ZduneX25

MIUI 7.8.17

Recommended Posts

Zainstalowane na Mi5. 

Na razie wszystko wygląda ok, chodzi płynnie. Nie występuje wspominany bug z dzwonkiem w trybie cichym, ponadto jeśli ktoś korzysta z Nova Launcher to śpieszę poinformować, że pojawiły się animacje odblokowanego pulpitu czy też po powrocie na pulpit (a'la iOS).

Żadnych FC z w/w na forum.

Zobaczymy jak zarządzanie RAM ;) więc wstrzymam się z opinią.

Edited by QBAQ

Podpowiecie laikowi co to jest ten nieszczęsny Quick Card?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Quick Card to Chiński Asystent który powinien być jako dodatkowy pulpit jednakże my tego nie mamy a została jego cząstka. Co ciekawe nie każdy ma ten błąd.
U mnie na 7.8.10 wszystko jest normalnie bez żadnego FC ale jak wbijam najnowsza aktualizacja to ten Quick Card cały czas się sypie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Co trzeba zrobić żeby wywołać Quick Card/pozostałość po nim.

Z Mi Note Pro coś nie halo. ROM 7.8.17 jest do pobrania, przy czym jedynie z przycisku "Alternatywny 2". Pod pozostałymi są ROMy, ale nie dla Mi Note Pro.

Po zainstalowaniu, w ustawieniach w dalszym ciągu widnieje MIUI 8.6   7.7.20...

@ZduneX25, wiesz co co kaman?

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Co trzeba zrobić żeby wywołać Quick Card/pozostałość po nim.

Sam bym chciał to wiedzieć. Póki co wróciłem do 7.8.10 i wszystko działa jak należy bez FC Quick Card.

Gdyby ktoś był ciekawy to na Mi Max jest ok. System na pewno działa szybciej. Żadnych FC, wszystkie aplikacje w moim przypadku działają bez problemu...

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

• Like 1

1 godzinę temu, k3lt napisał:

Jakie quick card? Od rana nie mialem zadnego FC.

No wlasnie, co to ten Quick Card, pierwszy raz slysze a Gugiel milczy...I w ogole jak czytam o problemach z Miui9 to mam takie wnioski:

a) albo jest nas garstka szczesliwcow ze specjalnie wyselekcjowanymi Xiaomiami, wybrancow chinskich braci, bez problemow, albo

B) mniej pijcie chlopaki i jednak polecam ten full wipe..

Tzn. że mnie to ominęło. Na Mi 5 żadnego fc.

9 minut temu, mrosi napisał:

Z Mi Note Pro coś nie halo. ROM 7.8.17 jest do pobrania, przy czym jedynie z przycisku "Alternatywny 2". Pod pozostałymi są ROMy, ale nie dla Mi Note Pro.

Po zainstalowaniu, w ustawieniach w dalszym ciągu widnieje MIUI 8.6   7.7.20...

@ZduneX25, wiesz co co kaman?

Były problemy z instalacją.

Przed chwilą, ZduneX25 napisał:

Były problemy z instalacją.

Czyli cierpliwie czekamy... ;) 

Odnośnie powyższych informacji po kilku godzinach działania - na Mi Max 2 wgrane przez aktualizator z paczki zip, bez żadnego wipe.

Brak jakichkolwiek śladów Quick Card, dźwięk ze Spotify przez BT całkowicie płynnie, bez problemów z trybem cichym. Aplikacje w tle działają prawidłowo i mam wrażenie, że czyszczenie ramu trwa jakby szybciej. Brakuje kilku drobnych tłumaczeń (co jasne na ten moment).

Nowe ikony fajne, ale średnio skaluje ikony innych aplikacji (np. Reddit jest ze 2x mniejsza od pozostałych). Zauważyłem, że ikony powiadomień mają kwadratowy kształt (wcześniej tego nie widziałem, średnio to wygląda).

Jedyne co zmieniłem to wszystkie animacje z x0,5 na x1.

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

Zainstalowane na Mi5.

