Skocz do zawartości

Xiaomi A1 czyli nowy Xiaomi który dołączy do programu Android One


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

@asffaf podobno przerobiony ROM z MIA1 działa na MI5X bez problemów, więc posiadacze tego drugiego mają alternatywę żeby pozbyć się tego chińskiego syfu. Ale nie rozumiem jaki sens by miało kupowanie MIA1 i pakowanie na niego tego syfu z MI5X ?? Bo tak rozumiem to co napisałeś, chyba że chodziło ci o coś innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszalem. Dobrze by było mając mi 5x zamieniasz go na mi a1. Albo masz a1 i wygrywasz miui. Coś w stylu mi4 i Windows. Za 6 miesięcy na bank mi5x będzie w okolicach 150 $. Xiaomi strasznie leci w dół.

A po drugie co takiego fajnego jest w czystym Androidzie? Bardziej cenię miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? Może kiedyś, nie dziś. Ile czasu minęło od premiery, a Mi6 dalej u Goldwaya za 440$... Pomijam oczywiście GB i inne sklepy.
Niekoniecznie, kiedyś Mi4c jakoś 6-8 miesięcy od premiery potaniał prawie o połowę. W przypadku xiaomi to tylko flagowce nigdy nie tanieją.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że xiaomi a1 ma zaletę czystego android pewną aktualizacje 2 lata i dobre parametry jest bez NFC ale jest tanie.

Moimi zdaniem to zagrywka taka bo już są plotki o Motoroli android one z NFC więc jak ci zależy na android pay kupisz droższą wersje od Motoroli i to będzie dopiero telefon skierowany na Europę(na pewno szybsze aktualizacje od xiaomi moim zdaniem będą)

Więc to by było nawet dobrze przemyślane jak ci niezależny na NFC aparacie lub chcesz oszczędzić Kupisz xiaomi a jak chcesz mieć komplet wybierz Motorolę  ale pewnie trochę drożej ale na pewno bardziej wyposażona.

A to wszystko dlatego żeby ruszyć producentów do aktualizacji średniaków bo nie będą mieć wyboru bo muszą dorównywać konkurencji z bezpieczeństwem i wszystkimi wyjdzie to na dobre mam nadzieję.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zatrzymają drukujesz dowód zakupu. Jak płaciłeś przez paypala to tam jest taki dokument. Przesyłasz do Uc jak dostaniesz lis od nich. Co do certyfikatu Ce to zależy od Uc. Niektóre sie czepiają, niektóre nie. Mnie obsługuje Wer Warszawa i jeszcze mi się nie zdarzyło

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ja wiem, za tą samą kwotę mamy J7 2017, Huawei p10 lite i LG Q6. Co niby jest lepszego w tych telefonach od Mi A1?

Z Chin można zamówić go za około 800 zł. Nawet jak doliczą Vat to się opłaca bardziej. Pytasz się co jest lepsze w tej cenie? Np Huawei P9 który go miażdży. Niestety ale 1300 zł za ten telefon to przesada.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tosshi2 napisał:

Z Chin można zamówić go za około 800 zł. Nawet jak doliczą Vat to się opłaca bardziej. Pytasz się co jest lepsze w tej cenie? Np Huawei P9 który go miażdży. Niestety ale 1300 zł za ten telefon tk przesada.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Ja wiem, że z Chin można za 800zł ale chodziło mi o typowo polski rynek. Nie każdemu chce się bawić w sprowadzanie telefonu z chin z brakiem gwarancji lub tylko umowną. Tak samo zgodzę się ,że Huawei P9 miażdży Mi A1 pod każdym względem z tym, że w Polsce w normalnych sklepach kosztuje on 300-400zł więcej. Cenowi konkurenci w sklepach typu Media Markt, Media Expert, Euro RTV AGD - oferują mniej niż Mi A1 więc nadal jest on konkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marteo napisał:

Nie każdemu chce się bawić w sprowadzanie telefonu z chin z brakiem gwarancji lub tylko umowną.

Z gwarancjami różnie bywa - zarówno w Polsce jak i w Chinach. Nie uogólniałbym. Akurat najlepszą możliwą gwarancję dla Xiaomi w Polsce dostajesz kupując w znanym chińskim sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry to nie wszystko a moto g5 plus dostanie androida 8.0 ale z aktualizacjami poprawek bezpieczeństwa trochę kuleje a niby czysty android więc raczej bym zaryzykował xiaomi A1 z jakiegoś pewnego chińskiego sklepu z gwarancją w PL lub z sefris,Proline.itd(nawet odpuścił bym brak nfc oczywiście gdybym mógł ale niestety korzystam nieustannie)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry to nie wszystko a moto g5 plus dostanie androida 8.0 ale z aktualizacjami poprawek bezpieczeństwa trochę kuleje a niby czysty android więc raczej bym zaryzykował xiaomi A1 z jakiegoś pewnego chińskiego sklepu z gwarancją w PL lub z sefris,Proline.itd(nawet odpuścił bym brak nfc oczywiście gdybym mógł ale niestety korzystam nieustannie)

 

 

Nie no parametry są nieważne. Najważniejsze że jest Android 8. Super podejście.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tosshi2 napisał:

Nie no parametry są nieważne. Najważniejsze że jest Android 8. Super podejście.

