Skocz do zawartości

Xiaomi A1 czyli nowy Xiaomi który dołączy do programu Android One


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie 1200

230$ kosztuje ten model, za te pieniadze nie jest zle

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Tańszy model Mi5x z 32 gb wbudowanej pamięci tyle kosztuje. Z 64 gb kosztuje około 270 dollarów. Wersja z android one na 100% będzie kosztować około 1200 zł w Polsce. To jest dużo za ten telefon.

 

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić redmi Note 4x b20 lte odblokować bootloader wgrać linageos(lub jakąś odmianę jego)będzie miał to samo tylko bez dwóch aparatów i bez oficjalnego wsparcia(tylko pewnie aparat za pierwszym kliknięciem się nieuruchomi)

Ale za to zapłaci się dużo mniej to taki przykład oczywiście lepiej by było wziąć mi5X ale nie ma b20 lte.

Nie mówię że telefon xiaomi A1 jest zły ale mi bardzo brakuje nfc ale za dużo wymagam to nie nexus tylko android one na rynki wschodzące czyli telefon z aktualizacjami w rozsądnej cenie i chyba warto ale ja się nie skuszę tylko o to nfc bo używam.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skay77 napisał:

Snajper a Note4 dostanie Oreo? Bo A1 zapewne tak

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Na miui pewni nie ale linageos(i wszelkie pochodne) już tak ale nieoficjalnie.

A xiaomi A1 ma przewagę bo oficjalnie i być może bezbłędne czyli idealne oprogramowanie przynajmniej tak powinno być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zachwycony oarametrami tego modelu ale pewnie bedzie mial lepsze wsparcie dzieki google a to duzo (:

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

No właśnie tutaj jest lekki problem z tym. Google ma tak wspierać ten telefon, to dlaczego nie stworzyli własnej obsługi aparatu tylko zapożyczyli od xiaomi? Dlaczego telefon od razu nie wyszedł na oreo? Google na ten temat z xiaomi na pewno rozmawiało już od pół roku. Mimo to trzeba czekać jak wyjdzie oreo na ten telefon.

 

Nie wiem czy wiesz ale to nie jest pierwsze urządzenie w którym google nawiązało współprace. Pierwsze to było xiaomi box 3 z androidem tv. Oficjalne wsparcie od google. Android 6.0 na pokładzie. Miała być aktualizacja do androida 7.0 już około pół roku temu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi widocznie juz tyle ma kasy ze chce miec u swego boku logo google, a nie prosciej by bylo dogadac sie z magikami z xda oni predzej zrobili dobry soft i przecietny uzytkownik by nawet nie zateybil skad ma ten rom i od kogo (:

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skay77 napisał:

Nie jestem zachwycony oarametrami tego modelu ale pewnie bedzie mial lepsze wsparcie dzieki google a to duzo (:

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Po części masz rację bo Napewno dostanie łatki bezpieczeństwa co miesiąc a to redmi Note 4x nie może się równać bo mówie oczywiście o oficjalnym global stable(certyfikat Google) a tam jest aktualizacja co 1-2 miesiące i nie zawsze wchodzą poprawki najnowsze bezpieczeństwa.

Cała baza androida też będzie szybciej androida o od aktualizacji urządzeń na Xiaomi ale samo miui dużo wnosi między innymi porażki bezpieczeństwa i różne udogodnienia między innymi z nowego androida.

A aplikacja aparatu miui budzi wątpliwości i nie wiadomo na ile xiaomi integruje w soft(chodzi o wersję modemu obsługę lte-a itd) więc poczekamy jak ktoś to dokładnie zbada 

Współpraca z google powoduje reklamę i poczucie bezpieczeństwa i parę dodatkowych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie xiaomi chce utożsamiać się z google. Jednak google tą współpracę ma w 4 literach. Tak samo będzie tutaj. Jak google nie skonstruowało całego softu to można samemu odpowiedzieć jak będzie. Mi box 3 miał dostać aktualizacje do 7.0 jakoś na początku roku. Były to zapewnienia nie xiaomi a google jak była premiera tego boxa. Lepsza wersja czyli Nvidia Shield tv dostał aktualizację. Box 3 czeka jeszcze i pewnie jeszcze poczeka.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Joins the Android One Program in India with the new Xiaomi Mi A1

Cytat

Frequency band support is a bit limited for a global phone, but is sufficient for local use. The Xiaomi Mi A1 brings support for GSM Bands 2/4/5/8, UMTS bands 1/2/5/8, and LTE bands 1/3/5/40/41, with VoLTE on compatible networks.

