Jump to content

MIUI 7.8.17

ZduneX25

Recommended Posts

3 minuty temu, slimdick napisał:

Zanim zmienisz telefon zmień soft możesz się pozytywnie zaskoczyć

Zawsze sam ubijam aplikacje w tle jeśli nie używam, ale mi chodzi o baterię przy używaniu, nie spoczynku. Dziś po raz pierwszy musiałem oszczędzić nieco telefon, bo się zdziwiłem co z baterią się wyprawia.

10 minut temu, sp4ubw napisał:

Snap 808 to kaloryfer, nic nie poradzisz :) Zmień na 835 i zobaczysz różnicę

Na pierwszym wydaniu Androida 7 bateria była super a telefon chłodny, mpdecision działał i wyłączał rdzenie. Ale im nowsza wersja tym większa tragedia się dzieje... Może i zmienię, ale na pewno nie Mi6, za drogi jak na to co oferuje (a raczej czego nie ma).

42 minuty temu, marcin19883 napisał:

Ja animacje wyłączam zawsze na każdym romie. W porównaniu z miui8 to czuć pewne przyspieszenie, ale nie duże.

To nie wyłącza wszystkich animacji. Nadal zmiana w opcjach developerskich szybkości animacji z 1 na 0.5 jest widoczna i odbierana jako pozornie szybsze działanie systemu. Właśnie to jest chyba zmienione w Miui 9 i np w romach RR.

Działał i wyłączał dopóki mocy procesora nie było trzeba. Jak trzeba to ten procesor to grzejnik. Po rozkręceniu MI4C oczom ukazuje się pasta i radiatory. Coś czego nie ma w innych modelach. 808 to gorsza wersja 810, który był procesorem, do którego Quallcom nie powinien się przyznawać. Mam taż na 808 nexusa i jest to samo, chwila używania i można się oparzyć. MI4C powinien być wycofany z produkcji i niedopuszczony do użytku :P

Edited by sp4ubw

Mi5 - powtórka z rozrywki, czyli rozłączanie BT audio w samochodzie. Nie chcę zmieniać Romu i wracać do 7.3.23 bo ten jest super szybki i lepiej zoptymalizowany. Zauważyłem, że za rozłączanie odpowiada włączony tryb audio dla telefonu, czyli funkcja zestawu głośnomówiącego. Jest szansa na naprawienie tego? To dyskwalifikuje ROM już na starcie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Znalazłem winowajcę - w nowych Romach radio ma problem z ogarnięciem listy kontaktów i połączeń wybieranych, po odhaczeniu tego rozłączanie BT nie ma miejsca. Ktoś coś wie na ten temat? Może jakieś specjalne uprawnienia są potrzebne? Czekam na sugestie

• Like 1

6 minut temu, sp4ubw napisał:

Działał i wyłączał dopóki mocy procesora nie było trzeba.

Powtarzam, kiedyś był chłodny, teraz zepsuli. Wiem że to grzejnik, ale podczas przeglądania aliexpress nigdy się nie grzał, teraz się grzeje. Tak samo jak Mi5, było 30 fps, nie ma, było ois, nie ma. 

Widocznie aliexpress potrzebuje więcej obliczeń, sporo stron tak działa. Chociażby FB i ich messenger przez WWW. Albo API google potrzebuje więcej obliczeń aby to wyświetlić, albo, albo... można tak gdybać I tak zmieniasz niedługo telefon :) Proponuję wrócić do tematu.

Na MI6 wszystko działa idealnie i poprawnie, nic się nie grzeje, jest szybko, aparat działa bardzo dobrze :) Oby tak zostało na zawsze.

46 minut temu, slimdick napisał:

Ale to normalne bo wcześniej było ustawione ubijanie aplikacji po wygaszeniu ekranu na 30 minut a teraz jest to wyłączone domyślnie to cały czas działają w tle.

To ubijanie po 30 czy iluś minutach, miesiącami to testowałem - nie daje to żadnych oszczędności baterii. Nie licząc dość rzadkich sytuacji, gdzie źle napisana apka nie umie spokojnie "nic nie robić" w tle, jak to w środowisku Androida wypada – co go różni od Windows, tylko zżera moc.

• Like 1

Ale to normalne bo wcześniej było ustawione ubijanie aplikacji po wygaszeniu ekranu na 30 minut a teraz jest to wyłączone domyślnie to cały czas działają w tle. Zanim zmienisz telefon zmień soft możesz się pozytywnie zaskoczyć  
Gdzie tu jest napisane że pod 5.1 - Witam, Czy wie ktoś czy da się ten rom zainstalowac bezpośrednio na 6.12.22 z TWRP 3.0.2 ? Czy trzeba najpierw jakąś wcześniejszą wersję romu wgrać ?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

12 minut temu, slimdick napisał:

może i faktycznie ten model się grzej przy dużym obciążeniu ale czas pracy baterii można uzyskać zadowalający

Nie na obecnych MIUI, porażka... Broniłem tego systemu ale lagi, zwiechy i ta bateria są nie do zniesienia obecnie. Obrzydzili mi ten telefon, a spisywał się dobrze. Znowu nie lubię tych RR i podobnych, po prostu czysty android do mnie nie przemawia :( 

51 minut temu, galakty napisał:

Tak samo jak Mi5, było 30 fps, nie ma, było ois, nie ma. 

