Skocz do zawartości
  • 0

Xioami Mi6 z gearbest


Smakowy

Pytanie

Witam, jak zapewne zauważyliście xiaomi mi6 na Gearbest'cie jest w dosyć kuszącej cenie 
1517.74zł - wersja 64GB
1698.43zł - wersja 128GB

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_609495.html?wid=21
Otóż jak się domyślam wersja oznaczona jako INTERNATIONAL posiada GLOBAL ROM i tą wersje zamierzam kupić z pamięcią 64GB gdyż nie potrzebuje większej pamięci

Co bardziej kuszące natknąłem się na kupon obniżający cene

Spoiler

MI6CH

do 1470.77zł

Zastanawiam się już teraz na poważnie nad zakupem tego telefonu, gdyż z wysyłką "Priority Line EU Express"  cała cena wynosiłaby mnie 1486.70zł
Jednak to brzmi dla mnie zbyt pięknie, oczywiście widziałem już kilka ofert w naszym kraju za ten telefon w przedziale cenowym 1500-1600zł jednak wciąż gdybam czy lepiej kupić telefon od prywatnej osoby czy prosto z Chin. Od premiery tego telefonu sporo się już zmieniło, więc dlatego zakładam ten temat.
Jak każdy martwię się o cło, o to że moga być problemy z paczką (poniżej podaje link do tematu użytkownica Hex21):

Wyczytałem również iż urządzenie się resetuje podczas podpięcia go do ładowarki, czyżby stąd ta promocja by rozsprzedać felerny nakład ?:
http://www.gsmmaniak.pl/692528/xiaomi-mi-6-problem-z-ladowaniem/

No i kolejna rzecz, w jakim stanie przyjdzie telefon, czy będe miał np. takie problemy z urządzeniem po rozpakowaniu paczki ? :


Mam zbyt dużo wątpliwości co do samego procesu składania zamówienia, byłem posiadaczem mi5 przez kilka miesięcy więc system MUI nie jest mi obcy, przeczytałem kilka tematów w internecie opisujących wrażenia osób kupujących na Gearbestcie i mimo wszystko opinie są dosyć przychylne, co do metody płatności oczywiście zamierzam wybrać Paypal gdyż dosyć aktywnie z niego korzystam, jednak nie płaciłem za elektronikę nigdy przez Paypal i zaznaczę iż byłby to mój pierwszy zakup zarówno z Chin jak i na serwisie Gearbest stąd moje obawy. Prosiłbym o wyrozumiałość, wiem że ten temat po części to odgrzewany kotlet i część użytkowników pewnie jest już zmęczona takimi pytaniami, jednak przedstawiam w nim dosyć "świeży" obraz na cenę rynkową Mi6. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
14 godzin temu, Smakowy napisał:

Witam, jak zapewne zauważyliście xiaomi mi6 na Gearbest'cie jest w dosyć kuszącej cenie 
1517.74zł - wersja 64GB
Co bardziej kuszące natknąłem się na kupon obniżający cene do 1470.77zł

Zastanawiam się już teraz na poważnie nad zakupem tego telefonu, gdyż z wysyłką "Priority Line EU Express"  cała cena wynosiłaby mnie 1486.70zł
Jednak to brzmi dla mnie zbyt pięknie, oczywiście widziałem już kilka ofert w naszym kraju za ten telefon w przedziale cenowym 1500-1600zł jednak wciąż gdybam czy lepiej kupić telefon od prywatnej osoby czy prosto z Chin. Od premiery tego telefonu sporo się już zmieniło, więc dlatego zakładam ten temat.
Jak każdy martwię się o cło, o to że moga być problemy z paczką (poniżej podaje link do tematu użytkownica Hex21):

Wyczytałem również iż urządzenie się resetuje podczas podpięcia go do ładowarki, czyżby stąd ta promocja by rozsprzedać felerny nakład ?:
http://www.gsmmaniak.pl/692528/xiaomi-mi-6-problem-z-ladowaniem/

No i kolejna rzecz, w jakim stanie przyjdzie telefon, czy będe miał np. takie problemy z urządzeniem po rozpakowaniu paczki ? :