Cytat

While the phone will initially release in India, Xiaomi is stressing that the Mi A1 is a global launch, which will be coming to more than 40 markets around the world. Xiaomi’s global expansion builds upon the work that they have done over the past year with the Xiaomi Mi Note 2 (which we recently reviewed). Hopefully, we will see a version of the Xiaomi Mi A1 with expanded frequency band coverage, as the current band support will limit its usefulness in countries that rely heavily on LTE bands 2, 4, 7, 12, and 17.

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można liczyć na to, że Xiaomi wypuści romy z czystym androidem również na inne telefony? Bo mimo wszystko wolałbym, dopracowany przez nich rom niż wgrywać jakiegoś customa. W głównej mierze ze względu na na aparat i konieczność zabawy z magiskiem, żeby na customie mogły działać płatności zbliżeniowe... Ktoś może coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, koddy napisał:

Można liczyć na to, że Xiaomi wypuści romy z czystym androidem również na inne telefony? Bo mimo wszystko wolałbym, dopracowany przez nich rom niż wgrywać jakiegoś customa. W głównej mierze ze względu na na aparat i konieczność zabawy z magiskiem, żeby na customie mogły działać płatności zbliżeniowe... Ktoś może coś wie na ten temat?

Pomarzyć można ale Napewno nie dla tych co miui nie lubią jest android one właśnie.(ps nawet tam coś z apk aparatu robili ciekawe jak to będzie wyglądało w rzeczywistości)

Xiaomi zawsze będzie miało miui a android one to seria od Google który próbuje wypuszczać telefon z 2 letnimi wsparciem za jak najmniejszą kwotę.(czysty android) i dać poczucie bezpieczeństwa nawet na tanim sprzęcie.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ten model moze troche wnosi, ale czy bedzie popularny wsrod devow z xda ( jest tani, android ale nie wiem czy oni sie skupia na mi6, przeczekaja) ten sam problem jest z moim modelem wiecej devow ma mi5s, bylo tak samo jak mialem RN3P tani dobry fon a ci co sie skusili na kate potem plakali

Послано из Mi5s плюс

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skay77 napisał:

No dobra ten model moze troche wnosi, ale czy bedzie popularny wsrod devow z xda ( jest tani, android ale nie wiem czy oni sie skupia na mi6, przeczekaja) ten sam problem jest z moim modelem wiecej devow ma mi5s, bylo tak samo jak mialem RN3P tani dobry fon a ci co sie skusili na kate potem plakali

Послано из Mi5s плюс
 

To się czeka i patrzy. Nikt Tobie nie wywróży, czy będzie dużo customów. Na pewno więcej osób się nim zainteresuje niż Mi5x, ale znowu jakiś specjalny telefon to nie jest... Mi6 na bank więcej zainteresowania będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 810 mozna go brac, widzialem dzis wyprzedaż jakiegos sklepu produktow xiaomi na telchina, albo poczekac na renezje, cena spadnie xiaomi robi'' albo sta aie robic czyszczenie magazynow szykujac juz grunt pod te swoje flagowce ale konukrencja nie spi) nie znam sie na kirinach 970 i mate 10

Послано из Mi5s плюс

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galakty dobrze prawisz masz u mnie piwo,ja i tak bym tego modelu nie kupil po 4 na ktorych siedzialem na miui , szczerze pomimo dobrej specyfikacji i dobrze wykonanej obudowie nie mialem klopotow z nimi ale bym skierowal i na bank skieruje na bardziej hardcorowe rozwiazania (: znajdzie sie marka na ktora uciekne to kawestia roku, no chyba ze sentymentalizm (: teraz wszyscy lecą na xiaomi a onecie pamietam kazdy sie smial ze kupilem Mi3 , poczekamy zobaczymy ale raczej będzie smiech w krainie redmi a w serii Mi szloch patrzac jak xiaomi nie moze albo niechce nadgonic tego co juz jest (:" tez lubie miui

Послано из Mi5s плюс

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIA1 ma zaletę której nie mają inne modele od xiaomi, posiada czystego androida i sprzedawcy nie będą już musieli wgrywać syfu żeby oszukać klienta że jest wersja global.

Xiaomi Mi A1 Utilizes Android Nougat’s A/B Partitioning to Provide Seamless Updates

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIA1 ma zaletę której nie mają inne modele od xiaomi, posiada czystego androida i sprzedawcy nie będą już musieli wgrywać syfu żeby oszukać klienta że jest wersja global.
Xiaomi Mi A1 Utilizes Android Nougat’s A/B Partitioning to Provide Seamless Updates
Oprócz tego jest jeszcze jakaś zaleta?

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...