Jump to content

[ROM][LAND] Najlepszy custom rom => dyskusja, testy, błędy, fix-y...


fredek

Recommended Posts

RR_logo.png

INSTALACJA CUSTOM ROMÓW ZAWSZE WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM, DLATEGO ZABIERAJĄC SIĘ ZA TO POWINIENEŚ DOBRZE WIEDZIEĆ CO I Z CZYM. DLATEGO TEŻ NIKT NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SKUTKI UBOCZNE TWOICH POCZYNAŃ NA ORGANIZMIE TELEFONU.

Oficjalna strona projektu

Temat na XDA

Instalacja:

Przed rozpoczęciem procedury instalacji upewnij się że masz naładowany telefon na minimum 70%.

Opcjonalne dodatki do instalacji w TWRP:

Parę screenshotów z mojego telefonu:

RR_1.pngRR_2.pngRR_3.pngRR_4.pngRR_5.pngRR_6.pngRR_7.pngRR_8.png

Więcej screenshotów ;-)

 

Edited by fredek
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@rafaln84

Nie zauważyłem u siebie żadnej różnicy w zasięgu, jakie masz oprogramowanie modemu (albo z jakiej wersji miui przechodziłeś) ?

Jak oceniasz kamerkę po przesiadce z miui i której używasz, stockowego Snap-a czy tą dodatkową Next?

Link to comment
Share on other sites

@fredek
Z zasięgiem miałem taki problem że praktyczne go nie miałem bo znikał i się pojawiał. Przechodziłem z MIUI 8.5. 3 Global, do kamery nie doszedłem miałem pilny wyjazd i zrobiłem przywracanie bo AutoMapa była mi potrzebna na szybkiego jutro wrzuce jeszcze raz to zrobię testa.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

@fredek Fajnie że założyłeś temat bo już bałagan był ;)

Co do kamerki "Next" niestety zauważyłem jednego buga, podczas filmowania przyciśnięcie pauzy i ponowne wznowienie powoduje fc. Niestety problem nierozwiązany z tą kamerą na Nougacie. Ktoś chce może potestowac kamerkę z romu AEX, instalacja jak normalny program:

http://www103.zippyshare.com/v/qLatpOyk/file.html

Na rosyjskim forum 4PDA sami cały czas modyfikują RRemix, najnowsza wersja:

RR-N-v5.8.4-20170822-land-Nightly_2

Changelog:

Zaktualizowano aplikację Zegar
- poprawiono aplikację "Pliki" -> "Dokumenty"
- Poprawiono aplikację "Statystyki RR"
- SELinux_Permissive
- Usunięto Magisk
- Dodano tryb Super User w ustawieniach - dla programistów
- Dodany Modem_v43
- Poprawiono ustawienia Trebuchet
- Dodano poprawki do build.prop
- Zmiany w ustawieniach *IMS

IMS (IP Multimedia Subsystem) to wielousługowa platforma telekomunikacyjna integrująca za pośrednictwem protokołu IP wszelkie pakietowe media komunikacyjne.

- Patch_N_battery_profile-3 (Profile wydajności)
- Poprawiono konfigurację dla wydajności w firmware

Osobiście nie testowałem, kamera pewnie bez zmian. Cały czas śledzę temat RR ale chwilowo przesiadłem się na mod Arvanasoft Miui 7.8.11  bo potrzebuję dobrego aparatu (w ogóle wszystko tam sprawnie śmiga, nawet widget pogody sam się odświeża). Bateria 1.5 godz.=10% na włączonym wyświetlaczu i wifi.

Chciałem też uprzedzić...pod żadnym pozorem nie instalujcie romu EpicRom Ultimate kaszana totalna !!!

Edited by tor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, rafaln84 napisał:

Z zasięgiem miałem taki problem że praktyczne go nie miałem bo znikał i się pojawiał. Przechodziłem z MIUI 8.5. 3 Global...

Miałem taki efekt na innym romie (DND) w sieci orange/NJU.

Wyszło mi, że problem wynikał z ciągłych prób łączenia telefonu z pasmem B8 w wcdma - sygnały był silny ale logowanie do sieci było odrzucane.

Zauważ, że Redmi 3S obsługuje pasmo B8 w GSM, WCDMA jak również w LTE.