Ja też :)

Na razie nie zauważyłem niczego "na plus". Jeśli chodzi o minusy, to póki co parę drobiazgów:

• widżet Google 'Wiadomości i pogoda' nie potrafi uzyskać lokalizacji (sprawdzałem uprawnienia - wydaje się, że je ma)
  • w ustawieniach konta Xiaomi (chmury), tam gdzie zwykle wchodziłem, aby sprawdzić, czy nie muszę ręcznie popchnąć synchronizacji kontaktów, SMS-ów i połączeń, teraz nie widzę takiej możliwości, tzn. nie widać, co nie zostało zsynchronizowane, a tylko informacja o tym, że kończy się miejsce w chmurze i propozycja dokupienia więcej
  • o tym już pisano, ale dla porządku - nie da się ustawić, który pulpit ma być wyświetlany po naciśnięciu "Home".
  • nie da się (albo nie wiem jak) mieć ikonek zamiast całkiem sporych "miniaturek" na liście ostatnich aplikacji – akurat to mnie wyjątkowo wkurza.

Dzielenie ekranu działa, choć osobiście nie widzę żadnego sensownego zastosowania dla tej funkcji. Nie pojmuję skąd taka podnieta tym bajerem. No może na tablecie, ok, ale na maleńkim telefonie, jak Mi5?

Aparatu jeszcze nie testowałem (nie spodziewam się poprawek), a o baterii pisać to jest jakieś 4 dni za wcześnie :)

Edited by latet
  • Like 1

Opcja dzielenie ekranu to porażka w porównaniu z oryginalnym multitasking w Nugat 🤣 Widać że dodane na siłę.

No wlasnie, co to ten Quick Card, pierwszy raz slysze a Gugiel milczy...I w ogole jak czytam o problemach z Miui9 to mam takie wnioski:
a) albo jest nas garstka szczesliwcow ze specjalnie wyselekcjowanymi Xiaomiami, wybrancow chinskich braci, bez problemow, albo
B) mniej pijcie chlopaki i jednak polecam ten full wipe..
Wpisz do wujka Google "Quick Card MIUI" i będziesz miał pierwszy wynik z odnośnikiem do forum MIUI . Tam przeczytasz o Asystencie MIUI który zawitał w MIUI 9 ;-)

• Like 2

U mnie na Mi6 też ten Quick Card się sypie. Uruchamiam synchronizację.

Restart fona nie pomaga :(

dd44ba3597465d99ed932c6c27772890.jpg

• Like 1

22 minuty temu, latet napisał:

Na razie nie zauważyłem niczego "na plus". Jeśli chodzi o minusy, to póki co parę drobiazgów:

Do tych drobiazgów na minus, chcę jeszcze dodać powrót (znanych użytkownikom Mi5 w ROM-ach sprzed kilku tygodni) problemów z automatyczną jasnością ekranu.

Hej, chyba też należę do tej grupki wybranych bo nie występują na moim Redmi Note 4X wspomniane przez Was problemy. Brak FC czy błędu z trybem cichym i dźwiękami SMS. Jeśli chodzi o szybkość działania nie widzę dużej różnicy między tą a poprzednia wersja, bateria trzyma podobnie jak na miui8 czyli trochę powyżej 1 dnia w tym 8+ h włączonego ekranu. Natomiast znalazłem jeden brak w tłumaczeniu - chrust w wyszukiwarce mi pilota. 

Screenshot_2017-08-18-22-05-46-203_com.duokan.phone.remotecontroller.png

Edited by grzechog
Dodany screenshot

Z zauważonych pierdółek w tłumaczeniu to w edycji zdjęć jest troszkę "chrustu"...

Pobawione już trochę i na ten moment RAM i jego zarządzanie jakby lepiej faktycznie, ale pupy nie urywa... Funkcja dzielenia ekranu ma w moim przekonaniu żadne zastosowanie tak jak wywalona już (na szczęście) szukajka z belki szybkich ustawień. Mam nadzieję, że innym użytkownikom ten bajer daje dużo frajdy - podziwiam.

Nadal czekam na realną optymalizację naszych #XiaomiLepszych ;)

Dajcie znać jak wam teraz muza na słuchawkach Gra, bo u mnie coś nie Bangla

Screenshot_2017-08-18-22-35-13-962_com.miui.gallery.png

Edited by QBAQ

Mi co kilka chwil wywala takie cudo...