Parametry są ważne tym się kieruje ale aktualizacjie też się liczą niestety.

Ogólnie porównując xiaomi A1 do np Motoroli g5s plus to ma braki xiaomi a cena podobna.

-Brak lte 800

-Gorszy aparat 

-Brak nfc

Ale xiaomi ma być niby wspierany z aktualizacjami przez Google i powinien mieć poprawki bezpieczeństwa co miesiąc a druga sprawa to cena z Chin która Napewno będzie można zbić jakimiś kuponem lub rabatem co chwile jakiś sklep tam ma promocje.

Ogólnie jeśli chodzi o cenę z polskiej dystrybucji to oczywiście lepiej kupić jakiś model innej firmy np.moto g5 plus taniej brak braków w specyfikacji oprócz kompasu.

Androida 8.0 moto g5 plus i xiaomi A1 dostanie na 100% bardziej chodzi mi o regularnie dostarczane poprawki bezpieczeństwa.

A xiaomi A1 jest ładniejsze od Moto g5s plus(te 2 aparaty z tyłu są porostu dziwne) moim zdaniem.

Ale tak czy siak xiaomi A1 bardzo dobrze się sprzeda  w Indiach,Chinach w Polsce to tylko po to oficjalnie bo może się uda zarobić na nim a android one przyciąga pewnymi aktualizacji(w tanim sprzęcie ale u nas trochę przesadzili z ceną)

 

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, latet napisał:

Akurat najlepszą możliwą gwarancję dla Xiaomi w Polsce dostajesz kupując w znanym chińskim sklepie

Szczególnie jak czasami każą odsyłać do Chin, nie no super gwarancja, żyć nie umierać ;) 

Przecież A1 ma B20.

Edytowane przez galakty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, galakty napisał:

Szczególnie jak czasami każą odsyłać do Chin, nie no super gwarancja, żyć nie umierać ;)

Niewielka różnica, gdzie się odsyła. I tak trzeba zapakować, iść na pocztę... Te uciążliwe czynności są takie same a i czasy oczekiwania w polskich serwisach bywają bardzo długie.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, latet napisał:

Niewielka różnica, gdzie się odsyła. I tak trzeba zapakować, iść na pocztę... Te uciążliwe czynności są takie same a i czasy oczekiwania w polskich serwisach bywają bardzo długie.

No nie przesadzaj, serwisy nie są w jednym mieście w Polsce a i punktów też jest sporo, nigdy jeszcze nie wysyłałem telefonu na naprawę pocztą, zawsze gdzieś u siebie mogłem oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serwis w Polsce to niedawno oddawałem sony i bardzo szybko naprawili.(3-4dni)

Teraz akurat mam styczność z serwisem noki więc zobaczę ile będę czekać.

Ale wiadomo w Chinach raczej dłużej trwa naprawa chyba że chińczyk ma dobry dzień.A co jak będzie chciał odrzucić gwarancję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rayan napisał:

A ktoś oddawał serwis w x-kom podobno mają w Polsce we Wrocławiu pewne oryginalne części tylko ta cena :/

Tak oddawałem tylko że mi wymienili na nowy 2 razy w sklepie od ręki jakąś promocja była 30 dni zwrotu.(wadliwe egzemplarze)

Oni mają od abcdata(serwis sbe polska) oczywiście części mają oryginalne jak by mogło być inaczej i problemów z naprawą nie powinno bo wkońcu płacisz więcej za telefon dlatego że jest z oficjalnej dystrybucji i ma serwis na terenie Polski i dajesz zarobić po części serwisowi w Polsce i dystrybucji więc wspierszasz polską gospodarkę.

Ale te z nieoficjalnej dystrybucji też potrafią mieć serwisy z oryginalnymi częściami ale oprócz Januszy z allegro bo tam nigdy niewadomo

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Snajper napisał:

Oni mają od abcdata(serwis sbe polska)

Oni czasami się z SBE nie rozstali? Coś mi się o czaszkę obija, że SBE już dla nich nie robi...

 

41 minut temu, Rayan napisał:

A ktoś oddawał serwis w x-kom podobno mają w Polsce we Wrocławiu pewne oryginalne części tylko ta cena :/

Oddawałem powerbank, wejście usb wpadło do środka, wymienili na nowy w 48h. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...