Pasmo B8 dla WCDMA można wyłączyć na 2 sposoby:

1. W telefonie (dialer) wpisz kod *#*#4636#*#* => wybierz z menu Informacje od telefonie => w prawym górnym rogu kliknij 3 kropki => Wybierz pasmo radiowe => Europe

2. Za pomocą aplikacji Network Signal Guru (root) => w prawym górnym rogu kliknij 3 kropki => Lock Bands => WCDMA => B8 E-GSM 900

Zrobienie tego pierwszym sposobem (wybranie Europe) powoduje wyłączenie, dla GSM Bands pasma GSM850 i GSM PCS 1900 a dla WCDMA Bands pasma B2 PCS 1900, B5 CLR 850 i B8 E-GSM 900, dla LTE wszystko jest włączone. Czyli telefon po wybraniu tej opcji łączy się w GSM ma paśmie 900 i 1800 MHz, w WCDMA na paśnie 2100 MHz i na wszystkich obsługiwanych pasmach LTE.

Natomiast w Network Signal Guru możesz sobie potestować i włączyć/wyłączyć dowolne pasma osobno dla GSM, WCDMA jak i LTE.

Link to comment
Share on other sites

Na Romie RR official  wszystkie rdzenie pracują bez ustanku co przekłada się na większe połykanie baterii chociaż i tak dłużej trzyma niż na miui. Mam nadzieję że to naprawią. U mnie zasięg lepszy, szybciej loguje mi się do nadajnika 3G( UMTS 900 Networks).

Edited by Findfox
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.08.2017 o 16:21, Findfox napisał:

Na Romie RR official  wszystkie rdzenie pracują bez ustanku co przekłada się na większe połykanie baterii chociaż i tak dłużej trzyma niż na miui.

Na weekly jest podobnie, przydałby się jakiś cpu hotplug. Ale jeden dzień intensywnego użytkowania wytrzymuje, także tragedii nie ma.

@tor - po testach tych kamerek wróciłem to stockowego snapa, chyba najlepiej wypada.

Po kilku dniach użytkowania ja zauważyłem takie błędy:

1. Po restarcie zmieniany jest adres mac modułu BT telefonu, co powoduje konieczność ponownego parowania urządzeń BT, które mają się automatycznie łączyć z telefonem.

2. Nie działają przyciski głośności w słuchawkach przewodowych (play/pause działa). Na słuchawkach BT działają.

3. Po restarcie zapomina ustawienia optymalizacji baterii, chodzi o aplikacje którym ręcznie włączono optymalizację np. usługi google

4. Brak cpu hotpluga - rdzenie cpu nie są wyłączane tylko zmniejsza się ich taktowanie

5. Trochę za ciemne domyślne ustawienia w aparacie foto dla filmowania w nocy

6. Kilka nieprzetłumaczonych napisów w interfejsie.

Jak na pierwsze wersje RR na androidzie 7.1.2 nie jest źle ;-)

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś chce to zrobiłem paczkę podmieniającą galerię w RR na taką z czystego LineageOS, jest o wiele szybsza, ma więcej opcji i jest po polsku. Sam jej używam, instalacja przez TWRP.

http://www39.zippyshare.com/v/hgHHF62A/file.html

* Z ostatniej chwili...jest nowy, build 20170825 Weekly, waży o 100MB więcej, a żadnych istotnych zmian nie widzę. Wyrzucona Snap Camera, zamiast tego stara, najprostrza "Camera2", zauktualizowany kernel, przyspieszony boot, OTA nienaprawione (ponoć mają naprawić).

"changelogs
20170825
  • Upstream kernel to 3.18.67
  • DEXPREOPT
  • Minimized minimum brightness level

Note: snap camera killed in 20170825 build will be added back from upcoming build
OTA issue will be resolved"

**Po pierwszym ładowaniu bateria 30%= 4 i pół godz. na włączonym wyświetlaczu (surfowanie po necie).

***Ta kamera sprawuje się nadzwyczaj dobrze:

A Better Camera (sklep google).

 

UP.

Jakby co to oficjalna wersja 2017.09.04 działa bardzo dobrze. Przywrócono Snap kamerę, niesty przy słabszym świetle nagrywanie video dalej skopane. W normalnym trybie bez obciążenia pracują tylko 4 rdzenie. Telefon już nie grzeje się tak jak na poprzednich wersjach.

