Skocz do zawartości

Xiaomi A1 czyli nowy Xiaomi który dołączy do programu Android One


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
33 minuty temu, slimdick napisał:

Smutno jakoś się to czyta. Streszczenie w 1 zdaniu: "Wreszcie Xiaomi zrobiło telefon bez tego okropnego MIUI". A ja mówię "nie", bo wolę 100% ciężkie i problematyczne MIUI od czystego Andka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Smutno jakoś się to czyta. Streszczenie w 1 zdaniu: "Wreszcie Xiaomi zrobiło telefon bez tego okropnego MIUI". A ja mówię "nie", bo wolę 100% ciężkie i problematyczne MIUI od czystego Andka.

Pod warunkiem, że to Miui działa jak natura chciała a z tym jest czasem ciężko :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lamcza napisał:

Pod warunkiem, że to Miui działa jak natura chciała a z tym jest czasem ciężko :D 

Tak... Choć z moich doświadczeń, to nad wszystkim – za wyjątkiem problemów z aparatem – jakoś daje się zapanować.

Średnio chce mi się wierzyć, że XA1 jest tych problemów pozbawiony – i  że np. trzyma sztywno 30FPS w 4K nawet jak się rozgrzeje, albo nie dropi FPS w gorszym świetle. Oby tak, ale wątpię.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie akurat zastanawia wgranie na mi A1 miui.

Bo ma b20, bo ma niższą cenę.

Jeśli cena spadła by powiedzmy do 160 - 180$ co pewnie nie długo się stanie. To wtedy bym może rozważał zmianę.

Nie wiem co się jaracie czystym androidem jak chmura xioami to rzecz przez którą wiele osób kupuje te telefony.

Możliwość robienia notatek itd i synchronizacja wszystkiego. Zmiana telefonu na inny 1 klikem a nie ślęczenie nad tym 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, latet napisał:

Smutno jakoś się to czyta. Streszczenie w 1 zdaniu: "Wreszcie Xiaomi zrobiło telefon bez tego okropnego MIUI". A ja mówię "nie", bo wolę 100% ciężkie i problematyczne MIUI od czystego Andka.

No nie wiem... Ja wolę szybszy system, nakładka to nakładka. Akurat według pewnego testu A1 jest szybszy we wczytywaniu aplikacji o jakieś 30%. Trzyma również więcej aplikacji w tle. I ja temu wierzę, bo miałem Mi4C i jest po prostu tragedia... Kartę w Chrome potrafi uwalić po 2 minutach siedzenia na pulpicie, skopiowanie kodu z sms do logowania to sukces i można otwierać szampana. Żeby 2 GB RAMu nie starczało do normalnej pracy? Czas na baterii pomijam bo to śmiech. 

Skoro system na tym samym telefonie robi różnicę rzędu 30%, to coś z tym MIUI jest nie tak i żadne kolorki ani ikonki tego nie poprawią. Chyba, że jednak A1 i 5X to inne telefony.

Wgl jak to jest, że flagowce normalnych marek z 3/4GB RAMu trzymają aplikacje w tle normalnie i to po 10-15 różnych?

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, homman napisał:

A mnie akurat zastanawia wgranie na mi A1 miui.

Bo ma b20, bo ma niższą cenę.

Jeśli cena spadła by powiedzmy do 160 - 180$ co pewnie nie długo się stanie. To wtedy bym może rozważał zmianę.

Nie wiem co się jaracie czystym androidem jak chmura xioami to rzecz przez którą wiele osób kupuje te telefony.

Możliwość robienia notatek itd i synchronizacja wszystkiego. Zmiana telefonu na inny 1 klikem a nie ślęczenie nad tym 3 dni.

A niby w usługach od Google nie ma synchronizacji? Google Keep, Kalendarz Google, sieci i hasła WiFi itd. wszystko się synchronizuje.
Od zawsze korzystałem z czystego Androida i jakoś tam też wszystko działało. Od paru dni mam MIUI i jakoś się nie mogę odnaleźć w tym systemie.

Edytowane przez emilek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, galakty napisał:

Wgl jak to jest, że flagowce normalnych marek z 3/4GB RAMu trzymają aplikacje w tle normalnie i to po 10-15 różnych?

Ciekawe stwierdzenie. Czyli Xiaomi i Miui jest nienormalne? Tylko Mi4c to trochę mało reprezentatywny chiński model bez optymalizacji co do usług Googla. W nowszych flagowcach, które dostały globale nie ma tragedii. Jakieś różnice w porównaniu z czystym Androidem są, ale pomijalne. W budżetowcach typu Redmi 3, 3s, 4x itd. jest z tym Miui całkiem nieźle (oczywiście to tylko  moje własne odczucia, ale oparte o doświadczenia w używaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Tylko Mi4c to trochę mało reprezentatywny chiński model bez optymalizacji co do usług Googla

5X oraz A1 to też zły przykład oczywiście? Ten sam telefon i różnice rzędu 30%? No błagam. Obejrzyj testy.

