Skocz do zawartości

Dlaczego nie moge odinstalować Google Chrome ?


Kot48

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
31 minut temu, bezglowy napisał:

Global ma Chrome'a wgranego

Jako aplikację systemową, tak samo jak wbudowaną przeglądarkę i podobnie powinna być traktowana. Można odinstalować bez roota korzystając z adb shell, tylko nie bardzo wiem po co, żeby odzyskać kilkadziesiąt MB z partycji system?

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, FromWP said:

tylko nie bardzo wiem po co, żeby odzyskać kilkadziesiąt MB z partycji system?

Ja na przykład nie chcę odzyskać żadnych MB. Chcę to coś zablokować, żeby się samo nie uruchamiało i nie zabierało zasobów telefonu. Nigdy z tego nie korzystałem i nie będę korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, piskor napisał:

Ja na przykład nie chcę odzyskać żadnych MB. Chcę to coś zablokować, żeby się samo nie uruchamiało i nie zabierało zasobów telefonu. Nigdy z tego nie korzystałem i nie będę korzystał.

A nie łatwiej będzie wyłączyć mu autostart w ustawieniach, a następnie przejść do zainstalowanych aplikacji i zatrzymać tą którą chcesz? 
Później sobie ustawisz w ustawieniach preferowaną przeglądarkę i po problemie..

I dopóki sam nie odpalisz tej aplikacji, to nie będzie działała w tle i zabierała Ci tego 1MB Ramu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piskor napisał:

Chcę to coś zablokować, żeby się samo nie uruchamiało i nie zabierało zasobów telefonu.

To sobie wyłącz i nie będzie zabierało zasobów, albo odinstaluj. Jak masz global stable na Androidzie 6 to możesz wyłączyć, jak dev na 7,1 tylko odinstalować (bez roota) https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bezglowyU mnie na global stable 8.2.10.0 Chrome nie ma na liście aplikacji, którym można wyłączyć autostart. Mam ustawioną inną preferowaną przeglądarkę.

Wyłączyć chcę chociażby po to, żeby w sklepie mi się nie chciało aktualizować :)

@FromWPDzięki za przypomnienie o sposobie z adb. Czytałem o tym, jeszcze zanim stałem się posiadaczem telefonu z MIUI, ale wypadło mi z pamięci, a teraz będzie jak znalazł :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...