Najlepszą aplikacją kamerki jest moim zdaniem Footej Camera, którą warto nawet kupić, wszystko w niej działa jak należy.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.footej.camera

 

Edited by tor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Findfox Rdzenie pracują cały czas bo nie ma cpu hotplug-a, rdzenie nigdy nie są wyłączane, zmniejsza się tylko taktowanie, nawet w najnowszej RR-N-v5.8.4-20170904-land-Weekly.zip. Czyli jak ktoś lubi nie używać telefonu przez tydzień i mieć jeszcze 50% to mu się ten rom nie spodoba. Wgrywanie na czysto nic nie zmieni w tym temacie. Te błędy, które wymieniłem wyżej nadal są do poprawy...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Findfox

Robiłem full wipe, u mnie jest jak na screenie niżej.

1504775449965_0.png

Jak ktoś chce szybko pozbyć się zbugowanej aplikacji aparatu, drętwej galerii i szpiegującego resurrection stats to wgrywamy przez twrp to:

Delete_cam_gallery_stats_RR.zip

jak chcemy super szybką galerię z większą możliwością edycji wgrywamy to (usuwa oryginalną):

http://www92.zippyshare.com/v/5Mv7YMWR/file.html

U mnie usunięte to co pisałem wyżej, kamerka Footej ze sklepu + zamieniona galeria i jest gitara.

I jeszcze jedno, Magisk chciał się zaktualizować, kilka razy pobierał pliki w końcu i tak musiałem mu pomóc ręcznie ale ostatecznie zatrybił i jakoś poszło do wersji 14.

 

Edited by tor
Link to comment
Share on other sites

@tor ja mam podobnie tylko czas głębokiego snu dłuższy... jak wejdziesz w Kernel Adiutorze w zakładkę kernel i dalej CPU to wyłączają się rdzenie czy cały czas są aktywne ?

Masz coś do wybrania w sekcji CPU Hotplug ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@fredek

Nie nie mogę wyłączyć na żadnym zarządcy cpu. W hotplug nic nie mam, może na "bekonie" da się coś zrobić ale nie chcę puki co go testować. Według mnie wszystko jest ok, telefon się nie grzeje, a wydajność w grach mam dużo lepszą niż na miui i to widać gołym okiem. Przykładowo jako miłośnik Diablo 3 gram w Eternium, które lagowało mi na miui, na RR śmiga bez zająknięcia.

Screenshot_20170907-175452.png

Edited by tor
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, tor napisał:

Nie nie mogę wyłączyć na żadnym zarządcy cpu. W hotplug nic nie mam, może na "bekonie" da się coś zrobić ale nie chcę puki co go testować. Według mnie wszystko jest ok, telefon się nie grzeje, a wydajność w grach mam dużo lepszą niż na miui i to widać gołym okiem.

Zgadzam się, jak się korzysta z telefonu nawet intensywnie to jest rewelacja. Tylko jak się go odłoży by sobie leżakował to już jest dosyć średnio. Mam RR na Redmi 1S, tam jak sobie telefon leży i się kurzy to po tygodniu mam jeszcze połowę baterii (R1S ma batkę 2000 mAh). W R3S który ma baterię 4100 sam się rozładuje w 2 dni przez brak cpu hotpluga. Także ja uważam, że jest to błąd ale z gatunku tych, które mi mało przeszkadzają bo i tak podstawowy telefon ładuję raz dziennie.

Poza tym w ostatnim weekly nie tylko nie działają klawisze głośności na słuchawkach przewodowych, przestał też działać klawisz play/pause... czyli skopana jest detekcja słuchawek. Błąd ze zmianą mac adresu modułu BT też nadal jest. Dev się nie opitala i całą masę commitów dodaje do jądra, mam tylko nadzieję, że jak skończy to takie drobiazgi też poprawi :-)

Edit: wgrałem Beacon kernel for Nougat

Dostępne są 2 różne hot plugi dla cpu, włączyłem AutoSMP

Screenshot_20170907-230438.png

 

Włączanie i wyłączanie rdzeni działa

Screenshot_20170907-230227.png

Zobaczymy jak to wpłynie na baterię ;-)

Edited by fredek
Link to comment
Share on other sites

@tor  To że nagrywanie było skopane, aparat nie dostosowywał jasności dziwne odcienie itp. Poza tym jak instalowałem google camera bo tam fajny jest HDR +, to wywalało mi apke przy uruchomieniu. Na tym kelnerze google camera działa bardzo dobrze, snap camera też poprawiła się z tym nagrywaniem i ubi Focusem.  Ustawiłem sobie również że 2 rdzenie są wyłączane kiedy telefon jest mniej obciążany w wyniku czego bateria jest jeszcze lepsza. Żyć nie umierać.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, tor napisał:

Ręczne wyłączanie rdzeni moim zdaniem nie ma żadnego sensu.