Kiedyś też się śmiałem z custom romów, ale oprócz gorszego zarządzania baterią, reszta jest na plus. Szybkość działania, trzymanie apek w tle... Lepsze. MIUI jest ciężkie i bez 4 GB RAMu w górę sobie nie radzi obecnie. 

Żeby nie było, to od andka 7 i MIUI9 to się zaczęło na Mi4c. Mi5 też ładował pulpit kilka miesięcy temu, są zgłoszenia od użytkowników. Ale ten telefon też jest stary i EoL, części do naprawy nie ma nawet. Niedługo po roku trzeba będzie zmieniać bo telefon za stary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, po części to też jest tylko takie gadanie i sztuczne wypieranie wcześniejszych modeli. Na początku czerwca przesiadłem się z Redmi Note 4 (MTK) na mi5 i bardzo go sobie chwalę. RN powędrował do dziewczyny i dalej jest w użytku, na obydwu od początku jest xiaomi.eu z polskimi dodatkami. Na ten moment naprawdę nie wiem czego chciałbym więcej, no i żeby w dalszym ciągu tak samo wszystko działało.

Miałem telefony z androidem od Sony (wczesne xperie jak chociażby x10 mini pro, e1 dual); mam Nexus 7 pierwszą edycję z 2012 - "wsparcie od Google" to można pisać tylko w cudzysłowie, aktualizacji dostał tyle co nic (a ostatnią z 4.4 do 5 najlepiej sobie odpuścić), w ciągu tych 5 lat jedyne co się zmieniło to rezygnacja z tej serii na rzecz Pixeli hihihi. Ekosystem xiaomi jest momentami dziwny, zaskakujący, ale wsparty konkretną społecznością, ogólnie całkiem inny wymiar. W każdym razie jak zawsze masz wolność wyboru...

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, galakty napisał:

5X oraz A1 to też zły przykład oczywiście? Ten sam telefon i różnice rzędu 30%? No błagam. Obejrzyj testy.

Widziałem. Przypuszczam że podobnie by było z nakładką Samsunga, LG HTC, Sony itd. Niestety Mi4c jest już technologicznie stary i żadna inna firma nie udostępnia sensownego wsparcia dla starszych modeli. Apple to robi, ale efekt tego nie jest najlepszy. Z Miui jest problem, obserwuję to od pewnego czasu. Coraz trudniejsze jest robienie zmodyfikowanego Androida którym to Miui jest, w oderwaniu od bazy Androida na którym dane wersja Miui jest zrobiona. Może między innymi dlatego Xiaomi zrobiło telefon bez Miui w porozumieniu z Googlem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emilek

To nie to samo.

Gdyby huawei miał chmurę taką jak MIUI to pewnie siedziałbym na p7.

Co się np nie synchronizuje ?

SMSY, Notatki. Wciąż brak jest aplikacji w stylu sticky notes która synchronizuje PC z tel. A tak na stronie www zapisuje sobie notatki i mam je w telefonie.

Np w PC ogladam wygodnie gazetkę biedry zapisuje co kupić wychodzę z pracy i mam w tel.

Nie jesteś wstanie się przenieść np na tak reklamowanym samsungu z 1 tel na drugi bez siedzenia potem i ustawiania ikon jak były. Rozmiarów tekstu itd.

To jest jedyny i niepowtarzalny aspekt miui. 1 pełna synchronizacja. 2 płynne przechodzenie z tel na tel.

A przy aspekcie konieczności wymiany tel co rok ma to znaczenie.

 

 

Co do MIUI i wymian telefonów. To akurat rozmiar apek powoduje wymiany tel.

Większość telefonów które maja 16GB czy nawet 8GB flagowce jak G2 spkojnie mogły by dziś działać. Ale nie działają dlaczego?

Bo w dzisiejszych czasach FB = 250MB skype itd podobnie. I brakuje pamięci.

Tak samo nakładki są coraz większe i cięższe by zmusić użytkownika do miany telefonu. Prosty zabieg marketingowy. Celowe postarzanie sprzętu.

Samo miui w tym aspekcie nie jest ani lepsze ani gorsze. Możesz porównywać jakie chcesz cyanogena czy co tam. Każda jest z roku na rok coraz większa.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, homman napisał:

A przy aspekcie konieczności wymiany tel co rok ma to znaczenie.

Bez przesady... Konfiguracja nie trwa dłużej niż godzinę, nawet jak masz tonę apek.

 

7 minut temu, homman napisał:

I brakuje pamięci.

Tylko podziękować Androidowi, który zablokował instalację apek na SD. Kiedyś to nie było problemu, podmiana SD jako pamięci wewnętrznej i masz ile chcesz miejsca. No ale było za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galakty co ty mówisz..

Teraz przenosiłem laptopa przez 4 dni.

 

A telefon 1 aplikacja do sms

1 aplikacja do apek

Potem porozmieszczać apki na pulpicie.

