizacje.

3. Co za tym idzie nie kombinuję z certyfikatem, oczywiście wersja global beta go nie ma.

4. Nie instaluję roota na globalu, wszystkie zbędne aplikacje od google można poprostu wyłączyć poprzez ukryte menu i po tej czynności praktycznie nie ma po co grzebać w systemie.

5. Bateria na około 10h włączonego wyświetlacza, powiadomienia aplikacji wydają się prawidłowe, zarządzanie ramem jest lepsze niż w miui 8 mimo że max wolnego to 1.7GB, przeważnie przy uruchomionych apkach w tle jest koło 0,8-1,1GB wolnego, ale system śmiga szybko, zauważalnie lepiej niż miui 8.

6. Blokowanie reklam potrzebne mi jest tylko w przeglądarce więc używam "Samsung Internet Browser", ogromną zaletą tej przeglądarki są właśnie rozszerzenia blokujące reklamy robione tylko pod nią, wyboru można dokonać z poziomu opcji, ja używam "Adguard Content Blocker", po utworzeniu konta samsung oczywiście jest też automatycznie robiona kopia zakładek.

P.S.

I tak jak kiedyś rozmawialiśmy Solid Explorer 2 działa na globalu prawidłowo.

Edytowane przez tor
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już global beta i twrp to lepiej xiaomi.eu. Poza tym różnice między xiaomi.eu a globalem na miui 9 pogłębiły się . Bateria też trzyma bardzo dobrze. Certyfikat jest od razu bez instalacji dodatkowych paczek. Na xiaomi.eu też jest więcej funkcji niż na globalu. I jest dobrze zoptymalizowany bo potrafi pociągnąć moje wszystkie apki a mam całkiem ich sporo. Nie to co RR co po tygodniu zamulał się strasznie. Ale lineage os też fajnie chodził jak wgrałem normalny gaps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox

Masz rację, miui.eu i global różnią się jednak jak dla mnie global jest stabilniejszy i co tydzień nie trzeba się pier...ć z aktualizacją bo tam jest to dopracowane z automatu, ja tam wolę stabilność zamiast certyfikatu i możliwości zmiany siatki pulpitu (co można zrobić w globalu bez ingerencji w system i bez zmiany launchera jak ktoś nie wie). Przytoczę to co powiedział Acid w podobnym temacie: "miui.eu robi może z trzech ludków, a global stu chińczyków". Co nie znaczy że jestem jakimś wielkim miłośnikiem miui, w gruncie rzeczy preferuję czysty android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tor  Szkoda właśnie że na global dev nie ma tego certyfikatu. Wtedy xiaomi.eu nie miało by dla mnie jakiegoś większego znaczenia . Ale masz rację i to 100% że global jest stabilniejszy też zawsze miałem takie właśnie odczucie. Jak na razie czysty android dla tego modelu to średnio działa problemy z aparatem losowe drenaze baterii, optymalizacja procesora, jakość dźwięku, przegrzewanie sie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...