Zgadzam się :-) Ale tu rdzenie włączają się i wyłączają same w zależności od obciążenia, nic ręcznie nie wyłączasz ;-)

30 minut temu, tor napisał:

Co masz na myśli z tym aparatem?

Ja Ci odpowiem, stockowy snap nawet podczas filmowania w całkowicie ciemnym pomieszczeniu, gdzie jedynym oświetleniem jest led aparatu kręci całkiem przyzwoite filmy.

Edited by fredek
Link to comment
Share on other sites

Eeech z tym aparatem...co by nie robił to  przy kiepskim świetle łapie dziwne przebarwienia, jedynie tylko sztuczne światło coś ratuje...Kilka aplikacji zewnętrznych ze sklepu radzi sobie z tym dobrze, ja już przestałem liczyć na to że w customach poprawią stockową kamerę.

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634795524

Wstawiam linka dla google camera port dla snapdragon 430. Wsparcie HDR+ api2 i inne. W porównaniu do kamery miui i snap camery z RR zdjęcia są o wiele bardziej szczegółowe i bardziej dostosowane do obecnych warunków. Na kelnerze od RR miałem problem z jej uruchomieniem ale na ,,BEACON" śmiga. 

Ale jeżeli wyłączy się HDR+ to jak robimy zdjęcie trzymamy długo telefon na obiekt któremu robimy zdjęcie, aż zapisze się do końca i na ekranie pokaże się save image3. Więc polecam HDR+. 

Edited by Findfox
Link to comment
Share on other sites

@Findfox

Tyle że google camera nie ma zapisu na sd niestety, już kiedyś miałem zonka jak zapomniałem przenieść zdjęcia przed instalacją romu z wipe :D

 

*Up.

Port aparatu z miui, przetestowałem, działa na RRemix, po instalacji trzeba przyznać ręcznie uprawnienia w systemie.

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-3s/development/miui-8-camera-port-land-t3671079

**Up.

Problem ze zmianą adresu bluetooth jest już rozwiązany, np. w tym LOS, pytanie tylko czy w ogóle wyjdzie jeszcze jakaś aktualizacja dla RR.

Edited by tor
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wyszła wersja finalna RR na 7.1.2, testuję od wczoraj.

Zamiana adresu BT po restarcie nadal jest niestety, DEV się w końcu zainteresował tym, może poprawi.

Za to działanie słuchawek przewodowych z przyciskami VOL+ i VOL- można sobie samemu poprawić zgodnie z tym postem :-)

Aktualizacja zabezpieczeń jest na 5/09/2017, także BlueBorne nie stanowi problemu ;-)

Wygląda, że OTA też już jest naprawione.

Link to comment
Share on other sites

Trochę śmieszne te aktualizacje, nowe kolorki i pierdoły, ciężko było dodać fixa na bt skoro inni już to naprawili. Poprawka zabezpieczeń, no chwała mu za to >:/ Coś czuję że już bardziej na Oreo chcą się przestawić, tak gdzieś czytałem..

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, tor napisał:

ciężko było dodać fixa na bt skoro inni już to naprawili

Lineage od daniel.stuart14, ma to naprawione i romy Xperience od TeamMex zdaje się... znasz jakieś oficjalne lub rokujące nadzieję na dłuższe wsparcie bez tego buga?

Link to comment
Share on other sites

@fredek

Nie, testowałem dłużej tylko RR i te dwa co wymieniłeś. Instalowałem też inne ale nie lubię gdy nie ma w miarę dobrego spolszczenia opcji bo mimo że rozumiem po eng. to jakoś mnie to razi w oczy i już nawet nie sprawdzałem bt. W sumie wysypało się tego bo niektórzy chcieli zabłysnąć, a tak naprawdę powielają te same błędy. Z tych trzech ww. każdy ma jakieś zalety i wady. RR niedościgniony pod względem ustawień, stabilny z paroma małymi bugami. XPerience toporny z wyglądu ale częste aktualizacje i sprawne OTA, czysty Lineage wiadomo prostota, brakuje mi w nim tylko rozbudowy ustawień QS. No pomijam już sprawę kamery we wszystkich tych wypiekach bo nie wiem czy dożyję poprawy :D

Osobiście to czekam na stabilne Oreo od TeamMex.

