Skocz do zawartości

[ROM][LAND] Najlepszy custom rom => dyskusja, testy, błędy, fix-y...


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ciekawe od czego to zależy bo mi się grzał telefon jak miałem kelnera od RR a tu na beacon nie przekracza 40°C, może dlatego że mam włączonego CPU hot pluga?.  Poza tym u mnie pisze na ekranie blokady szybkie ładowanie gdy podłączam ładowarke z QC.3.0, ale to chyba nie działa bo jakoś i tak długo się ładował.

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję RR-N-v5.8.5-20171003-land-Unofficial od znanego rosyjskiego zapaleńca "Woivod". 

- działająca kamera miui (nie działa HDR znaczy brak efektu)

- bluetooth pamięta urządzenia po restarcie telefonu

- skaner palca działa tak jak powinien czyli reaguje też wtedy kiedy nie ma dodanego odcisku

- usunięta aplikacja wysyłania statystyk RR oraz usunięte opcje OTA

- zamiast AudioFX jest Viper 2.5.0.4

- SELinux permissive

- aktualizacja zabezpieczeń 05.09.2017

- kernel 3.18.72-lineageos GA-770TA-UD3 #1 Tue Oct 3 MSK 2017

- brak root więc sami decydujemy jaki wybrać

Po zainstalowaniu Magisk przechodzi test safetynet pozytywnie, jeżeli wcześniej zainstalowane było gapps to żeby mieć certyfikat google trzeba wyczyścić dane aplikacji "Sklep Play" i uruchomić ją ponownie chyba że po instalacji systemu zainstalujemy najpierw Magisk, a dopiero potem gapps to już nie trzeba tego robić.

 

Download:

https://androidfilehost.com/?fid=745849072291678257

UP.

Kamera miui w której działa wszystko wraz z trybem HDR oraz jest dodatkowo opcja Tilt-Shift (testowałem na RR) przed zainstalowaniem jej na rom od Woivod trzeba usunąć MiuiCamera z "system/priv-app/"

Nie jest to kamera z forum xda tylko z rosyjskiego 4PDA.

Download:

https://mega.nz/#!vQZhyQTa!U1AualYXD-a9htD1NLV_sTF3_W-65wrxYLDt7gZK7V8

Normalnie ta kamera działa jak w miui, przetestowałem też na wersji oficjalnej RR. Można śmiało wywalić Snap kamerę :D

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox Na wypuszczonym dzisiaj Beacon kernel 3.0 stable działa poprawnie QC2.0 i QC3.0 z finalną wersją oficjalnego RR - mam oba typy ładowarek i sprawdziłem przełączanie napięć zewnętrznym miernikiem :-)

Changelogs:

  • boot with doubletap2wake full
  • boot with usb force fast charge
  • asmp and aio hotplug modified
  • gpu governor simple_ondemand by default
Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek

Wszystko fajnie tylko po zmianie kernela jest problem z niektórymi aplikacjami w sklepie i wyskakuje "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją aplikacji", myślałem że to wina certyfikatu google ale jednak okazalo się że to wina kernela bo po przywróceniu tego z RR znowu było wszystko ok. Na miui global stable i beta dev też występuje niezgodność w sklepie, denerwujące to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Beacon 3.0 Stable zero problemow, jeszcze nigdy nie był ten telefon tak szybki jak na Beacon. Do tego nie potrafię go przegrzać nawet gdy ładuję i LTE włączone.The Elder Scrolls Legends również działa. Hotspot też bardzo dobrze działa nie przełącza się na sieć GPRS jak miało to miejsce na miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się poddaję....nie wiem już o co chodzi....sprawdzałem to na świeżej instalce bez modów. Tylko jak wgram RR i nie zmieniam kernela to działa poprawnie sklep, a jak wgrałem np. na czysto Xperience to problem ze zgodnością w sklepie był znowu mimo że certyfikat poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać czy warto w ogóle kombinować ze zmianą kernela, z początku miałem problem z ładowaniem ale zmieniłem gapps z pico na nano, zrobiłem 2x restart i nie dość że problem zniknął to jeszcze szybkość ładowania od 20-100% zmieniła się z 3 godzin na 1 godz. i 45 min. na oryginalnej ładowarce. Telefon mi się nie grzeje w ogóle. Beacon ma swoje wady i zalety, później sprawdzę.

