ZduneX25

MIUI 7.8.17

Recommended Posts

MIUI 7.8.17

• Nowe opcje i wygląd edycji zdjęć w Galerii
  • Nowy wygląd Motywów
  • Dodane dłuższe czasy naświetlania do 32 s [MI6]
  • Dodany nowy wygląd Informacji o telefonie (Ustawienia)
  • Aktualizacja poprawek bezpieczeństwa (sierpień) [MI6]
  • Poprawiony brak ostrości w aparacie w niektórych aplikacjach
  • Aktualizacja do MIUI 9 dla: Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, Mi 4S, Mi 4c, Mi Note Pro i Redmi 4X (wkrótce).
  • Pełna lista zmian

DFG_2017-08-17-13-55-27.pngDFG_2017-08-17-13-55-33.pngDFG_2017-08-17-13-55-41.pngDFG_2017-08-17-13-55-55.pngDFG_2017-08-17-13-56-11.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Brak aktualizacji dla starszych urządzeń

W związku z decyzją MIUI, publiczne aktualizacje tygodniowe zostają czasowo wstrzymane dla urządzeń bez Androida 7. Do 25 sierpnia 2017 aktualizacje będą otrzymywać tylko MI6/MI5X/Note4X.

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Na mi5 będzie w tym tygodniu?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie, będzie za tydzień.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Nie, będzie za tydzień.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

No to smutłem. Inaczej zrozumiałem wpis w dziale aktualizacji.

Quick Cards FC po każdym restarcie, i czasem później też się zdarza.
U mnie jest to samo. Nic nie pomaga, nawet reinstalka. Po rozmowie z Acidem dowiedziałem się że jest to pozostałość Chińskiego Asystenta który został wprowadzony wraz z MIUI 9 na China ROM, na którym my bazujemy.
Nie da się nawet tego syfu usunąć ...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Przestał się sypać Chrome na MIUI9 , może ktoś potwierdzić czy tylko mam szczęście że się nie wysypuje :) ??

Edited by slimdick

Redmi Note 4X Tryb Cichy dalej ma problem. Dźwięk SMS dalej jest w tym trybie. Pomaga restart lecz, gdy wyłączymy Tryb Cichy i włączymy ponownie to problem wraca.

Jakby ktoś pytał o OTA to Ingbrzy napisał:

Uwaga: 
- Znaleźliśmy problem w OTA, więc nie ma OTA w tym tygodniu ...

• Like 1

33 minuty temu, slimdick napisał:

Przestał się sypać Chrome na MIUI9 , może ktoś potwierdzić czy tylko mam szczęście że się nie wysypuje :) ??

Mi się na Mi5 od pół roku ani razu nie wywalił więc... Ale ja korzystam z wersji beta, więc może po prostu poszła aktu do chrome? xD

@Nezumi u mnie Chrome się sypał tylko na MIUI, na RR nigdy nie miałem tego problemu, a tu teraz zrobiłem update MIUI9 7.8.17 i się nie sypie, dla tego moje pytanie.

Edited by slimdick
  • Haha 1

W porównaniu do zeszłotygodniowej wersji, telefon wyraźnie przyspieszył, poprawione zostały prawdopodobnie systemowe animacje otwierania. 

Z denerwujących rzeczy, nadal lekki lag po otworzeniu plików,. W MIUI 8 działało to perfekcyjnie szybko, 9 ma to do siebie, że stoi chwile na "Ładowanie" i po chwili dopiero przechodzi do kategorii. Niby nic istotnego, jednak lekko irytujące dla osoby często korzystającej z menadżera plików.

1 godzinę temu, slimdick napisał:

Mi się już na poprzedniej wersji nie wysypywał :)

@Antyhaker czyli coś poprawili w MIUI9 w kwestii Chrome, dla MI4C dopiero teraz miałem okazję sprawdzić ;) Dobra zmiana.

19 minut temu, slimdick napisał:

@Antyhaker czyli coś poprawili w MIUI9 w kwestii Chrome, dla MI4C dopiero teraz miałem okazję sprawdzić ;) Dobra zmiana.

No zawsze coś :P Z drugiej strony, od samego początku jak mam Redmi Note 4 to nie mam problemów z Chrome (startowałem ze stable 8.2).

48 minut temu, PRzepraszam_Cie napisał:

W porównaniu do zeszłotygodniowej wersji, telefon wyraźnie przyspieszył, poprawione zostały prawdopodobnie systemowe animacje otwierania. 

A nie jest po prostu tak, że w opcjach programistycznych animacje ustawione są na 0,5?

Edited by Young horny

Na jakim telefonie?

Czy płatności Android Pay działają już domyślnie bez Magiska standardowo na każdym nowym romie xiaomi.eu? 

22 minuty temu, slimdick napisał:

Widze że masz mi4c. Próbowałeś zainstalować z Twojego linku? Mi twrp pokazuje error i nie wiem czy plik uszkodzony czy cos mnie blokuje. Aktulizuje na 7.7.20

@Daidek skorzystaj z Md5Checker ;) 

EDIT: Instaluje się bez problemu, szukaj błędu u siebie :P 

Screenshot_2017-08-18-14-46-21.thumb.png.1b8f8008095386c93c845b6c93411215.png

Edited by slimdick
  • Like 1

3 minuty temu, slimdick napisał:

@Daidek skorzystaj z Md5Checker ;) 

Nie chce być uciążliwy ale nie miałem przyjemności z tego korzystać i nie bardzo wiem w jakim celu (jeśli samo sprawdzenie to mi to niewiele pomoże) i co z tym zrobić. Jeśli masz chwile prosiłbym o jakieś naprowadzenie :)

Jeśli masz chwile prosiłbym o jakieś naprowadzenie

To jest aplikacja dla Android co sprawdza MD5 pliku. Możesz to zrobić albo na telefonie albo na komputerze. Zainstaluj aplikację i potem wskaż w niej pobrany plik. Porównaj potem z tym: 2d4a95c7f3401a9f2503281f0f89676e
Ja pobrałem i mam dokładnie taki dla Mi4C. Pobrane i zainstalowane bez problemu. Suma MD5 jest z androidfilehost jak coś.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Like 1

1 godzinę temu, virusek90 napisał:

To jest aplikacja dla Android co sprawdza MD5 pliku. Możesz to zrobić albo na telefonie albo na komputerze. Zainstaluj aplikację i potem wskaż w niej pobrany plik. Porównaj potem z tym: 2d4a95c7f3401a9f2503281f0f89676e
Ja pobrałem i mam dokładnie taki dla Mi4C. Pobrane i zainstalowane bez problemu. Suma MD5 jest z androidfilehost jak coś.

Dziękuję za pomoc. Okazało się że 2 razy pobrało mi uszkodzony plik. Za trzecim razem poszło bez problemu :) 

Dajcie znać jak działa na Mi5 a szczególności aparat.Jakby byłoby lepsze zarządzanie ramem i aparat to był wrócił z RR :D

@wolf Jak wrażenia ?

Edited by lockerek
  • Like 1

Działa płynnie, nic nie laguje, przy pierwszym uruchomieniu fc Aktualizacje, obecnie Aktualizacje działają. Zainstalowane przed chwilą, więc trudno coś więcej powiedzieć. Brakuje mi widżetu zegara 4x1.

33 minuty temu, magyarek napisał:

Nie żebym jakoś malkontenciła, ale na Mi4c nie miał być za tydzień dopiero...? :D 

Oficjalnie będzie za tydzień, dziś jest dla "odważnych". Taka.. beta beta :). No to testujemy, zainstalowane jest, czas na zabawę:D.

Guest
This topic is now closed to further replies.