Potem wszystkie ustawienia bo nie są zapamiętywane 

Dzień z głowy jak nic.

 

@galakty jw było a nie jest. Obecnie miui to najwygodniejsze narzędzie do gonienia i wymiany tel.  I z tym nikt nie dyskutuje. Masz właśnie inny temat niedawno założony o A1. Że gość kupił a teraz labidzi bo nic mu nie kopiuje z chmury jak miui. I tak to naprawdę trwa długo...  Nawet innaczej chyba titan backup nie chodzi bez roota. Więc od razu dochodzi ci rootowanie 2 tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja przechodziłem niedawno i godzina max. Ale nie używam telefonu do pracy i jako narzędzia. Wystarczy mi, że wszystko z konta google weszło i zsynchronizowało, zdjęcia osobno, muzyka osobno, a aplikacje to pal licho, bo na statystykach mi nie zależy ,a w gry nie gram. Ale rozumiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Nie wiem, ja przechodziłem niedawno i godzina max. Ale nie używam telefonu do pracy i jako narzędzia. Wystarczy mi, że wszystko z konta google weszło i zsynchronizowało, zdjęcia osobno, muzyka osobno, a aplikacje to pal licho, bo na statystykach mi nie zależy ,a w gry nie gram. Ale rozumiem o co chodzi.

Akurat przywracanie apek (z ustawieniami) z chmury Google działa znakomicie, ale nie działa w ogóle pod MIUI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, galakty napisał:

Ale my mówimy o przeniesieniu na INNĄ markę... Niby MIUI wspiera kopię Google, a to zwyczajna bzdura, bo nie wspiera. Ale jeśli myślą, że to powstrzyma ludzi od przejścia do innej marki to się mylą.

Ale w tę stronę to działa. MIUI tworzy kopię (apek z ustawieniami) w chmurze Google a potem można ją zaimportować na innym urządzeniu działającym nie pod MIUI. Właśnie niedawno tak sobie przywróciłem bieżący stan apek z Mi5 na tablecie z Lineage OS.

Nie da się w drugą stronę – MIUI nie umie w żaden sposób zaimportować niczego z takiej kopii w chmurze Google. Wycięli lub wyłączyli narzędzie, które za to odpowiada. Tak więc w tym sensie to Xiaomi utrudnia przejście z innych marek na Xiaomi, jeśli już.

I to może być całkiem przykra niespodzianka, dla kogoś, kogo czysty Android przyzwyczaił, że przy włączonej funkcji backupu apek w chmurze Google, można apkę odinstalować, a po chwili zainstalować z powrotem i będzie jakby się nic nie stało. Pod MIUI, nawet jeśli re-instalacja będzie po minucie - apka będzie goła jak nowa.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co odchodzić i do czego ?

Jedyny telefon która na rynku coś dla mnie znaczył to była seria note samsunga dzięki rysikowi. Nikt inny nie miał dobrego rysika. Ewentualnie blackberry przez fizyczną klawiaturę.

Jedynym zdrowo zdroworozsądkowym przechodzeniem jest huawei który soft ma niemal identyczny za to lepszy aparat. I brak chmury.

Nikt nikogo tutaj nie musi powtsrzymywać. Miui nigdy nie będzie w 100% zgodne z googlem. Coś za coś.

 

Sam powiedziałeś że nie problem przekopiować się między innymi markami. Wiec jaka jest różnica w miui ?

Na miui stawiasz titan backup i kopiujesz. Identycznie jak na innych markach.

Tylko po co odchodzić i do czego ?

Jedyny telefon która na rynku coś dla mnie znaczył to była seria note samsunga dzięki rysikowi. Nikt inny nie miał dobrego rysika. Ewentualnie blackberry przez fizyczną klawiaturę.

Jedynym zdrowo zdroworozsądkowym przechodzeniem jest huawei który soft ma niemal identyczny za to lepszy aparat. I brak chmury.

Nikt nikogo tutaj nie musi powtsrzymywać. Miui nigdy nie będzie w 100% zgodne z googlem. Coś za coś.

 

Sam powiedziałeś że nie problem przekopiować się między innymi markami. Wiec jaka jest różnica w miui ?

Na miui stawiasz titan backup i kopiujesz. Identycznie jak na innych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, skarżyski napisał:

Panowie ta wersja global będzie działać w amerykańskim T-Mobile? Chodzi mi o szybki internet.

https://support.t-mobile.com/docs/DOC-4988

 

Wchodzisz na przykład na Kimovil, sprawdzasz bandy i porównujesz z tmobile i już wiesz. To proste :) 

Ale widzę, że to zbyt wiele. Otóż A1 posiada tylko 2 bandy z wymienionych w tmobile. Także... Zależy od nadajnika, nie wiem jak w USA sieć jest rozmieszczona, włącz sobie mapę zasięgu i szukaj gdzie te 2 bandy występują.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...