Halo halo panie kochany no mojej mi5 OIS działa kozacko także tego :) co do 4 k mam już wylane bo nawet gdyby miało 100fps bym nie używał bo jest crop I artefakty a co do 30fps w Miui 7 z ciekawości wgrałem 7 na chwilę kiedyś i dalej miałem 26fps. Może było tak od zawsze tylko nikt nie zauważył 

Przed chwilą, DominikMIUI napisał:

Halo halo panie kochany no mojej mi5 OIS działa kozacko także tego :) co do 4 k mam już wylane bo nawet gdyby miało 100fps bym nie używał bo jest crop I artefakty a co do 30fps w Miui 7 z ciekawości wgrałem 7 na chwilę kiedyś i dalej miałem 26fps. Może było tak od zawsze tylko nikt nie zauważył 

Ostatnie wersje miui7 dostały nerfa, więc pewnie wgrałeś końcówkę.

13 godzin temu, slimdick napisał:
[mention=7568]galakty[/mention] może i faktycznie ten model się grzej przy dużym obciążeniu ale czas pracy baterii można uzyskać zadowalający

Chyba jak się nic nie robi. Przy normalnym użyciu 2,5 godziny to maksimum :)

13 godzin temu, galakty napisał:
Powtarzam, kiedyś był chłodny, teraz zepsuli. Wiem że to grzejnik, ale podczas przeglądania aliexpress nigdy się nie grzał, teraz się grzeje. Tak samo jak Mi5, było 30 fps, nie ma, było ois, nie ma. 

Ten model nigdy nie jest chłodny.

13 godzin temu, sp4ubw napisał:
Działał i wyłączał dopóki mocy procesora nie było trzeba. Jak trzeba to ten procesor to grzejnik. Po rozkręceniu MI4C oczom ukazuje się pasta i radiatory. Coś czego nie ma w innych modelach. 808 to gorsza wersja 810, który był procesorem, do którego Quallcom nie powinien się przyznawać. Mam taż na 808 nexusa i jest to samo, chwila używania i można się oparzyć. MI4C powinien być wycofany z produkcji i niedopuszczony do użytku

Jesteś pewny, że nie ma? Zobacz chociażby na Lumię 950 / 950 XL.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...

Zaktualizowałem do 6.12.22 i z tej wersji chcę przejść do najnowszej, na koniec instalacji wywala jakieś 2 błędy(zdj, nie moje ale mam to samo) i potem resetuje cache/dalvik i reboot klikam. Odpala się logo Mi i tak stoi chwilę na tym Mi i dalej nic się nie dzieje i wyłącza telefon. I muszę robić wipe system, data, dalvik, cache i instalować wersję 6.12.22 ponownie. Jak mam to zrobić żeby była ta najnowsza wersja?

8 godzin temu, Antyhaker napisał:

Ten model nigdy nie jest chłodny.

Teraz nie jest, masz rację. Pisałem, że był po wprowadzeniu androida 7 bo jeszcze sam pisałem i się cieszyłem tutaj na forum. Był zdecydowanie chłodniejszy od Redmi na Helio X10, które parzyło ucho przy rozmowie. Teraz jest podobnie/gorzej.

• Like 2

Nie wie ktoś co zrobić żeby tapeta przesuwała się razem z ekranami? 

Podczas wybierania tapety kliknij na nią aby pokazał ci się podgląd pulpitu i w prawym górnym rogu powinieneś mieć przełącznik.
U mnie tak to wygląda.4be93275f1b8cb1d5d43433c4aa183a1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

• Like 3

Zawsze sam ubijam aplikacje w tle jeśli nie używam, ale mi chodzi o baterię przy używaniu, nie spoczynku. Dziś po raz pierwszy musiałem oszczędzić nieco telefon, bo się zdziwiłem co z baterią się wyprawia.

Mam to samo na MI5. W spoczynku przez noc zniknie około 5%, co jest lepszym wynikiem niż na 8-ce. Ale podczas używania jest tragedia, bateria znika w oczach. Rano odłączony, a do wieczora nie wytrzyma normalnego użytkowania, gdzie wcześniej zostawało około 20-25%.

6 minut temu, Acid napisał:

@Acid

Może Ty mi pomożesz.

Otóż, mam problem z aplikacją Notatki (pisałem o tym wcześniej w tym temacie). Nie mogę jej uruchomić gdyż wyskakuje FC. Próba wejścia poprzez ustawienia w celu wyczyszczenia danych aplikacji również kończy się tym samym FC (mój sprzęt to: Mi5 z MIUI 9):

java.lang.IllegalArgumentException: Unknown URI content://notes/pref
    at android.content.ContentResolver.update(ContentResolver.java)
    at com.miui.notes.v8.k.f.qY(DatabaseSharedPreferences.java)
    at com.miui.notes.v8.k.f.ra(DatabaseSharedPreferences.java)
    at com.miui.notes.v8.k.m.run(DatabaseSharedPreferences.java)
    at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
    at android.os.Looper.loop(Looper.java)
    at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java)

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...