UP.

Ok zainstalowałem jeszcze raz na czysto z Beacon, problem ze sklepem już się nie pojawił, ciekawe że wyświetla mi się teraz tryb szybkiego ładowania po podłączeniu wspomnianej wyżej, standardowej ładowarki. Jest to dziwne dla mnie bo np. w miui tryb szybkiego ładowania włącza się dopiero wtedy kiedy faktycznie podłączę ładowarkę, która obsługuje tryb szybkiego ładowania :)

@Findfox, @fredek

UP2.

Beacon pic na wodę z szybkim ładowaniem...

kernel z RR - 20-100% w 1h45min, średnia temp. 35°C, standard ładowarka

Beacon 3.0 - 20-100% prawie 3h, średnia temp 38°C na szybkiej ładowarce

"Lypa"

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2017 o 14:04, tor napisał:

Beacon pic na wodę z szybkim ładowaniem...

Ładowałem dzisiaj w południe telefon rozładowany do 45%, miałem podpięty miernik - napięcie z ładowarki QC2.0 wynosiło 8.93V, prąd 1,75A. Prąd się po paru minutach zmniejszył do 1.45A jak temp. baterii wzrosła do 35C. Baterię naładowało ~1h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tor Co???? 1 godzina 45 minut na standardowej ładowarce u mnie to jakieś 3.5 H. Na qc 3.0 to około 2 godziny. Jak na standard ładowarce można tak szybko naładować . U mnie temp jest taka sama w przypadku zwykłej ładowarki jak i z qc 3.0. Czyli tak z  30 bądź 33 stopni.

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox

Tak mi właśnie ładuje na oficjalnym RR bez kombinowania z kernelem dlatego zainstalowałem RR spowrotem na czysto żeby pozbyć się śmieci po Beacon i puki co odpuszczam sobie bo co mi po napisie "szybkie ładowanie" skoro to u mnie tylko pogarsza sprawę.

Macie taki krzaczek w ustawieniach? Pojawił się od wersji 25.09 i występuje tylko w polskim tłumaczeniu.

Screenshot_20171008-112946.png

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tor Też mam takie coś nieprzetłumaczone. Poza tym telefon zaczął mi wariować : przy dużym obciążeniu dostawał pikselozy  piszczenie z głośnika i po 5 sekundach zrestartował się i tak za każdym razem przy większym obciążeniu, na miui też mi się coś kiedy takie zdarzało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox miałem tak raz na miui8 i potem raz na lineage 13. Pomogło wyłączenie telefonu, odczekanie chwile i włączenie. Ale potem miałem kłopoty z przejściem z poziomu Aktualizacji (miui) do recovery. Problem z recovery naprawiłem dopiero pełnym flash-em. Sprawdź czy działa przejście do recovery i wszystkie sensory.

Była wczoraj aktualizacja kernel audiotora, sporo nowych ustawień doszło (m.in osobne ustawienia cpu dla big i little) ale stary config się gryzł z nową wersją. Pomogło wyłączenie wszystkich ustawień w KA przy starcie, restart do twrp, czyszczenie dalvik i cache, zdefiniowanie ustawień od nowa.

Dnia 1.10.2017 o 09:54, tor napisał:

Jak co ma...no właśnie ma bo jak ustawisz w KA odblokowanie na podwójne dodtknięcie ekranu palcem to on za każdym razem gdy odblokowujesz telefon nawet przez czytnik palca czy power button sprawdza dostęp do root i pokazuje potem ten komunikat.

Też mnie to wczoraj dopadło. Rozwiązanie: Magisk -> Ustawienia -> Powiadomienia Superusera -> Brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox Mi nie działało przejście do recovery z menu Aktualizacji w miui i zaawansowany restart z Lineage.

V+/V-/Power działało.

Sporo osób na xda i miui.com tak miało... flash_all to naprawiało. Kombinuj, jak nic nie wymyślisz to miflash powinien pomóc.

1 minutę temu, tor napisał:

Stawiam że problemy przez kernel Beacon

Nie, przynajmniej nie u mnie... pojawiło się jak używałem tylko xiaomi.eu dev, później na lineage 13 też beacon kernel nie wgrywałem (nie ta wersja androida). RR i beacon używałem później... i nie mam do tej pory problemów.

