ZduneX25

MIUI 7.8.17

Recommended Posts

Hmm zawsze robiłem tak samo, czyli sciagałem zipa z softem i instalowałem go przez TWRP i teraz nagle pojawiła się apka
Za instalacje aplikacji TWRP odpowiada właśnie TWRP, zwróć na to uwagę po flashowaniu ROMu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

15 minut temu, alex_master napisał:

Pytanie za 100pkt: jak znaleźć motyw "limitless"? 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ustawienia - Motywy. W mi5 tam jest już zainstalowany.

Dzięki@JacekBB

A teraz parę słów na szybko o nowym Miui.
Mam Mi5 64Gb i generalnie telefon dostał takiego "kopa" jakby miał 6gb Ram. Wszystko chodzi płynnie i błyskawicznie, jest to najbardziej odczuwalne przeskakując po apkach typu Allegro, Facebook. Duży plus za dzielenie ekranu, w końcu można operować dwoma ekranami na raz co w moim przypadku często się przydaje. Również na plus skróty do latarki i MiPilota na ekranie blokady.
Z eksperymentów jeszcze nie korzystałem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bo widać poprawę w działaniu i płynności całego systemu.
Jedyny minus w moim odczuciu to brak widżetu wł/wył GPS ale być może zostanie to jeszcze dodane.

• Like 1

Ktoś już tłumaczył. W miui 9 domyślny zawsze jest ten pierwszy i trzeba się do tego przyzwyczaić.

23 minuty temu, Mayex napisał:

Jak to włączyć?

Dodać do build.prop 

persist.camera.HAL3.enabled=1

Oczywiście wymagany Root.

Ewentualnie przez TWRP.
Link - CAMERA API2 ADDON   tylko xiaomi.eu na globalu wywołuje bootloop.

Edited by PRzepraszam_Cie

9 godzin temu, QBAQ napisał:

Faktycznie, trwa to nieco długo ale to zapewne kwiatek wieku dziecięcego.

Ja rozumiem zmianę bazy androida, ale nie zwykłą aktualizację... Nie widzę nigdzie, że to MIUI9 jest... 

• Like 1

2 godziny temu, alex_master napisał:

Brak widżetu wł/wył GPS, a był taki przydatny.

Do czego był przydatny? Po co wyłączać GPS?

1 minutę temu, alex_master napisał:

Pytanie może banalne ale co daje włączenie Camera API2? emoji848.png

Niby większą kompatybilność z niektórymi zewnętrznymi apkami do focenia i filmowania. Ale ja się tym rozczarowałem, cudów nie ma. Np. FPS nadal żenada.

13 minut temu, alex_master napisał:

Pytanie może banalne ale co daje włączenie Camera API2? emoji848.png

Przede wszystkim lepsza jakość zdjęć, wykorzystywana w zewnętrznych aplikacjach aparatu. Open Camera, Modyfikowana apka aparatu z pixela z hdr+, na nich zauważysz największy skok jakości. Pomimo surowości aplikacji OpenCamera, po odpowiednim skonfigurowaniu trzaska się na prawdę świetne zdjęcia.

1 minutę temu, PRzepraszam_Cie napisał:

Przede wszystkim lepsza jakość zdjęć, wykorzystywana w zewnętrznych aplikacjach aparatu. Open Camera, Modyfikowana apka aparatu z pixela z hdr+, na nich zauważysz największy skok jakości. Pomimo surowości aplikacji OpenCamera, po odpowiednim skonfigurowaniu trzaska się na prawdę świetne zdjęcia.

Bajki dzieciom na dobranoc, to wszystko efekt placebo. Jedynie kompresja może być nieco lepsza, ale to wszystko. Nadal te aplikacje biorą dane z systemu, dlatego FPS nie da się zmienić itp.

API2 w MIUI jest ugotowane może w połowie.

• Like 1

A możesz wrzucić link do tej apki?

@latet
To chyba logiczne. Włączony GPS = leci bateria

6 minut temu, alex_master napisał:

To chyba logiczne. Włączony GPS = leci bateria

Właśnie to nie jest logiczne... Używany GPS = leci bateria. To że jest sobie włączony nie powoduje zużycia baterii.

• Like 1

24 minuty temu, Jerko napisał:

Ile wam trwała ta aktualizacja? Na moim Mi4c mieli już ponad 40 minut...

Ok 7min na Mi5

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...
  • Like 1

Na Mi 5s Plus wszystko działa poprawnie. Przy okazji z tego co zauważyłem działa wreszcie opcja, że 2 krotne szybkie wciśnięcie klawisza "menu/ostatnich" przełącza pomiędzy 2 ostatnio otwartymi aplikacjami. No chyba, że to było już wcześniej, ale kilka buildów do tyłu Miui 8 tego nie miało jak ostatnio sprawdzałem.

1 godzinę temu, PRzepraszam_Cie napisał:

Dodać do build.prop 

persist.camera.HAL3.enabled=1

Oczywiście wymagany Root.

Ewentualnie przez TWRP.
Link - CAMERA API2 ADDON   tylko xiaomi.eu na globalu wywołuje bootloop.

A camera 2 API nie było włączone domyślnie w MiUi 8 w MiUi polska?

Było. Pisał Acid, że jest z tym jakiś kłopot na MIUI9, ma być dodane/naprawione niebawem.

26 minut temu, galakty napisał:

Właśnie to nie jest logiczne... Używany GPS = leci bateria. To że jest sobie włączony nie powoduje zużycia baterii.

Nie ja jednej i nie jeden raz – dawno już eksperymentalnie dowiedzione, że wyłączanie GPS nie daje żadnych oszczędności baterii.

Wyłączenie GPS daje oszczędność w czasie działania. Mniej więcej +15 minut do całkowitego czasu na baterii :) Czyli nic. 

W MI6 camera 2 API jest w ROMie i jest włączone.

Ta wersja w MI6 poprawia bardzo dużo i jak najbardziej warto zainstalować ten ROM. 

50 minut temu, Jerko napisał:

Ile wam trwała ta aktualizacja? Na moim Mi4c mieli już ponad 40 minut...

mieli.jpg

Czekaj w końcu przemieli ;) 

4 minuty temu, Pavvel99 napisał:

Po pobraniu i probie instalacji nic się nie dzieje - nie instaluje się pozostał poprzedni rom i nie da się włączyć wifi. Jakiś pomysl ?

Telefon Mi Note Pro...

Prawie dwie godziny i ciągle nic. Próbowałem przejść do fastboota i zresetować telefon, ale fastboot również nie startuje. Przy instalacji w TWRP wszysto było w porzadku, ale telefon nie wstał...Co tu robić teraz?

2 godziny temu, galakty napisał:

Bajki dzieciom na dobranoc, to wszystko efekt placebo. Jedynie kompresja może być nieco lepsza, ale to wszystko. Nadal te aplikacje biorą dane z systemu, dlatego FPS nie da się zmienić itp.

API2 w MIUI jest ugotowane może w połowie.

IMG_20170817_095841-01.jpeg

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.