Skocz do zawartości

Xiaomi A1 czyli nowy Xiaomi który dołączy do programu Android One


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Naprawdę fajny sprzęt ale jednej rzeczy mi brakuje bardzo czyli nfc jakby miał to bym odrazu zamawiał jak się tylko w sklepach pojawi.

Myślałem że będzie mieć nfc a tak trzeba szukać u konkurencji z czystym androidem(gorsza specyfikacja ale nfc mają no i droższe)

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slimdick napisał:

a poza tym coś pozytywnego jesteś w stanie napisać czy to xiaomi tylko widzisz negatywy

Co jest pozytywnego w kopii Mi5x z czystym androidem? Przecież są customy na Xiaomi. Co w tym pozytywnego albo ciekawego? Bawi mnie po prostu ich marketing, potrafią oszukać na każdym parametrze jak stosunek ekranu w Mi Mix.

Mi5x było to samo prawda? Aparat z Mi6... Dziś dobrze wiemy, że to bzdura i to zwykły Redmi pod tym względem. Tu znowu to samo, aparat jak w iPhone 7... Jedyne co ma takie samo to wygląd szkiełek z tyłu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ty i ja to wiemy, ale fanboje i inni zaraz będą plotki roznosić że aparat jak we flagowcu za połowę ceny... Co miało miejsce w Mi5X (którego reklamowali podobnie)...

Przypomnieć prezentację Xiaomi, gdzie Mi5x robił lepsze zdjęcia od P10? :) 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty przecież tak robią wszystkie firmy, a przepraszam tylko Apple sprzedaje to co reklamuje produkty idealne bez wad. Zwróć uwagę że nawet jak masz rację i marketing trochę koloryzuje to cena tego sprzętu jest na tyle atrakcyjna że można przymknąć oko. Lepiej chyba kupić telefon za 200$ i być rozczarowanym niż taki za 600$ i nie mieć tego czego się spodziewałeś. 

W kwestii tego Androida A1 to jeśli by pasował na MI5X to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż customy robione bez dostępu do źródeł, np. w twoim ulubionym temacie kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global rom musi być bo to indie. Pytanie czy będzie l800.
Boli brak NFC i w sumie ogólne bazowanie na mi5x. Większość recenzji mówi że jak za tą cenę jest w miarę ok, ale jak na xiaomi to jednak drogo. I trudno się nie zgodzić, choć cena dzięki 3,6 za dolara nie jest taka zla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty jakim naszym rynku, o czym Ty w ogóle tu piszesz , sprawdź sobie ilość ludności w Chinach czy Indiach i porównaj z Europą oni nie muszą się martwić o sprzedaż żeby rozszerzać wsparcie na inne regiony. Sprzedaż ich produktów w naszym kraju to jakiś promil :) To że ABC data tym się zajął to tylko dla tego że jest okazja zarobić i akurat jest bum na xiaomi nakręcany przez tych pseudo yutuberów, biedaków co nie stać na recenzowanie normalnych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7568]galakty[/mention] a co w tym złego że producenci korzystają z dobrych rozwiązań innych firm, dla mnie to jest normalne. Apple cały swój sukces opiera na kradzieży więc nie rozumiem dla czego twoje oburzenie że ktoś kopiuje ich rozwiązania.
[mention=6589]tpawel[/mention] posunięcie xiaomi z tym modelem to strzał w 10, na pewno sprzeda się jak ciepłe bułeczki.
Masz słabe pojęcie o xiaomi. Galakty ma rację w tym co pisze. Xiaomi już wiele razy zawiodło. Mi5x czy A1 świata nie zawojuje bo jest to słaby telefon. Za 1100-1200 zł można kupić naprawdę coś dobrego, a tutaj otrzymujesz telefon z prockiem z niskiej półki i aparat ze średniej półki.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Druga sprawa co to za telefon z oficjalnym androidem od google jak nie ma nfc. Czyli brak android pay.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tosshi2 napisał:

Masz słabe pojęcie o xiaomi. Galakty ma rację w tym co pisze. Xiaomi już wiele razy zawiodło. Mi5x czy A1 świata nie zawojuje bo jest to słaby telefon. Za 1100-1200 zł można kupić naprawdę coś dobrego, a tutaj otrzymujesz telefon z prockiem z niskiej półki i aparat ze średniej półki.

Ja o czym innym Wy o czym innym :D Ten model ma target w Indiach i tam odniesie sukces a wasze przeliczanie na zł jest śmieszne bo to nie jest telefon dla nas, xiaomi nie interesuje Twoje zdanie w kwestii tego modelu, no chyba że byś mieszkał w Indiach :P

EDIT: Ten sam poziom co na en.miui.com gdzie piszą petycje o wersje global na modele skierowane na rynek chiński :D 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno dużo ludzi kupi ten model magia czystego androida i szybkich aktualizacji wsam raz do testowania nowych aplikacji na najnowszym androidzie(myślę że wśród programistów będzie popularny)

czysty android ale kilka aplikacji od xiaomi będzie instalowane ciekawe jakie i jak szybko aktualizacje będą.