5 minut temu, tor napisał:

Wystarczy chyba wgrać ponownie TWRP przez ADB ?

Nic nie daje wgranie, problem jest z uruchamianiem twrp, coś się psuje podczas boot-owania. Fedos zrobił fix-a podmieniającego bootloader ale nie zawsze działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...coś z nowinek. Twórcy pierwszego, działającego Nougat dla naszej słuchawki wydali pierwsze i zarazem ostatnie uaktualnienie czystego LineageOS (2017.10.08):

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74081604&postcount=1117

Zainstalowałem, co mogę powiedzieć:

- poprawki zabezpieczeń 2017.10.05 ! :)

- kamera oczywiście do wywalenia bo ciemne video, kamera miui z mojego postu wyżej działa idealnie

- bluetooth nie gubi ustawień po restarcie

- fingerprint działa tak jak w official RR

- spolszczenie 100%

- brak root (wgrałem Magisk, bez problemu śmiga)

- zaawansowany restart jest i działa prawidłowo ale trzeba uaktywnić w opcjach programisty

- SELinux restrykcyjny

- żadnych wodotrysków, czyste do bólu

UP.

Wspomniana i w pełni działająca miui kamera w wersji która podczas instalacji automatycznie podmienia kamerę z Lineage lub RR:

https://mega.nz/#!TM4BlTiD!EriZWH1v1aT_BIEiBZhP8oXayw4UGhHCbG1bFG0gzCg

 

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2017 o 14:04, tor napisał:

szybkość ładowania od 20-100% zmieniła się z 3 godzin na 1 godz. i 45 min. na oryginalnej ładowarce.

Dzisiaj sobie popatrzyłem jak to szybkie ładowanie wygląda w praktyce. Testy robiłem na ładowarce z QC3.0. Wygląda na to, że faktycznie jest szybkie i inteligentne. Dopóki temperatura baterii nie przekracza 35C, prąd ładujący może wynosić nawet 3A. Po osiągnięciu przez baterię 35C, jest zmniejszany tak by utrzymać tą temperaturę i jej nie przekraczać. Jak dla mnie wygląda to całkiem rozsądnie, oprogramowanie przełącza ładowarkę na wyższe napięcie by obniżyć straty na kablu i w przetwornicy w telefonie, potrafi ładować dużym prądem jak akumulator jest chłodny i ogranicza prąd ładowania by nie przegrzewać akumulatora.

Screen z max prąd u mnie:

Screenshot_20171009-160644.png

Ale nawet przy takich ustawieniach ładowanie baterii w zimnym pomieszczeniu od 20-100% będzie trwało około 2h. @tor jaki masz max prąd ładowania na oryginalnej ładowarce, że masz krótszy czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek

Na oryginalnej ładowarce mam max 1650mA i praktycznie tylko tej używam, w niedzielę zrobiłem na szybko screeny gdzie można zobaczyć +/- jak mi ładuje na RR bez zmiany kernela:

tmp-cam-403642660.jpgtmp-cam-2030608921.jpgtmp-cam-892380050.jpg

@Findfox

Konfiguracje - zakładka szybkie ustawienia - zaawansowane - włącz łatwe dodawanie kafelków

Jak to ustawisz to nie będziesz musiał ich przeciągać, wystarczy że na nie klikniesz.

Screenshot_20171009-235957.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Findfox napisał:

Czy jest możliwość nagrywania ekranem jakąś apką systemową na romie RR?

Rejestrator - nagrywa dźwięk i ekran. Możesz też dodać go jak naciśniesz Power w Ustawienia -> Konfiguracje -> Przyciski -> Nagrywanie Ekranu.

 

2 godziny temu, Findfox napisał:

I jak się rozwinie pasek stanu to u góry jest kredka do edycji ikon i jak chce jakąś ikonę dodać z dołu tabeli to mi się gubi ta ikona po drodze też tak macie ?

Tak. Dodaj więcej ikon (później usuniesz) lub przesuń tylko trochę do góry. Z usuwaniem nie ma problemu. Trochę trzeba pokombinować ale da się dowolnie ustawić.