Mam zbyt dużo wątpliwości co do samego procesu składania zamówienia, byłem posiadaczem mi5 przez kilka miesięcy więc system MUI nie jest mi obcy, przeczytałem kilka tematów w internecie opisujących wrażenia osób kupujących na Gearbestcie i mimo wszystko opinie są dosyć przychylne, co do metody płatności oczywiście zamierzam wybrać Paypal gdyż dosyć aktywnie z niego korzystam, jednak nie płaciłem za elektronikę nigdy przez Paypal i zaznaczę iż byłby to mój pierwszy zakup zarówno z Chin jak i na serwisie Gearbest stąd moje obawy. Prosiłbym o wyrozumiałość, wiem że ten temat po części to odgrzewany kotlet i część użytkowników pewnie jest już zmęczona takimi pytaniami, jednak przedstawiam w nim dosyć "świeży" obraz na cenę rynkową Mi6. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi tak konkretnie w tym wpisie...
Z jednej strony chcesz kupic telefon, z drugiej strony wypisujesz same argumenty zeby tego jednak nie robic. Postaram sie w kolejnosci:

1. Cena to cena, nie wiem skad przekonanie ze "zbyt piekna by byla prawdziwa". Na poczatku roku mozna bylo kupic mi5 za 750zl z jednego z chinskich sklepow, gdy w Polsce na allegro u posrednikow stal po 1200zl, a oficjalna dystrybucja sprzedawala za okolo 1500zl. Czy to tez bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe? Kupilem, mam, uzywam, jak najbardziej prawdziwe.
Cena spada bo od premiery minelo troche czasu, konkurencja miedzy sklepami duza, dolar tez nie kosztuje juz 4zl jak w kwietniu.
Pamietaj tylko o jednym, ten kupon ktory wklejasz moze juz byc niewazny, o ile kojarze gearbest rzuca XX albo XXX sztuk telefonu do kupna taniej z kuponem, pozniej przestaje on byc aktywny.

2. Co do problemow z paczka. Placi sie przez paypal i to ten posrednik platnosci zapewnia ochrone kupujacego, m.in. wlasnie od zaginiecia paczki w transporcie. Dostajesz pelny numer trackingowy i mozesz sledzic przesylke. Jesli paczka nie dotrze do ciebie w deklarowanym terminie (60 dni to max), otwierasz spor na paypal i niech sie kopia ze sprzedawca.

3. Co do resetow pod ladowarka, ten artykul jest sprzed 3 miesiecy. Wejdz na forum do dzialu mi6/problemy techniczne i zweryfikuj czy jest to powszechny problem i czy rzeczywiscie on wystepuje. Czy ktos nie rozdmuchal niepotrzebnie kilku sytuacji, opisujac to jako wrecz masowa usterke. Forum to najprostsza metoda na sprawdzenie, z jakimi problemami borykaja sie uzytkownicy tego telefonu. 

4. Nikt ci nie zagwarantuje ze telefon przyjdzie sprawny, to jest taka sama sytuacja jak kupno w Polsce wysylkowo. Tez mozesz dostac felerny egzemplarz. Roznica jedynie taka, ze przy kupnie w PL mozesz sprzed odeslac, ewentualnie liczyc na sprawny (albo czesciej niesprawny) serwis. 
W przypadku zakupu w chinach podejmujesz to ryzyku, ze w razie W trzeba bedzie telefon odsylac na naprawe, kontaktowac sie z supportem itd. cos za cos.

Jesli masz takie watpliwosci, zastanawiasz sie i nie do konca jestes przekonany, to kup mi6 w Polsce. W oficjalnej polskiej dystrybucji kosztuje 2000zl, masz gwarancje, masz pewnosc, mozesz odeslac w te 14 dni od zakupu, tylko ze wychodzi 500zl drozej. Moze sie powtarzam ale cos za cos.

A co do zakupow na allegro, no coz sa tansze, tyle ze to jest raczej prywatny import z chin, placisz komus frycowe za to, ze zamowi/zamowil telefon w chinach i ci go sprzeda. Zastanow sie teraz czym to sie rozni, od tego ze sam go sobie zamowisz? Kosztuja po 1600-1700zl, bo posrednik bierze 100-200zl dla siebie. Natomiast gwarancja, wymiana itd tylko chiny.

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...