Android one(telefon promuje czystego androida)bez sztandarowej aplikacji android pay(nfc) to dziwne ale jak pomyślimy w Chinach mają inny system płatności niż nfc to po co dodatkowo płacić za moduł(patent) a xiaomi skupi się jak zwykle(chiny,Indie bo tam jest największy popyt i zysk)Europa to tylko taki rynek dodatkowy więc po co nfc jak i tak większości kupi bez a ci ludzie którzy by kupili z nfc to mały odsetek czyli nie warto bo telefon będzie tańszy(to więcej ludzi kupi którym niezależny na nfc proste)

A w reklamie aparatu to xiaomi jak zawsze jest najlepsze ale w realu to raczej nie błyszczy zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 5X = Mi A1. Nawet waga jest taka sama. Jak ktoś chce wiedzieć jakie robi zdjęcia, to niech przejrzy recenzję Mi 5X. Snap 625? No cóż... Xiaomi dostało mega rabat od Qualcoma na ten model i pewnie kupili cały statek tego SoC'a. Plus tej wariacji 5X jest taki że jako pierwszy Xiaomi dostanie Oreo. Tak że mamy taki kolejny zapychacz w ofercie Xiaomi.

 

Edit:

Myślę że na 99% na A1 będzie dało się wgrać MIUI z 5X, a na 5X Android One z A1. Coś podobnego jak było z Windows 10 i Mi 4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27 dla mnie to sama specyfikacja to ma małe znaczenie , czy jakie tam są aplikacje, jestem w szoku że xiaomi w końcu poszło w kierunku czystego androida a nie tylko uparcie to miui. Te filmiki są dla mnie meczące ze względu na akcent :D Może będzie recenzja z jakiegoś innego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru teraz tylko kwestia czy tak jest czy tylko sobie tak wpisali, bo też jest podane 4K / 1080p / 720p видео, 30 fps a wszyscy wiemy jak to bywa u xiaomi ;) 

@galakty takie info że na razie bez aplikacji kamery od Google, w końcu to jest pierwszy model z dwiema kamerami z rodziny Android One.

 

Cytat

The Mi A1 uses Xiaomi's own camera app as Google's default camera app currently doesn't support dual cameras.

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten rok to rozczarowanie najpierw nokia 3310 bez androida i nfc teraz xiaomi android one bez nfc ale chociaż te b20 lte co cieszy.

I czar z czystym androidem prysł aplikacji z miui niektóre(mam nadzieję że się da je odinstalować) apka aparatu od xiaomi no i prawda jest taka że kupując telefon z miui można odblokować bootloader i wgrać LineageOS i będzie czysty android(nieoficjalny)a kupowanie telefonu z czystym androidem tylko po to żeby wgrać miui nie ma sensu.

To wygląda tak że kupujesz ten telefon tylko dla czystego androida(oficjalnego) które i tak ma kilka apk producenta ale będzie dostawał regularne poprawki bezpieczeństwa a aktualizacji do androida o do końca roku to raczej nie jest szybka aktualizacja pomijając fakt że moim zdaniem już na premierze powinien mieć wkońcu to android one a trzeba pamiętać że czystego androida też da się zepsuć(zawalić optymalizację)

Ja jednak wybrałbym telefon z miui większe pole do manewrów w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snajper
Na prawdę taki problem sprawiają Ci 4 zainstalowane aplikacje od Xiaomi, z czego jedna to Aparat do obsługi dwóch kamer? 
Taki Samsung czy LG pakuje mnóstwo swoich aplikacji, których nie da się usunąć bez roota. 
Edit. Motorola też wydaje telefony z czystym andkiem, ale za to instaluje dodatkowo kilkanaście swoich aplikacji.
Tu nie chodzi o to że to przyszkadza. Tylko google ma bardzo dobrych programistów, którzy potrafią zdziałać cuda z urządzeniem. Gdyby np google zrobiło samo wszystko od podstaw to aparat w tym telefonie mógłby być super. Sam hardware aparatu jest bardzo dobry, ale xiaomi ma taki słabych programistów, że nie potrafią oni w żadnym telefonie zrobić dobrego softa do aparatu. Goggle mogło to zmienić.

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Xiaomi wyróżnia się w temacie softu, w modelach Moto na oficjalnych nie działa dioda powiadomień i kompas, dopiero wgranie alternatywnego oprogramowania to naprawia. Można w każdej firmie takie kwiatki wyłapać. Essential Phone dziecko twórcy androida i aplikacja camery wywala FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xiaomi już tak was rozpieściło, że snapdragon 625, 4gb ramu i podwójny aparat za prawdopodobnie 1200 to mało xD
Co ty allegro czy Amazona nie masz? Zobacz ile np kosztuje honor 6x który ma NFC i jakościowo pewnie podobne fotki. Snap 625 za te 1200,jak ten sam producent ma w portfolio modele z tym samym prockiem za połowę tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...