@tor też ładnie. Ale ten wskaźnik na ekranie blokady podaje czas zaniżony bo nie uwzględnia wydłużenia czasu ładowania w fazie CV. Jakbyś ładował tak do 90% to byłby ok ale przy ładowaniu do 100% sporo przekłamuje. Tak jest na wszystkich romach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek

Dlatego specjalnie zrobiłem takie zdjęcia żeby było widać na zegarze w jakim konkretnie czasie nastąpił ten cykl ładowania bo wiem że ta informacja na dole ekranu przekłamuje.

Druga sprawa: 

Kernel Adiutor v0.9.73.1 ma już poprawkę dla SU.

WHAT'S NEW
- Fix asking for SU access after screen wake

Co do tych ikonek to chyba prościej włączyć to co napisalem wyżej :)

 

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tor napisał:

Konfiguracje - zakładka szybkie ustawienia - zaawansowane - włącz łatwe dodawanie kafelków

To przeoczyłem, faktycznie lepiej i szybciej :-)

Stock kernel w RR niestety nie przełącza napięć ładowarek z QC2.0 i QC3.0, ma też bug ze zmianą mac adresu BT po każdym restarcie. Wolę Beacon, który tych błędów nie ma. Dodatkowe bajerki typu DT2W, CPU Hotplugi i większy zakres regulacji CPU i GPU też się przydają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak problem tylko beacon 3.0 jest coś niestabilny dla mojego telefonu na forum też się skarżą na niego że pikseloza artefakty niewiem jak to nazwać dźwięk piszczenia jakby odliczania i też na tej grze mam tak za każdym razem na chromie Facebook nie zawsze.

CPU hot pług na wersji 3.0 też mi nie działa, niewiem co jest grane niby te same telefony a inaczej reagują.

Screenshot_2017-10-10-21-53-46-850_com.android.chrome.png

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Findfox

Potwierdzam, na Beacon miewałem dziwne artefakty i rozmazania kolorów nawet podczas przeglądania neta. Puki co najbardziej pasuje mi czysty rom LineageOS o którym pisałem wyżej, wymieniłem tylko kamerę do której dawałem linka. Ta kamera to port z Mi A1 i sprawdza się idealnie. Postawiłem na prostotę bo trochę już mnie męczy ciągłe kombinowanie i reinstalacje, ostatnio też musiałem pojechać fona miflashem bo remik przestał reagować na instalki. (wodotrysków kupa, a z przodu d...pa) :D

Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Findfox

Jeśli chodzi o rom oparty na AOSP Nougat 7.1.2 to czysty LineageOS z 25 października działa wg. mnie najstabilniej - LINK Praktycznie wszystko jest tam naprawione i nadaje się do codziennego użytku znakomicie. Bateria trzyma dobrze i nie ma nic co razi w oczy bo spolszczenie jest pełne. Zalecam jednak wymienić kamerę na sam koniec czyli:

- instalacja rom i uruchomić system

- restart do TWRP, instalacja Magisk i restart do systemu (Magisk oczywiście daje mam certyfikat google, jak komuś nie zależy może to pominąć)

- restart do TWRP, instalacja gapps (ja używam pico), uruchomić system

- usunąć ręcznie kamerę usuwając folder "Snap" z: "system/priv-app/"

- restart do TWRP, instalacja miui kamery z TEGO postu i uruchomić system

- koniec

Taka kolejność daje gwarancję że wszystko będzie działać, muszę też dodać że przed instalacją LineageOS najlepiej wgrać miui global przez fastboot z opcją "clean all" i potem pełny wipe + format data (w tym miejscu wystąpią błędy), następnie restart recovery i ponownie  wipe i format data (błędy już nie wystąpią). Zauważyłem już dawno że procedura taka rozwiązuje dziwne problemy, które występują gdy się skacze z customa na custom mimo że zrobione było wipe.

Ostatnie wersje miui 9 global beta są też stabilne (testowałem). Odradzam tylko instalację 8.5.4.0 - dużo błędów i możliwy drenaż baterii. Odradzam też instalację jakiegokolwiek miui global w wersji pod recovery, jeżeli już to tylko wersje fastboot.

Tyle z moich doświadczeń ;)

P.S

Bateria jak widać nienajgorzej :)

Screenshot_20171030-144727.pngScreenshot_20171030-144739.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...