Log

java.lang.UnsatisfiedLinkError: dlopen failed: library "/system/lib64/libklobugreport_jni.so" needed or dlopened by "/system/lib64/libnativeloader.so" is not accessible for the namespace "classloader-namespace"
    at java.lang.Runtime.loadLibrary0(Runtime.java:977)
    at java.lang.System.loadLibrary(System.java:1530)
    at com.miui.klo.bugreport.service.FeedbackBackgroundService.onCreate(Unknown Source)
    at android.app.ActivityThread.handleCreateService(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread.-wrap5(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
    at android.os.Looper.loop(Looper.java)
    at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

3 godziny temu, Antyhaker napisał:

Jesteś pewny, że sam tego nie wgrałeś z poziomu TWRP? :)

Hmm zawsze robiłem tak samo, czyli sciagałem zipa z softem i instalowałem go przez TWRP i teraz nagle pojawiła się apka

Od kilku aktualizacji była mowa o znikających/usuniętych z systemu Automated Tasks. Własnie zauważyłem że zadania zaplanowane pojawiły się teraz w ustawieniach baterii.

Z tego co zaobserwowałem problem z sypiącym się Quick Card występuje chyba tylko albo głównie na Xiaomi mi6, pojawia się on zaraz po przeczyszczeniu pamięci tam tj zwolnieniu jej z jakiejś aplikacji.

Mam pytanie do użytkowników Note 4x. Jak jest na tym najnowszym romie z rozmowami. Tzn czy trzeba coś kombinować że zmiana pliku build.prop czy udało im się wreszcie naprawić problem kiepskich rozmów? Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, TrueOneSSJ napisał:

Hmm zawsze robiłem tak samo, czyli sciagałem zipa z softem i instalowałem go przez TWRP i teraz nagle pojawiła się apka

Podczas instalacji twrp pyta o to czy  zainstalować w systemie apke twrp. Domyślnie jest zaznaczone tak i pewnie to kliknąłeś

2 minuty temu, michal.smoderek napisał:

Mam pytanie do użytkowników Note 4x. Jak jest na tym najnowszym romie z rozmowami. Tzn czy trzeba coś kombinować że zmiana pliku build.prop czy udało im się wreszcie naprawić problem kiepskich rozmów? Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

U mnie na 8.4.5.0 z rozmowami była bajka zero problemów. Z racji pory relacje jak jest na tym romie zdam jutro. Pierwsze wrażenie takie że jak dla mnie jak "ładniejszy" i działa szybciej :)

4 minuty temu, Wojusek napisał:

Podczas instalacji twrp pyta o to czy  zainstalować w systemie apke twrp. Domyślnie jest zaznaczone tak i pewnie to kliknąłeś

a da się to jakoś ręcznie później wywalic ?

Dla tych co mają problem z Quick Card - wejdźcie sobie w opcje programistyczne i odznaczcie opcję aby pokazywało każde FC aplikacji i problem z głowy, a przynajmniej nie będziecie widzieć tego durnego komunikatu, że Aplikacja Quick Card przestała działać :)

ktos chyba wspominal juz o tym ze zamykajac wiele aplikacji z ramu na raz potrafi sie przyciac, wrzuca czarny ekran i po 5-7s system rusza dalej:)

3 minuty temu, Wojusek napisał:

ktos chyba wspominal juz o tym ze zamykajac wiele aplikacji z ramu na raz potrafi sie przyciac, wrzuca czarny ekran i po 5-7s system rusza dalej:)

Potwierdzam, porażka. Ale no trzeba ich z duchem czasu i coś zepsuć :) 

• Like 1

Faktycznie, trwa to nieco długo ale to zapewne kwiatek wieku dziecięcego.

Co do RAMu to jak dla mnie jest nieco lepiej względem MIUI8, lecz nadal w strefie absurdu :)

Dobra, to kto mi teraz powie jak wyjść z tego MIUI: Eksperymenty, bo teraz połowa mojej galerii jest po chińsku.

Guest
This topic is now closed to further replies.