Zainstalowałem tą ostatnią wersję RR 09.25, nie jest źle. Widzę że resztki niedociągnięć spolszczenia zostają sukcesywnie aktualizowane. Dźwięk głośny i lepszy jak w miui, na połowie skali już bolą uszy :) Stereo na słuchawkach gra równo na obie strony więc u mnie nie ma tego błędu o którym ktoś wspomniał na xda. OTA faktycznie już działa więc jest nadzieja że będą dalsze aktualizacje.

Edited by tor
Link to comment
Share on other sites

@tor wgrałem Beacon kernel 3.0 stable, QC nie działa podobnie jak na ostatnim stock, nie przełącza ładowarki na wyższe napięcie. Ale działa co innego - adres mac BT jest stały i prawidłowy jak w miui. Kabaret normalnie ;-)

Także RR+Beacon wygląda na sensowne połączenie, pozostałby zdaje się już tylko bug z szybkim ładowaniem (które z tego co pamiętam na pierwszych wersjach RR działało poprawnie).

Link to comment
Share on other sites

Jak RR to tylko beacon, nie grzeje się, lepsza wydajność w grach, aparat robi świetne zdjęcia, wynik w AnTuTu około 46000, CPU hotplug, brak problemu z Bluetooth. Mam nadzieję że poprawia tą wersję RR , ale jak wersja końcowa to chyba koniec, będą pewnie tylko aktualizacje zabezpieczeń :-( .

Link to comment
Share on other sites

Beacon 3.0 stable, testowałem no ale w grach rozgrzewa mi telefon do czerwoności. Denerwują mnie powiadomienia toast z kernel audiutor no za każdym razem kiedy odblokuję telefon mam powiadomienie że uzyskał dostęp do root w toast message (dymek). Próbowałem się tego pozbyć na różne sposoby ale bez skutku. Jedynie można wywalić go z dostępu do root ale to nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, tor napisał:

Denerwują mnie powiadomienia toast z kernel audiutor no za każdym razem kiedy odblokuję telefon mam powiadomienie że uzyskał dostęp do root w toast message (dymek).

A co ma wspólnego kernel adiutor z odblokowaniem telefonu? Nie mam nic takiego. Pokaż screena tych powiadomień.

U mnie kernel adiutor potrzebuje root-a tylko w 2 przypadkach:

1. Po restarcie telefonu jak zmienia ustawienia (governory, hotplugi, itd) - tu jest powiadomienie, które można skasować. Można też je wyłączyć z poziomu adiutora (ustawienia -> zastosuj przy starcie -> ukryj) lub systemu (ustawienia -> powiadomienia) .

2. Jak go ręcznie uruchomię - jest dymek który sam znika po sekundzie.

Podczas odblokowania telefonu nic takiego nie powinno się pojawiać i nie pojawia.

Jaka apka uzyskuje root-a można sprawdzić w logach magisk-a łącznie z wywoływaną komendą.

 

Edited by fredek
Link to comment
Share on other sites

@fredek Jak co ma...no właśnie ma bo jak ustawisz w KA odblokowanie na podwójne dodtknięcie ekranu palcem to on za każdym razem gdy odblokowujesz telefon nawet przez czytnik palca czy power button sprawdza dostęp do root i pokazuje potem ten komunikat. Nie dam screena bo chwilowo siedzę na globalu. Zapomniałem dodać że miałem wgrany Beacon 3.0 :)

Pytanie mam, ktoś testował AOSPA 7.3 ? Jest tam ponoć dobra kamera ale czy  dodatkowe opcje są spolszczone to mnie interesuje.

Edited by tor
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, tor napisał:

no właśnie ma bo jak ustawisz w KA odblokowanie na podwójne dodtknięcie ekranu palcem to on za każdym razem gdy odblokowujesz telefon nawet przez czytnik palca czy power button sprawdza dostęp do root i pokazuje potem ten komunikat

Mylisz się. Przy włączeniu tej funkcji KA wykonuje jednorazowo taką cmd wake: echo "2" > /sys/android_touch/doubletap2wake, przy odblokowaniu w dowolny sposób nie jest w żaden sposób uruchamiany. Jak wykonasz tą cmd np. w terminalu lub jakimś skrypcie to będzie to działać nawet jak nie będziesz miał KA zainstalowanego ;-)

KA tylko tworzy uruchamiany jednorazowo (przy starcie systemu) skrypt, jego zawartość możesz sobie sprawdzić w KA -> Przy starcie. Później jakiekolwiek zmiany w systemie (co wymaga root-a) KA robi tylko jak go ręcznie uruchomisz i coś w nim zmienisz.

Edited by fredek
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...