Skocz do zawartości

Niedziałające rdzenie


romakamil

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, od jakiegoś czasu zmagam się z problemem dwóch niedziałających rdzeni w moim snapie 821 (uprzedzając pytania- tak jest to odczuwalne). Po uruchomieniu telefonu normalnie działają, a potem przestają. Miałem tak na chyba każdym z poprzednich miui (tylko ja Los'ie wszystko było okej) i zaczyna mnie to strasznie denerwować i trochę niepokoić. W opcjach programistycznych optymalizacja miui wyłączona, oszczędzanie baterii tez. Dowiedziałem się że to może być problem z kernelen, ale A) nie wiem czy to prawda B )  nie mam pojęcia co mogę z tym zrobić.Pisze tutaj bo liczę że w końcu ktoś pomoże, to wszystko staje się naprawdę irytujące

Screenshot_2017-08-20-12-04-14-293_com.android.settings.thumb.png.d5eafcd5094c39ae13451f44c4f6e98f.png Screenshot_2017-08-20-12-03-53-617_com.glgjing.stark.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam że 2 pozostałe rdzenie są nie aktywne.

Podejrzewam że ode włączają się dopiero podczas obciążenia systemu, np w grach.

A tel u mnie chodzi normalnie. Włącz optymalizację MIUI, gdyż domyślnie ona jest włączona.

 

Z innej beczki, instalowałeś dodatki Acida te z maja?

Jeżeli tak to przez nie może być problem, u siebie miałem podobnie.

Podejrzewam że to przez blocker reklam z tych dodatków niektóre aplikację głupieją.

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergmen napisał:

te dwa rdzenie uruchamiają się tylko wtedy gdy jest taka konieczność.Telefon nie pracuje cały czas na 100% mocy obliczeniowej bo byś musiał nosić ze sobą agregat prądotwórczy.

Ile pkt masz w antutu? wynik w normie? to bądź spokojny.

No właśnie nie są normalne:) ostatnio kiedy robiłem jeszcze ze starszym miui wyniki były 2x niższe w porównaniu do takigo mi5

1 godzinę temu, rradek napisał:

Też tak mam że 2 pozostałe rdzenie są nie aktywne.

Podejrzewam że ode włączają się dopiero podczas obciążenia systemu, np w grach.

A tel u mnie chodzi normalnie. Włącz optymalizację MIUI, gdyż domyślnie ona jest włączona.

 

Z innej beczki, instalowałeś dodatki Acida te z maja?

Jeżeli tak to przez nie może być problem, u siebie miałem podobnie.

Podejrzewam że to przez blocker reklam z tych dodatków niektóre aplikację głupieją.

Optymalizacja wyłączona, literówka w poście.

Nie, nic nie instalowałem, nawet nie wiem o czym mówisz tak szczerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, romakamil napisał:

No proszę Cię, ten wynik jest odrobinę żenujący

Coś jest nie halo. Może coś naklikałeś w ustawieniach programisty?

Najlepiej wrzuć za pomocą miflash jakiegoś global dev z opcją flash all, zainstaluj twrp i xiaomi.eu (z wipe przed i po)

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergmen napisał:
12 minut temu, bergmen napisał:

Coś jest nie halo. Może coś naklikałeś w ustawieniach programisty?

Najlepiej wrzuć za pomocą miflash jakiegoś global dev z opcją flash all, zainstaluj twrp i xiaomi.eu (z wipe przed i po)

Tak jak mówię to nie pierwszy raz na poprzednich miui usuwając wszystko było to samo, wyłączylem jedynie optymalizacje i animacje, ale dobrze wiemy że to ma się nijak do tego co tu widać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bergmen napisał:

Podczas flash zaznacz flash all. 

Wcześniej nie musisz nic robić 

Okej, po zainstalowaniu też nie? Wiem tylko że bootloader TWRP i pewnie zmiana systemu bo ten z tematu o miflash jest na capricornie a z miuipolska na nugacie więc pewnie pasowałoby zmienić, mam ostatnie pytanie, na miuipolska każą po prostu instalować, na yt koleś kazał usuwać cache date no i system, a ostatnio przeczytałem żebyś systemu nie usuwać, jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bergmen napisał:

Podczas flash zaznacz flash all. 

Wcześniej nie musisz nic robić 

A no i masz może link do jakiegoś miflasha? Ten z poradnika nie dziala, podczas próby uruchomienia/instalacji wyskakuje błąd.

 

Dnia 20.08.2017 o 12:23, mrosi napisał:

Masz Global, tak?

Jako że jesteś modem mógłbyś sprawdzić link w poradniku? J.w. Nie działa, system Windows 7 32bity 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat, mając globala było okej, po wygraniu miui 9 znowu to samo, wgrałem Kernel auditor ale nawet zmiany tam nic nie dają:) w auditorze pokazuje że niby działają 4dzenie ale w innych programach dalej po +- godzinie 2 rdzenie wyłączają sie(lekko zacinał się nawet Subway surf) zaczynam mieć dość tego, nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...